banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 15 Feb 2019, 10:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma nemam pojma, kakav ima apoteka, mislim da je Natural nesto trenutno
Povremeno kupujem i kurkumu, to kad se sjetim da postoji, najteze u toj prici sjetiti se sve to kupovati i piti, ostalo je lako. Da mi je vise vremena udarao bih se cajevima, cajevi su ekstra al skuvaj, ohladi, procjedi... Ode dan u noc :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 15 Feb 2019, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
_зока je napisao:
Milan je napisao:
Pa druže možda nešto iz lososa omogućava bolju apsorciju ili iskorištenje vitamina D.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Koliko ja vidim, kod Vitamina D u sva ova tri slucaja stoji znak -, a ne 0.00, sto moze da znaci da nije izmjerena vrijednost, a ne da vitamina D nema.
Naime, dole u obrazlozenju znakova stoji: Each "~" indicates a missing or incomplete value.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 15 Feb 2019, 12:27 
Moze biti, nisam obratio paznju.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 16 Feb 2019, 11:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
@Milan: U DM trgovinama je dobar izvor vitamina i minerala, dobre su cijene i češće kupujem kod njih nego u apotekama... Na švapskom sjatu imaju ovo u vezi vitamina D, pogledaj u BL radnjama šta je dostupno:
https://www.dm.de/gesundheit/vitamine/vitamin-d/?site=de_mcr&sort=&tenant=de_mcr&query=&categoryId=030304&pageSize=&initialQuery=&currentPage=&hiddenFacets=&productQuery=


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 16 Feb 2019, 14:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2013, 15:55
Postovi: 37
@Milan

Vigantol, definitivno. Mučila muku s ovim vitaminom godinama. Jeste, to je navodno sad, hormon. Meni je tipa bio 12, a normalna vrijednost oko 35, a preporučena 49. :lol: Vigantola nije bilo za nabaviti, jer navodno nije odobren. Ja sam uzimala u BG, kupila, sjećam se, nekih 10 malih bočica. Kapi su u pitanju. Meni je toliko nizak bio da sam na neki normalan nivo došla nakon 3 mjeseca korištenja. S tim da sam ja sedmično 20 kapi pila. Odrediš sebi dan jedan u sedmici, i tih 20 kapi nakapaš. Ali ovo je meni endokrinolog rekla, zavisi sve od slučaja do slučaja. Ljeti se kao popravi, s tim da ti možeš i losos i i sve što ga sadrži jesti zimi, ali ništa ne znači kad taj vitamin sunce aktivira. Moš' jesti kilu lososa dnevno, džaba :lol:

Načula sam da Vigantola sad ima u onoj apoteci kod starog hrasta, ne mogu da se sjetim kako se zove. Ne ide na recept.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 16 Feb 2019, 16:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Milan je napisao:
a na poslu imam i sumece minerale&vitamine iz DM-a koje pijem 1x na dan takodje, vise jer je kao sokic nego zarad unosa vitamina

skusa zakon ko je voli kada je rijec o omega 3, dobra cijena i odlicna kolicina omega 3 i proteina

Ако су шумеће са оним вјештачким заслађивачима типа аспартам, цикламат и слично, то боље да не пијеш...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 16 Feb 2019, 19:48 
hannah_dee je napisao:
@Milan

Vigantol, definitivno. Mučila muku s ovim vitaminom godinama. Jeste, to je navodno sad, hormon. Meni je tipa bio 12, a normalna vrijednost oko 35, a preporučena 49. :lol: Vigantola nije bilo za nabaviti, jer navodno nije odobren. Ja sam uzimala u BG, kupila, sjećam se, nekih 10 malih bočica. Kapi su u pitanju. Meni je toliko nizak bio da sam na neki normalan nivo došla nakon 3 mjeseca korištenja. S tim da sam ja sedmično 20 kapi pila. Odrediš sebi dan jedan u sedmici, i tih 20 kapi nakapaš. Ali ovo je meni endokrinolog rekla, zavisi sve od slučaja do slučaja. Ljeti se kao popravi, s tim da ti možeš i losos i i sve što ga sadrži jesti zimi, ali ništa ne znači kad taj vitamin sunce aktivira. Moš' jesti kilu lososa dnevno, džaba :lol:

Načula sam da Vigantola sad ima u onoj apoteci kod starog hrasta, ne mogu da se sjetim kako se zove. Ne ide na recept.

Hvala ti puno.

Na zalost nema vise vigantola. On je bio najbolji cijena/kolicina.

Ja vec treci dan uzimam dodatak ishrani u vidu vitamina D i ne znam kako da reagujem, hrpa stvari i problema mi je nestala...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 16 Feb 2019, 21:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2013, 15:55
Postovi: 37
Milan je napisao:
hannah_dee je napisao:
@Milan

Vigantol, definitivno. Mučila muku s ovim vitaminom godinama. Jeste, to je navodno sad, hormon. Meni je tipa bio 12, a normalna vrijednost oko 35, a preporučena 49. :lol: Vigantola nije bilo za nabaviti, jer navodno nije odobren. Ja sam uzimala u BG, kupila, sjećam se, nekih 10 malih bočica. Kapi su u pitanju. Meni je toliko nizak bio da sam na neki normalan nivo došla nakon 3 mjeseca korištenja. S tim da sam ja sedmično 20 kapi pila. Odrediš sebi dan jedan u sedmici, i tih 20 kapi nakapaš. Ali ovo je meni endokrinolog rekla, zavisi sve od slučaja do slučaja. Ljeti se kao popravi, s tim da ti možeš i losos i i sve što ga sadrži jesti zimi, ali ništa ne znači kad taj vitamin sunce aktivira. Moš' jesti kilu lososa dnevno, džaba :lol:

Načula sam da Vigantola sad ima u onoj apoteci kod starog hrasta, ne mogu da se sjetim kako se zove. Ne ide na recept.

Hvala ti puno.

Na zalost nema vise vigantola. On je bio najbolji cijena/kolicina.

Ja vec treci dan uzimam dodatak ishrani u vidu vitamina D i ne znam kako da reagujem, hrpa stvari i problema mi je nestala...



Nema na cemu. Ja sam bila bas umorna stalno, bezvoljna. Kako ga pijem, stvarno sam se popravila. :D Pokusaj joj kod hrasta da provjeris, meni endokirnolog rece da tamo jedino jos ima. Ali ne znam sad kakvo je stanje, ja imam zaliha dok papke ne otegnem :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 18 Feb 2019, 19:21 
ovo sam kupio, oleovit kapi takodje.

Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 18 Feb 2019, 20:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Thru? Malo čudno pročitati takav nestandardan izraz na nekom proizvodu... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 21 Feb 2019, 08:36 
Radi posao, to je najbitnije.

Citiraj:
Ja sam bila bas umorna stalno, bezvoljna. Kako ga pijem, stvarno sam se popravila.


Isto, iako nema sanse da mi se za ovih nekoliko dana znacajno popravila koncentracija u krvi. Ici cu kroz par mjeseci opet na testiranje pa vidjeti sta je i kako je.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 07 Mar 2019, 00:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
A one D3 kapi sto se daju bebama i maloj djeci, mogu li to i odrasli da koriste? Pretpostavljam, u vecim dozama, kako bi bile ucinkovite.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 07 Mar 2019, 08:16 
To je ista stvar, samo je stvar doziranja.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 07 Mar 2019, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Jedna Vigantol kap odnosno 10 kapi D3.Eto bar su meni tako rekli i tako sam nekad pio .....ali na duže staze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin D
PostPoslato: 07 Mar 2019, 11:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Popokatepetl je napisao:
A one D3 kapi sto se daju bebama i maloj djeci, mogu li to i odrasli da koriste? Pretpostavljam, u vecim dozama, kako bi bile ucinkovite.
Vjerovatbo je slabo za odrasle, ja ih dajem keru za kukove :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs