banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2002, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Argentina zao mi je sto ste izgubili bitku za Jacky-jev zivot. :cry:
Svaka smrt je tuzna,a kada je mlada osoba u pitanju onda je to tragedija.
Mozda je sam izabrao,ali nekada neki ljudi imaju suzen izbor.Nemamo svi istu sansu za srecu,ali oni jaci se ipak snadju.One poput Jacky-ja proguta sudbina.

Ne vjerujem da bi se iko poslije ovako tuzne price zakacio za tvoju srpsku gramatiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2002, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Iz Rusije se izveštava da je najmanje devet ljudi umrlo od trovanja heroinom u gradu Rubcovsku u Sibiru. Izveštava se i da je još dvadeset ljudi u kritičnom stanju posle, kako se naglašava, prvog ovako masovnog trovanja u regionu. Policija kaže da je trovanje povezano sa nedavnom pošiljkom heroina u Rubcovsk. Zvaničnici inače procenjuju da Rusija ima preko dva miliona zavisnika. (BBC)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2002, 12:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
argenitna,
jako tuzna prica :cry: , ali je to nazalost realan zivot. Nadam se da ces moci da savladas tu licnu notu tvoje profesije, koja u tebi trenutno prouzrokuje tugu i bol, ali tjesi se bar malo cinjenicom da se Jacky u posljednje dvije godine sigurno lijepo osjecao u krugu svoje "porodice".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2002, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Argentina,ja se nadam da nikada neces savladati tu licnu notu tvoje profesije,da ces uvjek ostati prvo covjek,pa tek onda zdravstveni radnik.Divno je znati da te neko ne lijeci jer mu je to duznost,jer tako zaradjuje svoj hljeb,vec zato sto saosjeca sa tvojim bolom i nesrecom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jun 2002, 10:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
Venti,
nisi me dobro razumjela,
ja ne kazem da treba biti ravnodusan prema pacijentima, pacijenti to osjete i primjecuju ko radi svoj posao sa ljubavlju, sto uveliko utice i na proces ozdravljenja, ali ono sto me zabrinjava je cinjenica da osoba, kao sto je Argentina, koja radi jedan veoma human posao, moze nakon odredjenog vremena da i sama postane slucaj za lijecenje (daleko bilo), zato sto je tesko podnijeti takve "poraze" i shvatiti da su i oni dio zivota i posla. Mozda ce me Argentina bolje shvatiti ako se izrazim na njemackom:"Wenn man seinen Beruf zu nah an die eigene Substanz heranläßt, kann es passieren, dass man irgendwann ein seelischer Wrack wird."
Uvjerena sam da je Argentina osoba jakog karaktera, bar takav utisak ostavlja na mene, tako da zelim da joj i dalje ostane volja za svojom profesijom i da nikad ne poklekne. Bas sam tu rijec trazila: ne pokleknuti i pored takvih poraza kao sto je slucaj sa Jacky-em.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2002, 23:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
joj argentina ako još neko umre ti ćeš da pukneš,ja kad počnem da pucam samo džoint zapalim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2002, 14:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Dragi Vrabac, hvala za savjet, nastojat cu da promjenim posao, kad budem pocela "pucati", a to u nasem poslu nije ni tako neobicno. Obicno kazu, da se sa ovisnicima moze raditi najvise 5 godina, a meni ide vec sesta.....vjerovatno sto dolazim sa balkana, pa imam slonovu kozu:)))). A umjesto jointa u takvim trenucima, ja vise volim razmisliti kako imam srecu sto sam jos uvijek ziva i sto nisam ovisnik od droge.
A sto se posla tice..........ovaj vikend sam iznajmila jednu kucu u brdima Ticina (nekih 100 km od Lugana), i odvela tamo dvadesetak nasih "decaka". U nedelju su citavi dan sjedili u ucionici, ucili i na kraju svi polozili ispit iz reanimacije, da bih mozda jednog dana spasili zivot nekom "drugom Jacku". Zna se da overdose od heroina dovodi do respiratornog (disajnog) aresta (zastoja), prva pomoc (reanimacija) je u tim trenucima najvaznija i moze spasiti zivot. A Jacky je umro jer nije dobio prvu pomoc od djevojke, koja je bila uz njega ..........zna se da su prva tri minuta poslije aresta najvaznija, djabe poslije hitna kola i bolnica....tad je kasno.
U nedelju smo na kraju kursa svi sjeli i popricali cemu moze sluziti poznavanje osnova reanimacije, bilo je mnogo pitanja i mnoga su bila vezana za Jack-a i za njegovu smrt. Mislim, da je to bio jedan od lijep nacin da ga se sjetimo.
Jos nesto...........veci dio osoba koje dodju da rade u nasu Villu Argentinu (:)))) evo odakle sam ukrala nick), pukne nakon 3-6-9 mjeseca. Mene to uopste ne cudi, jer vecina njih dodje da radi za PARE (plate su primamljive - osnovna (prva) plata je oko 4500 DEM). A nisu svijesni, da su licne osobine radnika mnogo vaznije, njegova filozofija zivota, fleksibilnost, mentalna otvorenost, spremnost da nesto da a i da primi. Ponavljam, moji najbolji ucitelji su oni, decki, pacijenti, klijenti, ovisnici (moze ih se nazvati na vise nacina)........i zahvaljujuci njima ja nastavljam taj rad.
Mada ima i trenutaka kad gubim nerve. Primjer: U subotu su citavu noc silazili iz soba da bih gledali Taysona u pola pet ujutro. Podovi su skripali, smijali su se kao djeca na skolskom izletu, kad uspiju prevariti uciteljicu, pokusali su cak kafu kuvati........Ja i Michaela nismo oka sklopile citavu noc, svakih pola sata izlazile iz nase sobe, vristale, urlale......:))))). osjecala sam se kao "buldog na strazi". Bilo je svadje.........uh, uh, uh. Ali smo zato u nedelju navece opet sjeli svi zajedno, izvinili se jedan drugome, nasmijali se na racun neprespavane noci i zakljucili, da ovaj vikend uopste nije bio tako los, mada sam ja od umora jedva stajala na nogama. I opet sam nesto naucila od nasih deceka: Sledeci put kad Tyson bude na Tv-ju, nosim televiziju u sobu, pa cu mirno spavati:))))))))))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2002, 14:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jun 2002, 14:31
Postovi: 109
Argentina tvoja me prica podsjetila na mog mladjeg brata koji je umro od prevelike doze heroina. :cry: :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2002, 14:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
A zasto nisu smjeli da gledaju Tajsona?
Nije mi bas najjasnije to.
A i sto se tice kafe,ne smiju da je piju ili sta?
Iskreno receno ne razumijem se u tretman odvikavanja narkomana od njihove ovisnosti (kako fizicke tako i psihicke).
Ako mozes da mi to malo pojasnis bila bih ti zahvalna.
Pozdrav! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2002, 16:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Eto Ventilator, pokusatcu na kratko da odgovorim na tvoje pitanje.
Svi mi na osnovu edukacije, okoline u kojoj zivimo, postojecih zakona sa strane drzave, licnog iskustva..........nadjemo sebi neki "model zivota" sa granicama preko kojih ne idemo, jer bi to bilo za nas stetno. Primjer: zasto nikad do sad nisam ubila nekoga ili ukarala? Jer cu da idem u zatvor a samim tim cu da destabiliziram moj zivot, jer ce mi biti oduzeta sloboda. Zasto ne vrijedjam osobe oko sebe? Jer sam dobila edukaciju sa strane roditelja i naucila da to nije dobro.
Prema tome neke stvari u zivotu ne radim, ne stavljam moj zivot u opasnost, i samim tim postujem neke nenapisane a i napisane "granice", koje mi dozvoljavaju zivot u drustvu.
No kod ovisnika je to malo drugacije. Zasto su oni emrginirani sa strane drustva? Ostavimo sa strane ovisnost, i pogledajmo njihovu formulu zivota. U ovisnosti nema granica i zakona..............tamo je sve dozvoljeno, da bi se doslo do droge. Ne vazi zakon drzave a i licna etika se zaboravi.
Sa ulaskom u nas centar, prihvaca se interni zakoni, jako strogi, a posledica nepostovanja je kazna.
Cilji edukacijskog programa:
1. Preuzmi na sebe odgovornost za svoje postupke i da si kaznjen ako pogresis.
2. Nauci da postujes zakon.
3. Naljuti se na sebe kad si kaznjen i zivi sa frustracijom, a ne prenosi to na druge (projekcija).
4. Razmisli, sta te navodi na to da ides protiv zakona, analizuj svoje mehanizme ponasanja i dinamike.
5. Nadji sebi "zivotni model" koji vise nece da kompromitira tvoj zivot i koji ce ti dozvoliti da zivis u drustvu, jednostavnije receno, postavi i ti sebi granice preko kojih neces preci.
6. Nauci prihvatiti NE.
Droga je kao "poklopac na serpi emocija". Ovisnik ne osjeca vise nista, pa cak ni grizu savjesti, kad napdane osobu u ukrade joj pare. Samo neosjetljivost mu dozvoljava da nastavlja sa zivotom drogerasa. A zanimljivo je kako sve te emocije izbiju na dan kad su jednom cisti i kako ih tesko prihvacaju, to jest "osjecaju". To je onda materijal za terapiju koju rade........dozvoliti sebi osjecanja, promjenu, eksperimenti ponasanja.......i sve to u jednom zasticenom ambijentu, to jest u krugu Centra, u kom je komunikacija,relacija i slusanje baza terapije.
Ajde da se vratimo kod Taysona.
Od 24.00 do 7:00 je nocni mir, to znaci spavanje.
1. 7 sati spavanja pomaze da si sledeci dan odmoran, da nisi visak samom sebi, da imas energiju da ustanes i da radis cijeli. Jedan od prvih ciljeva je da ovisnik pocne opet da voli samog sebe, svoje tijelo (cistoca, higiena) a i svoj duh (naspavati se), a jedno bez drugog ne ide. Znamo svi kako su vise ili manje (ima izuzetka) svi ovisnici prljavi, zubi puni karijesa, kosa neuredjena, .......Svi imaju vise ili manje hepatitis, neki cak i AIDS. Da su vodili brigu o sebi, ne bi sigurno sebe doveli u takvu situaciju.
2. Ako je nocni mir nas interni zakon, onda mora da se postuje zbog:
- samog postovanje zakona i mogucnosti kaznjavanja
- postovanje prema osobama koje bi htijele da spavaju
Znam da to ne moze da se usporedi sa zivotom van centra, ja sam prva koja ne spava 7 sati redovno. Medjutim na pocetku terapije je apsolutno neophodno biti jako strog (svi su isti i za sve vaze ista pravila). No vjerovatno lici na negaciju osobe i njegovih zivotnih potreba, medjutim terapija je duga i vec nakon godine dana decki imaju mogucnost da eksperimentiraju neke svoje "modele", cak i vise imaju svu podrsku sa nase strane.
To sve moze da se usporedi sa odgojem djece. Mama i tata su na pocetku ti koji odlucuju sta se moze i sta se ne moze, neki roditelji upotrabljavaju cak i kazne, recimo tri dana bez TV-ja, da bih kasnije djetetu dozvolili da se polako postavi na svoje noge i nadje svoju liniju zivota, u nadi da jim je ostalo bar nesto od odgoja.
A svi mi znamo kako dijete prihvaca savjete roditelja samo ako se osjeca voljenim......a to se nanosi na moj zadnji post. Vecina osoba koje se bave tim poslom nastoji da drzi jednu veliku distancu, jer emotivna blizina moze da te dovede do toga da puknes, kako je Vrabac rekao i samim tim rizikujes da napravis greske. Eto zasto nisam dala da se gleda Tyson i da se pije kafa u cetri ujutro, mada bi i meni odogovaralo da vidim Lewisa kako ubija boga u Majku:)))))))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2002, 17:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Nisam mislila kritikovati vase mjere.
Nije mi bilo jasno to sto si napisala za Tajsona i Luisa,da su se iskradali da gledaju taj boks mec.I da su htjeli krisom kuhati kafu.
Jednostavno nisam znala sta se smije,sta ne.Niti da li uopste postoje neke zabranjene stvari tipa TV i slicno.
Hvala sto si mi pojasnila.
Sasvim je razumljivo da se prvo moraju nauciti da organizuju svoj zivot.
Zbog lose organizacije zivota cesto nastaje haos,zbog cega ljudi upadaju u razne krize.Psihicke,bracne,emocionalne...odaju se alkoholu,narkoticima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2002, 19:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Nisam ja Ventilator uopste shvatila tvoj post kao kritiku, nego samo kao pitanje i drago mi je bilo odgovoriti na njega. Izvinjavam se ako je moj odgovor zvucio grubo.....nije bilo namjerno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2002, 09:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Argentina: imam i ja pitanje..?!
Nesumnjivo da je zivot ovisnika u vasem Centru odlicno organizovan da je svo osoblje posveceno samo jednom cilju, programi,edukacije,pravila ponasanja ,disciplina koja je i po meni najvaznija stvar.

Medjutim, mene interesuje koliko zaparvo tih ovisnika prihvati zaista tu situaciju,taj reziim u Centru,ali istinski da prihvati, da li s eoni zaista tome pokore ili samo postuju dok su tu a kada prodje period ponovo se vrate na staro.
Koliko njih se zapravo uspjesno izlijeci i nauci da zivi tim rezimom zivota kao sto je u centru vasem??
pozdrav:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2002, 15:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
pozdrav,

moram priznati da sam procitao dva puta sve kako bih doooobro razumeo. Argentina, svaka cast da neko ima volju toliko da radi sa takvim ljudima jer ...njihovo lecenje je jako jako tesko.
Mene nervira kod danasnje omladine od 13 14 pa nagore onaj stav koji e dosta generalan a zvuci otprilike ovako: pa sta, to je samo jedan dzoint, ili samo jedan ekstazi....
Iako je edukacija omladine o ovome mnogo znacajnija negoli pre 10 ili 15 godina, mislim da roditelji tu moraju da odigraju kljucnu ulogu.

toliko od mene...

_________________
Comme si j'n'existais pas
Elle est passée à côté de moi
Sans un regard, Reine de Sabbat
J'ai dit, Aicha, prends, tout est pour toi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jun 2002, 11:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Odgovor Rosy:
U Centru ima mjesta za 45 ovisnika, a to je skoro pola "lezaja" na koja ima pravo kanton Ticino. Terapija traje od 18 do 24 mjeseci a od onih koji zavrse oko 70% ih se rehabilitira i ponovo ukljuci u drustveni zivot. Statistika se pravi uvjek nakon 5 godina poslije izlaza iz centra, tako da sad imamo rezultate tek za one koji su izasli 97' godine. Naravno da se ne broje ovisnici koji ostanu sedmicu, dve, nekad cak samo jedan dan, nego samo oni koji stvarno prodju sve faze.
Ima slucajeva kad mi odlucimo da ovisnik nije "jos" spreman da promjeni zivot, na osnovu kriterija kao motivacija, ponasanje u centru, spremnost prihvacanja internog rezima sankcija...... a desi se da i sam ovisnik kaze da nije u stanju da nastavni terapiju.
U tom slucaju se terapija prekine a ovisnik ima pravo da trazi da se vrati kad se napokon shvati sta hoce da uradi sa svojim zivotom.
Interesantno je da svi oni koji su zavrsili terapiju nastoju odrzavati kontakte sa nama, javljaju se, salju cestitke za novu godinu, zovu na vjencanja, salju slikice kad im se rodi dijete................Ove godine ocekujem na "rostilju bivsih" oko 150 nasih decaka, sa njihovim porodicama, neki dovedu cak i kucne ljubimce, tako da ce broj svih osoba vjerovatno biti negdje oko 350( kucne ljubimce ne brojim:)))))).
Za mene je to najlijepsi dan u godini, pun emocija, obavezno sa suzama, kojih se i ne sramim vise, jer smatram velikim privilegijem imati tako veliku "porodicu".
Interesantno je da mnogo njih i uspije u profesijonalnom zivotu. Neki od njih imajucak svoja produzeca, firme.....i jedva cekaju da meni a i ostalim kolegima mogu napraviti koju uslugu. Kazu da uvjek imaju osjecaj, da su nam ostali nesto duzni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2002, 02:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
... jebi ga... ne znam vise koliko ja ovo treba da citam (stigao sam zavrsiti tercu stranicu),no zakljucujem da svako od nas ima po nesto kad sklapamo daj veliki mozaik koji se zove narkomanija. Iz nepouzdanih izvora sam cuo da su najvise odmakli u toj "disciplini" Rusi. Zdrav mozak uvijek bolje radi od neke supertehnologije. Svi se od vas boje narkomana. Zasto? Rijesili smo da su i oni ljudi. no konstatovacu da prodje jedan ogroman period otkako narkoman dodje u takav stadij da mora traziti drogu putem svoje agresivnosti. No, zar vi tu svi koji ste tako zdravi i jaki i lijepi mislite da vas jedan,dva ili sto i dva narkomana mogu uhvatiti za rep ako znamo da su i s'vana a i iznutra truli? Smijesno... Ova djevojka se boji ici da preda pazar... Dati nekom drugom na znanje.
Slusa li od vas iko narkomane svaki dan? (osim argentine)... Znate li kako je divno sjesti na jutarnju kaviicu poslije trcanja i slusati kako se vas kolega iz osnovne skole hvali kako je progutao u Banji sinoc 8 komada? I kako mu je bilo super jer mu se lice ukocilo...? Jeli onda vasa kava super? Naravno da jeste,a nije jos ni stigla....
Pojasnicu sad ovu rusku metodu.... Lijecenje ovisnika o teskoj drozi i teskom droganju nije moguce iz nekoliko miliona razloga. Iz tih milion razloga Rusi su izvukli strah kao jedan od najvecih,ili najveci mozda. Tako su isto proizveli strah koji vam ne dozvoljava uzimanje droge. Kako? Pajednom malom rupicom na vasoj veni koju pravi opet igla, i kroz koju prodje neka super-zuta tecnost a da nije pisa. Ta ne-pisa udje u vas organizam krvotokom,i doktor vam kaze "To je to" izlijecen si... Samo ne smijes decko vise uzeti nista jer ces umrijeti... I naravno,narkoman ne zna da li da vjeruje ili ne vjeruje(ovdje narkoman je suvisna rijec jer ni ja ne bi znao kako da mislim).... Tako mu sutra dan isti doktor opet da na znanje da ce dobiti svoju drogu(no dobija 70% svoje "regulare" doze)... i pada u komu.... Doktorska sila ga brzo vrati svijesti...i kaze kako ce svaki sledeci pokusaj uzimanja droganja biti isti,samo ce se razlikovati u tome sto nece biti doktora... Koliko ta duper doza traje nemam pojma... No ja znam da se ne bi usudio staviti na kusnju to sto imam.
KAko ja na to sve gledam?
Nikako....vise mi je dosadilo i gledati. To je normalna stvar.Da,sasvim normalna... jer se ne moze protiv nje boriti... ovo sto ljudi rade jeste za postovati, ali su to sve grcaji.... Ja samo hocu da imam jedan dan mira gdje cu popiti kafu poslije trcanja,a da necu cuti kako se neko ubijao sinoc i kako mu se drugi malo manje ubijeni dive.... LAku noc....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2002, 21:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Pa sjedni sam za svoj sto, procitaj novine i u miru popij kafu.............ko te tjera da slusas tudje price.
Izvini ostar odgovor, medjutim svako od nas moze sam birati sta hoce ili sta nece, prema tome niko te ne tjera da slusas okolinu i njihove price. Meni licno nece nikada dosaditi, volim svaki dan da nesto novo naucim slusajuci, a ako ide uz to kafa toliko bolje.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2002, 18:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...hehehe...ok ok...nema problema... nastupio ostro dobio ostro.... no, imam pravo da biram... ovisnik sam po malo,po malo i ne...tj. vise da je ne... cak nisam, nista popusio odavno.... no nismo se sporazumijeli dobro(onako kako sam mislio)....
da razjasnimo ....nisam ni na cijoj strani.... kada nekom treba 1599776maraka a ja ih imam dao bi mu ih, jer sam se skinuo sa tih modernih sranja,i znam sta znaci ne imati.... a ljudima koji imaju strpljenja (zivce ko zice od dalekovoda) se divim i podrzavam njihov rad,.... no ovo konstatujem: ako volis slusati koliko je ko uzeo... koliko su koga ozivljavali ili koliko se kome lice dyze grcilo, onda za tebe osam komada je za dobro jutro, dok ne nadjes dvadeste i dva za dobar dan,.....

uzivajte u prelijepom danu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2002, 18:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Hazoous:"No, zar vi tu svi koji ste tako zdravi i jaki i lijepi mislite da vas jedan,dva ili sto i dva narkomana mogu uhvatiti za rep ako znamo da su i s'vana a i iznutra truli? Smijesno... Ova djevojka se boji ici da preda pazar..."

Da,ja se bojim (tacnije - bojala sam se) i nisam znala do sada da je to neki grijeh,hvala sto si me uputio.
Jedan od 'vrlih' je pred mojim ocima demolirao momka inace tihog i mirnog,vrijednog,koji se bas nikada u zivotu potukao nije i to bez razloga("...Narkoman,u svom naletu, momka pretuce,potres mozga,fraktura,krv na sve strane...").
Zasto onda ne bi i mene?Zbog novca koji mu nedostaje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2002, 13:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2002, 13:34
Postovi: 975
Lokacija: puhAloO*
ej ventilatorko stvarno pretjerujesh... :roll:
iZkuliraj malo... nije sve tako crno... a osim tog ako se ne druzis sa 'takvim' ljudima nema shta da te plashi... a po tvojoj prichi se chini da se ne druzish... stoga zashto bi tebe neko zgazio? zbog droge? tebe od 1000000 drugih ljudi?! puhhhhhhhhhhhhhhh
8) kulaza

_________________
*gonna wash that man right out of my hair:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs