banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 03:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1302 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 66  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Avg 2013, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Znaci, sa 100 eura mogu otici, imati smjestaj i gotivi se?

Pricam o vikend varijanti, naravno :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2013, 15:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2011, 23:57
Postovi: 670
Da.

_________________
Who said nights were for sleep?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2013, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Pa, dobro...100 evrica nije strasno :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2013, 15:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2011, 23:57
Postovi: 670
Kako se uzme xD
Uglavnom ako hoces da provedes vikend na moru kao i ovde kako ga provodis onda moze (naravno ako ne jedes po restoranima pijes puno u klubovima itd) x)

_________________
Who said nights were for sleep?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2013, 15:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Za 100 evra tako nemožeš provesti vikend ni ovde.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2013, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Za 100 evra tako ne mozes provesti vikend nigdje :D

Nema sta...markica ide na kvotu 202, pa sta Bog da :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2013, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Vratio se i ja s mora, ponovo bio u Vodicama.
Granični prelaz Strmica je kao i obično sjajan. Tamo nikad nema gužve, ljubazni su i korektni s obje strane, ništa ne pitaju. Jedino su me na ulasku u HR pitali da otvorim kofer. Kad je ugledao da imam Politikin Zabavnik, oduševio se i rekao da mogu ići. :)
Tamo cijene iste kao i prije dvije godine, sve isto. Može se jesti po cijenama istim kao i u BL.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2013, 08:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Bio na racu u Bolu. Imao odlican smestaj na 100m od centra i od obale. za 4 dana platio 50eur po osobi, ukupno 100eur za 4 dana za dve osobe. Bio u apartmanu od 40m2. Ako neko treba preporuku javicu na private. Samo rjeci hvale imam za smestaj. Sto se tice ostalog cjene u restoranima nista mnogo vece nego u banjaluci kada se jede ista vrsta hrane morski plodovi, ribe itd. U kaficima su cjene vece i to cini glavnu razliku.
4 dana nisam silazio s daske, Bol je raj za wind surfing.
na granici ni jedan jedini auto nije bio, ni na dolasku na na odlasku. na trajektu iz makarske nema guzve. jedina mana je sto idu svaka 3 sata pa se cekalo i tamo i vamo oko sat vremena. 100Km trajekt za dve osobe i auto u jednom smeru


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2013, 14:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Au gdje ste vi to ljetovali... :oops:

Sinoć stigao iz Rovinja, navozao se lijepo i izgotivio :D 8) evo detalja:

- Polazak bio noću preko Novog, Gline, Karlovca pa se uključio na auto put prema Rijeci i dalje.
- Dionica puta Dvor na Uni - Glina je strava i užas, put je odron samo takav, pa onda životinje po cesti :confused2: prvo satrao mačku, pa mi izleti džukela, pa lisica, zatim sova na cesti :oops: pola albuma Životinjsko carstvo u dužini od 25 kilometara :confused3:
- Na auto putu od Rijeke prema Pazinu krene da mi urliče auto :confused2: a ja 120 na sat :pale: mislio sam mjenjač kaput, ali čulo se iz zadnjeg točka, saputnica mi se istraumirala samo tako :confused3: U Rovinju sam se odvezao u servis sve pregledano, sve u redu veli onaj tamo: upao ti kamenčić za kočnicu pa je pravio dreku :-? Na povretku nije bilo problema sve glatko prošlo...izgleda da je to bilo.
- Rovinj je skup divljački, restorani i kafići u starom gradu kožu deru cijenama, kafa na nekim mjestima je 50 KUNA!!! :confused3: bez 100 eura ne ulaziš tamo...a restoran na stijeni fino izgleda, i u umjetničkom dijelu starog grada u maloj uličici.
- Stari grad je prelijep, male ulicem umjetnička četvrt sa ateljeima, suvenirnice i trgovine nakitom, stejdževi sa muzikom i ulični svirači (bio Toni Cetinski) Bio na Rovinjskoj večeri, zatvaranje sezone sve sa koncertom i vatrometom :)
- Vrijeme je bilo šugavo, stalno vjetar, a naveče oluje :confused3: ali moglo se kupati preko dana...obala je njesra naspram Dalmacije.
- U cijelom Rovinju nisam vidio tri cure da su baš lijepe ( i one su prodavačice na suvenirima) uglavnom su tamo Njemci i Italijani, nešto Austrijanaca.....gadnije žene odavno vidio nisam :pukeright:
- Pecanje na brodici i vozanje po obali - neprocjenjivo :D
- Kad sam se vraćao, gužve na naplatnim kućicama samo takve, zato sam u Vrbovskom sišao sa auto puta i na Ogulin i Slunj prema Kladuši.....na Slunju bruka turista, sve sami nekakvi rastafrijanci smrdi vutra do Ogulina :hippy2: Slika
- U Kladuši veliki ćevapi, kola i kafa 8 KM :) al ćevapi bili odlični :thumbright:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2013, 22:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
I ja sam sa porodicom ove godine ljetovao u Rovinju. Špic sezone-sredina jula pa još subota, kolona na autoputu kod Zagreba koja je trajala narednih 150 km.. A sve to na +37 C i nervoznog 3,5 godišnjaka na zadnjem sjedištu... Došlo mi je bilo volan od muke da iščupam... Negdje tamo kod odvajanja autoputa prema Rijeci, konačno prodisali. Od Rijeke prema Rovinju vodi neka brza cesta, pa je i brzina,shodno nazivu, limitirana uglavnom na 90 km/h. Kroz Istru prema Rovinju nije bilo gužvi i taj dio vožnje je protekao ugodno.

U Rovinju smo imali smještaj u naselju Centener, apartman sa nekih 50 kvadrata, ekstra (što bi reko Kačavenda) namješten plaćali smo 55 evra dnevno. Udaljenost od plaže je bila nekih 7 minuta pješice (od kojih 3 minuta hoda kroz predivnu šumicu, sa uređenim stazama prema moru) a od Starog grada nekih 20 minuta. Tih 20 minuta može da se pretvori u noćnu moru ako imate sitnu i nervoznu djecu pa preporučujem odlazak autom do strogog centra, istovar žena i sitne djece, odlazak autom uzbrdo na 5 min udaljen besplatan parking i onda lagano pješice u pravcu ostavljenih putnika.

Stari grad je predivan. Toliko toga ima da se vidi i da se osjeti. Sve je prepuno restorana, galerija, trgovinica i bukvalno vas vraća u nekakvo srednjovijekovno doba. Za ljubitelje fotografije to će biti nezaboravno iskustvo. Cijene su malo jače, odnosno prilagođenije bogatom življu - Italijanima, Germanima, Slovencima ali i Srbijancima - dosta tablica BG, NS, ZR... Savršeno bezbjedno mjesto bez ijednog iritirajućeg znaka nacionalizma. Svi spomenici koje sam vidio u Rovinju bili su posvećeni Narodnooslobodilačkoj borbi i partizanima.

Plaže... Šta reći? Sa jedne strane, nisu kao u Dalmaciji, sve je puno stjenovitije i teško se ulazi u vodu. Papuče za kupanje su nezaobilazni dio asortimana. Sa druge strane, plaža Cuvi nudi dooooooosta prirodnog hlada i super je za djecu. Postoje male uvalice sa sitnim šljunkom, pa je gotiva i za njih. Ono što me je osvojilo - nema gužvi na plaži i ne moraš da se boriš sa bezobraznim Česima za parče hlada ko u centralnoj Dalmaciji. Na plaži nema buke, šetalište je savršeno uređeno, plaža je čista. Na plaži se nalaze dva kafića gdje se može okrijepiti tokom dana i to je to.

U povratku smo, poučeni prethodnim iskustvom vezanim za gužve u pravcu Zagreba, skrenuli sa autoputa kod Karlovca i onda lagano nastavili lokalnim putevima preko Korduna prema Glini - Dvoru i onda preko Novog do BL.

Ako me ne bude mrzilo, vidjeću da okačim par slika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2013, 10:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Evo i par sličica iz Rovinja:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2015, 13:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Ljudi da li je neko skoro prelazio granicni prelaz u Doljanima? Da li se ceka 2-3 sata kao sto pisu mediji? Idem iduce sedmice za Orebic pa me brine ta guzva zbog male bebe. Planiram krenuti oko pola pet ujutro pa ne znam hoce li me zakaciti guzva na granici ili da idem na Gabelu? Kada kucam na viamishelin Mostar-Ston izbaci mi da idem poslije Mostara-Stolac pa dole negdje na Hutovo-Duzi pa prema Stonu. Da li je neko isao ovim putem ili nekim drugim prelazom prema Orebicu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2015, 18:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Ako neo ima neki kontakt za smjestaj u Makarskoj nek' mi javi u pm.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 09:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Juče stigao iz Rvacke. Obišao Pašman, Ugljan, Zadar, Vodice, Šibenik i Biograd na Moru.....bilo je dobro 8) Vodice su odron od mjesta gužvaaaa samo takva, MA je Ibica za njihove beton plaže i uvale :-? U cijelim Vodicama nema džabnog parkinga nigdje, srećom nije preskup 5 kuna sat, a poslije 19.00 je 10 kuna. Cijene su ajmo reći podnošljive jeftinije od MA rivijere....
Zadar napucan i sređen samo tako, Šibenik extra :thumbright: kad sam dolazio u Biograd pored šahara na sve strane ogromni bilbordi na ulazu Sandra Afrika i Milica Todorović :lol: za slavu i čast Oluje :lol:
Trajekti su totalni haos, prosječno se čeka više od sat vremena jer su gužve ogromne rade i vanredne linije, po dva ukrcavaju...

Smještaj nisam plaćao, ali su cuga, klopa, pijaca i trajekt deračina gdje god da se ode.... i da, jedini smo bili navijači Srbije u zadarskoj županiji u krugu od 200 kilometara :D Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 15:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Navijali ste u sobi i u sebi?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 15:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
De ti pricaj koliko si drugarica obrnuo ove godine?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 15:43 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Mene zanima priča o vrstama i količinama alkohola koje su stradale za vrijeme svega toga...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 15:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Suze krijem, same teku... :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 15:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
_зока je napisao:
Navijali ste u sobi i u sebi?

U kući njegovoj tačnije :wink: pivo, roštilj i utakmica....bez dreke i urlanja ipak je to zadarska županija.
shakal je napisao:
De ti pricaj koliko si drugarica obrnuo ove godine?

Više nego ti uglavnom....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 15:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Hertz, kad cemo mi ovako? :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1302 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs