banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 14:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Jan 2010, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Да ли сте били тамо?

На олимпијској љепотици идеални услови за скијање
Slika
БAЊA ЛУКA - Иако су, због недостатка снијега, становници Српске ове године слабије одлазили на планине, на олимпијској љепотици Јахорини кажу да су тренутно услови за скијање идеални, због чега је посљедњих дана повећано интересовање туриста за ову дестинацију.

Висина снијега у Рајској долини јуче је износила 65 центиметара, а на Пољицама 35 центиметара.

- Попуњеност хотелских капацитета на планини износи око 40 одсто, а заинтересованост туриста је све већа, након што је пао снијег, па можемо рећи да су услови за скијање идеални. Надамо се да ће у идућим данима посјећеност бити и већа - истакли су у Олимпијском центру "Јахорина".

Додали су да је у хотелу "Бистрица", али и у осталим објектима на планини, организован дочек Православне нове године, те да је и то један од разлога што се посљедњих дана већи број становника Српске одлучио за одлазак на олимпијску љепотицу.

У хотелу "Монумент" на Мраковици кажу да интерес скијаша и даље није велики, јер на планини нема снијега. Заинтересованост је, кажу, била повећана пред прославу Православне нове године, али имали су и доста отказаних резервација због недостатка снијега.

- На ски-стази покушавају да направе вјештачки снијег, како би се створили колико-толико повољнији услови. Ипак, у односу на прошлу годину, интерес је и даље слаб - истакли су у "Монументу".

У туристичким агенцијама су потврдили да је интерес становника за одлазак на планину слаб.

У агенцији "Бобар турс" кажу да Семберци нису заинтересовани за зимовање, а највећи разлог за то је чињеница да су се људи, посебно послије празника, истрошили.

У агенцији "Себастијан" истичу да је интерес у односу на прошлу годину знатно слабији, али да и даље постоји, посебно за Јахорину.

- Организовали смо путовања и у скијалишта у Aустрији, а у суботу имамо полазак за Јахорину. Полупансион у хотелу "Бистрица" кошта 59 марака - додали су у овој агенцији.
Ски лифт

У Олимпијском центру Јахорина кажу да је због повољних временских услова у погону вертикални транспорт, а посјетиоцима су доступни беби-лифт, Пољице лифт и Пољице двосјед, као и двосјед Огорјелица 2, Олимпик и Жељо лифт, док Огорјелица један и Скочне не раде, као и два нова шестосједа.
Slika

Прогноза

Према прогнозама метеоролога у Српској се данас очекује прохладно, тмурно и мјестимично магловито вријеме, уз дуже задржавање магле током дана у сјеверним крајевима.

Дежурни метеоролог у Хидрометеоролошком заводу РС Драшко Рудан казао је да ће у Српској јутарња температура ваздуха бити минус седам степени Целзијуса на појединим висоравнима, а у осталим крајевима од минус четири до минус два степена Целзијуса. Снијег на планинама очекује се у петак и суботу.
http://www.glassrpske.com/vijest/3/drus ... janje.html

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2010, 13:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
ako želiš sjebat skije onda su idealni, nema dovoljno snijega da bi bili idealni, a slika koju si postavila je ko zna od kad.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2010, 15:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Tek je prije 2 dana palo dovoljno snijega

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2010, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ima skijaske opreme za iznajmiti, ali ako nema snijega, sjedi na terasu i uzivaj :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2010, 18:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Ama ljudi kako nema snijega, pa palo je skoro metar prije par dana :roll: Iz prve ruke znam, trenutno uslovi odlični. Ja sam bio prošle godine, ove teško da ću otići :(

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2010, 18:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Gledate li vi datume kada je post pisan :)

Neka nama Jahorine da bog da se opametili :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2010, 22:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
hahaha još sam pogledao datum al pogrešnog posta :lol:

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2010, 11:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2010, 11:42
Postovi: 24
Ima li vec i bolje reference od toga, da je olimpijska planina? Zicare i osoblje su kriminalni ali je staza na Poljicama perverzija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2010, 16:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Osoblje citavog OC-a je generalno nakrivo nasadjeno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ovih dana su povelike gužve bile. Previše fensera ...

Takođe staze se razvale do 12.00 pa poslije skačeš sa grbe na grbu...

Ski pas su oborili za 30% što je za pohvalu ali je opet malo poskup za naše prilike.

I da,... novi šestosjed nekoliko puta dnevno bude utiltan po pola minute-minut...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2010, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Juče opet smrtni slučaj... Likovi se zacugali, uzeli strunjaču i krenuli se spuštati... Njih trojica valjda bili... 2 se spasili a treći se zapucao u drvo i završio za sva vremena...

Inače šestosjed otvaraju već 9 puta... nema političara koji nije sjekao vrpcu... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2010, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Izvinjavam se što dižem temu ali šta mislite o MTB turizmu na Jahorini. Naime isti oni ski liftovi se mogu iskoristiti i ta penjanje biciklista na vrh. Ja vozim biciklo čisto za svoju dušu ali obožavam planine pa mi prosto žao da sve ono gore čami do iduće zimske sezone...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v3nkzjACUG4[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 09:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ski liftovi se pokrecu i ljeti ukoliko ima dovoljan broj interesenata. Mogu reci da je ljetnja voznja pravi dozivljaj. Inace po Jahorinu se orgaizuju brdske trke, dzipijade tako da ne znam zasto se ne bi organizovalo i to sto je ekoloski potpuno prihvatljivo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 18:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Na Jahorini u samom jeku sezone do juče su radila samo tri ski-lifta. Zahvaljujući vještačkom osnježavanju, u utorak je osposobljena nova šestosedna žičara Ogorjelica 1. Ne rade novi šestosed Pogorjelica, dvosjedi Ogorjelica 2, Poljice i Skočine, kao ni ski-lift „Željko“, piše "EuroBlic".

Snijega nema dovoljno, a sistem vještačkog osnježavanja testiran je 31. decembra. Predstavnici Olimpijskog centra “Jahorina” početkom jula su potpisali ugovor sa italijanskom firmom “Snow star” vrijedan više od 3,4 miliona KM za izgradnju ovog sistema.

“Zahvaljujući sistemu za vjestačko zasnježavanje koji je testiran u donjem dijelu Ogorjelice, OC ‘Jahorina’ uspio je da pusti u rad i šestosjed Ogorjelica 1”, saopšteno je juče na veb-sajtu OC. Novac za sistem vještačkog osnježavanja obezbijeđen je kreditom.

“U jeku zimske sezone, u vrijeme praznika, kad sve vrvi od turista, uglavnom Slovenaca, Makedonaca, Mađara, Srbijanaca i Nemaca, na Jahorini je radio samo jedan ski-lift i to zbog nedostatka snijega na stazama”, priča Dalibor Jović iz Bijeljine koji se sa Jahorine vratio 2. januara.

Osim toga, kaže da je primjetio brojne devastirane objekte, kao što su hotel “Jahorina” i “Dom Partizana”.

“Po svemu sudeći, Jahorina još živi od stare slave. Srazmjerno cijenama, turista zauzvrat može da dobije tridesetak odsto od mogućeg sadržaja”, navodi Jović.

Bivši ministar trgovine i turizma Predrag Gluhaković je početkom decembra rekao da “misli da je dobro išla prodaja smeštajnih kapaciteta na Jahorini jer su cene prihvatljive”. “Prvi put sam sa porodicom na Jahorini, čekamo veći snijeg da odemo do vrha planine. Ako ne bude dovoljno snijega, organizovaćemo izlet u Sarajevo”, kaže Zagrepčanka Darija Mrkša.

Boris Jevrić iz Podgorice, koji je takođe sa porodicom na zimovanju, naglašava da im najviše smeta što nema snijega na stazama.

Da ima snijega i više kvalitetnijeg sadržaja, na Jahorini bi sigurno bilo više turista. Drugog dana ove godine bilo je, prema procjenama turističkih radnika, oko 5.000 posjetilaca, među kojima je bilo najviše Sarajlija koji su bili na dnevnom izletu.

Maksimalni smeštajni kapacitet na Jahorini je oko 4.000 kreveta. Prošle godine u jeku sezone popunjenost smeštajnih kapaciteta bila je oko 20 odsto, a tek u drugoj polovini februara počela su da rade dva nova šestoseda za čiji rad je u poslednjem trenutku dobijena privremena upotrebna dozvola. Rok za završetak radova je bio probijen krajem decembra, a gradnju žičara je finansirana iz Razvojnog programa RS. Šestosjedi su koštali 18 miliona maraka. Dva nova šestosjeda u jednom satu mogu da transportuju oko 4.000 skijaša.

Nove žičare su samo dio investicija iz okvira programa koji OC namjerava da realizuje u naredne tri godine, a čija je ukupna vrijednost više od 40 miliona KM.

(EuroBlic)


Šteta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Jahorinaa
PostPoslato: 20 Okt 2011, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 07:15
Postovi: 4896
Da li neko ima iskustva sa ovom planinom ?
Kako sam cuo ove godine se otvaraju topovi za umjetni snijeg i jos jedan lift :D
Kad otprilike pocinje sezona na Jahorini ?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jahorinaa
PostPoslato: 20 Okt 2011, 09:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
pocinje kad padne snijeg...tamo iza 15.12...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2011, 11:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
sezona na jahorini ako imas srece pocinje oko nove god. Inace ski centar gde najkasnije pocinje ski sezona. Uvjek negde oko katolickog bozica je ski opening pod uslovom da imaju snega.
Nema nista od lifta a ski topovi postoje jos od prosle ali ove god su tek kako treba pusteni u rad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2011, 19:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Na press konferenciji koja je danas održana u Banjaluci član Predsjedništva PDP-a Miroslav Brčkalo upozorio je da je stanje u Olimpijskom centru Jahorina alarmantno.


"Stanje je rezultat neodgovorne politike, odnostno proizvod unutarstranačkih sukoba unutar SNSD-a. Sukob sa republičkog nivoa prenijet je na lokalni nivo što nanosi veliku štetu OC Jahorina, pred predstojeću turističku sezonu. Zamolio bih odgovorne da sjednu za sto i dogovore svoje konačne stavove po pitanju OC Jahorina i da snose odgovorsnost za iste", rekao je Brčkalo, koji je i predsjednik Skupštine opštine Pale.

"Zabrinjavajuća situacija jeste dokument koji se naziva "Restrukturiranje OC Jahorina", koji ima 13 stranica i koji je prema nezvaničnim informacijama plaćen 20.000 KM, a u kojem se teška situacija u Olimpijskom centru namjerava riješiti otpuštanjem velikog broja radnika i prodajom imovine OC.

Jahorina ne smije biti poligon za obračune unutar SNSD-a, na Jahorini su uložena velika sredstva od strane Vlade RS, lokalnih zajednica i privatnog sektora, da bi se neko danas poigravao sa ovako važnim stvarima. Postavlja se pitanje, kako je ranije Olimpijski centar bez ijedne uložene marke, izvršavao sve svoje obaveze, poslovao pozitivno i uredno isplaćivao plate. Danas kada je uložen veliki novac, radi se za minimalac, prijeti se otpuštanjem radnika i trpe se veliki gubici", izjavio je Miroslav Brčkalo.



Nedostatak snijega, nedostatak smještajnih kapaciteta, milioni maraka uloženi, divlja gradnja uz same staze, sumorna je slika onoga kroz šta Jahorina prolazi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2011, 20:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
kad zabjeli sve ce biti bolje :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 07:15
Postovi: 4896
Veceras se ocekuje prvi snijeg i na Jahorini po procjeni oko 20 cm snijega.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs