banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 12:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1302 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 66  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2007, 22:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Ajde bogati...Oni tako govore za nas mi za njih oni za njih mi za one...i tako u krug...svi ludi..i to ti je.

Nikad, ali nikad (da ne ureknem) nisam imala ni najmanji problem zbog toga ko sam i sta sam i odakle dolazim. Nadam se da ce tako i da ostane...

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2007, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Helena je napisao:

Nikad, ali nikad (da ne ureknem) nisam imala ni najmanji problem zbog toga ko sam i sta sam i odakle dolazim. Nadam se da ce tako i da ostane...


Nemoj molim te pretjerivati Helena. Nisam ni ja imala problema zbog toga ko sam i sta sam jer se znam ponasati. Ali neke stvari stoje, sto ne znaci da ih svi zapazamo ili tumacimo na isti nacin.

(Y)Uglavnom, ti se lijepo provedi.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2007, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
i nikad se nisam osjećao ugodno bez obzira na sve!


Hm .. sta ja znam .. nisam imao ovih 'problema' .. Iskljucim se .. ne razmisljam o tome .. Ne usjecam se nista (ne)ugodnije nego kada ljetujem na nekom drugom mjestu .. Ponasam se onako kako se inace ponasam, bez obzira gdje se nalazio .. i svima dobro :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2007, 23:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Ne pretjerujem, nego govorim iz iskustva...

Kao sto vec jednom rekoh...kako god... :D

Naravno da cu se lijepo provesti, kao i svake godine :D :D Blagodarim.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2007, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Japanese_rose je napisao:
Da, samo sto je tu bilo jedno desetak hiljada ( da ne kazem tisuca ) budala, plus predstavnici vlasti koji su istog "umjetnika" prije nekoliko godina zabranili, a sada "spektakularno" rehabilitovali. E takvo nesto mozes vidjeti samo u drzavama koje se zavrsavaju na -stan.

Meni je jako smetalo sto sam prosle godine gledala Gotovinine fotografije uz neke poruke odanosti na moru, uz uzasne cijene, kao sto sam vec negdje spomenula. Ali, to je samo moje misljenje, necu ja Croati-i upropastiti sezonu. :D

Daj molim te. Istina je da je bilo 40 hiljada ljudi na koncertu... Al to su ljudi iz cijele Hrvatske...
Gotovinine fotografije se stvarno nalaze na svako malo, al baš me briga... Svugdje ima nacionalista... Misliš da se u BL samoj ne bi moglo skupit 40k Srbendi koji bi se pridružili Ravnogorskom pokretu?! O da, ima ih... Ima onih koji su u ratu postali nacionalisti, ima onih koji su se rodili u ratu, pa su ih roditelji naučili da mrze Hrvate i Muslimane, ima onih koji su izgubili nekog dragog, ima onih koji ne znaju šta bi od sebe, ne znaju definisat sebe isvoj stil života, pa hajde da budem nacionalista... Ma daj.... Ima ih svugdje, kao što reče Helena.
Inače ja cijelo ljeto boravim u Hrvatskoj, spavam u kući s 4 Hrvata i nikad, al baš nikad nisam čula nešto na nacionalnoj osnovi. Upoznala sam X ljudi prošlo ljeto u Splitu.... Niko me nije uvrijedio ni zere, svi su bili superi zgotivili smo se maksimalno....
Sondri je napisao:
Ali tamo niko neće viditi trojicu srpskih vaterpolista i viknuti: "Srbi!!!", a 50 ljudi na glavnom gradskom trgu krene da se obračuna sa njima! Hrvati su bolestan narod, neki dan na TV-u bio skandal jer neki klinac nije znao ko je Milan Martić!!! Ovi na moru su najgori, samo moraju trpiti za vrijeme sezone jer žive od toga! Ja sam išao dva puta nakon rata i nikad se nisam osjećao ugodno bez obzira na sve! Išao samo, kao što Vanja kaže, jer sam išao na kratko i nije se isplatilo putovati u CG, a nije se imalo para za dalje!

TV i realnost je drugo... I varaš se da su na moru najgori... Gori su u Zagrebu.... Al i prije 2-3 mjeseca sam išla u Zg i isto super bilo... Ne možete tako generalizovati. A šteta je ne otići na tako lijepo primorje, a tako nam je blizu... Cijene ništa u odnosu na EU... Oni što žive u EU to dobro znaju...Slika

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 05:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
EiLeen je napisao:
Istina je da je bilo 40 hiljada ljudi na koncertu...


Prvo sam napisala 60.000, pa mi se ucinilo mnogo...istina je dakle negdje izmedju. Strasno.

Strasno je zbog ustaske ikonografije, a jos strasnije zbog toga sto se zvanicna vlast ne ogradjuje od toga. Cudno mi je da ne vidis da je ova otvorena manifestacija velicanja fasizma nesto od cega se vrlo lako moze desiti internacionalni skandal, to uopste nije bezazleno, niti zanemarljivo. Jos nigdje nisam vidjela nesto takvo, grupice Skins-a da, ali nesto ovakvo ne.


Citiraj:
Al to su ljudi iz cijele Hrvatske...


A to citavu stvar kao umanjuje na znacaju ?

Citiraj:
ima onih koji su izgubili nekog dragog


Tesko ces ( barem u BiH ) naci nekoga ko u ratu nije izgubio nekog dragog. To bi kao trebala biti nekakva isprika za nacionalizam ili fasizam ?

U pitanju je nesto drugo ( primitivizam en masse ).


Citiraj:
A šteta je ne otići na tako lijepo primorje, a tako nam je blizu...


Primorje jeste lijepo, ali ja cu ipak negdje drugdje, hvala puno.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 09:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2006, 14:43
Postovi: 482
Lokacija: JADRAN,KVARNER
Citiraj:
Primorje jeste lijepo, ali ja cu ipak negdje drugdje, hvala puno.


Pa možda ti je i bolje jer jadno i žalosno je kad netko kao ti poistovjećuje sliku otoka Cresa sa šmrkavcem obučenim u majicu sa ustaškim pozdravom...A da apsurd bude veći bar ovi priprosti otočani sa Cresa ne da nemaju veze sa ustaštvom već su iz kraja Hrvatske koji je bio oduvijek antifašistički i lijevo orijentiran...

Al'najlakše je ljude popljuvati.... 8)

_________________
MORE JE PROVOD,MORE SU KOKE...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 09:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
pritisak je napisao:
Posto se, poput vecine, za more spremam(o) u pet do dvanaest, zovem neki dan tipa u Tucepe (kod koga smo boravili prije dvije godine) i za dvosoban apartman za deset dana (doduse u spicu sezone), lola trazi 1400 eura! Klopa, niks...


I ja sam 5 do 12 odlucio da potrazim komad plaze za ljetovanje. Prije 5-6 dana poslao sam 15 mejlova u potrazi za smjestajem u Tucepima. Samo sam jedan mejl dobio sa pozitivnim odgovorom i izvrsio rezervaciju u spicu sezone po cijeni od 30 Evra za dvokrevetnu sobu sa vlastitim kupatilom i balkonom (ako me gazda ne zezne).

Pokusaj na adresama http://www.tucepi.net i http://www.tucepi.com.

Sto se tice bezbjednosti, prosle godine sam po prvi put nakon rata ljetovao u Hrvatskoj. Nisam dozivio nista neugodno. Mozda je tome doprinjela cinjenica da sam isao u spicu sezone i da sam se izmjesao u moru turista ceha, slovaka, germana.. Normalno je da se nisam osjecao slobodno i da sam u svakom danu ulazio sa dozom opreza. I ove godine ce vjerovatno biti isto i tako ce uvijek i biti..

Prednost ljetovanja u Hrvatskoj mi je iskljucivo zbog blizine i uredjenosti plaza u odnosu na CG.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 10:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Hrvatsko primorje je prelijepo, idem tako svake godine pa ću tako i ove. Nikad nisam imao nikakvih problema. Ne razumijem ove ljude koji tu mlate praznu slamu oko Tomsonovog koncerta, u Srbiji se svake godine održava četnički skup i to posve legitimno... i šta sad? Ne bi trebao ići u Srbiju zbog toga? U Njemačkoj postoji skupina ljudi koja još uvijek veliča Hitlera, i šta sad ne bi smio ići niti u Njemačku? U Velikoj Britaniji postoje određena ruralna područja u kojima još uvijek ne-britanci nisu dobrošli, i što bi sad trebao sve Britance proglasiti nacionalistima? Mislim helooo ljudi, prestanite sa tim blesavim generaliziranjem i ljepljenjem etiketa na osnovu nacionalisti ... :roll: :roll:

Uostalom, u ljetnim mjesecima na plažama u Hrvatskoj je najteže sresti Hrvate, 50% su germani (aus,njem,šv), ostalih 45% su slaveni, holanđani, talijani, ameri, englezi, mađari, skandinavci ... a samo 5% su Hrvati 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
A da se vratimo na cijene ljetovanja u Hrvatskoj?? O ponudama?? A temu oko nacionalizma, ustasa i slicnih stvar, neka oni raspolozeni za taj pravac razgovora otvore na politici.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 10:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Jel išao neko u kamp i koliko je to, što se tiče higijene, pametna ideja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 11:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Sondri je napisao:
Jel išao neko u kamp i koliko je to, što se tiče higijene, pametna ideja?


Mislim da ti kampovi polako izumiru. Primjera radi, na ulazu u Makarsku, u onoj borovoj sumi je prije rata bilo veliko kamp naselje. Prosle godine sam jedan dan svratio tamo i zatekao sam svega desetak kamp prikolica a sve ostalo je bilo prazno i sad se uglavnom koristi kao parkiraliste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 19:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Poslednje 3-4 godine sam na hrvatskom primorju i to 2 puta u sezoni.
Nisma licno dozivjela nikad nikakvu provokaciju na nacionalnoj osnovi.
Ni u BL nisam extrem ,niti sam opterecena nacionalnim prizvucima, niti o tome razmisljam, tako da o tome nisam ni razmisljala ni kad sam u Hrvatskoj.
Nas Hrvati kao turiste vishe gotive nego Muslimane, to sam osjetila gdje god da sam bila.

No, iako ja licno nsiam nista osjetila da je meni neko nesto uputio, osjeti se jedino razlika u ponasanju u razlicitim dijelovima Hrvatskog primorja.
Recimo na potezu Makarske rivijere i Splita , svi domaci su opusteni, predani turizmu i ne spominje se nacionalno.
No ,podrucje Sibenika, Vodica,Zadra je vec malo drugacija atmosfera. Tamo su osjetili ratna desavanja , blizu su Srpske Krajine i vish su nabijeni (uvijek bili) ustaskim prizvucima, ni to nije generalno, ali se osjeti u vazduhu da nisu se oslobodili nekih stavri(koje ih koce definitivno, zato su slabije i razvijeni).
Na otocima su opusteni skorz. :wink:
A Dubrovnik je meni isto opusten. Ja sam u sred bijela dana ulazila u srpsku crkvu u starom gradu, ljudi ulaze izlaze, crkva zvoni. Veci je grad, vishe desavanja, more turista tako da su i oni opusteni.
Sto se tice Istre ne znam, jer nesto taj dio nisam obilazila mada me i ne privlaci, vishe volim jug i otoke.

Nacionalizma ima svagdje i uvijek ga je bilo. A niko vas nece provocirati ako vi sami ne provocirate i ne komentarisete nesto bezveze.
Ali da je to razlog da se negdje ne ide, nije.
Kad bi gledali protekle rat/ove, onda niko od Srba ne bi trebao ici u Njemacku tamo zivjeti i raditi , jer zna se koliko su ljudi ubili, sta je bilo logora i o kojem obliku fazima se radilo u 2 svjet. ratu. A opet su 50,60-tih. godina u kolonama krenuli nashi ljudi na pecalbu .
Ja sa vishe opreza pomisljam da odem u Tunis, Tursku ili Egipat,kad vidim sam ovaj terorizam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ma veze... Ja bila u Tunisu, tamo ni T od terorizma...
Hoću u Španiju... Želim želim želiiiiiim...Slika

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Citiraj:
Al'najlakše je ljude popljuvati.... 8)


Nisam vas ja popljuvala... 8)

Citiraj:
u Srbiji se svake godine održava četnički skup i to posve legitimno... i šta sad?


Pa nista, svako izabere okruzenje koje mu odgovara, sve vise mislim da nista nije slucajno.

Citiraj:
Nas Hrvati kao turiste vishe gotive nego Muslimane, to sam osjetila gdje god da sam bila.


Ma da, ljubav je cudo.

p.s. Oprostite na sasvim spontanoj digresiji, nije mi bila namjera kvariti vam ugodjaj. :D

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 22:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Nas Hrvati kao turiste vishe gotive nego Muslimane, to sam osjetila gdje god da sam bila.


Vole oni pare .. kao i svi ugostitelji .. A tu pricu o tome kako neko od Srba/Hrvata/Muslimana voli vise jedne od drugih .. okaci macku o rep ..

Mada, kao sto Helena rece, da se ostavimo tih politickih pitanja ..

Sondri, nisam kampovao u HR - ali sam prije nekih 5-6 godina 3 godine zaredom kampovao u CG (2 puta na Jazu - 1 put u Kumboru). 3 ljetovanja koja sigurno necu zaboraviti - kampovanje ima svoju posebnu draz. Ako nisi kampovao ranije, raspitaj se malo kod ljudi koji jesu. U svakom slucaju, nemoj ocekivati pretjerani komfor, ali da neke osnovne higijenske potrebe mozes ispuniti .. to je sigurno. Oba ova kampa u CG nisu bila losa (Jaz pogotovo) .. tako da u HR moze biti jedino bolje. Od par prijatelja koji su kampovali dole sam cuo samo pozitivna iskustva (zaboravio sam gdje su tacno bili .. mogu se raspitati pa ti javiti)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Helena je napisao:
A da se vratimo na cijene ljetovanja u Hrvatskoj?? O ponudama?? A temu oko nacionalizma, ustasa i slicnih stvar, neka oni raspolozeni za taj pravac razgovora otvore na politici.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2007, 22:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2005, 17:43
Postovi: 416
Lokacija: Banja Luka
Са постојећим чартер летовима за Тунис из Бање Луке, први пут након пар година нећу љетни одмор провести на хрватском приморју. Оцијенио сам однос цијена / понуђена услуга и мишљења сам да Хрватска заостаје за земљама попут Турске, Туниса или Египта. Не говорим о приватном смјештају који је по правилу скромнији и они који га користе не очекују претјеран комфор. Хотели са 5* у Турској, Тунису или Египту су цјеновно приближно на истом нивоу као хотели са 3* у Хрватској. Знам да хотели у Италији и Шпанији са 3* нуде једнако као хотели истог ранга у Хрватској, али исто тако ванпансионска понуда у тим земљама је за нијансу разноврснија од хрватске. Хрватска има својих предности - изврсна гастрономска понуда, близина и лијепа природа, али ове године сам процијенио да то једноставно није довољно. Да ли ћу се покајати, видјећемо. У Хрватску ћу ионако отићи на продужени викенд тамо негдје у септембру.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jun 2007, 00:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
otok je napisao:
Citiraj:
Primorje jeste lijepo, ali ja cu ipak negdje drugdje, hvala puno.


Pa možda ti je i bolje jer jadno i žalosno je kad netko kao ti poistovjećuje sliku otoka Cresa sa šmrkavcem obučenim u majicu sa ustaškim pozdravom...A da apsurd bude veći bar ovi priprosti otočani sa Cresa ne da nemaju veze sa ustaštvom već su iz kraja Hrvatske koji je bio oduvijek antifašistički i lijevo orijentiran...

Al'najlakše je ljude popljuvati.... 8)


Ja cu na lijepi Cres ove godine. :D Imam neke prijatelje koji imaju kucu tamo, pa su me pozvali. Jedva cekam. Nisam nikad bila 8)

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jun 2007, 01:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
EiLeen je napisao:
Ma veze... Ja bila u Tunisu, tamo ni T od terorizma...
Hoću u Španiju... Želim želim želiiiiiim...Slika



haha senorita... Spanija je vruca, u PM.. tamo je bas gornjava...

Ja bih voljela malo na neki tropski otok ... :cry: Trazim sponzora

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1302 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs