banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jun 2007, 22:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Nisam ni obratio paznju na datum. :)
Hvala na objasnjenju.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2007, 05:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
FLASH je napisao:
Jeste da kasnim mjesec dana sa temom, ali, moze li neko objasniti zasto su te karte gore po 0,99E tako jeftine? Koja je caka? :)


uglavnom su objasnili sve, ja bih još da dodam da lou kost prevoznici uglavnom koriste manje aerodrome za slijetanje, nema usluge u avionu, prtljag zna da se zagubi i takoto...

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2007, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Evo i ovi su jeftini....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2007, 21:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
Po mom misljenju bolje je kartu platiti malo vise a pritom biti siguran da se koferi nece izgubiti, da let nece biti otkazan, i naravno da je usluga na nivou. Air France i Lufthansa su po meni dvije najbolje kompanije sto se tice Evrope, a i spadaju medju skuplje. Uglavnom sa njima nikad nisam imala problema, dok je JAT vec druga prica, tu se vec mora racunati na obavezno kasnjenje u polasku, dolasku, izostanak kofera i sta sve ne.

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2007, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Nikad nisam letjela lufthansom, preskupi su mi....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2007, 11:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2004, 09:35
Postovi: 1010
Apollonia je napisao:
Po mom misljenju bolje je kartu platiti malo vise a pritom biti siguran da se koferi nece izgubiti, da let nece biti otkazan, i naravno da je usluga na nivou. Air France i Lufthansa su po meni dvije najbolje kompanije sto se tice Evrope, a i spadaju medju skuplje. Uglavnom sa njima nikad nisam imala problema, dok je JAT vec druga prica, tu se vec mora racunati na obavezno kasnjenje u polasku, dolasku, izostanak kofera i sta sve ne.


uf daleko najgora kompanija za let preko bare je americka Delta, preporucujem lufthansu i svicarsku kompaniju kojoj ne mogu tacno da se sjetim imena :(

_________________
Red bull - daje ti krila!
Rakija - pogon na sve četiri!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2007, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Stutt - Bgd, povratna karta sa Germanwings-om, kupljena 7 dana prije leta kostala 202 Eu. Avion ok, usluga ok.. Nema pica, nema klope ali i koji ce za tih sat i po :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2007, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ni ova TAP Portugal nema hrane i pića... Čemu to vodi... Nadala sam se bar kavu da ću popit...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2007, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Apollonia je napisao:
Po mom misljenju bolje je kartu platiti malo vise a pritom biti siguran da se koferi nece izgubiti, da let nece biti otkazan, i naravno da je usluga na nivou. Air France i Lufthansa su po meni dvije najbolje kompanije sto se tice Evrope, a i spadaju medju skuplje. Uglavnom sa njima nikad nisam imala problema, dok je JAT vec druga prica, tu se vec mora racunati na obavezno kasnjenje u polasku, dolasku, izostanak kofera i sta sve ne.


pa za sve prekooekanske letove je ipak bolje koristiti provjerene kompanije,meni su british a. i lufthansa definitivno ok na relaciji evropa -amerika(ali i tu treba provjeriti koji avion leti da ti se ne desi da si skupljen k'o fetus 7-8h sati leta),mada kasnjenje letova,gubitak prtljaga se desavaju svima...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2007, 23:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
azdajica-ny je napisao:
pa za sve prekooekanske letove je ipak bolje koristiti provjerene kompanije,meni su british a. i lufthansa definitivno ok na relaciji evropa -amerika(ali i tu treba provjeriti koji avion leti da ti se ne desi da si skupljen k'o fetus 7-8h sati leta),mada kasnjenje letova,gubitak prtljaga se desavaju svima...


Bas zbog te udobnosti dajem prednost Air Francu u odnosu na Lufthansu, ubjedljivo najbolja udobnosti i kvalitet leta. Americke kompanije necu ni spominjati, Delta i sve ostale, zaobilaziti kad god je to moguce.

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeftini letovi
PostPoslato: 09 Jun 2008, 11:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006, 14:28
Postovi: 980
Ja sam prije 3 mjeseca isao relacija Zagreb - Minhen za 19 eura...isao tamo po auto neko!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeftini letovi
PostPoslato: 10 Jun 2008, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
ronny_legenda je napisao:
Ja sam prije 3 mjeseca isao relacija Zagreb - Minhen za 19 eura...isao tamo po auto neko!


Preko koje avio kuce? 19 Eu sve komplet? Sa porezom i ostalim cudesima?! :o

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeftini letovi
PostPoslato: 11 Jun 2008, 07:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006, 14:28
Postovi: 980
Citiraj:
Preko koje avio kuce? 19 Eu sve komplet? Sa porezom i ostalim cudesima?! :o


Da 19 eura je kostala karta u jednom pravcu za Minhen sa svim mogucim cudesima svijeta.....let iz ZG...!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeftini letovi
PostPoslato: 11 Jun 2008, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Bez taksi?

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeftini letovi
PostPoslato: 12 Jun 2008, 13:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2007, 23:37
Postovi: 226
u januaru sam isao sa wizzair-om za london iz zagreba...
povratna karta 55 eura... sa taksama..uplatio 21.10.2007. zato je tako jeftino....
let traje nesto vise od dva sata, nije lose, malo je prostora za noge, nema hrane, pica i sjedala se ne mogu pomjerati ali izdrzi se....

_________________
kazu da sto vise znas krace zivis...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeftini letovi
PostPoslato: 12 Jun 2008, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
ronny_legenda je napisao:
Citiraj:
Preko koje avio kuce? 19 Eu sve komplet? Sa porezom i ostalim cudesima?! :o


Da 19 eura je kostala karta u jednom pravcu za Minhen sa svim mogucim cudesima svijeta.....let iz ZG...!!!


Vjerovatno kupljena par mjeseci unaprijed?!

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeftini letovi
PostPoslato: 13 Jun 2008, 07:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006, 14:28
Postovi: 980
Citiraj:
ronny_legenda wrote:
Quote:
Preko koje avio kuce? 19 Eu sve komplet? Sa porezom i ostalim cudesima?! :o


Da 19 eura je kostala karta u jednom pravcu za Minhen sa svim mogucim cudesima svijeta.....let iz ZG...!!!


Vjerovatno kupljena par mjeseci unaprijed?!


Pa zavisi kako kad a imam jednog dobrog prijatelja on radi na aerodromu u ZG tako da mi on to sredjuje uglavnom....kad cuje za te jeftine letove obicno me nazove i uzme kartu odma..!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeftini letovi
PostPoslato: 29 Jun 2008, 16:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Preko Germanwingsa se mogu naci povoljne karte.
ko leti za i iz njemacke, valja znati da se za dodatnih 19€ dobije karta za voz (ICE) po CIJELOJ Njemackoj.
Ja sam u martu letio za BG iz Stuttagrta, 98€ povratna karta i 38 za voz. Karta je kupljena 15 dana prije leta.
U novembru sam letio za ZG iz Dortmunda, 25€ karta i 19€ za ICE. Sad u maju letio za Zadar, 53€ avion, 19€ ICE.
Germanwings je prilicno tacan, ako ti se pije kafa, 2.60€ a mozes bez jela za sat i po leta...
sad su uveli i naplatu prtljaga :( , ako online unaprijed platis onda je 5, ako ne najavis i doneses torbu na aerodrom, onda je 10.

Kupovao sam punici kartu za Germanwings gdje je letjela za ZG za 38€ sa svim (19€ voz, 19 avion).
Ono sto je dobro, valja se pretplatiti na njihov newsletter jer redovno jave kada prave aukcije. Takodje, recimo da je dobra destinacija za cijene u njemackoj - Dortmund, Stuttgart i Köln-bonn su najskuplji preko Germanwings.
Van sezone karte se mogu naci za smijesne pare.

LH je ok, ali je skupa, kao i Croatia airlines, a mozete i a B&H Airlines, lete za frankfurt :-)

_________________
Comme si j'n'existais pas
Elle est passée à côté de moi
Sans un regard, Reine de Sabbat
J'ai dit, Aicha, prends, tout est pour toi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeftini letovi
PostPoslato: 04 Avg 2008, 00:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
Iako mi je blizi ZG, ali ako koga zanima uskoro Germanwings uspostavlja liniju Sarajevo-Köln/Bonn/Stuttgart (posljednja od oktobra)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeftini letovi
PostPoslato: 16 Avg 2008, 21:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
langolijer je napisao:
Iako mi je blizi ZG, ali ako koga zanima uskoro Germanwings uspostavlja liniju Sarajevo-Köln/Bonn/Stuttgart (posljednja od oktobra)

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vi ... 286&meni=2


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs