banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Maj 2022, 12:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Jan 2007, 00:30
Postovi: 251
Slični simptomi samo nikad nisam otišao dermatologu za potvrdu :lol: . Počelo nekad dok sam bio student, jedno vrijeme sam ignorisao. Kasnije sam pronašao baš taj Vichy dercos i sve nestalo kao da nikad nije bilo (losione nisam koristio) ... Pa sam onda par mjeseci prešao na obične šampone kao test i vratilo se :D. U posljednje vrijeme pokušavam da što manje koristim, jednom - dva puta sedmično, pravim pauze, kombinujem sa običnim šamponima i otprilike je pod kontrolom, ne idealno ali mnogo bolje nego nekad. Pomaže ako je kraća kosa. Inače ima i drugih šampona na bazi selenijum-disulfida (koji su u stvari antimikotici), mislim da bez recepta imaju maksimalno 1% a ovi na recept su sa većim koncentracijama selenijuma i oni sigurno nisu za dugotrajniju upotrebu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2022, 20:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Dec 2008, 21:05
Postovi: 221
Lokacija: Univerzitet "Posejdon"- friske diplome na kilu i po pola kile
Nisam primijetio da stres igra bilo kakvu ulogu u SD, a imam 12 god staža. Štaviše, SD mi je potpuno nestao na period od oko 1,5 godinu, a to mi je inače bio najstresniji period u životu.
Hrana definitivno utiče (ljuto, prženo, pekarski proizvodi).
ŠAMPONI: probao sve i svašta. Vichy Decros radio 1 godinu i stao. Ponovo pokusao nakon godinu-dvije, ne djeluje.
Ista stvar sa Ducrey kelual ds, radio 1 god i kraj.
Sad sam se ustalio sa sljedecom kombinacijom: Bioderma Node DS + Alpecin crveni. Oni funkcionišu samo zajedno, prvo pranje Bioderma, ispiranje, pa Alpecin. Ako nanesem samo jedan od njih, ne funkcioniše, bude kila peruti. Za šampon neću davati preporuke, ali zato krema...
KREMA: AVENE CICALFATE krema (gel ne) 16,00 KM. Tu se priča sa kremama završava. Poštedi se muke u lutanju i istraživanju, poslušaj me i kupi tu kremu. Inače, što je najsmiješnije, mislim da je to najjeftinjja krema u Avene asortimanu. Ostale su po 30-40 KM. Odjebi tu kortosteroidnu kremu.
Zaboravio sam napisati da sam primijetio da kosu moram prati najduže nakon 48h. Prođe li 5-10 sati više od toga, već se na rubovima krene javljati crvenilo i svrab. Na 72h od zadnjeg pranja kosa je katastrofa. Potvrđeno više puta.

_________________
(NE)ZAVISNI PROAFRICKI UNIVERZITET/KOLEDŽ "POSEJDON":diplome na kilu i po pola kile.Lokacija na pijaci i u najblizoj napustenoj fabrici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2022, 10:00 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Forumaši, kako ste?
Imate li ovih dana možda pogoršanje što se tiče seboreje? Meni se stanje pogoršalo drastično u poslednjih 5-6 dana ali ne mogu skontati uzrok...
Mada, imam i neki manji pad imuniteta pa je možda povezano?
Znači, koža je iziritirana, perut se rasplamsala po tjemenu... Ljuskanje kože je čak krenulo i unutar uha...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2022, 16:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
Ja sam završio prije sedam dana s dvomjesečnom terapijom i hvala Bogu dobro je. Crvenila nigdje.

Perut se značajno smanjila.

E sad kako će se odvijat u narednom periodu pojma nemam.

U principu pokušavam se kupat i tuširat mlakom vodom (prije sam uglavnom što toplijom) pa da vidim kako će bit.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2022, 09:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Мали апдјет......

У међувремену ми је пријатељ препоручио крему Сорион, па сам је након неког времена занемаривања те информације на крају ипак купио или боље речено привабио јер је код нас тешка за наћи.

То је на бази неких трава и глупости, пола оних састојака не знам шта је, индијске неке биљке шта ли су....а сама крема је отприлике као товатна маст у најмању руку.


Епилог: крема јебе матере. Буквално.

Значи након првог мазања се видјела разлика, а ево сад након десетак дана и можда 5 мазања у тих десет дана нема ни трага пријашњем стању које се таман било погоршало, ваљда због врућине, шта ли је.

Не знам дал то само код мене тако ради, али пробајте, ја сам буквално одушевљен и надам се само да ће ефекат креме трајати.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2022, 09:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Jel to za kožu ili za vlasište,budući da vidim da ima i losion i šampon....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2022, 11:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Ја сам узео крему (150мл) и користио за кожу (различити предјели, од лица, до екстремитета) и рубне дијелове власишта. Као што рекох, ради ко сат.

Сада сам наручио додатно шампон да пробам, а за лосионом немам потребе, обзиром да са власиштем генерално немам толико ни проблема, већ само са рубним дијеловима.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2022, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Pa gdje si kupio kremu? Da nabavim burazu da proba, i on se muci sa tim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2022, 18:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Ma исцимао неке колеге да ми донесу из иностранства.

Али ево сад гледам, има и по неким онлајн апотекама у БиХ, па можда једноставно треба потражити у бољим апотекама, нисам ја то нешто посебно тражио овдје.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs