banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 14:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
Hrna je napisao:
Ja dodjem najdaljim putem za tri sata a ti najkracim za 3½


Odustajem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Metheny je napisao:
Hrna je napisao:
Metheny je napisao:
Ma ja ti si ekspert za krace puteve,to sam zaboravioooo :roll: :roll: samo te prolazno vrijeme malo handri......ili da kazem malo si spor pajdo.....Ja dodjem najdaljim putem za tri sata a ti najkracim za 3½ a ponovo sam zaboravio da ti volis ponude i akcije u kineskim prodavnicama na stupu :roll: :roll: :roll: :cat:


Odustajem.


Ma vrati se bolan nemoj se ljutit........evo ja priznajem da idem obilaznim putem a ti najkracim i gotovo.
Eto jel sad sve OK??

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
BL- Sarajevo oko 230 km, najdaljim ptem,preko Prnjavora,samo sto je to i najsigurniji put;ja sam uvijek isao tuda kad sam trebao na vrijeme da stignem,a vracao sam se preko Knezeva,zato sto nikad ne znas kad ima nekakav zastoj(to je bilo prije par godina- cesti odroni na putu ,popravka mostova i sl., sad je mozda drugacije)i tuda ima oko 190 km.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 28 Maj 2008, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
a joj hrna sto izludi covjeka ni krivog ni duznog...
logicno, preko vlasica ,tacno 198 km do stadiona koshevo,cesto putujem,dva i pol do tri sata ako imas srece sa relacijom turbe -magistrala ze-sa jer su nekad guzve zbog raznoraznih fis-eva nenormalne pa izgubis na 30 km pola sata...cesta je odrzavana,nema zastoja,odrona ima samo kad je loshe vrijeme..inace ,ja i zimi idem tim putem.navika.a i mnogo je krace od bilo koje druge relacije.i ne treba ti nikakav dzip niti ti otpada trap...putevi su po cjeloj rs i federaciji veoma slichni,uzalud se tjesiti....
a to da ti najdaljim putem stignes za tri sata,pa doduse,na forumima svakakvih levata,mozda ti neko i povjeruje...znachi ,moze za tri sata ali jednom od 500 puta.trebaju ti se poklopiti sledece stvari:noc,bez guzve i kamiona,savrseno vedra i suha,da nema patrola i radara odnosno da si palamudan za prepiranje sa drotovima i da imas suvozacha koji konstruktivno utice na tebe.
mogu ti ovo gore i detaljno obrazloziti,ako hoces svaku relaciju i svaku etapu u njoj jer sam ih sve proshao nebrojeno puta, samo sad nemam zivaca....napustio me lovachki duh... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 29 Maj 2008, 06:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
A sta cu mu ja kad se pali....a meni bilo dosadno :lol: :lol: :lol: :lol:

E jebiga jaro sad ga i ti malo zamasla,PA NISMO NA TEMI SLAZI NESTO,ispade da je Sarajevo odma iza Celinca :oops: :oops: :oops: Kad prije se toliko SA rasiri aaaaaauuuuuuuuuuu :roll: :roll:

Jaro moj u pola osam krenuo iz SA u BL sam bio u pola jedanaest,putem preko Borija,Tesnja...a ako hoces mogu ti reci cak i gdje plavi andjeli stoje i cekaju.........nekazem da nisam prosao bez kazni(u Zenici 30KM,prije Tesnja 25KM i bilo je jedno slikanje kod Nemile)ali sam vise puta proso bez kazni....
Sto se tice suvozaca to meni netreba,sam se osjecam najbolje i samo odgovaram za svoju blentaru!!!

Priznam da sam zamaslo kad sam reko da ima oko 650-700km :roll: :roll: ali ti kazem da je za mene ovaj put najbolji,a iso sam i tim putem i nikad vise....

Uostalom svak ima svoje,samo sam htio reci 11 minuta da jeftinije nemoze proci od tog busa sto ide rano ujutro.....to je bila poenta a ne naglabanje kuda i kako........

Hajd zdrao :cat:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 29 Maj 2008, 10:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Hrna je napisao:
Uostalom svak ima svoje,samo sam htio reci 11 minuta da jeftinije nemoze proci od tog busa sto ide rano ujutro.....to je bila poenta a ne naglabanje kuda i kako........

Hajd zdrao :cat:


da "skratimo" polemiku,ovo je dovoljno :cat:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 29 Maj 2008, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Imaš taxi koji te vozi u 5 ujutro i stižeš oko 9 tamo i kad završiš vozi te odma kući, pa si do 4 popodne u Bl. Oba pravca 60 maraka po osobi....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 29 Maj 2008, 23:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
11 minuta je napisao:
Bas sam se naljutila danas, a prica je sljedeca:
Zakazali su mi termin u ambasadi u 9:40h, moram predati za vizu. I zovem ja autobusku stanicu, kaze ima bus u 5 ujutru, al ti treba 5 sati dok stignes. Pitam ima li ranije, ima u pola 1 nocu, pa sam tamo u pola 6 ujutru, pa da se ubijem dok docekam. Ono sto me prijatno iznenadilo je cijena karte povratna 31km, sa popustom od 30 posto za studente.
A voz je preskup, jedan pravac kosta 28 km, nema popusta i ima u jedan noci, pa stize tek u 6 ujutru.
Sta da radim?
Kad bi nekog zamolila da me odveze koliko bih mu trebala platiti za gorivo, nisam vozac pa ne znam.
Ajd pisite, kako vi idete?



e jes i termin. taj bus u 5 ujutro sto ide je smiljic, on stize u sarajevo u 10 i 15, najdalje 10 i 30, znam nekog ko cesto ide tim busom. on ti na staroj stanici bude oko pola 5, tako da ne moras ici na novu. od svih autobus sto idu za SA, njihov je najudobniji i najbolji, ostali su katastrofa. mislim da imaju popust za studente.
mozda bi ti najbolje bilo da ides sa nekim ko ide dole, pa da podijelis troskove.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 31 Maj 2008, 08:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
Hrna je napisao:
Metheny je napisao:
Hrna je napisao:
Neznam koliko bi te izaslo ali racunaj da je benzin oko 2 KM a dizel oko 2.30 KM.Banjaluka-Sarajevo i nazad imas oko 650 do 700 km (sve zavisi kojim putem ides)To ti je jedan rezervar benzina i nemoze te izac ispod neki 80KM minimum...


BL - Sarajevo može mnogo kraće, preko Kneževa je cca. 200 km u jednom pravcu, pa računaj na 400 km + 10-15 km po gradu.


Nema p**ke da je 200km nemoj ga maslati...........



Banjaluka (Nova Varos) - Sarajevo (Skenderija) = 185 KM... PROVJERENO

To je put preko Vlasica...

Znaci: Banja Luka - Knezevo - Travnik - Vitez - Lasvanska petlja...e sad izadje se pred zavrsetkom autoputa za skretanje za Vogoscu i tim putem se spustis pored Koseva, americke ambasade, direktno do Skenderije...i dalje gdje trebas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 11 Avg 2009, 14:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2002, 08:41
Postovi: 1585
Lokacija: Banjaluka
Ozivljavam temu, zanima me voz sa Sarajevo, valjda sad imaju popusti na index, pa zna li neko koliko izadje sada karta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 12 Avg 2009, 07:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Nov 2008, 13:11
Postovi: 95
e isao ja juce tim putem preko knezeva za rajvosa, kolima, 2,5 sata (imao sam srece nije bilo guzve), oko 190 KM

put stvarno zna ici na zivce u jednom dijelu tamo oko ugra (slalom izmedju rupa) + nije preporucljivo sam se vracati ovim putem po noci jer ako ti zariba auto naj...ao si sam u onoj cuki, ali po danu sasvim dobro :-?

i pazite se ima murije, naročito oko onog jadnog dijela 'autoputa', ljudi se zalete pa kad silaze sa istog, dočeka ih patrola, a ima i presretača...oko kaknja i ulaska u SA naročito :angry4:

treba usporiti sa 200 na 60, kao da stojiš :angry4:

Slika

mada je minimalna dobro sam proš'o :confused1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 12 Avg 2009, 09:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9280
Ja sam samo jednom uspio preko Skendera stici u Sarajevo za 2 i po sata. To je bio sluzbeni Nissan Patrol, skoro nov, nisam ja vozio nego sam bio na zadnjem sjedistu i skoro cijelim putem sam drzao zakocen pojas i oslanjao se na njega da ne bi letao po zadnjoj klupi ko lopta. Voznja je bila krajnje neudobna i ovim putem tako mozes voziti upravo samo neki dzip (i to kao u ovom slucaju tudji, da te boli kurac sta ce biti sa njim) ili da si ludjak u svom putnickom autu.
Nista licno broker, samo kazem kako to meni izgleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 12 Avg 2009, 09:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Nov 2008, 13:11
Postovi: 95
aj nemoj zajebajiti, u onim krivinama sa dzipom mozes zavrsiti samo u jarku :smilebox:

uostalom,to je 190 km, 76 kmh prosjecna brzina, sta ti je tu prebrzo? poenta je u tome da sam izbjegao spicu, nije bilo guzve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 12 Avg 2009, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9280
Ja ti kazem kako mi je bilo sjediti pri takvoj voznji. Vozacu je uvijek udobnije. Ne znam da li se sad nesto znatno dobije na vremenu autoputem, ja sam isao prije nego sto je napravljen.
Ja ipak radije idem preko Teslica, iako je malo dalje puno je, sto rece moja rodica "elegantnije". To sto ustedis na tome sto je kraci put izgubis na gorivu na takvom putu i skoro da si na istom, sem sto se kracim putem vise napatis. Rijetko kad idem sam pa da mogu krljati kako ja hocu a da mi niko ne povraca i ne leta po autu, pa zato radije biram elegantniju verziju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 11 Mar 2011, 16:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 00:36
Postovi: 69
Да није неко недавно ишао возом до СА?
Колико сати се путује? Мене интересује онај некад око 1.40? Тако су ми рекли на станици да иде, али нигдје на сајтовима нема ништа о том возу! 1.40 ујутро

... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 08 Jul 2014, 16:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ja u 10:00 moram biti u Sarajevu. Mislio sam krenuti iz BL u 06:00 i ići preko Skendera, a vraćati se preko Tuzle, pa kraj, dragog mi, Prnjavora.
Više puta sam bio u Sarajevu, ali nikad da imam vremena za neki prolup...ovaj put ću imati, pa ima li usput ili u SA išta pametno, osim Baščaršije i Bajre? :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 08 Jul 2014, 17:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Dec 2011, 22:08
Postovi: 49
Zavisi sta te interesuje, mozda Avazov toranj, Vrelo Bosne, Sarajevo City Centar...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 08 Jul 2014, 20:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
eric_cartman je napisao:
a vraćati se preko Tuzle

A jel imaš potrebe da ideš preko Tuzle ili... bez potrebe duži put nego da ideš direktno na Doboj, a ako ti se ne ide preko Kneževa, dobar je put preko Komara.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 08 Jul 2014, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Neka sačeka da se jave _zoka u v@nja, oni znaju šta je dobro u Sarajevu. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako do Sarajeva?
PostPoslato: 08 Jul 2014, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
<Enter_name> je napisao:
eric_cartman je napisao:
a vraćati se preko Tuzle

A jel imaš potrebe da ideš preko Tuzle ili... bez potrebe duži put nego da ideš direktno na Doboj, a ako ti se ne ide preko Kneževa, dobar je put preko Komara.


Ma, permutacija...preko Doboja sam i mislio, pa na Prnjavor...tamo kafa, ovo - ono, pa BL :D

Kafa, sa sve rahat lokum, banjalučki ćevap i meni dosta :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs