banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Toranj "Dubai"
PostPoslato: 08 Jan 2010, 00:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
V@nja je napisao:
boa je napisao:
bitno je da kvadrat tog stana kosta ko kod nas kvadrat na pobrdju


I meni se ovo ucinilo na prvu .. pa sam onda procitao da je u pitanju kvadratna stopa stana, a ne kvadratni metar :D (Ako sam dobro proracunao .. oko 15000$ je kvadratni metar stana :D )

Tacnije, oko $29.000. :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Toranj "Dubai"
PostPoslato: 08 Jan 2010, 00:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Jako bitno da li je 15 ili 29 ili 150. To ionako zavisi od stana do stana i sugurno varira od par hiljada do par desetina hiljada.

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Toranj "Dubai"
PostPoslato: 08 Jan 2010, 01:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2009, 14:46
Postovi: 724
Lokacija: Brčko distrikt
Ne kontam što je ovo pojedincima "odvratno" ? Hajde, samo neka mi navedu jedan jedini razlog ?
Prvo, Ujedinjeni Arapski Emirati mogu da izgrade dvije BiH (sa svim elementima državnosti, suverenosti vlasti, stanovništvom itd..) ako im se ćefne, možda i više.
Drugo, ovo je isključivo turistička atrakcija, a naravno i pazar milijardera.
Treće, (kao što pametno reče Porist) jednog dana će nestati nafte, a ovim samo pokazuju da brinu za budućnost i da će im turizam biti prvo mjesto sticanja profita.
Četvrto, da, razbacuju se novcem jer im se može, a mi im se možemo samo saget "forumskim komentarima".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Toranj "Dubai"
PostPoslato: 08 Jan 2010, 09:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Senna je napisao:
Ljudi nemojte biti smiješni i zabludno moralni, napredak u svijetu se neće ostvariti hranjenjem gladne djece u Africi, nego projektima kao što je ovaj. Ne kažem da ne treba pomoći toj djeci, ali imaju oni mnogo problema, treba njima radije pomoći da organizuju kakav takav red, inače bi ih morali hraniti stalno. To je zakon opstajanja. Niko njima nije uskratio ništa, imaju pirodna bogatstva, imaju dovoljno i obrazovanih ljudi, moraju se sami podići! Mi im samo možemo pomoći utoliko da im ne odmažemo i ne iskorištavamo ih, a to o hranjenju djece je čista zabluda. Zabluda koja me ne čudi, znajući kakva je naša sklonost ka istim.

Ovo je bilo ot, ali morao sam napisati. Ova i ovakve zgrade svjedoče o napretku nauke, tehnike, tehnologije...I dobro je šo ti ljudi ulažu velike pare u ovakve projekte, inače niko drugi ne bi. Vizionari moraju imati podršku. Pogledajte samo ta vještačka ostrva, WTC u Bahreinu, Pistu u Dubaiju...Kad bi to izgradili d aniej bilo njihovih ulaganja?
Naravno i oni pretjeruju, mnogo toga ja ne odobravam (zlatne česme i sl.), ali to je opet stvar prestiža i nekog njihovog (ne)ukusa, ili možda želje da budu prvi makar u nečemu.



Upravo tako!!! Ja to citavo vreme i govorim.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Toranj "Dubai"
PostPoslato: 08 Jan 2010, 09:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
blago njima, imaju pa mogu.
a kako cemo objasniti mi u nasoj sirotinji, kukamo gdje stignemo, trazimo fin. ulaganja od stranih investitora, a vozni park je bolji nego negdje u Njemackoj. sve djeca od 18 vozaju dzipove od 300k KM. stanovi, kuce sa bazenima? dok 80% drzave gladuje?
odakle?

ajd prvo da pometemo ispred svojih vrata pa da onda osudjujemo druge!

prestige! ima neko i za to para. ima neko para i da plati 20k KM za jednu noc u takvom hotelu. razmetljivci. ali ako. nije na nama da sudimo, ima onaj gore.
a volio bih i ja jednom prenociti na tim nekavim bajnim krevetima. sa bajnom vilom pored sebe.
a ko ne bi?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Toranj "Dubai"
PostPoslato: 08 Jan 2010, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
FLASH je napisao:
V@nja je napisao:
boa je napisao:
bitno je da kvadrat tog stana kosta ko kod nas kvadrat na pobrdju


I meni se ovo ucinilo na prvu .. pa sam onda procitao da je u pitanju kvadratna stopa stana, a ne kvadratni metar :D (Ako sam dobro proracunao .. oko 15000$ je kvadratni metar stana :D )

Tacnije, oko $29.000. :)


Procitaj dio o recesiji i tome kako se cijena kvadrata prepolovila :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Toranj "Dubai"
PostPoslato: 08 Jan 2010, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
FireKeyboard je napisao:
Ne kontam što je ovo pojedincima "odvratno" ? Hajde, samo neka mi navedu jedan jedini razlog ?
Prvo, Ujedinjeni Arapski Emirati mogu da izgrade dvije BiH (sa svim elementima državnosti, suverenosti vlasti, stanovništvom itd..) ako im se ćefne, možda i više.
Drugo, ovo je isključivo turistička atrakcija, a naravno i pazar milijardera.
Treće, (kao što pametno reče Porist) jednog dana će nestati nafte, a ovim samo pokazuju da brinu za budućnost i da će im turizam biti prvo mjesto sticanja profita.
Četvrto, da, razbacuju se novcem jer im se može, a mi im se možemo samo saget "forumskim komentarima".

Ja sam jasno navela zašto mi je ovo odvratno. Ne razumijem zašto bi neko želio živjeti u nečemu takvom, ali dobro, 100 ljudi 3450 ćudi...

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Toranj "Dubai"
PostPoslato: 08 Jan 2010, 20:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2009, 14:46
Postovi: 724
Lokacija: Brčko distrikt
le_papillon je napisao:
Ja sam jasno navela zašto mi je ovo odvratno. Ne razumijem zašto bi neko želio živjeti u nečemu takvom, ali dobro, 100 ljudi 3450 ćudi...


Pa nemaju svi ljudi isti ukus i iste "ljudske aktivnosti", dear God valjda to znamo. Ako se nekome živi u ovome, niko mu ne može to zabraniti, a ovo je i pravi pazar poslodavca ove velelepne umjetnosti 21. vijeka. Ono, give money and enjoy :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Toranj "Dubai"
PostPoslato: 09 Jan 2010, 18:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
V@nja je napisao:
FLASH je napisao:
V@nja je napisao:

I meni se ovo ucinilo na prvu .. pa sam onda procitao da je u pitanju kvadratna stopa stana, a ne kvadratni metar :D (Ako sam dobro proracunao .. oko 15000$ je kvadratni metar stana :D )

Tacnije, oko $29.000. :)


Procitaj dio o recesiji i tome kako se cijena kvadrata prepolovila :D



znaci nesto je skuplji nego na pobrdju...znaci kao ona nova zgreda kod marka pola...
u dilemi sam dubai ili zgrada na vrbasu...odoh da razmislim uz pjesmu od miroslava i. vjetar moga sela :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Toranj "Dubai"
PostPoslato: 11 Avg 2010, 23:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Avg 2010, 22:23
Postovi: 7
cijene u Dubaiju nisu puno pale kako se prica. svaka im cast sto su napravili Toranja ali svaka cast i Indijcima koji spavaju po njih 15 u 30kvadrata i rade za 15evra dnevno skoro 24 sata sa jednom pauzom za jelo i molitvu.

kad bi u Bosni nasli naftu bas me interesuje da li bi nas nasa vlast zastitila kao bijele medvjede kao sto su Seici zastitili lokalce a i bas me interesuje da li bi mi nasli kakve indijance da rade kod nas ahhahahahahhaah mi bi prije zaratili nego napravili Toranj. Burdz BiH ahhaahhahah


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs