banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 01:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Džaba ti ako si rođen/a u Hrvatskoj, to nije nikakav uslov za dobijanje pasoša! Moraš ili biti prijavljen/a da živiš u HR minimum tri godine ili da ti prije početka rata piše opredjeljenje Hrvat! Prijatelj rođen u Zagrebu, ali džaba, nema nikakvo pravo na pasoš! Drugarici stari Hrvat, al opredjeljenje prije rata piše Jugosloven, izbila se! Zategnuli su to oko pasoša, gotovo da je lakše dobiti britanski od hrvatskog!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 08:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:58
Postovi: 712
ne lupaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 10:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Genijalni spamer se ponovo javio! Navedi šta od ovogo gore nije tačno i poštedi nas svojih retardiranih komentara! Najbolje pitaj Nitra, njemu mama s kojom živi u istoj kući ima hrvatski pasoš, a on ga ne može dobiti!!! Alergičan sam na ove kretenske odgovore! Ubuduće, ako nemaš čime da demantuješ bolje se ne javljaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 10:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:58
Postovi: 712
ja znam desetine ljudi koji su dobili taj pasoš i nisu imali apsolutno nikakve probleme pri tome.
retardiran si ovdje ispao jedino ti. i nitro bi dobio taj pasoš da je podnio zahtjev prije 18. rođendana. sve piše u citatima zakona. ali ti očigledno imaš problema sa shvatanjem ili tumačenjem zakona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 10:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Dobili su prije 10 godina! Cura pita za današnje vrijeme kad je hrvatski pasoš gotovo ne moguće dobiti!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Jeste otežano. Već sam napisala da mi je drugarica čekala više od godinu dana na to... A mama joj je tek poslije god dana dobila domovnicu i pasoš, pa su njoj dali, a sestru su joj odbili! Eto, nema nikakve logike, jednostavno su se ražestili i to je to..

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 11:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2006, 14:43
Postovi: 482
Lokacija: JADRAN,KVARNER
Pa šta će vam Hrvatska putovnica i domovnica?????Ima i drugih u regiji...
Ganjajte Crnogorsku.... :D :D :D

_________________
MORE JE PROVOD,MORE SU KOKE...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 13:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
bd2308 je napisao:
ja znam desetine ljudi koji su dobili taj pasoš i nisu imali apsolutno nikakve probleme pri tome.
retardiran si ovdje ispao jedino ti. i nitro bi dobio taj pasoš da je podnio zahtjev prije 18. rođendana. sve piše u citatima zakona. ali ti očigledno imaš problema sa shvatanjem ili tumačenjem zakona.



Nije tacno ! moj brat nema 18 , mama ima hrvatski pasos a buraz ga ne moze dobiti kao ni ja :( :( :(

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 14:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:58
Postovi: 712
Citiraj:
Podrijetlom stječe hrvatsko državljanstvo dijete:,

1. čija su oba roditelja u trenutku njegova rođenja hrvatski državljani;

2. čiji je jedan od roditelja u trenutku rođenja djeteta hrvatski državljanin, a dijete je rođeno u Republici Hrvatskoj ;

3. čiji je jedan od rodltelja u trenutku rođenja djeteta hrvatski državljanin, drugi bez državljanstva, ili nepoznatog državljanstva a dijete je rođeno u inozemstvu.


prosto ko pasulj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 15:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Avg 2003, 10:10
Postovi: 1408
Lokacija: BL Republika Srpska
bas tako.. ja sad ganjam Crnogorsko :D

_________________
mi smo ta ekipa..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 15:44 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
moram opet da se javim.

bd2308, ne ispunjavam ni jednu od tih tacaka koje si naveo, pa sam dobio hrvatski 2004, ni sestra ne ispunjava pa je dobila. stara mi je hrvatica, al bosanka, znaci nije rodjena u hrvatskoj,nije hrvatski drzavljanin bila, nikad zivjela tamo, kao ni ja. trebalo je samo na vrijeme podnjeti. ne kazem da danas nema problema, jer mi je sestra cekala skoro godinu dana. ustvari zaboravio sam reci, ja sam vec 97 izganjao domovnicu, za predaju putovnice su trazili da sluzim vojsku na sto sam odgovorio malo morgen. eh onda mi je receno da sacekam da napunim 27, naravno sacekao i nisam podnosio zahtjev. slucajno 2004 kolega mi objasni da u inostranstvu se moze dobiti putovnica, i tako je dobijem. :wink: zivot je cudo.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 16:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
bd2308 je napisao:
prosto ko pasulj.


Sve to fino piše na papiru, ali zađi malo do njih pa ćeš videjti kako stoje stvari! Gore demantuješ ljude, a očigledno nikad nisi ni prišao njihovom konzulatu! Ja govorim na osnovu iskustava drugih ljudi koji su odbijeni iako zadovoljavaju sve te tvoje navedene preduslove, a ne na osnovu Googla! U papirima piše i da je cijena parka P.K. 1,5 miliona KM pa on završi oko 5 miliona!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 18:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:58
Postovi: 712
sondri, miješaš babe i žabe.

spavac :
ovo je samo jedan od načina. državljanstvo se, u principu, može steći porijeklom, rođenjem, prirođenjem ili posebnim ugovorima. ja sam citirao za ovaj prvi slučaj, odnosno porijeklom.
a tvoj slučaj je drugačiji, to je član 16. Zakona o državljanstvu, i glasi :

Citiraj:
Pripadnik hrvatskog naroda koji nema prebivalište u Republici Hrvatskoj, može steći hrvatsko državljanstvo ako udovoljava pretpostavkams iz članka 8. stavka 1. točaka 4. i 5. ovoga zakona i dade pisanu izjavu da se smatra hrvatskim državljaninom.

Izjava iz stavka 1. ovoga članka se predaje nadležnom tijelu ili diplomatskom ili konzularnom predstavništvu Republike Hrvatske u inozemstvu.


član 8, tačke 4 i 5 glase :


Citiraj:
4. da poznaje hrvatski jezik i latinično pismo;

5. Da se iz njegova ponašanja može zaključiti da poštuje pravni poredak i običaje u Republici Hrvatskoj i da prihvaća hrvatsku kulturu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
otok je napisao:
Pa šta će vam Hrvatska putovnica i domovnica?????Ima i drugih u regiji...
Ganjajte Crnogorsku.... :D :D :D

Bljak, to ne bih uzela ni da mi nude.. A i ne ganjam cro pasoš jer ga ne mogu dobit, nažalost.. :cry:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 21:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2006, 14:43
Postovi: 482
Lokacija: JADRAN,KVARNER
EiLeen je napisao:
otok je napisao:
Pa šta će vam Hrvatska putovnica i domovnica?????Ima i drugih u regiji...
Ganjajte Crnogorsku.... :D :D :D

Bljak, to ne bih uzela ni da mi nude.. A i ne ganjam cro pasoš jer ga ne mogu dobit, nažalost.. :cry:


A da probaš od Srbije ili Makedonije..Pa moraju ti negdje dati.... 8)

_________________
MORE JE PROVOD,MORE SU KOKE...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 22:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
bd2308 je napisao:
sondri, miješaš babe i žabe.

spavac :
ovo je samo jedan od načina. državljanstvo se, u principu, može steći porijeklom, rođenjem, prirođenjem ili posebnim ugovorima. ja sam citirao za ovaj prvi slučaj, odnosno porijeklom.
a tvoj slučaj je drugačiji, to je član 16. Zakona o državljanstvu, i glasi :

Citiraj:
Pripadnik hrvatskog naroda koji nema prebivalište u Republici Hrvatskoj, može steći hrvatsko državljanstvo ako udovoljava pretpostavkams iz članka 8. stavka 1. točaka 4. i 5. ovoga zakona i dade pisanu izjavu da se smatra hrvatskim državljaninom.

Izjava iz stavka 1. ovoga članka se predaje nadležnom tijelu ili diplomatskom ili konzularnom predstavništvu Republike Hrvatske u inozemstvu.


član 8, tačke 4 i 5 glase :


Citiraj:
4. da poznaje hrvatski jezik i latinično pismo;

5. Da se iz njegova ponašanja može zaključiti da poštuje pravni poredak i običaje u Republici Hrvatskoj i da prihvaća hrvatsku kulturu.


latinicno pismo poznajem, hrvatski ne znam. pravni poredak u hrvatskoj ne postujem jer ne zivim tamo, niti imam adresu prebivalista u hrvatskoj. a i tu izjavu iz 1 stavka nisam zadovoljavao, osim naravno kad sam podnosio zathjev za putovnicu dok sam bio u inostranstvu, pa necu valjda putovati za zagreb da podnesem zahtjev. najbitnije je dobiti domovnicu, kad nju sredis, nema problema. a kao sto ti rekoh nju sam sredio davnih dana. svi ti clanci i stavovi su teorija, praksa je nesto drugo.

danas je tesko dobiti domovnicu, jer vecinom sa hrvatskim pasosem u neku zapadnu zemlju su izasli srbi koji imaju da kazem dvojno drzavljanstvo. neki su napravili probleme, i zbog toga su hrvati malo rigorozniji danas nego pre 10 godina.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2007, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
otok je napisao:
EiLeen je napisao:
otok je napisao:
Pa šta će vam Hrvatska putovnica i domovnica?????Ima i drugih u regiji...
Ganjajte Crnogorsku.... :D :D :D

Bljak, to ne bih uzela ni da mi nude.. A i ne ganjam cro pasoš jer ga ne mogu dobit, nažalost.. :cry:


A da probaš od Srbije ili Makedonije..Pa moraju ti negdje dati.... 8)

Ne, više volim one od EU...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2007, 00:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jan 2006, 15:25
Postovi: 682
Lokacija: Brave New World
EiLeen je napisao:
otok je napisao:
EiLeen je napisao:
otok je napisao:
Pa šta će vam Hrvatska putovnica i domovnica?????Ima i drugih u regiji...
Ganjajte Crnogorsku.... :D :D :D

Bljak, to ne bih uzela ni da mi nude.. A i ne ganjam cro pasoš jer ga ne mogu dobit, nažalost.. :cry:


A da probaš od Srbije ili Makedonije..Pa moraju ti negdje dati.... 8)

Ne, više volim one od EU...


haha pa eto ti Slovenije :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2007, 14:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
11 minuta je napisao:
Koliko se ceka da se dobije drzavljanstvo Republike Hrvatske, a koliko onda jos treba proci vremene dok se ne dobije pasos? Ako se preda u hrvatskom konzulatu u Bl? Koje uslove traze?


Predao sam jos 2004 u aprilu papire i rekli su minimalno 10 mjeseci, i do dana danasnjeg nisam dobio nikakav odgovor, evo 3 godine. Pitao sam, kazu ne zavisi od nas kad nego od onih u Zagrebu. Bojim se samo ako udju u EU a ne posalju mi do tad, onda neces dobiti nikad kad ovako sad otezu.
Neki su predali poslije mene i dobili davno, stvarno nije fer. A iste uslove ispunjavamo i iste dokumente smo predali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 14:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Sondri je napisao:
Džaba ti ako si rođen/a u Hrvatskoj, to nije nikakav uslov za dobijanje pasoša! Moraš ili biti prijavljen/a da živiš u HR minimum tri godine ili da ti prije početka rata piše opredjeljenje Hrvat! Prijatelj rođen u Zagrebu, ali džaba, nema nikakvo pravo na pasoš! Drugarici stari Hrvat, al opredjeljenje prije rata piše Jugosloven, izbila se! Zategnuli su to oko pasoša, gotovo da je lakše dobiti britanski od hrvatskog!!!


Da znas kako je tesko dobiti Britanski pasos nikad ne bi ovo napisao.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs