banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Bratislava
PostPoslato: 12 Maj 2005, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
S obzirom da sam u Bratislavi , trenutno , pa da malo promovisem grad u kojem sam...


Glavni grad Slovacke, oko 600 000 stanovnika.
Prelijep grad , na obali dunava , cesto ga zovu i predgradje Beca (udaljen 64 km). I Marija Terezija je imala svoj dvorac ovdje.
Mnogo lijepih crkava (svih religija) , prelijep stari grad,mnogo starih gradjevina iz raznih epoha.
Pored toga , mnostvo pivnica sa odlicnim slovackim , i jos boljim ceskim pivom.
Fenomenalni restorani sa odlicnom hranom.
Za ljubitelje kupovine 3 ogromna trzna centra,za one sa dubljim dzepom tu su i nezaobilazni irish pub i restoran meksicke kuhinje el diablo .
Za nocenje tu je Carlton i hotel Plaza za one sa dubljim dzepovima , a i ostali imaju gdje da spavaju ...

Eto ukratko, pa koga interesuje :
Vitajte na Slovensko ili Dobro dosli u Slovacku !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Maj 2005, 09:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Bas sam namjeravao proslo ljeto da skoknem do Bratislave. Odrzavao se tada neki aeromiting! Naravno da necu propustiti ovo ljeto da navratim, cim uhvatim malo vise slobod. vremena! Slovakinje su k'o bombona! :D
Znam da Beclije, otkad su okolne zemle usle u EU, masovno odlaze vikendom u Bratislavu i Madjarsku u Soping-ture, idu kod frizera, pa cak obavljaju i kompletne zdravstvene usluge (stomatoloske, oftalmoloske, i sl.)! Sve za jedan vikend! I sve je kako sam cuo u pola cijene!
Mene interesuju prosjecne cijene hrane u nekom prosjecnom restoranu i odjece! Namjeravam da sebi uzmem nesto od ljetne garderobe (T-shirts, shorts, patike, i sl...) pa ako mozes nesto konkretno navesti ili preporuciti... Hvala unaprijed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Maj 2005, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Michigenac je napisao:
Bas sam namjeravao proslo ljeto da skoknem do Bratislave. Odrzavao se tada neki aeromiting! Naravno da necu propustiti ovo ljeto da navratim, cim uhvatim malo vise slobod. vremena! Slovakinje su k'o bombona! :D
Znam da Beclije, otkad su okolne zemle usle u EU, masovno odlaze vikendom u Bratislavu i Madjarsku u Soping-ture, idu kod frizera, pa cak obavljaju i kompletne zdravstvene usluge (stomatoloske, oftalmoloske, i sl.)! Sve za jedan vikend! I sve je kako sam cuo u pola cijene!
Mene interesuju prosjecne cijene hrane u nekom prosjecnom restoranu i odjece! Namjeravam da sebi uzmem nesto od ljetne garderobe (T-shirts, shorts, patike, i sl...) pa ako mozes nesto konkretno navesti ili preporuciti... Hvala unaprijed!


Slovakinje su veoma zgodne ali su uglavnom ruzne kao lopov (al ne smeta) :)
Sto se tice cijena, hrana je jeftinija nego i u Banjaluci , cijene u kaficima su u prosjeku jednake , a cijene odjece i obuce su kao kod nas ili skuplje.
Za dobar shoping treba otici u Polus ili Aupark, velike trzne centre gdje ima svega ali ima i skupih cijena ...

Nadam se da si zadovoljan odgovorom ...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Maj 2005, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Hvala na informacijama! Pogledao sam na net-u! Super-narocito mi se svidjela prezentacija "Kenvelo"! Ali imam jos par kratkih pitanja: Evri se primaju bez problema, ili ih je potrebno zamijeniti? Odnos Eura prema Sl. Kruni je negdje 1:40, ako se ne varam?!
I ima li nesto narocito vrijedno i zanimljivo za obici, sem restorana, pivnica (ovo ne mogu preskociti :D) i starih gradjevina ( svega toga ima i u Becu)?
Pozdrav jos jednom! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Maj 2005, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Michigenac je napisao:
Hvala na informacijama! Pogledao sam na net-u! Super-narocito mi se svidjela prezentacija "Kenvelo"! Ali imam jos par kratkih pitanja: Evri se primaju bez problema, ili ih je potrebno zamijeniti? Odnos Eura prema Sl. Kruni je negdje 1:40, ako se ne varam?!
I ima li nesto narocito vrijedno i zanimljivo za obici, sem restorana, pivnica (ovo ne mogu preskociti :D) i starih gradjevina ( svega toga ima i u Becu)?
Pozdrav jos jednom! :wink:



Kenvelo je dobra marka,relativno jeftina namjenjena prije svega mladjima.
U pravu si euro je 1:40 tacnije 1:38,3...
Euro negdje primaju a negdje ne, ali u zadnje vrijeme uglavno se svugdje moze paltiti sa eurom,ali mjenjacnice su na svakom koraku ako ti zatrebaju krune.
Samo nemoj da slucajno dodjes preko vikenda , pogotovo ne nedjeljom jer ovdje tada nista ne radi...
A jos nesto za vidjeti,hm, mozda hokej ako je sezona u toku :) :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bratislava
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Evo malo popularnog ozivljavanja mrtvih tema :).
Uskoro bih trebala obici Bratislavu, pa me zanimaju malo svjezije informacije ako ih ko ima. Sta obici, gdje se moze jeftino odsjesti (hostel), sta probati od hrane i pica?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs