banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 548 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jul 2015, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
V@nja je napisao:
chils je napisao:
Osim ako nema izbora :D


Il' kad je kriza
Daj sta das
:lol: :lol:


na to sam i mislio
ili u kratko na tankom budzetu

odlikasi imaju obrijane u zrcama :lol:

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2015, 14:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
:lol: :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2016, 14:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Prvi put da se nisam otrovao. LOL
Veliki plus.

Na povratku, na nasoj strani granice fuckin EU policija ? ? ? ?
Cekali skoro pola sata da prekontrolisu 4 auta ispred nas.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2018, 22:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Био до сад 4 пута у ЦГ, двапут у Петровцу прије 10-15 година (2004. и 2006.), прошле године у ХН и ове у Бечићима. За Петровац не бих пуно зборио, подавно је то било, не сјећам се баш неких ствари, а и на стрит вју на мапама видим да се штошта промијенило. Онако, рекао бих мринији градић, били смјештени приватно, вода чини ми се да није била нешто мутна ни прљава, мада сам покупио на пола одмора стомачни вирус (отуда знам да Бар има 2 болнице :lol: ). Цијена се и не сјећам баш... Рестрикција воде није било, колико знам.

Херцег Нови, као град и ок, има се гдје и изаћи, има габарита кад се посматра као једна цјелина са Игалом... Стари град фин, тврђава (има их двије колико знам). Смјештен код пријатељевог познаника, дакле није преко огласа тражено, социјала смјештај.
Е сад главна ствар: тај град има укупно двије-три плаже дугачке по 50 метара, ако и толико. То је оно што ми је остало у сјећању највише и као звијезда водиља да тамо више не идем. Добро, природни камењар, разумијем, али то ми није то, нема плаже без плаже, а не бетон или камење. А има смјештајних капацитета да се купају људи на читавој копакабани :roll: Већином су то бетонираме приватне плаже кафића и барова, а оно што ме највише нервира је и то што она једна ка Игалу (која ми је била најближа) која и не изгледа као нечије власништво, се итекако плаћа. Сјећам се, 3 лежаљке и сунцобран равно 15 €... Друга, још мања плажа одмах иза оног тунелчића ка Зеленици је ок, не плаћа се колики знам... Значи плаже гдје се пјешке дође за 10-ак минута из смјештаја малтене и нема. Иначе фин град. Има Идеу (конзум) па цијене нису нешто скупе, мада скупље него у БЛ. Пиће, кафа уз плажу, наишао на чини ми се еуро и нешто (1,5, тако нешто), пиво око 2, мада је то и нормално, нигдје на мору није јефтино као у забити провинције. Да, море често пуно траве, грања, лишћа.

E сад Бечићи, оно ми личи на све, само не на ЦГ како се ломи глас о њој као лошој. Можда остатак јесте, али Бечићи свакако имају на доста високом нивоу оно због чега се и иде на море. Плажа широка и по 50-ак метара (можда мало мање), пјешчана (не пустињски, већ крупнији), а пар метара пред море има појас крупног шљунка, до мора остатак са ситнијим шљунком. Онако, не претјерана топла вода, али бистра у сваком погледу. Чуо сам да су прије 10-ак година затрпавали рјечицу која се улива земљом, да би то киша све носила у море које је било жуто, мада се то испрало задњих пар год. Такође, за разлику од ХН, овдје дођеш са својим стварима, сунцобраном, лежаљку понеси ако хоћеш, стави гдје ти је воља (а простора има, није гужва уопште, ипак је то плажетина) и не плаћаш НИШТА. Чак плаже неких плажних барова тако раде (наслушао сам се турбо фолка и буба јале да сам га сањао). Мада постоје и приватне гдје се изнајмљује 5 еура лежаљка, минимум 3. Видио сам и оне мадраце са балдахинима да имају :) Стазе по плажи да не гацаш по пијеску... Баш фино :) Једино нема тоалета, морао сам ићи у кафић преко пута шеталишта, а и тушеви неки не раде. Сувенири скупи, очекивано, нема шопова за еуро (ко је навикао на Паралију), по продавницама цијене скупље него код нас око 1,4-1,6 пута, мада и мање. Кросан и жваке су дупло скупље, ето :) У једном кафићу услужени одмах љубазно, два конобара долазила. Продавачи сувенира релативно сусретљиви, мада има и наших, нису све црногорци. Мирно мјесто, без гунгуле, ноћу тек пар свирки, појачаних малтене као радио програм.

Будва већ другачија, нисам се купао (читајући о "чистоћи"), мада на једном молу ка Завали вода врло чиста била, и то изјутра... Оно што кажу и други, је да плажа изгледа релативно уредно, али колико густо они кафићи могу поредати лежаљке, то је чудо. Помислио сам да је ријеч о биоскопу, значи нема проћи кроз ред, мораш около :confused2: . Цијене наравно 5 еура лежаљка, исто сунцобран... Нисам ишао касно ноћу, мада знам како изгледа. За викенд свукуд налијепљени огласи најављују звијезде естраде по Трокадеру и осталим. Стари град(ић) ок, стандардан, нисам гледао цијене нешто, био у журби, то ми је криво... :( А волим разгледати старе дијелове града. Улаз у тврђаву је 3,5€, има неки музеј, попети се на зидине, одакле је фин поглед... Ресторан, дакле онако, рецимо да је малко скупа улазница. Подсјетио ме град на Венецију са радњицама по уличицама, мада сваки млетачки град је такав.
У Рафаиловиће нисам ишао, једино се прошетао плажом, исто као и у Бечићима.

Једина неугодност код смјештаја, на огласима писало да има у свим апартманима кухиња, у нашем није била, па смо се морали извалити 30 евра за шерпу и решо :angry4: Мада нас је власник одвезао и довезао у Будву на станицу. Свака част свакоме ко је читао до краја :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2018, 23:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Becici su fini, ja ih pamtim po maturalnom putovanju pa su mi uvijek u srcu :)
Budva sila naroda, ne svidja mi se
Herceg Novi sam bio smjesten na brdu pa mi one stepenice nisu sjele, Igalo i Meljine bilo mi ok
Ja ne pamtim tako niske cijene, mozda zbog tog sto mi je tad mnogo vise znacilo koliko cu potrositi nego sad, uglavnom nekad mi se dalo voziti do CG, sad idem samo tamo gdje stignem za 3-4h, imao sam i prosle i ove godine za dz na Mljetu koliko god zelim al nisam prihvatio, daleko je, dok malo djeca odrastu onda cu ici

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 00:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ili vozio 4 sata ili 6 sati. Mala razlika.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 05:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nije mala razlika, pogotovo sto do dole moze biti i 10h a ovde ne moze biti preko 4h, a i put je sam po sebi tezak za izgurati

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 06:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Umetnik je napisao:
Био до сад 4 пута у ЦГ, двапут у Петровцу прије 10-15 година (2004. и 2006.), прошле године у ХН и ове у Бечићима. За Петровац не бих пуно зборио, подавно је то било, не сјећам се баш неких ствари, а и на стрит вју на мапама видим да се штошта промијенило. Онако, рекао бих мринији градић, били смјештени приватно, вода чини ми се да није била нешто мутна ни прљава, мада сам покупио на пола одмора стомачни вирус (отуда знам да Бар има 2 болнице ). Цијена се и не сјећам баш... Рестрикција воде није било, колико знам.

Херцег Нови, као град и ок, има се гдје и изаћи, има габарита кад се посматра као једна цјелина са Игалом... Стари град фин, тврђава (има их двије колико знам). Смјештен код пријатељевог познаника, дакле није преко огласа тражено, социјала смјештај.
Е сад главна ствар: тај град има укупно двије-три плаже дугачке по 50 метара, ако и толико. То је оно што ми је остало у сјећању највише и као звијезда водиља да тамо више не идем. Добро, природни камењар, разумијем, али то ми није то, нема плаже без плаже, а не бетон или камење. А има смјештајних капацитета да се купају људи на читавој копакабани :roll: Већином су то бетонираме приватне плаже кафића и барова, а оно што ме највише нервира је и то што она једна ка Игалу (која ми је била најближа) која и не изгледа као нечије власништво, се итекако плаћа. Сјећам се, 3 лежаљке и сунцобран равно 15 €... Друга, још мања плажа одмах иза оног тунелчића ка Зеленици је ок, не плаћа се колики знам... Значи плаже гдје се пјешке дође за 10-ак минута из смјештаја малтене и нема. Иначе фин град. Има Идеу (конзум) па цијене нису нешто скупе, мада скупље него у БЛ. Пиће, кафа уз плажу, наишао на чини ми се еуро и нешто (1,5, тако нешто), пиво око 2, мада је то и нормално, нигдје на мору није јефтино као у забити провинције. Да, море често пуно траве, грања, лишћа.

E сад Бечићи, оно ми личи на све, само не на ЦГ како се ломи глас о њој као лошој. Можда остатак јесте, али Бечићи свакако имају на доста високом нивоу оно због чега се и иде на море. Плажа широка и по 50-ак метара (можда мало мање), пјешчана (не пустињски, већ крупнији), а пар метара пред море има појас крупног шљунка, до мора остатак са ситнијим шљунком. Онако, не претјерана топла вода, али бистра у сваком погледу. Чуо сам да су прије 10-ак година затрпавали рјечицу која се улива земљом, да би то киша све носила у море које је било жуто, мада се то испрало задњих пар год. Такође, за разлику од ХН, овдје дођеш са својим стварима, сунцобраном, лежаљку понеси ако хоћеш, стави гдје ти је воља (а простора има, није гужва уопште, ипак је то плажетина) и не плаћаш НИШТА. Чак плаже неких плажних барова тако раде (наслушао сам се турбо фолка и буба јале да сам га сањао). Мада постоје и приватне гдје се изнајмљује 5 еура лежаљка, минимум 3. Видио сам и оне мадраце са балдахинима да имају :) Стазе по плажи да не гацаш по пијеску... Баш фино :) Једино нема тоалета, морао сам ићи у кафић преко пута шеталишта, а и тушеви неки не раде. Сувенири скупи, очекивано, нема шопова за еуро (ко је навикао на Паралију), по продавницама цијене скупље него код нас око 1,4-1,6 пута, мада и мање. Кросан и жваке су дупло скупље, ето :) У једном кафићу услужени одмах љубазно, два конобара долазила. Продавачи сувенира релативно сусретљиви, мада има и наших, нису све црногорци. Мирно мјесто, без гунгуле, ноћу тек пар свирки, појачаних малтене као радио програм.

Будва већ другачија, нисам се купао (читајући о "чистоћи"), мада на једном молу ка Завали вода врло чиста била, и то изјутра... Оно што кажу и други, је да плажа изгледа релативно уредно, али колико густо они кафићи могу поредати лежаљке, то је чудо. Помислио сам да је ријеч о биоскопу, значи нема проћи кроз ред, мораш около :confused2: . Цијене наравно 5 еура лежаљка, исто сунцобран... Нисам ишао касно ноћу, мада знам како изгледа. За викенд свукуд налијепљени огласи најављују звијезде естраде по Трокадеру и осталим. Стари град(ић) ок, стандардан, нисам гледао цијене нешто, био у журби, то ми је криво... :( А волим разгледати старе дијелове града. Улаз у тврђаву је 3,5€, има неки музеј, попети се на зидине, одакле је фин поглед... Ресторан, дакле онако, рецимо да је малко скупа улазница. Подсјетио ме град на Венецију са радњицама по уличицама, мада сваки млетачки град је такав.
У Рафаиловиће нисам ишао, једино се прошетао плажом, исто као и у Бечићима.

Једина неугодност код смјештаја, на огласима писало да има у свим апартманима кухиња, у нашем није била, па смо се морали извалити 30 евра за шерпу и решо :angry4: Мада нас је власник одвезао и довезао у Будву на станицу. Свака част свакоме ко је читао до краја :)
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 06:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
veljo1981 je napisao:
Nije mala razlika, pogotovo sto do dole moze biti i 10h a ovde ne moze biti preko 4h, a i put je sam po sebi tezak za izgurati

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ne znam gdje ides da bude 10 sati.... Uglavnom na kruzni tok se stize za 5.5 do 6 sati. E sad ne racunam dalje.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 06:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Slab racunSlikaSlika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Добро, ја сам ишао аутобусом, тако да се нисам бринуо за пут, мада и нисам неки љубитељ дужих путовања, али скоро сам ишао у Грчку бусом 16 сати, па ми ових 8-9 није тако мучно :) Мада при повратку од тиватског аеродрома па све до излаза из града (правац Будва-Тиват-оно мјесто гдје се трајектом пресјече Бока которска) гужва као да је граница, тако да смо кренувши из БД у 9 навече стигли до ХН око пола 12. У БЛ око пола 8.

Авио линија БЛ-Тиват и боли брига :D Чак мислим да би било исплативо и пун погодак током сезоне

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 16:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Veljo ne znam cime si to mjerio... Ali evo slika. SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 16:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Veljo, ispade da si 10km vozio sat i po.

Al, svakako, ti od Kostajnice imas dosta vise nego mi. I nama je prosjek 6 sati do kruznog u Meljinama, a nekad se otegne dalje, ako se prelazi zaliv.
Npr. ove godine do Zaostroga nam je trebalo 6 sati, lose vrijeme preko Manjace i Mlinista.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
kutak je napisao:
a nekad se otegne dalje, ako se prelazi zaliv.

Тачно, од доласка пред трајект до кретања трајекта са пристаништа смо чекали око 20 минута, можда и више, јер трајект не креће док се не напуни са више возила, колико већ треба. Такође, ни путеви нису нешто добри и аутом се не може много уштедјети у односу на бус, јер по серпентинама, кривинама, кањонима не можеш ићи брже од буса осим ако не ризикујеш да или ти или неко с друге стране слети или се забије у планину. Дакле бусом за 9-10 сати до БД, аутом за можда 8. Нема аутопутева да пичиш

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 17:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Biće, pravi Kinezi. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Veljo ne znam cime si to mjerio... Ali evo slika. SlikaSlika
Ti racunas iz BL, al opet je daleko :)
Jednom sam stigao za manje od 6h, u doba kad se radar rjesavao na licu mjesta vecerom, al mi suputnica bila u komi 2 dana, sex 0 bodova, tako da se ni to ne isplati

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ne vidim u tome ništa loše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ма гдје ћеш за мање од 6 сати, једино гдје се може убрзати је тамо око Мостара, равница, иначе до 60-70 на сат по остатку, не више. А кад су успони, полу-серпентине и то, чега има на претек, ту тек нема јурцања.
Иако сам чуо причу да је неко ишао кроз кањон Врбаса и преко 100, нисам ни на трен повјеровао да то није ловачка.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2018, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Zasto bi bila lovačka? Kad idem na more u gluvo doba nema nikog. Do bugojna se bas brzo spustim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2018, 04:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Iz Sarajeva.

Ne znam kojim putem, da l' preko Foce, Tjentista, Bilece, Vilusi, Grahovo, Boka ili tamo preko Mostara. Jednom sam samo isao , Konjic, Jablanica, Mostar, tamo/vamo pa se izadje pred Bilecu.

Dosadilo mi jednim te istim putem 30 godina, 'vamo preko Rogoja i Cemerna.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 548 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs