banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 06:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1302 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 66  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2007, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
@Eileen: Otkad Bacvice imaju plavu zastavu?
Btw. necu u Brist, hocu u Brela. :)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2007, 00:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ne znam, prošlo ljeto su je imale... :D :iconbiggrin: a ne znam kad su je dobile... Možda ih je picigin potkupio.... :lol:
Btw, ista su ti ta 2 mjesta... Jedino je Makarska malo veća...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2007, 12:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Ja cu ove godine u Umag, sljedeceg mjeseca.
Neko bio? Iskustva, komentari? :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2007, 12:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Sep 2004, 18:48
Postovi: 2247
Lokacija: dancefloor
Hladno.

_________________
differentia specifica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2007, 17:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2006, 14:43
Postovi: 482
Lokacija: JADRAN,KVARNER
FLASH je napisao:
Ja cu ove godine u Umag, sljedeceg mjeseca.
Neko bio? Iskustva, komentari? :)


Bio 10-ak puta,super uvijek bilo,moje tople preporuke.. 8)More ovih dana 25,26 stupnjeva...Ako je to hladno,onda neznam... :lol:

_________________
MORE JE PROVOD,MORE SU KOKE...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2007, 07:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Citiraj:
Prema podacima internetskog portala za nekretnine http://www.crozilla.com u čijoj se ponudi nalazi više od 1700 turističkih objekata na najam, korisnici su najviše zainteresirani za apartmane na području Dalmacije. Najtraženije destinacije su Vodice, Primošten, Makarska, Baška Voda, Brela, te otoci Krk, Pag, Brač i Hvar. Cijene iznajmljivanja apartmana u sezoni za četiri osobe kreću se od 40€ - 130€ po danu. Najskuplji apartmani iznajmljuju se na području Dubrovačko-neretvanske, a najjeftiniji na području Šibensko-kninske i Ličko-senjske županije. Najveći broj turističkih nekretnina, gotovo 1/4 ukupne ponude svih turističkih objekata odnosi se na objekte na području Zadarske županije - najviše u Zadru, Biogradu na moru i otoku Pagu

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2007, 11:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
pamella_morrison je napisao:
skontali smo (mi :D ) da cemo def u hrvatsku na more ali ne znam koji nam je grad najbolji?


Rovinj, Umag, Pula ... uglavnom Istra. Meni je Istra daleko lijepša i ugodnija od Dalmacije. Kad dođem u Istru imam osječaj kao da sam došao negdje u zapadnu Evropu, po uređenosti, mentalitetu ljudi Istra je totalno drugačija od bilo kojeg mjesta u ex-Yugi ... jednostavno prekrasno ... :wink:

[Edit by Najgora: nepotrebno gomilaš slike.]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 15:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Juce sam se vratila iz Vodica i bilo je fenomeeenaaalno. More je pretoplo, lijepo vrijeme nema guzve, a Vodice vise nisu bas "malo misto" (moje misto :)) zadnji put sam bila 80 i neke, sad su mnogo vece misto :).
Cijene klope pod uslovom da to sami negdje pripremate su kao i ovdje cak neki artikli mozda i jeftiniji, ako se hranite po restoranima trebece vam "malo" vishe kesha... Konzum i Jolly marketi zakon, nista ne kupujte po malim "ducanima" odrase kozu
pizza od 35-45 kn
kafa od 6 - 12(nes) kn
ice kaffe 25kn
pivo (toceno) od 13-18kn
sokovi od 13-18 kn
sendvici (hamburgeri i sl.)od15- 20kn
pite(bureci sos sirom mesom itd. da ne bude zabune :D ) od 9 - 12 kn
zestu nisam pila
Cigare ponesite od kuce, skoro su pa duplo skuplje nego ovdje npr. za kutiju Ronhila moracete istresti citavih 14 kn.
Parking u slucaju da zatreba 5 kn po satu, cjelodnevna karta 20 kn, moze se koristiti u vise navrata, dakle odes zavrsis negdje nesto sta vec i kako :D pa se vratis. Cijena lezaljki na plazi 20kn s tim sto za razliku od "zakona" u CG (ako ne uzmes suncobran i lezaljku ne mozes ni na plazu, pa ti vidi :evil: ) ne moras da je iznajmis, hlad se ne placa naravno vec vlada zakon brzeg i snalazljivijeg :D ranoranioci su u prednosti u svakom slucaju (ko jos to osim CG naplacuje? :lol: ) Cijene smjestaja su od 11 Eura po osobi za sobu sa kupatilom pa na gore, zavisi gdje se nalazi i koliko je blizu plaza. Moj savjet je da (ako idete autom) potrazite smjestaj dalje od plaze mogu se naci prelijepi apartmani za nekih tridesetak Eura, s tim ako nemate malu djecu, prosetate do plaze, usput se svasta moze vidjeti. Obavezno obidjite (Roca i Bepa) dva papagaja velika luda blesava, cula sam da su ranije bili pusteni ali su izludili jadnici pa su sada na lancu.Trazice vam 5 kn :))) (ciganjska posla)postavicu slike jadnika kad skontam gdje mi je aparat :lol:
Sve u svemu idila je trajala punih 14 i pol dana, i nikakvih problema ni ruznih pogleda nije bilo, naprotiv svi su jako ljubazni i susretljivi. Na plazi smo upoznali neke ljude iz Hercegovine pa ni od njih ne dozivjesmo nikakav ruzan pogled a kamo li gest, a kako cujem oni su najzagrizeniji desnicari. Bila sam i 2003. na nepar mijesta u Cro. :) (Primosten, Rijeka i Rab) ni tada nisam dozivjela nista ruzno.
Ljudi sretan vam put(vama koji ipak idete u Cro.) opusteno i uzivajte doli. :D

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 18:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
mala mama je napisao:
kafa od 6 - 12(nes) kn


Ja sam često u Hrvatskoj, ali do sada NIKADA nisam naletio na kafu za 6 kuna. Najjeftiniju kafu sam platio 7kn i to prije 2 godine u nekoj pripizdini u Dalmaciji :lol: .. u prosijeku cijena kafe na kopnu sam placao oko 10-12 kuna (normalni kafići, ništa luksuzno...) pa do 18-30 kuna (otoci, Dubrovnik...)

mala mama je napisao:
Parking u slucaju da zatreba 5 kn po satu, cjelodnevna karta 20 kn,


Koje su to razlike, nevjerojatno. U Zagrebu sam prošli tjedan platio parking 25kn/h, i možeš maksimalno ostati 2h inaće pauk dolazi po auto. U Dubrovniku sam prošlo ljeto platio 32kn jedan sat parkinga ... kako se cijene po gradovima u HR jako razlikuju .. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 19:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2006, 14:43
Postovi: 482
Lokacija: JADRAN,KVARNER
zigizmund je napisao:
mala mama je napisao:
kafa od 6 - 12(nes) kn


Ja sam često u Hrvatskoj, ali do sada NIKADA nisam naletio na kafu za 6 kuna. Najjeftiniju kafu sam platio 7kn i to prije 2 godine u nekoj pripizdini u Dalmaciji :lol: .. u prosijeku cijena kafe na kopnu sam placao oko 10-12 kuna (normalni kafići, ništa luksuzno...) pa do 18-30 kuna (otoci, Dubrovnik...)

mala mama je napisao:
Parking u slucaju da zatreba 5 kn po satu, cjelodnevna karta 20 kn,


Koje su to razlike, nevjerojatno. U Zagrebu sam prošli tjedan platio parking 25kn/h, i možeš maksimalno ostati 2h inaće pauk dolazi po auto. U Dubrovniku sam prošlo ljeto platio 32kn jedan sat parkinga ... kako se cijene po gradovima u HR jako razlikuju .. :oops:


Živa istina..Evo npr.u Opatiji kavu možeš popiti od 6kn pa do 20 kn,kod mene u Rijeci kava od 5-8 kn...
Parking u Rijeci od 3kn za sat do 8 kn za sat u velikim podzemnim garažama...
Bitno je samo ne zaletiti se na prvu već malo se informirati kod ljudi i već se može puno zaštekati... :D

Npr.u Opatiji u samom centru ima jedan dio parkirališta c.c.a 250 parkirnih mjesta(mada ruku na srce većinom budu popunjena,ali da se naći mjesto )di se uopće parking ne naplaćuje,a samo 100 m prije ista ulica 1h parkiranja 8 kn!!!!!

_________________
MORE JE PROVOD,MORE SU KOKE...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ni ja nisam pila kavu za 6kn.... 8 kn kava u Splitu, a cappuccino 9 ili 10... Al ja ne sjedim na rivi... :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 22:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Da pojasnim
6kn je kafa, dakle kafa bez mlijeka i slaga
kafa sa mlijekom 7kn sa slagom 8 ili 9 kako gdje, samo nisam provalila ima li veze da li je velika(kod nas produzena) ili mala.
Na svim parkiralistima je ista cijena dakle 5kn/h,na onom parkingu uz plazu iza hotela Punta postoji varijanta za cijeli dan da platis 20kn, za ove u centru ne znam postoji li takva opcija.

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jul 2007, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Avg 2003, 10:10
Postovi: 1408
Lokacija: BL Republika Srpska
http://www.galileo.hr

sve o ljetu 2007 u HR

_________________
mi smo ta ekipa..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 20:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Pozdrav narode,

Evo provedoh sedmicu na moru u Tucepima pa da prenesem neke utiske. Elem, plaza je odlicna, mjestimicno pjeskovita i uglavnom sljunkovita, ukupne duzine oko 4,5 km, i ima dosta drveca ispod kojeg se moze naci spas od sunca. Tusevi, kabine za presvlacenje, WC su priblizno na svakih 100 m. Citavo mjesto Tucepi su se i razvukli uz to glavno setaliste i plazu, tako da nemaju "dubine". Sve je dosta uredjeno i djeluje cisto.

Privatni smjestaj se moze naci izmedju 12 i 15 Evra (za dvokrevetnu sobu sa balkonom, vlastitim kupatilom i rezervisanim parking mjestom) do negdje 15 jula kad im pocinje spic sezone a onda se cijene penju na 20 Evra i vise, do negdje 10 avgusta kad opet padaju.

Kafa je izmedju 6 - 8 kuna, toceno pivo 0,5 - 14 kuna, lignje na zaru - 50/60 kuna, sok - 14 kuna, biftek - 70/80 kuna, krofna 4 kune, burek 12 kuna...

TIP No 1: Kupovati u Konzumovim prodavnicama.

Kurs: 7,17 kuna = 1 Evro.

Za razliku od prosle godine, kad su me u Baskim Vodama smorili Cesi i Slovaci, ove godine su me pored njih smarali i musl..bosnjaci,pa pomalo iritira kad pored tebe leze i razglabaju politiku.

Izlet brodom na Hvar i Brac: dobro razmisliti..! Kosta 150 kuna po osobi, ukljucen je i obrok - skusa na zaru i casa soka/vina i kafe. Polazak u 09:30, na Hvaru si oko 11:30 do 12:15. Na Brac dolazak oko 13:15 do 16:15 boravak. Povratak u 19:00 u Tucepe. Iz ovog se vidi da se najvise
vremena provede na smarajucem truckanju na brodu.

TIP No 2: Ici direktno na izlet na Bol (Brac) bez okolnih obilazaka.
TIP No 3: Ne sjediti na gornjoj platformi na brodu - nema zastite od sunca, pa su ljudi na kraju izleta sisli gotovo peceni.

Sve u svemu, zadovoljan sam. Tucepe toplo preporucujem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2007, 14:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
Sondri je napisao:
Jel išao neko u kamp i koliko je to, što se tiče higijene, pametna ideja?


isla sam prosle god. na peljesac u kamp... mali je kamp, ali sve ok wc, tushevi sve cisto i novo... od plaze 3 minute... zakon.. mozak na pashu...

imas kod dubrovnika veliki kamp - kupari, stariji, ali dobar kamp, imash i prostoriju sa vesh mashinama, ako vec idesh na duzhe... u sklopu kampa restoran, diskoteku... cini mi se da je tamo bilo njemaca najvise... nervira me jedino jer je sve pod spagu... vise volim rashtrkani maslinjak :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jul 2007, 17:09 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Evo i ja provedoh 10ak dana na moru, u mom slucaju u Umagu, pa da prenesem utiske i sa te strane Kroacije. :)
Da krenemo od pocetka. Plaze su dobre, prostrane, voda jako topla. Bila je dosta toplija nego dole juznije, preko 28*C. Hlada ima dosta i situacija nije da su ljudi jedni na drugima, kao sa Makarskom rivijerom, vec je prilicno prostrano, pa ima mjesta za sviju. Gore je stalno prisutan blagi vjetar, pa se vrucina i ne osjeca toliko koliko npr. u CG.
Naravno, tusevi i WC-i na svakih 100m, a restoran, parking i samoposluga su udaljeni 10m od plaze. Tako je bar na ovoj plazi gdje smo mi bili (Stella Maris).
Cijene hrane i pica slicne kao i u ostatku Hr, a cjelodnevni parking pored plaze (preko puta, za one koji nisu gosti apartmana ove plaze) je 40kn. Cijene parkiranja u centru su 3kn-30min, 5kn-1h. Pored plaze postoji jedno "naselje" sa novoizdradjenim kucicama koje su prilicno dobre i lijepe (bar izvana), ali je cijena njihovog unajmljivanja oko 150E dnevno, za 4 osobe, cini mi se. I pored toga, sve su bile pune.
Jedno 95% su stranci, a najvise Nijemci i Italijani, a pored njih Madjari, Rusi, Austrijanci. Sve je obiljezeno na Hr i It, a vecina i na Eng i Njem.
Smjestaj - apartman za 4 osobe se moze naci za 30-40 Eura, ali jako udaljen od plaze. Inace, ovdje se dosta ide autom, i nisu velike guzve kao 'dole'.
Nazalost, Croatia Open pocinje tek u subotu, a ja sam bio do juce. A toliko events-a je bilo najavljeno. :(
Na istraturist.com stoji:
Citiraj:
International Tennis Centre - Stella Maris
21.07. at 9 PM SEVERINA & GUESTS
22.07. PSIHOMODO POP
23.07. ABBA
24.07. GORAN GRIFF BIG BAND
25.07. MISS HOSTESS & SOULFINGERS
26.07. BEATLES REVIVAL BAND
27.07. NATALI DIZDAR
28.07. MASSIMO SAVIĆ
29.07. GUSTAFI


Jos u povratku svratili na Plitvice, pa i tu proveli par ugodnih sati.
Inace, cijene na Plitvicama su: 110kn za odrasle, 55kn za djecu. Ne kontam kako niko ne kontrolise ulaznice, jer si po onom juce komotno mogao usetati bez da ti iko ista kaze. Zbog toga je jedan Englez sa strane stajao i trazio nekog da mu proda svoje ulaznice, jer je i sam to uvidio. :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jul 2007, 17:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
FLASH je napisao:
21.07. at 9 PM SEVERINA & GUESTS


Izravan prijenos ovog koncerta u subotu na HRT+ programu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2007, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Evo ja sam bila 10-ak dana u Makarskoj i mogu reći da je pregužva... Znači, čovjek na čovjeku.... Sve Bosanci.... Nije skupo. More je čisto, al nemaš gdje peškir stavit od gužve.... Nisam ni kontala u Makarsku, al drugarice navalile... Al bilo je dobro, nisam požalila. Samo što je u Makarskoj parking 10 kuna sat :roll: dok je u Splitu 3-4-5 kuna i to u centru. Al mi smo se parkirale ispred kuće gdje smo bile smještene, pa nismo mrdale :D Sem do St jedan dan.
Makarsku ne preporučujem ko želi miran odmor. Za one koji žele izlazit do ujutro, Makarska je odlična.... Al bilo je puno seljaka... U Splitu je bilo puno više stranaca. Nova riva je fina, al nema kafića i neke očajne stolice i stolovi su... nije kao prije...
Smeštaj smo plaćali po 13€ na rivi bukvalno, svi drugi nisu davali ispod 15, a apartman je bio odličan, klima, kuhinja, tv, stalno ima vode...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2007, 14:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12457
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
EiLeen je napisao:
Nije skupo.

Ne mogu naći adekvatan smajli za ovo.
Eileen je napisao:
Smeštaj smo plaćali po 13€

Šta više reći.
Eileen je napisao:
stalno ima vode...

Jedini +


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jul 2007, 00:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
EiLeen je napisao:
U Splitu je bilo puno više stranaca. Nova riva je fina, al nema kafića i neke očajne stolice i stolovi su... nije kao prije...
Smeštaj smo plaćali po 13€ na rivi bukvalno, svi drugi nisu davali ispod 15, a apartman je bio odličan, klima, kuhinja, tv, stalno ima vode...


Koliko ja znam, u Splitu je uvijek bilo stranaca, pazar, Riva, Peristil, cuces na svakom koraku razliciti jezik, ali, vecina tih stranaca samo prolaze kroz Split, cekaju katamaran i odlaze, zato je Split ljeti prilicno mrtav jer cak i oni koji zive u njemu odlaze na otoke ili van grada na more pa cak i izlaske, jer naravno plaze u Splitu vaze za naprljavije. Valjda zato i nije skupa cijena boravka.

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1302 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs