banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: skijanje vlasic
PostPoslato: 19 Jan 2006, 14:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Jan 2006, 12:35
Postovi: 12
Interesuje me da li je neko bio na Vlasicu, kolika je ciejna i kakvi uslovi. Planirao sam provesti vikend


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2006, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
joj majstore ima hiljdu stranica sa info o vlasicu,ali za jedan vikend ti treba oko 100km


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2006, 16:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Otidji na http://www.babanovac.net -imaš objašnjenja sa sve slikama i direktnom kamerom!
Što se mene tiče OK je,ustvari,najbolje od ovih nama bližih destinacija.Naravno da ti se ne skija tamo kad se vratiš sa Jahorine :wink:

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2006, 04:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Ma Jahorina je zakon,ali ni Vlasic nije los jedino me nervira sto Markovac pocinje da radi tek od 12 sati,ko ce to docekat,a ni korpe nemaju pa tako da se raja umori dosta...!!!

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan 2006, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Knele je napisao:
Ma Jahorina je zakon,ali ni Vlasic nije los jedino me nervira sto Markovac pocinje da radi tek od 12 sati,ko ce to docekat,a ni korpe nemaju pa tako da se raja umori dosta...!!!

A i onaj na žici koja vuče na Markovac je uvijek nadrkan.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2006, 22:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Citiraj:
i onaj na žici koja vuče na Markovac je uvijek nadrkan.


E tu si u pravu....a jos pogotovo ono kad tek krene raditi ili naravno kad se desi zastoj sto je cesta pojava...!!

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Feb 2006, 23:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
ja nemogu da se pozalim na mrakovicu,kad god sam bio bilo je super mada najbolja kombinacija je da se skija ceo dan i nocno tada je provod najbolji.sve i svemu jedna solidna staza u blizini bl.Kakvo je sad stanje gore,ima li snjega,kako izgledaju staze?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2006, 02:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Citiraj:
ja nemogu da se pozalim na mrakovicu,kad god sam bio bilo je super mada najbolja kombinacija je da se skija ceo dan i nocno tada je provod najbolji.sve i svemu jedna solidna staza u blizini bl.Kakvo je sad stanje gore,ima li snjega,kako izgledaju staze?????



Pa Mrakovica nije losha,jest da malo malo pa na kamen naletis,ali et...

A Vlasic je OK,samo je zajeb. to sto nema Korpi,pa se raja koja skija umori.....a jos pogotovo kad ides na Markovac...pa crknes...!!!

Imljani su isto OK,jest da lift nije extra...tj. cesto je zastoj...pa me to nervira.....!!!

U svakom slucaju za raju koja zna skijat Jahorina je najbolja,mislim Kopaonik je najbolji ali je ipak za nase uslove malo pre skup...btw. ja koji sam clan Ski Kluba Jahorina imao sam na Kopu... 5 dana bezpaltno liftove i smestaj pa sam opet 250 km stukao...i to nisam se razbacivao....!!!:(

Ajd kad sam vec poceo da dam savjet pocetnicima...

Za pocetnike sve savjetujem VLASIC iskljucivo...ne Jahorina jel Jahorina je uzivancija samo ako znas skijat,ovako je sve patnja vjerujte mi....!!!

Zasto Vlasic....pa evo zasto....

1.Instruktori su najbolji na Vlasicu zato sto obucavaju po novoj metodi tzv. "Carling" metodi znaci nema vise cistog pluga i "slova A" nego koriste se uzi zavoji tako da mozes prije da naucis a i dosta je lakse nego ona stara "Spicoka" metoda...
2.Staza je za pocetnika odlicna znaci... tanjur pod guzicu i kad se popnes ides krajnjom desnom stazom jel je ona najmanje strma i najlaksa je za savladat,btw.. njom se ide i za Markovac...!!!


Preporucujem tj. obavezno za covjeka koji ne zna da skija instruktor(20 km 1 sat) znaci za 2 sata ces se vec moci sam da spustis lagano niz brdo sam....

Takodje preporucujem za pocetnike na Vlasicu,ali pri ovome mislim na ljude koji tek pocnu da skijaju da idu na "Baby Lift" mislim samo se tako zove jel na njega mogu svi da idu za razliku npr. od Jahorine...!!!

Eto ovo pisem prije svega zbog osobe koju mozda po najvise cjenim ovdje btw. Azdajice-ny...posto se ona raspitivala o tome gdje je najbolje pocet skijat...:D:D:D

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2006, 02:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Btw.. i na Vlasicu imas NOCNO SKIJANJE

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2006, 14:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
U potpunosti se slazem sa tvojim postom Knele...Bitno je dati upute ljudima koji nisu bas iskusni u skijanju i ako imalo mucnu glavom, trebalo bi da te poslusaju...Vlasic je za pocetnike najbolji!

A to sto lift malo stane na Markovcu...najgori je lift u istoriji skijanja bio na pomenutoj planini, na Ugru...ja ne znam dal' je ikad i ko mogao ostati na toj zicari kad ista "stane"...jer njihovo stajanje se svodilo na kretanje unazad! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2006, 14:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Pa eto zato sam i napisao......!!!:):)




Citiraj:
A to sto lift malo stane na Markovcu...najgori je lift u istoriji skijanja bio na pomenutoj planini, na Ugru...ja ne znam dal' je ikad i ko mogao ostati na toj zicari kad ista "stane"...jer njihovo stajanje se svodilo na kretanje unazad!


Jao ne spominji to samo kad se sjetim kad se zica pocne da savija i ono lagano klizis nazad....,ali usjpevao sam ja da se odrzim...samo za onog ko malo slabije skija jako tesko.....ipak godine iskustva i petogodisnji takmicarski staz ipak cini svoje...:D:D:D

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2006, 15:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
Knele je napisao:
.....ipak godine iskustva i petogodisnji takmicarski staz ipak cini svoje...:D:D:D


Hahaha, mozda se i znamo... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2006, 21:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Moguce....ja sam inace clan Ski Team-a Jahorine....i radim tamo u Board Caffe Jahorina ono sezonski,posto sam skoro polozio i instruktorsku licencu....!!!

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2006, 22:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2005, 18:41
Postovi: 702
Ko je bio na Jahorini na skijanju na Vlasic dodje samo da popije pice!!

_________________
Mene cuva Bog, zivota mi mog, mene samo sreca prati, ja ne umijem tugovati!
Blago meni, blago meni, zivot mi je kao bajka
jednom u sto godina, takvog rodi majka!
Horoskopski znak, pravi veseljak,
srecna zvjezda vodi mene, volim pjesmu, vino, zene!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2006, 12:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Knele je napisao:
1.Instruktori su najbolji na Vlasicu zato sto obucavaju po novoj metodi tzv. "Carling" metodi znaci nema vise cistog pluga i "slova A" nego koriste se uzi zavoji tako da mozes prije da naucis a i dosta je lakse nego ona stara "Spicoka" metoda...

Jesi li siguran da se to zove "carling"? :D
"Curling" je ono kuglanje po ledu. a tek "Curving" ili karving ima veze sa skijanjem...

Inače, od svih BH skijališta na kojima sam bio, najbolja staza za početnike je na Kupresu, ispod dvosjeda. Staza je dosta duga, dobro uređena i bez bilo kakvih većih nagiba.
A mislim da je početnicima lakše savladati penjanje dvosjedom nego "tanjirašem".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2006, 12:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Ja sam relativno skoro počeo sa skijanjem i mislim da je Jahorina daleko bolja za početnike od Vlašića. Ona staza koju je neko preporučio na Vlašiću samo na nekoliko mijesta ima dovoljnu širinu. Jahorina, pored širine staza, ima klupu.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2006, 15:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2004, 14:26
Postovi: 106
Onaj koji hoce da nauci da skija naucice na bilo kojoj planini. Jahorina je bolja zato sto ima vise staza i manja je guzva na zicama, a ima staza i za pocetnike i za takmicare.

_________________
Ma mozes ti meni znas sta,
Pucaj sebi u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2006, 13:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Eh....svi ste vi pametni...bas me zanima koliko dugo skijate da mozete da tvrdite takve stvari....?? :evil: :evil: :mad: !!!

Ja kazem da je Vlasic najbolji zbog jednostavnosti pocetnicke staze znaci nemas vecih nagiba,lakse ti je savladati osnovnu tehniku upravo zbog jednostavnosti staze...,a osim toga imas i Baby Lift tj. stazu iskljucivo za pocetnike SVIH UZRASTA!!!

A pametnjakovici recite mi gdje je ta staza za pocetnika na Jahorini,jedino ako je nisu napravili za ovih mjesec dana sto nisam gore..!

Na Jahorini imas Baby Lift ali uzrasta od 5 do 12 god.,a za stariji moraju se stalno penjati gore dole ako oce da nauce skijat a to je smor teski nakon treceg puta umres...!!!

Citiraj:
Ja sam relativno skoro počeo sa skijanjem i mislim da je Jahorina daleko bolja za početnike od Vlašića. Ona staza koju je neko preporučio na Vlašiću samo na nekoliko mijesta ima dovoljnu širinu. Jahorina, pored širine staza, ima klupu


Starac izvini ali ovo je bio uzasno glup komentar eto to ti ja mogu reci,zato sto skijam dobrih 15 godina...pa covjece jel ti mislis ici dvosjedom a ne znas dobro skijat,mislim mozes ti ali ces se slomiti jedno 20 puta i to ce biti dobro ako ne prodjes bez ozbiljnijih povreda,zato sto imas jako strme djelove,a pogotovo imas djelove sto ja kazem "kroz borice":):)

Citiraj:
Jesi li siguran da se to zove "carling"?


Da siguran sam....!!!

Citiraj:
Inače, od svih BH skijališta na kojima sam bio, najbolja staza za početnike je na Kupresu, ispod dvosjeda


Da to sam zaboravio Kupres je odlican,ali je daleko od Jahorine,Vlasica pa cak i Bjelasnice...!!!


Citiraj:
Onaj koji hoce da nauci da skija naucice na bilo kojoj planini. Jahorina je bolja zato sto ima vise staza i manja je guzva na zicama, a ima staza i za pocetnike i za takmicare


UUUU ajde mi keve ti naboroj te staze kad ih toliko znas...!!!!

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2006, 14:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Knele je napisao:
Eh....svi ste vi pametni...bas me zanima koliko dugo skijate da mozete da tvrdite takve stvari....?? :evil: :evil: :mad: !!!

Eto, ja npr. aktivno skijam od 1981., tako da mi tih tvojih 15-ak godinica iskustva daje za pravo da ti dijelim savjete.

Knele je napisao:
Ja kazem da je Vlasic najbolji zbog jednostavnosti pocetnicke staze znaci nemas vecih nagiba,lakse ti je savladati osnovnu tehniku upravo zbog jednostavnosti staze...,a osim toga imas i Baby Lift tj. stazu iskljucivo za pocetnike

Ako se izuzme baby-lift, Vlašić nema idealnu stazu za početnike. Babanovac je dobar, ali zadnja padina definitivno nije za početnike, pogotovo kad staza poledi. Takođe, već sam rekao da tanjir/sidro nije stvar za početnike - mnogo lakše se oslobode na dvosjedima.

Knele je napisao:
Citiraj:
Jesi li siguran da se to zove "carling"?

Da siguran sam....!!!

Nešto mi govori da još uvijek nisi siguran... :D

Knele je napisao:
Da to sam zaboravio Kupres je odlican,ali je daleko od Jahorine,Vlasica pa cak i Bjelasnice...!!!

Čini mi se da već dugo nisi bio na Kupresu... Mnogo je ispred Vlašića.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2006, 14:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2004, 14:26
Postovi: 106
Na tvoje pitanje koliko skijam evo ti odgovora 16 godina. Na Vlasicu ima dvije zice vucnice, tj 3 Babanovac 1 i 2 i Markovac. Na Jahorini imas 4 Dvosjeda, Poljice, Ogorjelica 1 i 2 i Skocine (Praca), zatim imas vucnice Poljice, Zeljo i Olimpik. Sa svake ove zice vode barem svije staze koje se zavrsavaju u jednu na kraju pa ih ti sam izbroj koliko ima staza. Prtim tvoje postove i vidim da si takmicar, a neznas kako se zove tehnika kojom skijas. Evo ti link pa se uputi malo http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=12406 Drugo pocetnik ce prije nauciti skijati ako se popne na vrh dvosjedom pa polako se sa instruktorom spusti dole jer ce time se osloboditi straha i od visine i od brzine i naravno sve je do instruktora kako ce se odnositi prema uceniku, jer ucenik moze da padne dva ili tri puta i da dobije strah od skijanja i da nikad vise ne stane na skije.

_________________
Ma mozes ti meni znas sta,
Pucaj sebi u glavu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs