banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 12:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Bas sam se naljutila danas, a prica je sljedeca:
Zakazali su mi termin u ambasadi u 9:40h, moram predati za vizu. I zovem ja autobusku stanicu, kaze ima bus u 5 ujutru, al ti treba 5 sati dok stignes. Pitam ima li ranije, ima u pola 1 nocu, pa sam tamo u pola 6 ujutru, pa da se ubijem dok docekam. Ono sto me prijatno iznenadilo je cijena karte povratna 31km, sa popustom od 30 posto za studente.
A voz je preskup, jedan pravac kosta 28 km, nema popusta i ima u jedan noci, pa stize tek u 6 ujutru.
Sta da radim?
Kad bi nekog zamolila da me odveze koliko bih mu trebala platiti za gorivo, nisam vozac pa ne znam.
Ajd pisite, kako vi idete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 12:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
iskreno taj bus ti je najjeftiniji,za 30KM nemozes doci ni do doboja i nazad sa ovom cjenom goriva.U koju ambasadu trebas ici??

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 12:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
U svedsku, a sta kazes za gorivo, koliko bi me izaslo da nekom platim da me vozi do tamo i nazad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Neznam koliko bi te izaslo ali racunaj da je benzin oko 2 KM a dizel oko 2.30 KM.Banjaluka-Sarajevo i nazad imas oko 650 do 700 km(sve zavisi kojim putem ides)To ti je jedan rezervar benzina i nemoze te izac ispod neki 80KM minimum.E sad to ti je moje misljenje.A sto se tice stizanja u Sarajevo,nemoj ti njima vjerovat kad kazu da dolaze u pola 6,ulaz u Sarajevo se radi i ceka se (nekad) nekoliko sati.I kad dodjes na autobusku stanicu prosetaj do ambasade,trebace ti mozda neki sat lagane setnje(ako neznas gdje je javi se na PP pa cu ti objasniti)Zato ti ja preporucujem da ides tim busom,jpo meni je najjeftiniji.

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 12:46 
OnLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1072
Lokacija: Last Train Home
Hrna je napisao:
Neznam koliko bi te izaslo ali racunaj da je benzin oko 2 KM a dizel oko 2.30 KM.Banjaluka-Sarajevo i nazad imas oko 650 do 700 km (sve zavisi kojim putem ides)To ti je jedan rezervar benzina i nemoze te izac ispod neki 80KM minimum...


BL - Sarajevo može mnogo kraće, preko Kneževa je manje od 200 km u jednom pravcu, pa računaj na 400 km ukupno.


Poslednji put menjao Metheny dana 28 Maj 2008, 12:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Metheny je napisao:
Hrna je napisao:
Neznam koliko bi te izaslo ali racunaj da je benzin oko 2 KM a dizel oko 2.30 KM.Banjaluka-Sarajevo i nazad imas oko 650 do 700 km (sve zavisi kojim putem ides)To ti je jedan rezervar benzina i nemoze te izac ispod neki 80KM minimum...


BL - Sarajevo može mnogo kraće, preko Kneževa je cca. 200 km u jednom pravcu, pa računaj na 400 km + 10-15 km po gradu.


Nema p**ke da je 200km nemoj ga maslati...........

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 12:55 
OnLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1072
Lokacija: Last Train Home
Hrna je napisao:
Nema p**ke da je 200km nemoj ga maslati...........


Ne, nije, pogriješio sam, čak je i manje od 200 km :) Provozaj se bar jednom pa provjeri...

Druga varijanta za skraćenje puta je preko Jajca tj. oko 230 km, ali dio puta Crna Rijeka - Jajce je trenutno zatvoren zbog radova, tako da trenutno tuda ne može...
A ako nećeš preko Kneževa, možeš i treću varijantu BL - Mrkonjić-Grad - Jajce - Sarajevo. To je recimo 245 km...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 12:59 
OnLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1072
Lokacija: Last Train Home
A imaš i varijantu preko Borje i Teslića, i to ti je nekih 270-280 km...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 13:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Taj put preko Jajca je najblizi i tacno je da se radi dionica crna Rijek-Jajce.A varijanta Borije,Tesanj,Sarajevo stizo sam za 3h prosli mjesec.Put nije toliko opterecen i nema krivina ni kamijondjija iz Bugojna da te naguze na po krivine..Kako god bilo nemoze otic i doc za manje od 80KM...

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 13:06 
OnLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1072
Lokacija: Last Train Home
Hrna je napisao:
Taj put preko Jajca je najblizi i tacno je da se radi dionica crna Rijek-Jajce.


Put preko Jajca nije najbliži već kao što sam rekao BL-Karanovac-Kneževo-Turbe-Sarajevo... I jeste malko manje od 200 km...
A ako mi ne vjeruješ, upali auto pa provjeri, ili pitaj nekog ko često putuje za Sarajevo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Metheny je napisao:
Hrna je napisao:
Taj put preko Jajca je najblizi i tacno je da se radi dionica crna Rijek-Jajce.


Put preko Jajca nije najbliži već kao što sam rekao BL-Karanovac-Kneževo-Turbe-Sarajevo... I jeste malko manje od 200 km...
A ako mi ne vjeruješ, upali auto pa provjeri, ili pitaj nekog ko često putuje za Sarajevo...


Upravu si pogrijesio sam taj je najblizi!!!!!!!!!!!
Samo za taj put ti treba jedan dobar terenac ili bolje receno TENK a ne normalno auto.Jer na kraju ili ces mjenjati trap ili ces zakasniti na dogovoreni sastanak....
Netrebam nikog pitat jer vrlo dobro poznajem puteve po BiH i radije biram dalji ali bolji put.....

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 13:18 
OnLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1072
Lokacija: Last Train Home
Hrna je napisao:
Upravu si pogrijesio sam taj je najblizi!!!!!!!!!!!
Samo za taj put ti treba jedan dobar terenac ili bolje receno TENK a ne normalno auto.Jer na kraju ili ces mjenjati trap ili ces zakasniti na dogovoreni sastanak....
Netrebam nikog pitat jer vrlo dobro poznajem puteve po BiH i radije biram dalji ali bolji put.....


Nemam ni tenk ni terenac, već obični auto, a on je nakon 20-tak prolazaka tom dionicom, da kucnem u drvo, u odličnom stanju... Trapove zbog te dionice nisam još mijenjao, hvala na pitanju...

Idem redovno tom dionicom prema SA, ali ne knapiram da je to 200 km i da ću stići za 2h 20min kao neki raceri, već tih 200 km rasporedim lagano na 3 i po sata računajući naravno ulazak u Sarajevo i redovno zakrčenje...

Sve u svemu, u bilo kojoj varijanti ne putujem 650-700 km od BL do SA i nazad... :(

Toliko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 13:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Metheny je napisao:
Hrna je napisao:
Upravu si pogrijesio sam taj je najblizi!!!!!!!!!!!
Samo za taj put ti treba jedan dobar terenac ili bolje receno TENK a ne normalno auto.Jer na kraju ili ces mjenjati trap ili ces zakasniti na dogovoreni sastanak....
Netrebam nikog pitat jer vrlo dobro poznajem puteve po BiH i radije biram dalji ali bolji put.....


Nemam ni tenk ni terenac, već obični auto, a on je nakon 20-tak prolazaka tom dionicom, da kucnem u drvo, u odličnom stanju... Trapove zbog te dionice nisam još mijenjao, hvala na pitanju...

Idem redovno tom dionicom prema SA, ali ne knapiram da je to 200 km i da ću stići za 2h 20min kao neki raceri, već tih 200 km rasporedim lagano na 3 i po sata računajući naravno ulazak u Sarajevo i redovno zakrčenje...

Sve u svemu, u bilo kojoj varijanti ne putujem 650-700 km od BL do SA i nazad... :(

Toliko


Sad si me zainteresovao...pa koliko brzo vozis kad ti treba 3 ½ sata da dodjes tom dionicom(manje od 200km)?????

Mojne se ljutit samo pricamo o ovome........

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 13:32 
OnLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1072
Lokacija: Last Train Home
Hrna je napisao:
Sad si me zainteresovao...pa koliko brzo vozis kad ti treba 3 ½ sata da dodjes tom dionicom(manje od 200km)?????

Mojne se ljutit samo pricamo o ovome........


Obično mi ne treba više od 2h 45min vožnje plus 30-45min čekanja u koloni do Stupske petlje... :(
Ti bi kao vrlo dobar poznavalac puteva u BiH trebao znati za ovo usko grlo na ulazu u SA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 13:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Metheny je napisao:
Hrna je napisao:
Sad si me zainteresovao...pa koliko brzo vozis kad ti treba 3 ½ sata da dodjes tom dionicom(manje od 200km)?????

Mojne se ljutit samo pricamo o ovome........


Obično mi ne treba više od 2h 45min vožnje plus 30-45min čekanja u koloni do Stupske petlje... :(
Ti bi kao vrlo dobar poznavalac puteva u BiH trebao znati za ovo usko grlo na ulazu u SA...


Nije valjda da se sjebes ko ruljak pa ulazis na stup!!!!!!!!!!!!
A Vogosca pajdo,tu se izbacis i zajebes sve levate.Hem sto neides na jebeni stup i onu guzvu a sa ove strane dolazis na kosevo i spustas se odma u centar...... :wink: :wink:

Pitaj ako neznas.....reko sam ti da znam puteve :wink:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 13:48 
OnLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1072
Lokacija: Last Train Home
Hrna je napisao:
Metheny je napisao:
A Vogosca pajdo,tu se izbacis i zajebes sve levate.Hem sto neides na jebeni stup i onu guzvu a sa ove strane dolazis na kosevo i spustas se odma u centar...... :wink: :wink:

Pitaj ako neznas.....reko sam ti da znam puteve :wink:


A otkud znaš da sa Stupa trebam u baš u pravcu centra? Ima sa stupske petlje i drugih smijerova... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Metheny je napisao:
Hrna je napisao:
Metheny je napisao:
A Vogosca pajdo,tu se izbacis i zajebes sve levate.Hem sto neides na jebeni stup i onu guzvu a sa ove strane dolazis na kosevo i spustas se odma u centar...... :wink: :wink:

Pitaj ako neznas.....reko sam ti da znam puteve :wink:


A otkud znaš da sa Stupa trebam u baš u pravcu centra? Ima sa stupske petlje i drugih smijerova... ;)

Mozes na aedrom,ilidju i centar...neznam jesam li mozda zaboravio neku varijantu!!???
Pajdo samo ako volis cekat u redu jedno sat,dva i gledat one kineske prodavnice sta cu ti ja ti stoj........samo iz centra do stupske petlje ti treba 10 minuta pa ti vidi........a u ostalom znas ti to bolje od mene,snaces se ti :wink:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 13:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Banja Luka - Sarajevo

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 14:18 
OnLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1072
Lokacija: Last Train Home
Hrna je napisao:
........a u ostalom znas ti to bolje od mene,snaces se ti :wink:

Ne, ne znam bolje od tebe, nisam rekao da sam ekspert za snalaženje po Sarajevu, znam onoliko koliko mi je potrebno...
Ono što znam je da ne putujem 650-700 km od BL do Sarajeva i nazad do BL :roll:

Tema posta je kako do Sarajeva? Pokušao sam da dam barem tri mnogo kraće rute (1. preko Kneževa, 2. Crna Rijeka-Jajce i 3. Crna Rijeka-MG-Jajce) nego što su one preko 2 preko Prnjavora ili Teslića, a ti totalno mijenjaš temu i prebacuješ priču na brži ulazak u centar Sarajeva... :lol:


Poslednji put menjao Metheny dana 28 Maj 2008, 14:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Metheny je napisao:
Hrna je napisao:
........a u ostalom znas ti to bolje od mene,snaces se ti :wink:

Ne, ne znam bolje od tebe, nisam rekao da sam ekspert za snalaženje po Sarajevu, znam onoliko koliko mi je potrebno...
Ono što znam je da ne putujem 650-700 km od BL do Sarajeva i nazad do BL kao neki :roll:


Ma ja ti si ekspert za krace puteve,to sam zaboravioooo :roll: :roll: samo te prolazno vrijeme malo handri......ili da kazem malo si spor pajdo.....Ja dodjem najdaljim putem za tri sata a ti najkracim za 3½ a ponovo sam zaboravio da ti volis ponude i akcije u kineskim prodavnicama na stupu :roll: :roll: :roll: :cat:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs