banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2002, 15:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Druziti se ili ne nije ni bitno,kakav je to izgovor ili opravdanje ili sta bi vec trebalo biti......radila sam tu u njihovom okruzenju i bilo je neizbjezno da se srecemo......dakle bez obzira na druzenje ili ne oni su bili prisutni svaki dan tu pred mojim ocima.

Prvi objekat do onog u kom sam radila je obijen od strane tih istih ljudi (nakon sto sam ja otisla) ,u zgradi preko puta objekta u kom sam radila obili su stan,krali su po objektima kad niko ne pazi sve i svasta,dakle krali su po komsiluku (jer tu zive,krali su od svojih prvih komsija) ,zasto ja kao neko sa strane da se nadam boljem 'tretmanu'?
Presretali su komsijsku djecu,otimali im novac,presretali su nepoznate ljude,pretukli su covjeka i oteli mu novcanik u vecernjim satima (a meni kao nece nista - pa jel' ti mislis da sam ja Rambo ili sta?) ,na kraju su i starije komsije poceli proganjati iduci i trazeci novac...
Na mog bivseg gazdu su potegli noz (policija je bila i nije poduzela nista,kao i vise puta kad smo je zvali) zato sto je rekao da ne mogu ulaziti u njegov lokal da bi otimali novac od prisutnih.

Cujem da su neki od njih izolovani od strane roditelja iz te sredine i da se oporavljaju kod rodjaka na selu i sl.
Bilo bi mi drago da se izlijece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2002, 03:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
preneto iz "Glasa Javnosti"

Prijedor je suočen sa znatnim povećanjem broja uživalaca i proizvođača droge, pa je u policijskim krugovima RS, uz Banjaluku, označen kao "glavna pijaca" heroina u RS.

Prijedorska policija je prošle godine podnela krivične i prekršajne prijave protiv 50 lica zbog proizvodnje i preprodaje opojnih sredstava.

Prošle godine je u Prijedoru evidentirano 55 novih korisnika droge, a starosna granica uživalaca je između 13 i 17 godina. On je napomenuo da uživaoci najčešće koriste marihuanu i heroin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jun 2002, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
....heh...medolino, u pravu si, no zasto me to ne iznenadjuje?
...pa bas zato sto ni jedna od najjacih sila u EU(po svim aspektima) zvana Velika Britanija; pored svih programa, ili akcija, preventiva, i bilo cega sto govori ne ukoliko se radi o zloupotrebi droga; nema rjesenja za istu pojavu... u zadnjih ne znam ni ja koliko biljezi stalan i konstantan porast expo-impo heroinske/kokainske mase...
...jos u to uracunajmo nas...
neki ljudi kazu(nasi ljudi sa visine) da je BiH najveci kanal za dotok svih droga iz Azije u EU... plus slag na sve to da nismo ni t od tranzicije... sto se mene tice, ja bi to pustio da ide svojim tokom... ko voli nek izvoli... ima ova zemlja (a i Prijedor i BL) mnogo vece probleme od droga... na primjer, ja bi umjesto penzija dijelio kroz PIO drogu:))) hehehe zezam se.

Ventilator:
Ti mi se samo zalis... ja bi rado da ti pomognem,no stvarno ne znam kako. Sta god ja stavim kao argument ti imas kako da ga pobijes... i tako idemo u krug... Sigurno znam, da ako se ti ne istices iz mase niko nece imati pik na tebe... Na kraju krajeva, rijec najbolje prolazi do ovisnika... tj. rijec jedino i prolazi... pogotovo ako uzmemo za cinjenicu da je paranoja u njegovoj glavi aktuelna 25 sati na dan...

toliko za sad...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jun 2002, 14:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Nazalost, nisam vjerovala, tj. slusala sam da je droga u extremnom porastu kod nas, ali skoro svaki da pratim sta se desava u okolini blizoj...
Droga je toliko uzela maha narocito u maloljetnoickoj populaciji...
Govorim pojedincima teen uzrasta,joint je vec mala maca...po nekoliko exstazija odjednom, LSD..ma strasno...a tako malo godina imaju...sta ce da bude tek kasnije....:-?
I vrlo cesto slusam pricu...da je to iz razloga nekog veceg statusa u drustvu, kao bolji si frjaer/riba,veca faca,ti si iznad drugih, zivis u svom svijetu i sl.
Pratim samo efekte tih sredstava,usjajene oci, rasirene zjenice, naglo mrsavljenje,hiperaktivnost,nevezano pricaju... ma strasno...
Neki od njih su dobrostojeci i uvuceni su u to jer koriste drugima...neshvatajuci da su na taj nacin iskoristavani.
Grozno je to kad se mozak otkaci..u momentima pricas noramlno sa takvom osobom uspijes da skrenes paznju na neke stvari...ali ne moguce je to postici.
Opet kazem sebi ako to taj zeli sebi da radi..nek radi ...ako nece da poslusa..sebe upropastava,ali nije ni to izlaz...
Jer govorim o osobama koje su zaista mladi i mozda jos uvijek imaju sanse da se manu toga npr. ali kako prici tim osobama???
Tu je problem jer kod nas nema dovoljno edukacije, i sto ima po skolama, u okviru raznih projekata to je sve kratkog daha, nemamo konstantan rad prevencije.
Mnoge nevladine organizacije rade na tome, ali kako zainteresovati mlade, privuci ih da idu tamo..jako tesko!

A ovo sto venti prica da ih se boji i sl...
Ja bih isto tako reagovala,nije lako,te osobe su otkacene jer receptori u njihovom mozgu ne mogu normalno da funkcionisu, jer su zasiceni tim glapavim opojnim sredstvima. Samim tim i ja smatram da ih se treba kloniti i ne zelim prretjeranog kontakta sa njima. Vidjam ja te face u prolazu, i samo oborim glavu, iako bi ih trebala pozdraviti kao poznate iz okoline,jeednostavno odkuliram i prodjem.
Naravno da onaj ko radi na njihovom izlijecenju treba da im se posveti, ali ja zaista smatram da za ovisnike ne treba imati previse milosti!!!! Ako odluce da se lijece..treba im pomoci, ali definitivno ne treba im pomagati i coolirati njihove postupke kao ovisnike!!!

Neko ko dodje u 3.00 u apoteku u sred noci i trazi Trodon npr. pod izgovorom da mu treba jer sestra je otkinila nokat pa je to strasnooo boliiiiii...mislim zna se sta je u pitanju!!!!! :evil: :evil:

Jedini izlaz po meni je jaka prevencija, i zakonom zabraniti prodaju pojedinih lijekova(masa lijekova je zabranjena za prodaju, ali oni sto se zloupotrebljavaju, dobro reglulistati, kako i kome prodavati), zatim otvoriti ustanove za lijecenje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Okt 2002, 16:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Juce mi je umro dobar drug. Sjedili smo zajedno u klupi godinama, kroz cijelu srednju skolu. U heroinu koji je uzeo bilo je mnoko strihnina. Previse. Bio sam na sahrani. Njegova stara me je gledala kao krivca. Mozda i jesam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Okt 2002, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
:cry:

Zivot je kao plamen... jak vjetar ga ugasi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Okt 2002, 00:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
Ah,
mnogo si me rastuzio, Hari, strasna tragedija, ali vrijedi li sad uopste govoriti ili razmisljati u stilu:" Ko ga je tjerao, zasto je poceo uopste da uzima taj shit..." nista vise ne moze da ti vrati tvog skolskog. Pitanje krivice je suvisno, jer nisi mu ti "ubrizgavao" drogu, svako imam svoj izbor i svoju sudbinu, a vecim dijelom sami sebi krojimo tu sudbinu.
Nek´ mu je laka zemlja....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 00:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
....evo formalno sam poceo sa jednim kolegom raditi multimedijalni CD o prevenciji(kao meni jedinom nacinu suzbijanja tog sr...),i u kontaktu sam sa ljudima iz MUPa i Ministarstva zdravlja...nista oni meni puno ne mogu pomoci... jedino sto znam je to da ima oko 2000 registrovanih ovisnika o heroinu,sa tendencijom rasta+neregistrovani...ja znam jednog koji se skinuo i on spada pod "cast izuzecima"... to znaci da je procenat skidanja 25(na minus 8) ako sam dobro nule prebrojao...
sada mene intersuje, kako jedan covijek kojem se cijeli zivot bruuuuji kako je to ljudsko zlo,koji to opet radi...starci ga skuze...krade,marise, dangubi...jednostavno nanosi stetu "modernom drustvu(u modernom drustvu Bog nije Isus,nego je dolar,funta....tztz)"...kako taj covijek zasluzuje da ga neko skida...jeli to da neko ko ga skida zaradi,ili onako radi dobre volje(nanosi stetu modernom drustvu)???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 09:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
hazoous je napisao:
nista oni meni puno ne mogu pomoci... jedino sto znam je to da ima oko 2000 registrovanih ovisnika o heroinu,sa tendencijom rasta+neregistrovani...


skoro sam cula saopstenje da drzavnoj TV, u Dnevniku, gdje su objavili da grad Banjaluka ima 10 000 ovisnika o drogama :o :o :o


Citiraj:
jeli to da neko ko ga skida zaradi,ili onako radi dobre volje(nanosi stetu modernom drustvu)???


hm, vecina tih instituija u savremenom drustvu se finansiraju iz drzavnog budzeta, dakle za drzavu se vise "isplati" da finansira njegov program odvikavanja, jer je mnogo veca steta koju nelijeceni narkoman nanosi i sebi ali i drustvu.

Ono sto je najtragicnije je cinjenica da sam cula da se program odvikavanja od narkomanije "Susret" u Aleksandrovcu, zatvara, po Odluci Min. zdravlja i soc. zastite :o :o :o o razlozima ne bih, jer su za mene to nepojmljivi razlozi, jer takvom fenomenu treba pristutpit i sa humanog aspekta, a ne nacionalistickog..
Gajim nadu da se ta odluka nece sprovesti(izabrana nova Vlada).....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Avg 2003, 00:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Citiraj:

hm, vecina tih instituija u savremenom drustvu se finansiraju iz drzavnog budzeta, dakle za drzavu se vise "isplati" da finansira njegov program odvikavanja, jer je mnogo veca steta koju nelijeceni narkoman nanosi i sebi ali i drustvu.




.....jer se tako opere vise para....

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2003, 21:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
ma ljudi, puno je droge a ljudi kao mi smao pricaju o tome, kao i mi sad, a oni koji su u tome, ne obracaju paznju na to... treb anesto konkretno uraditi po tom pitanju, a ne samo navoditi statisticke podatke i citate...
nadam se da ce jednog dana nekom nesto pametno i efikasno pasti na pamet. Banjaluka je puna droge, i svaka cast onima koji bjeze od toga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2003, 13:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
dok bude bilo naroda koji trose drogu bice i onih koji prodaju drogu

business like

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2003, 11:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Zana_21 je napisao:
dok bude bilo naroda koji trose drogu bice i onih koji prodaju drogu

business like


Kao i onih sto je proizvode! :D

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2003, 11:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
da da 8)

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2003, 11:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Sep 2003, 14:19
Postovi: 5
Lokacija: ©eher Sarajevo
Slažem se da Ventilatoricom, djevojka ima zdrave rezone, vjerovatno malo oštrije zbog doze subjektivizma koji nosi iz vlastitih iskustava.

Prevencija je ono što može olakšati život svima nama, i potencijalnim žrtvama i potencijalnim narkomanima. Niko od nas ne može biti siguran šta će sutra on ili njegovo dijete biti - narkoman ili žrtva. Zato, svi trebamo uraditi nešto na tom polju, ali šta i kako?

_________________
Svuda se sunce rađa,
lijepa svaka je zemlja,
kao ąto je Bosna moja,
na svijetu ljepąe nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2003, 19:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Okt 2003, 18:43
Postovi: 13
hmm. :evilbat:
ljudi od dosade neznaju sta ce pa udaraju po raznim drogama.
svaka droga unistava na svoj nacin zivot korisnika, neka brze neka sporije al sve imaju na kraju krajeva isti effecat. :snipersmile:
nerazumijem korisnike droga jer ima boljih stvari od droge za svaku svrku
# za smrt lakse je uzeti pistolj, a i brze
#za veselje je bolja flasa stare sljive :drinking:
# za dobar osjecaj sex :lol:
droga je cista glupost i ljudi koji je koriste ne samo da su glupi sto sebe unistavaju vec su i sebicni zato sto i druge oko sebe uvlace u propast

_________________
Fine words and an insinuating appearance are seldom associated with true virtue.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 17:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2003, 09:59
Postovi: 246
Lokacija: www.slobodnajugoslavija.com/forum
Dalje od droge djeco draga :drinking:

Sexom protiv droge! :lol:
Pozivaju se sve dobre ribe da se ukljuce u ovu humanitarnu akciju... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2004, 09:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Na podrucju Unsko SANSKOG kantona u periodu oktobar decembar umrlo je pet mladih ljudi od kojih je jedna djevojka stara 18 god.U decembru je uhvaćeno 5 osoba sa 250gr heriona i nekoliko hiljada ekstazi tableta .3 osobe su iz rs a dvije iz bihaća .Samo sprega policija ,društvo ,sudstvo može donijeti napredak .Nešto što je bilo nama strano i daleko stiglo je i u našu svakodnevnicu .Na žalost naše zdravstvo nije doraslo ovom problemu pa neznaju ni utvrditi tačne uzroke .Omladina nek spašava glavu koje spasiti može .

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2004, 20:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
sto prije crknu vishe corbe u kazanu za normalne....pa da


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2004, 15:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Juce na zalost je umro jos jedan ovisnik od 19 god .

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs