banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 21:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jun 2002, 18:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Evo mog predloga koji ce vam se mozda svideti...
Budimpesta. Blizu je, ne treba viza za YU/BiH ... Hotelche se moze vrlo jeftino naci, cak i preko Interneta da se rezervise bez problema.
Sto se prevoza tice, iz Beograda je najpovoljnija varijanta ici sa privatnom agencijom "Fudeks", povratna karta je samo 40 DM. (KM...), vose na Nep stanicu sa koje mozete autobusima i tramvajima ili metroom otici u bilo koje mesto.
Grad je dosta velik, mozete dosta obici i peske, ima predivne parkove, mozete krstariti Dunavom, cene su vrlo povoljne, hrana gotovo kao kod nas u YU/BiH.
Ono sto se meni svidja je stara Buda, mostovi...
Jedino me nervira madjarski jezik, al kad god udjete negde kazete "June potkivano" (dobar dan)... meni zezancija a njima drago :)
Znam da je kurs bio 1KM =135 forinti.

Eto...
neke informacije mozete naci na http://www.budapest.com/tour ...

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2002, 19:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Medolino je napisao:
"June potkivano" (dobar dan)

Jel' ovo stvarno? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2002, 21:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Medolino: predlog ti je fantastican!!!!
JA sam odusevljena Budimpestom, grad koji zaista vrijedi pogledati i dozivjeti u pravom smislu rijeci!

Grad iz dva dijela: Pesta-stari monumentalni dio i Budim-noviji dio odakle se pruza predivan pogled preko Dunava na Pestu,na predivne gradjevine :zgrada Parlamenta, parkovi,most koji je fascinantan sa kamenim lavovima.
Na uzvisenju na Budimu predivna katedrala Matije Korvina gdje se za srecu ubaciju gvozdeni novcici kroz resetke na podu te katedrale, i kada se pogleda kroz te resetke vide se brdaaa tih novcica. Predivna ulica sa mnostvom kafica i restorana i prodavnica tradicionalnih madjarskih suvenira, ali cijene su mnogo vise...no kafica je tu bila neizbjezna ,restoran u tradizionalnom starinskom stilu...
Glavna ulica je turisticka, komercijalna Vazzi ulica, sa exluzivnim buticima,kaficima,izlozima...
Predivan Trg Heroja sa statuama madjaskih vojskovodja i drzavnika, zaista plijeni paznju.

Fantasticno za dozivjeti u Budimpesti je vecernja voznja Dunavom na otvorenom brodu, bljestava svjetla koja se prelijevaju preko Dunava, sa jedne strane pogled odvaci mnostvo gradjevina,Parlament, Univerzitet i ostale zgrade Peste fantasticno osvjetljene, a na drugoj strani predivne gradjevine na uzvisenju na Budimu, i kao vrhunac Kameni most sa lavovima, vrlo efektno osvijetljen!

Takodje otici u Budimpestu a ne probati njihovu tradicionalnu veceru u sa gulasem je neizbjezno . Mnogobrojni tradicionalni restorani tzv. Carde pruzaju kompletan ugodjaj, boznastvena ukusna vecera,predivno vino , i bogat folklorni program,ciganska muzika....

Ono sto je simpaticno za Budimpestu je jako veliki broj turista,i kazu da je osim Pariza i Praga Budimpesta najposjeceniji grad u Evropi, grad koji je najljepsi pored ova pomenuta dva!
Zbog toga na svakom parkingu u gardu moze s evidjeti veliki broj autobusa i nebrrojeni broj hrpica turista i njihovih voodica . Svaki vodic nosi neki znak raspoznavanja..npr. kisobran ili zastavicu koji drzi u ruci da s ene bi grskom prikljucio drugoj grupi:))

Takodje u sklopu mnogih aranzmana je posjeta Sent Andreji( kulturna prestolniica Srba ), i tu posjetu ne treba nikako propustiti.
Mnostvo crkava,mali gradic sa kaldrmisanim ulicama, sa malim radnjicama gdje s eprodaju suveniri,kocije koje prolaze tom kaldrmom, tradicionalni restorani, fantasticno za dozivjeti!!

Medolino je pomenuo madjaski jezik...eh da to je tek posebna prica, jako malo govore engleski,njemacki,spanski, francuski.. ..ako sretnete nekog ko kaze da govori ista od ovih jezika imali ste velikuu srecu!!!
Recimo meni se desilo da u McDonaldsu niko ne govori engleski
Za sporazumijevanje je dosta tesko zaista, prvo madjaski jezik ne ulazi u uho nikako, jer jedna rijec ima po 2-3 akcenta c c c , aj edine rijeci koje sam ja mogla da "uhvatim" su : Holni-gurni vrata, Tolni-povuci vrata ))))))

Takodje, Madjarska je jako poznata po hraniiii, ogromna pijaca prehramnenih prozivoda u centru Peste, mada je to vise kao trzni centar, kao nas soping centar mozda:)))) Sirevi, sunke..ma u izobilju!
Posebna prica su pijace kineskih prozivoda, cijene bagatela a neizbjezno je cjenjaknje s a malim zutim kinescicima....ali kvalitet robe je poznat:)

Na izlazu iz Budimpeste, uglavnom se svraca u Hipermarkete koji su ogromni :interex+tropic+cash&carry )) cijene solidne,izbor prozivoda fantastican ..eh eh samo s etreba ograniciti, sta uzeti to je problem!!

Ja sam boravila u hotelu sa 3 *** , i fantastican je bio, sobe predivne(tv,frizider,klima,telefon,wc sav u keramici) i nije mnogo udaljen od centra.
Eh da, u Budimpesti je super uredjen prevoz,i najbolje je kretati se metroom,postoje tzv. 3 trase,cini mi se crvena, zuta i plava linija,koje uvezuju sve dijelove grada,i super se stize ,pod uslovom da znate stanice a ne kao neki koji pobrkaju gdje su usli, gdje trebaji izaci i gdje se nalaze, pa se malo vozikaju gore-dole po metrou, da bi na kraju izasli u predgradju grada:))) no dobro ... sve treba upoznati:)))

Ko nije posjetio Budimpestu, obavezno neka je posjeti jer zaista s eima jako puno toga vidjeti i dozivjeti!!!
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jan 2003, 18:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Dec 2002, 09:53
Postovi: 14
Auuuuuuuuu ja bih ovde nekima dodijelio Nobelovu nagradu :lol: Sve je to fino,ali jedan veliki problem ovog naseg podneblja je finansijska situacija,tako da onaj ko sebi priusti piknik oko banjaluke moze se smatrati srecan 8) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Avg 2003, 00:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2003, 12:54
Postovi: 379
Lokacija: Banja Boston Luka
jedno pitanjce,koja agencija je u pitanju

_________________
Cheers


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2006, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Zna li ko koliko sad košta viza za Mađarsku?

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2006, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
35 eura :mad: :mad:

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2006, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
A kakve su cijene smještaja? Je l teško dobiti vizu?


P.S. Da bog da crkli, 35€!! :evil:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 06:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Nije tesko dobiti vizu, smao moras prenociti jedan dan u Sarajevu posto ne rade vizu isti dan >> napomena: pasos mora da bude vazeci vise od sest meseci po povratku iz Madjarske.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 07:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Citiraj:
Zna li ko koliko sad košta viza za Mađarsku?
Citiraj:
35 eura
Citiraj:
Nije tesko dobiti vizu, smao moras prenociti jedan dan u Sarajevu posto ne rade vizu isti dan >> napomena: pasos mora da bude vazeci vise od sest meseci po povratku iz Madjarske.


He he...kad imas hrvatske papire s ovim nemas problema!!! :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 10:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ukinute su vize za Bih :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
ajkula je napisao:
Ukinute su vize za Bih :wink:


Ma daaaaj, mora da se salis. Ili se ne salis?! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 12:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
ajkula je napisao:
Ukinute su vize za Bih :wink:

Kako ukinute? Niko iz BiH ne može više ići u Mađarsku?!?!?! A ako imam talijansku? (koju je 847293860384 puta teže dobiti)

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 13:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
e ako imas talijansku to znaci da mozes svuda po svetu da putujes!!! ipak je to talijanska viza!!! :lol: :lol: :lol:


ukinute = nisu potrebne

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
ukinute = nisu potrebne

Ne vjerujem,nama samo uvode vize, ne ukidaju ih.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 15:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Liso nista ti drugo ne preostaje vec ganjaj tog svog Splicu da te zeni da dobijes Hrvatske papire sto pre!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
stigmata je napisao:
e ako imas talijansku to znaci da mozes svuda po svetu da putujes!!! ipak je to talijanska viza!!! :lol: :lol: :lol:


ukinute = nisu potrebne

Djevojko, kontroliši se...
Honey je napisao:
Liso nista ti drugo ne preostaje vec ganjaj tog svog Splicu da te zeni da dobijes Hrvatske papire sto pre!!!

:D :D :D :D
laoce je napisao:
Ne vjerujem,nama samo uvode vize, ne ukidaju ih.

I meni je ovo logično. :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2006, 11:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
na zvanicnom sajtu ministarstva BH stoji da je potrebna viza za madjarsku

http://www.mvp.gov.ba

link --->konzularne informacije ---->vize za gradjane BH

poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2006, 10:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Mala ispravka - Ko ima sengensku vizu, nije mu potrebna ekstra viza za Madjarsku.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2006, 16:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
ajkula je napisao:
Mala ispravka - Ko ima sengensku vizu, nije mu potrebna ekstra viza za Madjarsku.

Pozdrav Ajkula.Grijesis sto se tice Madjara.Oni jos nisu u Sengenu.Mislim...jesu u EU ali na granici izmedju njih i Austrije npr. stoje jos uvijek policajci i jedne i druge zemlje.Isto je tako i na slovenackoj granici.Mislim da poslije 1.1.2007. Madjari "100%" ulaze u Sengen i da se onda na granicama sa Austrijom npr. uklanjaju policajci.


P.S.
Ljudima iz BiH treba viza za Madjare.Tako je bilo zadnji put kad sam pitao.Ako grijesim (a volio bih da grijesim u vezi ovoga) onda je super.

Pozz

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs