banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 166 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Avg 2015, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ja se jedva odvikao, jbg 18 godina nije malo :)

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Arzano, lagano pakujes pasos... Cista Provo, sklanjanje ikone ostroga, skidanje privjesaka hvala ti boze sto sam Srbin....

Prije dolaska u Sestanovac... uspori se, naglo skretanje, parkiranje kod "Tiska".. pa u Rosami na kafu. Sa jedne strane slika gotovine, sa druge strane tudjman, kako god se okrenes, jednog gledas.... za sankom paveliceva slika... u pozadini udara thompson, u kafani nema covjeka sa krstom manjim od 15 centimetara....

Registracije ti nisu vidjeli, pricam sa kolegom na njemackom.... dzabe, prepoznaju te i skontaju te.... i samo te gledaju :) Kakve tu ustasetine sjede vi niste svjesni, kakve se tu price vode, ajoj covjece. :D Al najjace kad krenu proklinjati komuniste, tita i jugoslaviju... pa onda one lovacke, moj dida pljuvao titovu sliku, vodili ga na goli otok, tukli, njemu nista, samo postao jos veci hrvat... :D

Amor u Sestanovcu, Numero Uno u Cisti Provo, sjedio sam i u Arzanu, zaboravio kako se zove kafana... kompletan taj prostor je zaglavio u 1940tim....


Poslednji put menjao burazer dana 05 Avg 2016, 23:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 23:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Šniclo, ne kenjaj...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Sto brt? Skontali te?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 23:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Pričali na njemačkom da vas ne skontaju. Nemoj, molim te...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2016, 06:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A-la usra... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2016, 08:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Novi forumski nepi
:lol:

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2016, 08:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
:lol: Bio je tamo al' sutra... ajd' kad već lažeš k'o neslan, barem prepričavaj doživljaje nekog ko je bio stvarno tamo :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2016, 08:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja ne znam da li je gore pricati na njemackom u zabitom selu jer zelis da se sakrijes, lagati o tome ili se javno hvaliti tim ako je istina :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2018, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1231
U kakvom je sad stanju pod od Kupresa do Banjaluke preko Šipova? I da li onda kasnije okrenuti za Banjaluku preko Manjače ili kroz kanjon Vrbasa? Koliko je dalje Banjaluka-Kupres kad se ide preko Donjeg Vakufa i Bugojna, nego ovo preko Šipova?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2018, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Dobar je put preko Šipova. Ja uvijek kad idem na jug idem kanjonom Vrbasa, ono preko Manjače mi je smor pa tamo idem samo kad moram.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2018, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
pejas je napisao:
U kakvom je sad stanju pod od Kupresa do Banjaluke preko Šipova? I da li onda kasnije okrenuti za Banjaluku preko Manjače ili kroz kanjon Vrbasa? Koliko je dalje Banjaluka-Kupres kad se ide preko Donjeg Vakufa i Bugojna, nego ovo preko Šipova?


Cesto idem za Nevesinje. Gotovo uvijek kanjonom Vrbasa -Bjelajci(e)-MG-Jezero-Sipovo-Novo Selo- Kupres. Izbjegavam put preko Jajca i Bugojna jer je gotovo uvijek velika guzva i ima pun k**** ogranicenja brzine.Put preko Sipova je prilicno dobar cak i vrlodobar, izuzev dionice pred i poslije Novog Sela u duzini od par km gdje je asfalt ispucao i malo je losijeg kvaliteta ali nista strasno. Po googlu je taj put kraci za 15km nego preko Bugojna , a ja iskreno nisam mjerio .... :D .

PS: Ako se odlucis da ides preko Sipova CUVAJ se stoke(krave) jer u jutarnjim/vecernjim satima iste idu na i sa ispase asfaltom a rijetko ih neki domacin prati ....obicno idu same...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2018, 08:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Zato od kupresa do mostara milijardu kamera tako da ti dodje na isto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2018, 10:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Philby je napisao:
Dobar je put preko Šipova. Ja uvijek kad idem na jug idem kanjonom Vrbasa, ono preko Manjače mi je smor pa tamo idem samo kad moram.


:confused2:
Zašto?

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2018, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1231
motozeljo je napisao:
pejas je napisao:
U kakvom je sad stanju pod od Kupresa do Banjaluke preko Šipova? I da li onda kasnije okrenuti za Banjaluku preko Manjače ili kroz kanjon Vrbasa? Koliko je dalje Banjaluka-Kupres kad se ide preko Donjeg Vakufa i Bugojna, nego ovo preko Šipova?


Cesto idem za Nevesinje. Gotovo uvijek kanjonom Vrbasa -Bjelajci(e)-MG-Jezero-Sipovo-Novo Selo- Kupres. Izbjegavam put preko Jajca i Bugojna jer je gotovo uvijek velika guzva i ima pun k**** ogranicenja brzine.Put preko Sipova je prilicno dobar cak i vrlodobar, izuzev dionice pred i poslije Novog Sela u duzini od par km gdje je asfalt ispucao i malo je losijeg kvaliteta ali nista strasno. Po googlu je taj put kraci za 15km nego preko Bugojna , a ja iskreno nisam mjerio .... :D .

PS: Ako se odlucis da ides preko Sipova CUVAJ se stoke(krave) jer u jutarnjim/vecernjim satima iste idu na i sa ispase asfaltom a rijetko ih neki domacin prati ....obicno idu same...

To s kravama mi je poznata slika, svakodnevno viđena na putu.

Da, znam kako je preko Jajca i Bugojna, praktično se stalno ide kroz naseljena mjesta. Ovo do Kupresa znam, ali taj dio od Kupresa do Mrkonjić Grada preko Šipova nikad nisam prošao.

Hertzog je napisao:
Zato od kupresa do mostara milijardu kamera tako da ti dodje na isto.

Pa bar je put širi, onako tamo od Prozora do Jablanice može da se desi da ne mogu da se mimoiđu šleper i autobus i blokiraju saobraćaj pola sata. I ograničenje je 30.

Gdje sve ima kamera? Čini mi se na ulazu u Kupres da je bila kamera. Ali davno sam tuda prolazio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2018, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Hertzog je napisao:
Zato od kupresa do mostara milijardu kamera tako da ti dodje na isto.


Apsolutno NETACNO....jesi li ih mozda izbrojao????

Postoje cetiri od Kupresa do Sirokog i sve su postavljene na mjestima ogranicenja i propisno obiljezene pa ko prati znakove nije problem da uspori.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2018, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Citiraj:
Gdje sve ima kamera? Čini mi se na ulazu u Kupres da je bila kamera. Ali davno sam tuda prolazio.


Da se ispravim , postoji sest kamera bar po navigaciji i netu, mada mi se cini i da ima i sedma na ulazu u Tomislavgrad iz pravca Sujice ali nje nema zvanicno na karti stacionarnih radara.....

Kamere postoje od Kupresa do Mostara(u samom gradu imaju dve kamere) , prva kamera je na izlazu iz Kupresa (govorim o pravcu iz BL prema Mostaru) ali ako skrenes na ulazu u Kupres obilaznicom skoro je i obilazis , druga kamera je u Rastovaci (opstina Posusje) , treca je u naselju Kocerin , cetvrta u naselju Trn( obe su pred Sirokim Brijegom) , peta je u naselju Knespolje a sesta je u naselju Dobric (obe su poslije Sirokog Brijega).

Sve su propisno obiljezene i nalaze se na mizernim ogranicenjima tipa 40km/h.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2018, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
kutak je napisao:
Philby je napisao:
Dobar je put preko Šipova. Ja uvijek kad idem na jug idem kanjonom Vrbasa, ono preko Manjače mi je smor pa tamo idem samo kad moram.


:confused2:
Zašto?


Ono krivudanje me malo nervira kad krenem iz BL, a i dalje je nego uz Vrbas. Ovamo sam prošao stotinu puta, znam svaku krivinu i gdje bude policija pa mi lakše. :)

Što se tiče policije, uz Vrbas budu gore oko pumpe gdje je na pravcu poslije krivina ograničenje 70. U Bjelajcu se često zakače na onaj pravac kod škole pa tu valja poštovati ograničenje. U Jezeru je obično jedan policajac na raskrsnici i on nema radar, a identično je i u Novom Selu. Oni samo kažnjavaju za svjetla, pojas i mobilni. :D
U Šipovu je svuda ograničenje 40 pa tih par km ne prelaziti preko 50 jer često izbace radar tamo oko policijske stanice.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2018, 13:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Meni je Manjaca opustajuca. :)

Nego, mi smo isli: manjaca-podrasnica-baraci-glamoc-livno-arzano-cista provo- sestanovac, pa magistralom, ne znam ni zasto nismo na auto put, al eto.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2018, 13:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma ima ih skoro 10, prva je cim se ukljucis na onaj glavni put prema kupresu, druga na semaforu kada skreces levo, a onda do sirokog svako malo. Istina uredno stoji upozorenje, al brate smorise. Ja sam dugo isao za mostar preko kupresa i zadnji put sam se vracao preko jablanice, cisto da promenim i nekako mi je brze prosao put. Oba puta su smor, pogotovo kada dugo ides jednim putem, to sto je uzak put izmedju prozora i mostara isto imas i od sipova do kupresa pa i kroz crnu rijeku, a vala i od sirokog do mostara


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 166 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs