banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Avg 2018, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
unauna je napisao:
Ko ne zna- pročita. Postoje terapije koje idu prije kortikosteroida, sa razlogom. Kad bih bila u autorovoj situaciji sigurno bih se konsultovala sa još stručnjaka prije početka takve terapije. I dobrano iščitala nus pojave tog lijeka. Ali to sam ja, i to nikako ne znači da sam apsolutno ispravna.
A vidim vi ste eksperti u svim poljima, za svaku pohvalu.

Ja 15 godina se liječim od navedenog...tako da mi ne treba neko sa tralala.....druga stvar zbog drugih stvari od djetinstva sam praktično pod kortikosteroidima.Dalje, tačno da su isti uzrokovali druge probleme ali nema alternative bar do sad....tako da mislim da i autoru treba samo neko ko može nešto konkretno reći kao Zoka i još neki...Za autora Dr Jović je OK mada ja nisam išao dugo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 14:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Nisam stručnjak, ali sam pročitao da kortikosteroidi imaju mnoga neželjena dejstva ali da su isto tako najbolja terapija za reumatske bolesti. Postoji i neka biološka terapija mada tu se valja dobro raspitati. Za sada ću ispoštovati mišljenje Dr. Jovića, saslušati i ove u BG pa ako se njihovo mišljenje bude poklapalo sa Jovićevim onda nemam šta sumnjati nego se krkati tim lijekovima. Mislim nema mi logike da bi doktor koji je specijalista u toj oblasti rekao da koristim kortikosteroide onako bezveze. Odem u BG nekad u Septembru pa pišem na ovoj temi kakve su prognoze. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 14:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Evo najiskrenije pitanje, odakle ta potreba da se svakom uskače u usta? Kao bjesni osovi ste.

Radiću, tebi svako dobro i da u što manjoj mjeri osjećaš tegobe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 15:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nemoj biti glup i slušati doktore, oni svoje znanje nisu sakupljali na izvoru, internetu, nego na fakultetu, a svi znamo da to ni do koljena nije kojekakvim fejsbucima i mamećim forumima.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 15:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Zoka, samo izvoli. Kako ti mogu pomoći?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 16:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Slika

Meni na ovom nalazu piše da imam Oligoarthritis reactiva. Da li je to Reumatski ili Reaktivni artritis? Ja sam mislio da je i jedno i drugo isti đavo. Međutim Google kaže da je to Reaktivni Artritis
a ne Reumatski.

Na linku ispod pišu da je Reaktivni artritis izlječiv, dok za Reumatski pišu da nema lijeka.
Ja sam se taman pomirio sa činjenicom da ću ostatak života provesti u bolesti, a sad ovi ulivaju lažnu ili nadam se pravu nadu.
Istina, nisam pitao doktora nakon što mi je izdao nalaz da li je bolest neizlječiva jer kad sam spoznao šta imam mislio sam da je to neki upalni proces koji će proći kroz par mjeseci, jer sam bio neinformisan i glup.
Šok je uslijedio tek kasnije kad sam na Googlu tražio značenje riječi Artritis, naravno prvo što mi je izbacilo bilo je Reumatski artritis, mislio sam da je to to.


Slika
Izvor:
http://www.msd-prirucnici.placebo.hr/ms ... i-artritis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 16:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Po meni je neodgovorno od njega da te ne uputi u dijagnozu. Ti si bio u šoku pa je i logično da se nisi sjetio ništa ni pitati. Zato smatram da je važno da čuješ i drugo mišljenje, čim prije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 17:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
O jbt...eto unauna će te posavjetovati...ako nisi siguran uradi sintigrafiju kostiju i jbg nema promašaja...ako imaš jako nakipljanje radiofarmaka na zglobovima i sl...to je to...i drzi se terapije...umanji tegobe i pojača stabilnost vezivnih tkiva dovoljno da možeš izdržati.Taj reaktivni može se i povući da skoro nemaš nikakve tegobe.Kod mene je drugo boli danju,noću al ne predajem se.Što više boli ja histerično težim većim naporima samo kako bi navikom podigao prag tolerancije boli....itd..itd

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Radic95 je napisao:
unauna je napisao:
Je li uopšte bila neka druga terapija prije kortikosteroida?
Ja se sa njima ne bih igrala.


Ne, Dr. Jović, spec. reumatolog mi vodi terapiju, bio sam kod njega privatno na Mejdanu, zab. ime klinike, uglavnom preko puta Mog Marketa, mislim da je EuroMedic. Takođe sam kod njega bio na UKC, i nakon što mi je prepisao terapiju gore navedenim lijekovima, rekao mi je da 17.tog oktobra dolazim na kontrolu sa komplet krvnom slikom, CRP, EKG nalazom da vidi da li je terapija dala rezultate. U svakom slučaju će dobro doći mišljenje i drugih stručnjaka zato sam odlučio da odem u BG.
Kod mene je specifičar slučaj RA, jer su mi laboratorijsi nalazi urina i krvi bili u granicama normalnih vrijednosti, EKG holter više nego odličan, a reuma faktori negativni.
Jedino je Dr. Jović ultrazvučnim pregledom zglobova otrkio znakove artritisa u oba skočna zgloba i oba koljena. E sad bilo je perioda kad je bol bio nepodnošljiv, sada je pod kontrolom. Uglavnom ni meni se ne sviđa to što moram da se trujem kortikosteroidima al šta je tu je.


Obavezno po drugo misljenje. Najbolje u Gama reumal kod tog doktora koji dolazi iz Srbije. Majka mi je bila kod Jovica 2. Godine i na prvu joj je dao istu terapiju kao i tebi. Mnogo se udebljala za te dve godine a problem je ostao. Mlad si ti da bi imao tako agresivnu terapiju. Srecno!

P.S. pretpostavljam da si za biolosku terapiju cuo od samog dr Jovica? On je preporucuje svima uz istu pricu: pokusacu da Vas ubacim. I masno se placa. Poznajem zenu koja je isla na biolosku terapiju. Bilo joj je znatno bolje jedan period i onda opet sve isto. Tako da... Vrtis se u krug.

Ali svakako, kazem jos jednom, drugo misljenje trazi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs