banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 638 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća

Da li koristite duvanske proizvode?
Da 38%  38%  [ 84 ]
Ne 62%  62%  [ 137 ]
Ukupno glasova : 221
Autoru Poruka
 Tema posta: Pusenje ili zdravlje?
PostPoslato: 22 Mar 2004, 23:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Na vecerasnjem Omladinskom Forumu na RTRS-u nakon dvocasovne isprazne price o uticaju pusenja (duvanskih proizvoda) ponovo je triumfao Rock & Roll odnosno, R'n'R realnost. Sinisa Tomic (lik koji svira bas na spotu Viteskog Plesa "Ruze") je na konto svoje sasvim logicne price pokupio vecinu simpatija mlade publike a cak jedne profesorice iz S. Sarajeva. Poglupa doc. doktorica prezimena koje sam vec zaboravio i koja ne zna pricati srpski jezik je tusila o nekom svom projektu u koji se uvalila za dobru platu i skrvila na nas pusace da nas treba streljati sve. Umjesto sto pjeni na nevin svijet bolje bi bilo da ide provjeriti holesterol i trigliceride u krvi. Izlapjeli doktor koji je dosao da reklamira svoj biz sa nekim stop nikotin kur*em palcem je takodjer bio poprilicno konfuzan. Tu je bio i predstavnik BAT-a kojem bi samo ovom prilikom cestitao na trecoj poziciji na jucerasnjoj utrci F1 u Maleziji.

Pusenje je stetno, to svi znamo. Isto tako moj izbor da pusim je moja sloboda i to mi niko ne moze oduzeti, osim silom naravno!

Mislim da ce nam Evropa oprostiti ovu stavku za druzenje sa njima, imamo mi neke druge mnogo bitnije stvari za rjesavati.

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2004, 23:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Okt 2003, 22:33
Postovi: 18
Licno ne duvanim, ali je teror nepusaca neizdrziv


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Mar 2004, 21:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2002, 01:00
Postovi: 89
Nakon 19 godina cigara, prije 8,5 mjeseci BACIO sam to jebeno zlo!!!
Nevjerovatno kolko covjek, prilagodi svoj zivot cigaretama da je to CUDO!
Nisam, recimo, isao kod nekih prijatelja, jer, KOD NJIH SE NIJE PUSILO.
Zatim, nisam volio voziti se autobusom jer se u bus-u NE PUSI.
Zamrzio sam bioskope jer je u njima ZABRANJENO PUSENJE...
Jebga.... pola svog zivota sam uredovao po cigarama.
A da nepricam koliko mi je cigara bila "znacajna" u poslu, jer nisam mogao zamisliti da sjednem za kompjuter i radim BEZ cigara !!!
E, nakon objavljivanja jednog projekta za borbu protiv droge, koji je bio mojih ruku djelo, jednostavno sam demonstrirao silu i reko pred svima, BACAM CIGARE i ALKOHOL.
Niko mi nije vjerovao, hehe, smijali su se slatko. Ali, to mi dade snagu da istrajem.
Hocu reci kao zakljlucak. CIGARA JE NUZNO ZLO, ali nemozemo strijeljati one koji puse. Pa to je jedan nacin zivota EEEJ!!!
Ljudi koji puse, pusice i dalje, bez obzira na zakone koje vlasti donijele, jer i ti zakoni ce biti u okvirima "zastite" nepusaca a ne totalne zabrane pusenja.
Pobogu, imali smo taj zakon i u Titovo vrijeme, sjecam se ko mali.
Ako se sjecaju neki, i Corba je jedan stih u pjesmi PRAVILA naveo, "Zabranjeno pusenje u kretanju...."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Mar 2004, 21:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
cek da zapalim pa cu vam rec....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2004, 16:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
WRATCH je napisao:
cek da zapalim pa cu vam rec....


:lol: me too

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2004, 16:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Nikada nisam skontala zasto se raja toliko navadi na cigarete. Mozda zato sto sam se dovoljno nagutala dima u kuci gdje su oboje roditelja pusili. I mogu samo reci - BLJAK!

Danas kada imam svoju porodicu ni ja ni muz ne pusimo i cista je divota!!! Moja odjeca vis nikada ne smrdi na duvan izuzev kada odemo na vecericu na neko zagusljivo mjesto.

Uzivam sto je moja kuca uvijek cista. Uzivam sto moja koze ne smrdi vise na duvan, ako ni moja tek oprana kosa. Nepusaci su naprosto divota, a pomalo sam krenula i izbjegavati prijatelje koji puse kojih je sve manje i manje. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2004, 19:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Pusenje pored bijuci prvi elemanat koji prouzrokuje srcani napad , je i istovremeno veoma snazna vrsta droge. Pored sto proizvodi bjelu odvratnu subsatncu koja se zaglavljuje u nasim arterijama i tako prouzrokuje manjak dovoda krvi kroz nase tjelo, pusenje takodje ( mi cak i nebih vjerovali kako brzo) te cini da staris i izgledas veoma nezdravo, kao sto i vec jesi/ u danasnjici ljudi tvrde da prestati konzumirati nikotin i tar kljuc je u tvom karakteru i tu je gdje vecina ljudi grjese, poneki ljudi jednostavno imaju manje otporljiv organizam i veoma brzo adapt ka pusenjem stoga i nisu u mogucnosti da prestanu tek tako dovodeci tu odluku . Postoje mnostvo pomocnih srestava koje bih ja preporucila tim ljudima, kao napr zvake bazirane na nikotinu ili takozvane patches,, vjeruj mi to sto ne mozes prestati pusiti ne znaci da si osoba sa manje karaktera, vec veoma dobrog jer pokusavas da izbacis cigarete iz svog zivota , na kraju krajeva bar pokusavas. Pusaci nemogu zamisliti zivot bez cigarete, well zao mi je sto cu vam reci da cigareta moze zamisliti vas bez zivota.. don't give up giving up!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2004, 07:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
Bebish je napisao:
Nikada nisam skontala zasto se raja toliko navadi na cigarete. Mozda zato sto sam se dovoljno nagutala dima u kuci gdje su oboje roditelja pusili. I mogu samo reci - BLJAK!

Danas kada imam svoju porodicu ni ja ni muz ne pusimo i cista je divota!!! Moja odjeca vis nikada ne smrdi na duvan izuzev kada odemo na vecericu na neko zagusljivo mjesto.

Uzivam sto je moja kuca uvijek cista. Uzivam sto moja koze ne smrdi vise na duvan, ako ni moja tek oprana kosa. Nepusaci su naprosto divota, a pomalo sam krenula i izbjegavati prijatelje koji puse kojih je sve manje i manje. :oops:


hiljadu puta sam pokusala da prestanem, i nista.... stoka i dalje pusi ....
jedan dan moras da prestanes ..... pogotova kao zena....

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2004, 08:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
representative
.....vidim gledash tv dosta... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2004, 10:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
tv,,, bilo bi dobro da su ovakve stvari na TV redovno?? ,moja profesija je vezana za zdravlje stoga interesovnje i naravno,,, one stvari koje zelim da znam,,i go and find out!!,, no , hvala ti na obzervaciji!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2004, 11:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2001, 01:00
Postovi: 542
Bebish je napisao:
Nepusaci su naprosto divota, a pomalo sam krenula i izbjegavati prijatelje koji puse kojih je sve manje i manje. :oops:


Ne mogu da vjerujem da definises svoje prijatelje po tome dal su pusaci ili ne :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2004, 18:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Sugarmamma je napisao:
Bebish je napisao:
Nepusaci su naprosto divota, a pomalo sam krenula i izbjegavati prijatelje koji puse kojih je sve manje i manje. :oops:


Ne mogu da vjerujem da definises svoje prijatelje po tome dal su pusaci ili ne :o :o


Nemoj mamice da budes bukvalac. :lol: Razmisljam npr. ovaj dzemper sam tek oprala i necu ga obuci danas jer idem na kafu sa prijateljem koji puno pusi. Ponovo ce biti zreo za pranje. :lol:

Ali, naprosto je divota imati prijatelje nepusace. Sta mogu takva sam. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 15:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
Bebish je napisao:
Sugarmamma je napisao:
Bebish je napisao:
Nepusaci su naprosto divota, a pomalo sam krenula i izbjegavati prijatelje koji puse kojih je sve manje i manje. :oops:


Ne mogu da vjerujem da definises svoje prijatelje po tome dal su pusaci ili ne :o :o


Nemoj mamice da budes bukvalac. :lol: Razmisljam npr. ovaj dzemper sam tek oprala i necu ga obuci danas jer idem na kafu sa prijateljem koji puno pusi. Ponovo ce biti zreo za pranje. :lol:

Ali, naprosto je divota imati prijatelje nepusace. Sta mogu takva sam. 8)


sta je tebi vaznije djemper ili prijatelj? :roll:

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2004, 15:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Citiraj:

sta je tebi vaznije djemper ili prijatelj? :roll:


Odgovor je jednostavan. I smijesno je uopste takvo nesto pitati. Ali, miris cigareta mrzim najvise na svijetu!Slika

ps. Zanice i nije djemper vec dzemper. Oprosti na opasci. Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2004, 14:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
Bebish je napisao:
Citiraj:

sta je tebi vaznije djemper ili prijatelj? :roll:


Odgovor je jednostavan. I smijesno je uopste takvo nesto pitati. Ali, miris cigareta mrzim najvise na svijetu!Slika

ps. Zanice i nije djemper vec dzemper. Oprosti na opasci. Slika


:( ok smrc

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Apr 2004, 22:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
Bebish je napisao:
Nemoj mamice da budes bukvalac. :lol: Razmisljam npr. ovaj dzemper sam tek oprala i necu ga obuci danas jer idem na kafu sa prijateljem koji puno pusi. Ponovo ce biti zreo za pranje. :lol:
8)



strašno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2004, 23:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Licno sam nepusac i trudim se da se sto manje izlazem nikotinu jer inace imam slaba pluca ali to da vrsim selekciju medju prijateljima po tome da li puse ili ne .. bezveze, to nikad nebi radio.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2004, 15:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
takodje, ne pusim, ali imam dosta poznanika koji puse, jednostavno, ako sjedim s njima namjestim se tako da mi dim ne ide ravno u glavu i ok, a sad sto se tice dima koji ostaje na dzemperu ili sl, cinjenica je da kad izadjes u kafic, vise od 50% posjetilaca drzi non stop cigaru u rukama, tako da od toga ne mozes pobjeci...
ali to je samo moje misljenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2004, 12:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
shicy je napisao:
ako sjedim s njima namjestim se tako da mi dim ne ide ravno u glavu i ok

To je nemoguće! Prema Marfijevom zakonu dim uvijek ide na nepušača, gdje god sjeo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2004, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Rak prijatelja
Potvrda štetnosti pasivnog pušenja
Udisanje dima cigareta drugih ljudi u velikoj mjeri povećava rizik obolijevanja od raka pluća i bolesti srca, potvrdila je nova studija. U studiji britanskih znanstvenika iz Scientific Committee on Tobacco and Health (SCOTH) je analizom brojnih istraživanja provedenih od 1998. godine utvrđeno kako pasivno pušenje rizik obolijevanja od raka pluća povećava za 24%. Za 25% je kod pasivnih pušača bio povećan rizik za pojavu bolesti srca. Studija je potvrdila i opasnost koju izloženost duhanskom dimu predstavlja za malu djecu, odnosno povećane izglede za obolijevanje od različitih plućnih bolesti, bolesti srednjeg uha te iznenadne smrti dojenčadi. PLIVA zdravlje...

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 638 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs