banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Maj 2024, 08:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 638 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Sledeća

Da li koristite duvanske proizvode?
Da 38%  38%  [ 84 ]
Ne 62%  62%  [ 137 ]
Ukupno glasova : 221
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Mar 2005, 12:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Mar 2005, 20:05
Postovi: 37
Lokacija: Sr. Karlovci
Ne i mada sam svojevremeno pusila(dugo i puno),danas mi istinski smeta taj neprijatan miris...i nije mi bas prijatno u drustvu pusaca(u zatvorenom prostoru)

_________________
Ljubav nije odnos, ona je stanje bica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2005, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
DANSKI ZNANSTVENICI TVRDE DA PUŠENJE U TRUDNOĆI SMANJUJE IQ

4. travnja - Trudnice koje puše, čini se, rađaju djecu koja u odrasloj dobi ostvaruju slabije rezultate na testovima inteligencije, pokazala je studija koju su proveli znanstvenici s Instituta za javno zdravstvo kopenhaškog sveučilišta, a objavljena je u časopisu za pedijatrijsku i perinatalnu epidemiologiju.

Danski su istraživači proučili kvocijent inteligencije 3.044 muškarca rođena između 1959. i 1961. i provjerili jesu li im majke pušile u trudnoći. Rezultati tog istraživanja pokazali su da su muškarci čije su majke u trudnoći pušile ostvarili lošije rezultate na testovima inteligencije od muškaraca koje su rodile nepušačice, tvrde znanstvenici. Istraživači pretpostavljaju da supstancije iz dima utječu na razvoj središnjeg živčanog sustava pa tako i na inteligenciju fetusa. U Danskoj puši svaka peta trudnica.

Već se godinama zna da je pušenje u trudnoći štetno i da trudnice koje puše rađaju manju djecu. No zastrašujuće je da se utjecaj može mjeriti na inteligenciji odraslog muškarca, rekla je glavna liječnica iz danske udruge za borbu protiv raka Inge Haunstrup Clemmensen.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2005, 16:03 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2005, 13:26
Postovi: 49
Pusenje i pusaci mi se gade. Poljubiti se sa pusacem je, za mene, isto kao i poljubiti se sa pepeljarom. Odvratno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2005, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
traktorista je napisao:
Pusenje i pusaci mi se gade. Poljubiti se sa pusacem je, za mene, isto kao i poljubiti se sa pepeljarom. Odvratno.


isto. bljak.

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 09:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
prestao evo vec 7 dana :) bravo ja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 16:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Pusnje ili zravlje-- ljudi prave izbor .

Ja sam birao zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 18:14 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 21:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Potomstvo u dim
Pušenje čini žene 10 godina starijima, kad je riječ o oplodnji
Pušenje može žene u reproduktivnom smislu učiniti 10 godina starijima te im smanjiti izglede za uspjeh u postupku umjetne oplodnje, utvrdili su znanstvenici iz 12 nizozemskih bolnica, koji su pratili 8457 žena koje su se podvrgnule postupku umjetne oplodnje. Ispitanice su bile u dobi između 20 i 40 godina. Utvrđeno je da 30-godišnja nepušačica ima jednake izglede da će začeti kao i 20-godišnja pušačica. Ispitanice koje su pušile su imale i 20% veći rizik za spontani pobačaj. Već su ranija istraživanja pokazala da pušenje smanjuje prirodnu plodnost, objavljeno je na portalu PLIVA zdravlje .

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2005, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Cipelom po cigari
I Španjolska u borbi protiv pušenja
Španjolska vlada je prihvatila vrlo strog program za suzbijanje pušenja kojim zabranjuje svaku reklamu cigareta uz prijetnju kazne koja može dostići i 600.000 eura. Prema prijedlogu zakona, predviđa se zabrana pušenja na svim radnim mjestima, javnim i privatnim, izvan prostora za pušenje koji se može urediti na prozračnim mjestima. Kako navodi španjolska vlada, pušenje je uzrok "više od 50.000 smrtnih slučajeva u Španjolskoj na godinu i čini 16 posto smrti osoba iznad 35 godina, dakle više nego AIDS, alkohol, droge i prometne nesreće zajedno". Iscrpnije...

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Apr 2005, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Dim u lice
Sve manje Hrvata za zabranu pušenja
Pušenje izaziva više smrtnih slučajeva nego npr. alkohol, droga, AIDS ili prometne nesreće. U Hrvatskoj se razmatra mogućnost strožeg zakona vezanog uz zabranu pušenja na javnim mjestima, a razmišlja se i da polica životnog osiguranja pušača bude 10% skuplja! Agencija GfK je istražila mišljenje građana o zabrani pušenja. Zanimljivo je da su reakcije građana na početku godine, nakon dosta intenzivnih medijskih isticanja štetnosti pušenja, bile dosta više u prilog zabrane pušenja, dok se sada povećao broj onih koji smatraju da se pušenje u javnim prostorima ne treba zabraniti ili se pak ne mogu opredijeliti između zabrane ili ne. Konkretno, početkom godine 67% je bilo za zabranu, dok sada taj postotak iznosi 54%.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2005, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
zanica je napisao:
Bebish je napisao:
Nikada nisam skontala zasto se raja toliko navadi na cigarete. Mozda zato sto sam se dovoljno nagutala dima u kuci gdje su oboje roditelja pusili. I mogu samo reci - BLJAK!

Danas kada imam svoju porodicu ni ja ni muz ne pusimo i cista je divota!!! Moja odjeca vis nikada ne smrdi na duvan izuzev kada odemo na vecericu na neko zagusljivo mjesto.

Uzivam sto je moja kuca uvijek cista. Uzivam sto moja koze ne smrdi vise na duvan, ako ni moja tek oprana kosa. Nepusaci su naprosto divota, a pomalo sam krenula i izbjegavati prijatelje koji puse kojih je sve manje i manje. :oops:


hiljadu puta sam pokusala da prestanem, i nista.... stoka i dalje pusi ....
jedan dan moras da prestanes ..... pogotova kao zena....



Evo ja ne pusim vec 3 mjeseca i stvarno nisam ni jednog jedinog trenutka osjetio potrebu za cigarama,a pusio sam dosta.
Kao sto sam vec negdje rekao , psiha i karakter covjeka su bitni ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2005, 15:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
12.05.2005
Žrtvi pasivnog pušenja 400.000 evra
Jednoj italijanskoj žrtvi raka pluća, koja je sedam godina udisala dim cigareta svojih kolega u skučenoj vladinoj kancelariji, postuhumno je, po odluci jednog rimskog suda, dodeljeno 400.000 evra odštete, izvestila je agencija Rojters. Smatra se da je odšteta, koja će biti isplaćena rodbini, najveća ikada do sada dodeljena u Italiji zbog pasivnog pušenja i prva protiv vlade. „Ovo je veoma značajan presedan jer otvara vrata stotinama, pa i hiljadama drugih slučajeva”, rekao je Marko Ramadori iz potrošačke grupacije Kodakons, koji daje podršku sudskoj odluci.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2005, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Vader je napisao:
12.05.2005
Žrtvi pasivnog pušenja 400.000 evra
Jednoj italijanskoj žrtvi raka pluća, koja je sedam godina udisala dim cigareta svojih kolega u skučenoj vladinoj kancelariji, postuhumno je, po odluci jednog rimskog suda, dodeljeno 400.000 evra odštete, izvestila je agencija Rojters. Smatra se da je odšteta, koja će biti isplaćena rodbini, najveća ikada do sada dodeljena u Italiji zbog pasivnog pušenja i prva protiv vlade. „Ovo je veoma značajan presedan jer otvara vrata stotinama, pa i hiljadama drugih slučajeva”, rekao je Marko Ramadori iz potrošačke grupacije Kodakons, koji daje podršku sudskoj odluci.


Pih,to mi je bezveze.Bolje da su dali te novce u neki dom za sirocad ili za edukaciju omladine.Sta ce joj novac posthumno???Znam da je familiji potreban ali...sto je previse,previse.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2005, 16:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
pushio 12 godina i evo vec 2 ne duvanim......ja sam se ponovo rodio....i bas mi je super u novom zivotu...

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Maj 2005, 18:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
14.05.2005
Cenama cigareta protiv raka
Britanski časopis „Lanset” pozvao je sve svetske vlade da povećaju takse na cigarete zbog borbe protiv raka pluća. „Apelujemo na sve vlade da se obavežu da će povećati cenu cigareta za 50 odsto”, navodi medicinski magazin, koji procenjuje da je to jedini način da se izađe na kraj s rakom pluća, koji je postao najčešći i najsmrtonosniji oblik raka. U SAD i Britaniji kampanje za zdrav život doprinele su suzbijanju pušenja, ali je broj pušača povećan u zemljama u razvoju. „Procenjuje se da će za 20 godina 75 odsto ljudi koji umiru od raka biti iz zemalja u razvoju, gde zbog sve većeg broja novih pušača rak pluća postaje ubica broj jedan. Procene Svetske banke govore da bi povećanje cene cigareta za 10 odsto smanjilo potražnju cigareta u razvijenim zemljama za četiri, a u nerazvijenim za osam procenata”, navodi list. (Beta)

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2005, 13:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Danas je dobar dan za to
Nikada nije kasno prestati pušiti
Većinu bolesti, na prvom mjestu plućnih, ali i ostalih, od osteoporoze do paradentoze, mogli biste nikada ne dobiti, bez obzira što su je vaši preci imali. Jedino na što morate obratiti pozornost jest da ne pušite ili da ne provodite vrijeme u nikotinom zagađenoj prostoriji. Pa čak i kada se na taj potez odlučite nakon godina pušenja, taj će vam potez spasiti zdravlje i produljiti život dovoljno dugo da uživate u sazrijevanju svojih unuka, tvrdi Svjetska zdravstvena organizacija, koja je na osnovu pomno provedenih istraživanja ustvrdila da nikada nije kasno prestati se trovati nikotinom. Novi list...

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jul 2005, 22:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Zubeljara
Zbog pušenja ispadaju zubi
Osobe koje prestanu pušiti imaju mnogo manje izglede da će prerano izgubiti zube, tvrde britanski znanstvenici s University of Newcastle upon Tyne. Oni su u razdoblju od godinu dana pratili pušače koji su patili od kronične bolesti zubnog mesa koja može dovesti do ispadanja zuba. Pokazalo se da je prestanak pušenja povezan s poboljšavanjem nekih simptoma bolesti. Procjenjuje se da pušači u odnosu na nepušače imaju 6 puta veći rizik da će patiti od bolesti zubnog mesa. Znanstvenici objašnjavaju kako pušenje smanjuje sposobnost imunološkog sustava da se bori protiv infekcija. PLIVA zdravlje...

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2005, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jun 2003, 10:36
Postovi: 1222
Lokacija: Westside Compton-Southside Queens-Banjaluka Borik
smece

_________________
"What you feed us as seeds, grows and then blows up in your face, that's thug life"


Poslednji put menjao Shekara dana 30 Jul 2005, 17:29, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2005, 13:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Baile Atha Cliath je napisao:
prestao evo vec 7 dana :) bravo ja


evo danas opet prestajem :) al ne zbog zdravlja nego zbog para....ne dam 7 euro za 20 cigara :mad:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 638 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs