banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 548 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jun 2010, 18:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Generalno ima dosta stavova koji su presvuceni dnevnom politikom pa ih ne treba uzimati ozbiljno.Govoreci realno ( iz mog ugla ,jer sam bio u CG 8 puta u zadnjih 12 god) ,ipak se polako ali sigurno napreduje bez obzira na sve probleme ,nedostatak vode,smece ,lokalne djudjane,..itd. Mnoge od ovih stvari su bile cak vidljive svojevremeno u Dalmaciji (konobara cekas 15 min a onda se pojavi i lijeno kaze 'ca ocete',o smecu da ne pricam i nespricanju komaraca) pa su se popravile iako jos uvijek ima nekih pizdarija tu i tamo vezano za rat.Ono sto je meni licno simpaticno u vezi CG sto to za nas nikad nece biti inostranstvo i sto se uvijek tamo osjecam kao na domacem terenu,vise nego u HR svakako.Kao da sam dosao u Krajinu na moru,Budva kao Banja Luka, Kotor kao Knin, Novi kao Trebinje ,a Lovcen kao Manjaca.Kud ces vise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2011, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Treba mi brz odgovor da ne otvaram novu temu. Treba li za ulazak Crnu Goru pasoš ili je dovoljna lična karta?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2011, 23:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Panzer je napisao:
Treba mi brz odgovor da ne otvaram novu temu. Treba li za ulazak Crnu Goru pasoš ili je dovoljna lična karta?


Moze licna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 07:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Iskustva iz CG primorja:
- Putovanje traje vječnost, a putevi u CG su avantura ravna rallyju Paris-Dakar samo nema pijeska, poginuti ko dobar dan
- Nema vode po dva dana, platiš apartman kupaš se lončetom ko 92ge
- Nadaleko čuvena neljubaznost i drčnost domaćina
- Obavezno te zaje8u u vezi smještaja ( nema parkinga, 2 km od plaže, smrdi koda je vojska spavala...)
- U kafani moliš Boga da te usluže, a i ako te usluže lutrija šta ćeš dobiti ( mlaku bljuzgu zvana kafa, u koju BTW je pljunuo ako si bio uporan)
- Cijene su astronomske za razliku od uslova i ponude
- Moli Boga da se ne otruješ ili ne popaseš virus
- Što se provoda tiče...odlično jeste, al ako startuješ ribu u klubu rizikuješ sukob sa lokalnim buzdovanima kojem si povrijedio čast jer se njemu sviđa.
- Prljavo more smrdi ko u brodogradilištu
- Rusa na sve strane, bučni, nekulturni i bahati smuči ti se kad ga vidiš (opijanje da ne spominjem)
BTW kad moj prijatelj koji je iz Nikšića, rođeni Crnogorac ne može očima da ih smisli veli da od brđana ne mogu biti ugostitelji nikako, i ne ide dole.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 07:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Po meni najvažnija stvar za odlazak na more je dobra ekipa! Onda se provedeš gdje god da odeš....ali kako sam stariji počeo sam malo i da obraćam pažnju na detalje (moja para je u pitanju) kad si klinac svejedno ti je, a i stalno si pijan :D

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 07:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 17:13
Postovi: 166
Evo da se ubacim malo u ovaj dio rasprave.
Ne branim CG niti stanovnike CG.Svi smo mi imali nekakva dobra i loša iskustva sa ljetovanjem u CG.
Slažem se sa tobom u par stavki.
- putovanje traje čitavu vječnost, a tek još ako ideš autobusom, nikada kraja :)
- cijene smještaja u CG u pojednim ponudama je apsurdna ako se uporedi šta u HR može da se nađe za te pare, a opet cijene hrane u CG su daleko manje nego u HR.Ali isto tako u gomili smještaja koje kudimo i koji su preskupi ili previše udaljeni, laganim biranjem može da se nađe i super povoljnjih smještaja.Evo moj primjer od prošle godine: http://www.montenegro.com/smjestaj/djen ... rlica.html //Izgleda kao na slikama, uredno, čisto, blizu obale, a vlasnici izuzetno ljubazni i susretljivi, a da ne pričam da svaki dan čiste sobe, ukoliko to želite.Topla preporuka.
Ovo navodim kao primjer, jer je to dokaz da se može naći lijep i dobar smještaj a ujedno i povoljan.
- ne znam da li si ti baš imao toliko negativnih iskustava sa njima, ali ja sam par godina uzastopno dolazio u CG ne samo zbog ljetovanja, i primjeti se pomak u odnosu prije 5 godina.Iskreno, nisam imao ni jednu ružnu scenu, svi su bili krajnje ljubazni i kulturni.Pričao sam i kretao se sa "domaćima" i ne bih se baš složio sa tvojoj tvrdnjom, ali je i ne osporavam, jer kako kažu, u svakom žitu ima kukolja.
- što se tiče vode, ne znam na šta misliš, ali vodovodna mreža je napravljena unazad 3 godine, a pošto sam veći dio vremena u opštini HN, nema problema sa vodosnabdjevanjem.Voda ima 24h, bar za opštinu HN a to je od Kamenara pa sve ka Igalu.
- A što se tiče kafića, ne mogu nešto posebno komentarisati jer sam bio u par i vraća se u tih par gdje je sve bilo sasvim OK.Ništa vrijedno hvale niti da ih kudim.
- more...hm...Ne znam da gdje si bio, ali evo opet moj primjer, Đenovići, prošla godina, more čisto, ok, plaže uredne i ako nekako male, što je tipično za CG.Sasvim ok.
- RUSI, neuredni, galamdžije, a pogotovo ako su sa djecom, e tu nastaje veselje :D

Sve u svemu, napravili su nekoliko koraka u napretku, bolji su nego što su prije bili, još imaju raditi.
Da bi dostigli HR, duuuuuuuuuug je put pred njima, ali nisu ni katastrofa kao prije 5 i više godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 08:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Može biti, ali ja više tamo ne idem ni da me svi đavoli gone koliko mi je presjelo. HR je za Montenegro MONTE CARLO po svemu ( a Rvate ne volim nikako da se razumijemo al što jest, jest imaju uslugu boli glava)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
nepokoreni je napisao:
Iskustva iz CG primorja:
- Putovanje traje vječnost, a putevi u CG su avantura ravna rallyju Paris-Dakar samo nema pijeska, poginuti ko dobar dan
- Nema vode po dva dana, platiš apartman kupaš se lončetom ko 92ge
- Nadaleko čuvena neljubaznost i drčnost domaćina
- Obavezno te zaje8u u vezi smještaja ( nema parkinga, 2 km od plaže, smrdi koda je vojska spavala...)
- U kafani moliš Boga da te usluže, a i ako te usluže lutrija šta ćeš dobiti ( mlaku bljuzgu zvana kafa, u koju BTW je pljunuo ako si bio uporan)
- Cijene su astronomske za razliku od uslova i ponude
- Moli Boga da se ne otruješ ili ne popaseš virus
- Što se provoda tiče...odlično jeste, al ako startuješ ribu u klubu rizikuješ sukob sa lokalnim buzdovanima kojem si povrijedio čast jer se njemu sviđa.
- Prljavo more smrdi ko u brodogradilištu
- Rusa na sve strane, bučni, nekulturni i bahati smuči ti se kad ga vidiš (opijanje da ne spominjem)
BTW kad moj prijatelj koji je iz Nikšića, rođeni Crnogorac ne može očima da ih smisli veli da od brđana ne mogu biti ugostitelji nikako, i ne ide dole.

1.U odnosu na put do HR, da, sto se tice duzine putovanja, ali sto se tice cesta...prosle godine su bile ok...ne znam kuda si ti isao :oops:
2.Kada si ti poslednji put bio dole?!
3.Veliki broj,sto jest, jest...ali opet, ne svi.
4.Zasto te zahebavaju za smjestaj?Odes, vidis,ne pase, ides dalje-pase, platis i boli te djon.
5.paaaa....to je tacno, iako, najmanje crnogoraca konobarise u sezoni, ali kao da i sezonci umisle da su na ljetovanju pa sve laganini i opusteno, sve u stilu:pa nisi valjda mislio kafu popiti u roku od pola sata :roll:
6.Zavisi koji dio montenegra...O sv Stefanu necu da pricam, ali Hercegnovski dio je skroz solidan sto se tice cijena.
7.to svugdje rizikujes.
8.za ovo ne znam :D
9.jbg opet zavisi gdje
10.bez komentara

edit...tek sad procitah post od brzog...slazem se.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 08:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Išao sam poodavno al što vele pametnom i jedna dosta! Dva puta granata ne upada u jednu rupu, meni je podvalio konobar u Mr.Black ovde kafu kako ne treba i neće me vidjeti više, a kamo li ljetovanje. U HR idem par godina redovno i NIJEDNOM nisam imao lošeg iskustva (osim kvara na autu al to je viša sila)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 10:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
nepokoreni je napisao:
Može biti, ali ja više tamo ne idem ni da me svi đavoli gone koliko mi je presjelo. HR je za Montenegro MONTE CARLO po svemu ( a Rvate ne volim nikako da se razumijemo al što jest, jest imaju uslugu boli glava)


Sa njima sam raskrstio, vec 4 godine ne idem dole.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 10:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
S kim plemendžijama ili dalmosima?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 10:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
nepokoreni je napisao:
S kim plemendžijama ili dalmosima?


Plemendzijama. Dalmosi kakvi god da su gledaju me kao turistu i ponasaju se u skladu sa tim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 10:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Potpis :evil3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Jun 2011, 14:14
Postovi: 1512
Ma dovoljno je da kada ulazis u CG vidis da ti naplacuju ulaz u drzavu, cijena 10 Evra i nalijepe ti ono govno na sajbu koje vise ni brenerom ne mozes odlijepiti.
A o tome kada krenu naplacivati putarinu na magistralnom putu necu ni da pricam, 5 evra za magistralu :lol: :lol: :lol:

A o ljubaznosti ne treba trositi rijeci, ali vrh je ipak bio kada mi lik dok sam plivao u moru prilazi u camcu i govori nalazite se na teritoriji jahting kluba morate platiti ulaz da bi ste se kupali na ovoj plazi, reko druze ja nisam na plazi ja sam U MORU, kaze on meni bez obzira ovo je teritorija jahting kluba :angry4: :angry4: :angry4: :angry4: :angry4: Mislim..... :roll: :roll: :roll: :roll:

A da duvanje duseka 50 centi, iako sam kod tog ljubaznog prodavca isti kupio :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

HR, je raj za turizam, ovi su boze sacuvaj, ne volim Hrvate ali turizam kod njih je na prvom mjestu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 11:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Samo budala po meni ide među plemendžije, takav bezobrazluk i bahatost....i još da im platim! Je8o Budvu, ko hoće da se provodi uz zavijanje krkanske muzike može i ovde u BL, ja idem da se opustim i izgotivim ako je dobra ekipa imaš i dobar provod na plaži :wink:
Citiraj:
A o tome kada krenu naplacivati putarinu na magistralnom putu necu ni da pricam, 5 evra za magistralu

I moliš Boga da te ne ubije autobus ili fap njuškaš iza krivine! Što nemaju znakova i obilježja e to im je glupost za medalju!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Dolje sam bio 96-e i 97-e jer mi nije bilo ugodno ici u hrvatsku odmah poslije rata.
Nisam bio ozenjen pa mi nisu smetali ti njihovi gore navedeni gestovi a i put mi nije predstavljao problem.
Ostalo mi je u sjecanju put od trebinja prema h.novom kad me zapalo da idem iza nekog autobusa iz cijeg auspuha su izlazili crni mrtvi macici i ko zna sta jos samo ne dim. Valjda je covjek nasuo loz ulje nekog loseg kvaliteta
Cijene su tad bile bagatela a usluga 10x gora od prethodno navedenih primjera


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 11:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Od 97 do 2001 tad je bilo ludilo u CG! Aranžman 10 dana preko KBC bio 270 maraka i to u tri rate :wink: A cijene malo jače nego u BL, a i bio sam klinac tako da mi je glupiranje i provod bio samo u glavi, a i poslije rata nije se ni očekivao neki luksuz....
Prvi put u HR sam otišao 2001 godine, osjećao sam se ko zebra na Brionima....kas su me Hvarani pitali odakle sam, zagledali me ko da sam Marsovac, a zanimljivo nikad nije niko ništa dobacio....čak me pitali kako je kod vas u BL, jel se promijenilo sve, tamo nisu ratovali pa vjerovatno zato.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Jun 2011, 14:14
Postovi: 1512
Ma ostrva su kod njih zakon, niko te nista ne pita odakle si ko si itd. Dok treba izbjegavati Split i Zadar i mjesta blizu tih gradova, ostalo nema problema ako si normalan i ne kurcis se....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 12:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
I Istra brate...ljudi su ljubazni i susretljivi čudo jedno! Stalo mi auto u okolini Buzeta, kako sam otvorio haubu izlaze tri lika iz kafane kontam trebaće mi montirač za drugu svrhu...kad ono ljudi prkljaju na talijanskom pa po naški DOŠLI DA POMOGNU! Upalismo auto, i dadoše mi par brojeva servisa da se obratim....to je turizam i gostoprimstvo!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2011, 19:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Kakve su šanse da se nešto popravilo u CG za 10 godina otkad nisi bio? Kako se sjećaš šta je tad bilo? :D

Nisam bila u HR na moru nikako poslije rata, CG skoro svake godine, idem i sad za koji dan. Nemam uopšte loših iskustava, možda nisam previše zahtjevna :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 548 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs