banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pogledajte film Slatke prljave stvari s Audrey Tautou i znaćete šta ljudi rade za britanski pasoš. :cry:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Apr 2007, 16:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
kop i ti za talijanski :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2007, 13:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
spavac je napisao:
ja sam vec 97 izganjao domovnicu,


Ovaj dio tvog posta je ključan. Dobio si domovnicu kada su se one relativno lako dobivale, a kad imaš domovnicu - automatski si hrvatski državljanin i imaš pravo na putovnicu. Danas, 10 godina kasnije, je jako teško doći do te domovnice jer se zakon postrožio. Ono što piše u hrvatskom zakonu za dobivanje državljanstva se NE PROVODI DOSLOVNO kao što se nekad provodilo, već tu ima još čitav niz nepisanih faktora koje gledaju. Ja sam rođen u HR, živio neko vreme tamo, mama mi je Hrvatica i ja ne mogu da dobijem putovnicu... tri puta tražio i svaki puta su nešto izmislili, zadnji put su mi rekli da trebam minimalno zadnjih 5 godina imati prebivalište u Hrvatskoj :roll: . ... dobio bi putovnicu bez problema da sam 95. ostao u Hrvatskoj, ali sad je nešto skroz drugačije ... isto tako su i frenda prije 5 mjeseci odbili .. izgleda da zbog ulaska u EU moraju postrožiti pravila igre 8)

p.s. .. uskoro će se sa hrvatskim pasošem moći u USA i Kanadu bez viza, što do sada ima privilegiju jako jako malo zemalja ... :fist:

Citiraj:
April 2007. Kanada traži ukidanje viza za hrvatske državljane!
ZAGREB/OTTAWA - Oporbeni kanadski liberalni zastupnik Borys Wrzesnewskyj podnio je ovog tjedna kanadskom parlamentu zahtjev kojom se od vlade traži da ukine vize za hrvatske državljane koji žele posjetiti Kanadu kao turisti, poslovni ljudi ili dolaze u posjet obitelji.

"Hrvatska je posljednjih godina napravila veliki napredak i danas je demokratska zemlja sa slobodnim trzistem koja se moze mjeriti s vecinom europskih zemalja. Takodjer sudjeluje u medjunarodnim mirovnim misijama, te stoji rame uz rame s Kanadom u Afganistanu, a trenutno su njezini vojnici u toj zemlji drugi po brojnosti medju zemljama koje nisu clanice NATO-a. Vrijeme je da Kanada ukine posjetiteljske vize za Hrvatsku", rekao je Wrzesnewskyj, dodajući da bi se uvjeti za posjet hrvatskih državljana Kanadi trebali izjednačiti s uvjetima za posjet Velikoj Britaniji.


.. prije dva mjeseca vize je Hrvatima ukinula i zadnja zemlja u južnoj Americi - Brazil - koji inače ima veoma strogi vizni režim :wink: Pa Hrvati sad stvarno mogu da putuju kamo oce, a mi sa BiH pasošem ne možemo ni do Mađarske ... da nije smešno bilo bi žalosno :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2007, 00:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
znaci ukidanje viza za kanadu i ameriku. eh super. :D

naglasio sam da sam to uradio ranije. ne znam da li si primjetio da sam takodje naveo slucaj za seku. izganjala je pre 2 godine. malo je duze cekala za domovnicu, skoro godinu dana. al eto na kraju je sve bilo u redu. tako da me cudi za vas koji ste rodjeni u hrvatskoj a neko od roditelja hrvat pa vas zezaju. kolega mi je izganjao prosle godine i rijesio je veoma brzo, takodje citav zivot zivio u Bosni. tako da to u vezi ulaska Hr u EU i moze biti da su postrozili i ne mora da znaci.n
u svakom slucaju vrijedi biti uporan.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2007, 08:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Jul 2006, 21:13
Postovi: 92
Da li ima neko ko je skoro u konzulatu u BL vadio novi pasoš (ili produžavao stari koji je istekao)? Mene zanima da li domovnicu koju im treba donijeti oni ostavljaju kod sebe ili im se samo daje na uvid? I da li može ovjerena kopija domovnice ili mora orginal? (pošto imam samo jedan primjerak, ne ostaje mi se bez toga, a ne da mi se ni ići u Zagreb po novi primjerak :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2007, 18:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
ne vjerujem da ti iko domovnicu original moze traziti da prilozis....nije to skola il' preduzece gdje si svaki dan .....

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2007, 09:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Jul 2006, 21:13
Postovi: 92
Znači, misliš da ne treba orginal? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2007, 10:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:58
Postovi: 712
imaš na prvoj strani broj telefona konzulata. nazovi i pitaj, tako ti je najsigurnije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2007, 13:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2006, 14:43
Postovi: 482
Lokacija: JADRAN,KVARNER
zanad je napisao:
Da li ima neko ko je skoro u konzulatu u BL vadio novi pasoš (ili produžavao stari koji je istekao)? Mene zanima da li domovnicu koju im treba donijeti oni ostavljaju kod sebe ili im se samo daje na uvid? I da li može ovjerena kopija domovnice ili mora orginal? (pošto imam samo jedan primjerak, ne ostaje mi se bez toga, a ne da mi se ni ići u Zagreb po novi primjerak :)



Požuri kažu da će na reviziju sve putovnice izdane vani a osobito u BiH.... :D :D

_________________
MORE JE PROVOD,MORE SU KOKE...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2007, 15:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2007, 10:35
Postovi: 109
zigizmund je napisao:

.. prije dva mjeseca vize je Hrvatima ukinula i zadnja zemlja u južnoj Americi - Brazil - koji inače ima veoma strogi vizni režim :wink:


Haha .. prije 4 sedmice sam išao sa tetkom u Brazil. Ja sa hrvatskom putovnicom, ona sa USA pasošem (ona živi i radi u Americi već 30tak godina pa ima njihov i bosanski pasoš) ... i ja sam najnormalnije prošao samo sa putovnicom, a ona je trebala vaditi vizu u New Yorku za svoj američki pasoš ... haha :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2007, 17:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
pamella_morrison je napisao:

zato sto je to pravilo.... koliko ja znam
tako su nas ucili u skoli :wink: (bipatridi ovo ono)


to zavisi od države do države, odnosno zakonodavstva iste. negdje je dozvoljeno dvojno državljanstvo, tj. državljanstvo države boravka (domaćina) i one iz koje si potekao/došao/izbjegao, šta već, a negdje nije ... generalno pravilo ne postoji, uprkos međunarodnim konvencijama, pravu, studijima, blablabla. to se danas ništa ne poštuje ...

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2007, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
Helena je napisao:
Mogucnost postoji da imas dvojno drzavljanstvo ukoliko si od velike vaznosti za drzavu cije drzavljanstvo trazis. Dakle, naucnik, extra sportista i slicno. Ali za obicne smrtnike ne postoji mogucnost dvojnog drzavljanstva (po zakonima internacionalnog prava). Svaki covjek nema pravo na dvono drzavljanstvo.


kao što rekoh, zavisi od države. negdje je zakonom dozvoljena ta varijanta, negdje pak, nije te moraš da se odrekneš (odjaviš iz) prethodnog državljanstva da bi dobio njihovo. bosna, koliko ja znam, ima ugovore o dvojnom državljanstvu sa srbijom i hrvatskom u regionu te sa još nekim zemljama u kojima živi određen broj građana sa ovih prostora (švedska etc...).

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2007, 19:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Nervira me ovo sa Cro pasošem... :evil: Mogu svuda da idu, a mi se patimo ovoliko.... I ne samo da mogu svuda da idu, već idu samo s ličnom! Prebijesna sam!! :evil: :evil: :evil:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2007, 22:23 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2007, 20:41
Postovi: 12
Lokacija: Hrvatija;)
Sondri je napisao:
Džaba ti ako si rođen/a u Hrvatskoj, to nije nikakav uslov za dobijanje pasoša! Moraš ili biti prijavljen/a da živiš u HR minimum tri godine ili da ti prije početka rata piše opredjeljenje Hrvat! Prijatelj rođen u Zagrebu, ali džaba, nema nikakvo pravo na pasoš! Drugarici stari Hrvat, al opredjeljenje prije rata piše Jugosloven, izbila se! Zategnuli su to oko pasoša, gotovo da je lakše dobiti britanski od hrvatskog!!!


lupaš neviđeno :roll:

1. svatko ko je rođen u Hrvatskoj ima pravo dobiti pasoš
2. pravo na pasoš imaju i malodobna (do18.godine) djeca čiji je jedan ili oba roditelja rođena u Hrvatskoj i barem jedan se izjašnjava kao Hrvat
3. pravo imaju dobiti punoljetna osoba čiji je roditelj također rođen u Hrvatskoj ali pod uvjetom da je roditelj Hrvat i da je odgajan u duhu Hrvata (moram priznat ovime sam i ja bio šokiran (odgajan u duhu Hrvata(valjda se tu msli na katoličku religiju a ako jest onda mislim stvarno...)

eto raspitao sam se tako da ne lupaju neki na neviđeno :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2007, 22:28 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2007, 20:41
Postovi: 12
Lokacija: Hrvatija;)
Sondri je napisao:
Dobili su prije 10 godina! Cura pita za današnje vrijeme kad je hrvatski pasoš gotovo ne moguće dobiti!!!


istina je da se zakon o dobivanju Domovnice a time i hrvatske putovnice postrožuje, al za onaj prethodno post nisi u pravu
i točka...

zakon se postrožuje jer Hrvatska za dvije godine ulazi u EU i hrvatska putovnica kako se bližimo ulasku u EU sve više vrijedi na tržištu, a da ne govorim o onom crnom...pogotovo za zemlje van EUa tj. istočne europe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2007, 22:34 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2007, 20:41
Postovi: 12
Lokacija: Hrvatija;)
zigizmund je napisao:
spavac je napisao:
ja sam vec 97 izganjao domovnicu,


Ovaj dio tvog posta je ključan. Dobio si domovnicu kada su se one relativno lako dobivale, a kad imaš domovnicu - automatski si hrvatski državljanin i imaš pravo na putovnicu. Danas, 10 godina kasnije, je jako teško doći do te domovnice jer se zakon postrožio. Ono što piše u hrvatskom zakonu za dobivanje državljanstva se NE PROVODI DOSLOVNO kao što se nekad provodilo, već tu ima još čitav niz nepisanih faktora koje gledaju. Ja sam rođen u HR, živio neko vreme tamo, mama mi je Hrvatica i ja ne mogu da dobijem putovnicu... tri puta tražio i svaki puta su nešto izmislili, zadnji put su mi rekli da trebam minimalno zadnjih 5 godina imati prebivalište u Hrvatskoj :roll: . ... dobio bi putovnicu bez problema da sam 95. ostao u Hrvatskoj, ali sad je nešto skroz drugačije ... isto tako su i frenda prije 5 mjeseci odbili .. izgleda da zbog ulaska u EU moraju postrožiti pravila igre 8)

p.s. .. uskoro će se sa hrvatskim pasošem moći u USA i Kanadu bez viza, što do sada ima privilegiju jako jako malo zemalja ... :fist:

Citiraj:
April 2007. Kanada traži ukidanje viza za hrvatske državljane!
ZAGREB/OTTAWA - Oporbeni kanadski liberalni zastupnik Borys Wrzesnewskyj podnio je ovog tjedna kanadskom parlamentu zahtjev kojom se od vlade traži da ukine vize za hrvatske državljane koji žele posjetiti Kanadu kao turisti, poslovni ljudi ili dolaze u posjet obitelji.

"Hrvatska je posljednjih godina napravila veliki napredak i danas je demokratska zemlja sa slobodnim trzistem koja se moze mjeriti s vecinom europskih zemalja. Takodjer sudjeluje u medjunarodnim mirovnim misijama, te stoji rame uz rame s Kanadom u Afganistanu, a trenutno su njezini vojnici u toj zemlji drugi po brojnosti medju zemljama koje nisu clanice NATO-a. Vrijeme je da Kanada ukine posjetiteljske vize za Hrvatsku", rekao je Wrzesnewskyj, dodajući da bi se uvjeti za posjet hrvatskih državljana Kanadi trebali izjednačiti s uvjetima za posjet Velikoj Britaniji.


.. prije dva mjeseca vize je Hrvatima ukinula i zadnja zemlja u južnoj Americi - Brazil - koji inače ima veoma strogi vizni režim :wink: Pa Hrvati sad stvarno mogu da putuju kamo oce, a mi sa BiH pasošem ne možemo ni do Mađarske ... da nije smešno bilo bi žalosno :lol:


a ništa lijepo na more i ulovi neku Hrvaticu i oženi je i...
eto Putovnice:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2007, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Da imam Cro pasoš mogla bih ići kući kako hoću.... :( Sad mogu samo avionom i to jedva su me pustili da letim do Zg jer inače možeš letjeti samo za svoju zemlju direktno... Al kako Bosna nije vazdušno povezana, imam samo taj let za Zagreb... Dok npr. Hrvati mogu ići kući kad hoće....
Zar za 2 god Hrvati ulaze u EU? Malo je to preoptimistično....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2007, 22:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2007, 20:41
Postovi: 12
Lokacija: Hrvatija;)
EiLeen je napisao:
Da imam Cro pasoš mogla bih ići kući kako hoću.... :( Sad mogu samo avionom i to jedva su me pustili da letim do Zg jer inače možeš letjeti samo za svoju zemlju direktno... Al kako Bosna nije vazdušno povezana, imam samo taj let za Zagreb... Dok npr. Hrvati mogu ići kući kad hoće....
Zar za 2 god Hrvati ulaze u EU? Malo je to preoptimistično....


sve ovisi o pregovaračkom timu

al i jedna i druga strana (EU i Hrvatska) govore da bi postupak pregovaranja i usaglašavanja završio 2009 pa je logično da i te godine i uđemo, najkasnije s 1. 1. 2010.

ja ne smatram da je to nemoguće, jedino čega me malo strah jest porast euroskeptika u Hrvatskoj

jer prije nego što uđemo u EU bit će potreban referendum oko ulaska


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Okt 2007, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
1. svatko ko je rođen u Hrvatskoj ima pravo dobiti pasoš

Mislim da jos moras ispuniti po koji uslov osim toga,volio bih da sam u krivu.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2007, 21:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
subcomandante marcos je napisao:
Helena je napisao:
Mogucnost postoji da imas dvojno drzavljanstvo ukoliko si od velike vaznosti za drzavu cije drzavljanstvo trazis. Dakle, naucnik, extra sportista i slicno. Ali za obicne smrtnike ne postoji mogucnost dvojnog drzavljanstva (po zakonima internacionalnog prava). Svaki covjek nema pravo na dvono drzavljanstvo.


kao što rekoh, zavisi od države. negdje je zakonom dozvoljena ta varijanta, negdje pak, nije te moraš da se odrekneš (odjaviš iz) prethodnog državljanstva da bi dobio njihovo. bosna, koliko ja znam, ima ugovore o dvojnom državljanstvu sa srbijom i hrvatskom u regionu te sa još nekim zemljama u kojima živi određen broj građana sa ovih prostora (švedska etc...).


Ima dosta drzava koje dozvoljavaju 2, USA je jedna od njih.

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs