banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jan 2018, 20:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
ajkula je napisao:
I gledaj da se bazno hranis.

Која је фора са овим? Сви почели лупетати око базне хране, као да у желуцу већ немамо изузетно јаку киселину, па ће ето "кисела" храна закиселити организам, а она неће. Чему служе Брунерове жлијезде у дванаестопалачном цријеву? У стању су неутралисати желучану киселину, ал мало лимунаде ће закиселити организам?! Као да немамо јако ефикасан пуферски систем у организму.
Свашта. :roll:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 01:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
_зока je napisao:
Moj deda umro u 78oj, a svaki dan maltene pio mlijeko. Ja isto nemam problema sa mlijekom niti znam nekoga kome ono stvara probleme. Od toliko smeća koje unesete u sebe zapelo za mlijeko.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

Vecini mojih prijatelja i poznanika, s kojima sam pricao na ovu temu, smeta mlijeko. Ima pojedinaca, kojima ne smeta. Jesi li pokusao da izbacis mlijeko iz ishrane barem na 10 dana, da vidis ima li neke promjene?

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 06:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kad sam bio u vojsci mlijeko i mliječne proizvode nissm vidio ni na puškomet. Uopšte nisam osjetio neko poboljšanje u probavi i opštem zdravstvenom stanju.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 07:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Jednima smeta, drugima ne. I to ne samo mlijeko, nego i kafa, alkohol, masnoća, itd.
Ako nekome smeta neka ograničava - ne vidim smisla da se tako svi ponašaju.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 08:32 
Ne mozete na osnovu jednog covjeka donositi zakljucke da li nesto valja ili ne, pa lijekovi se testiraju na 10000 ljudi da se vide nuspojave.

Eno moj cukudeda je umro sa 104 roljajuci bar pola zivota (umro tako sto se naderao ruma i zaspao ispod drveta), znaci to svi treba da rade ako zele da dozive duboku starost?


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
_зока je napisao:
Moj deda umro u 78oj, a svaki dan maltene pio mlijeko. Ja isto nemam problema sa mlijekom niti znam nekoga kome ono stvara probleme. Od toliko smeća koje unesete u sebe zapelo za mlijeko.



Samo zato sto ti licno nemas problema i ne znas nikoga ne znaci da nesto ne postoji. I odakle izvlacis cinjenicu da se svako hrani smecem? Hrana je pokretac organizma a nismo svi iste gradje niti zdravlja. Covjek je naveo simptome i shodno time razgovaramo. Postoje naucne studije gdje je dokazana korelacija mlijeka sa odredjenim bolestima ( simptomima) kao i uticaj bazne/ kisele ishrane na organizam.. koleracija komplet ishrane sa zdravljem. Uostalom, svako za sebe neka gleda sta mu odgovara. Negirati materiju na osnovu laickog iskustva nije odraz znanja a ni zrelosti.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 16:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
ajkula je napisao:
Postoje naucne studije gdje je dokazana korelacija mlijeka sa odredjenim bolestima ( simptomima) kao i uticaj bazne/ kisele ishrane na organizam.. koleracija komplet ishrane sa zdravljem.

Науку не петљати тамо гдје је нема... Лични избори и осјећаји су свачије право, али не и наука. Чисто да се зна.

https://zoran-vujcic.blogspot.ba/2013/1 ... u-ili.html

https://zoran-vujcic.blogspot.ba/2017/0 ... pravu.html

О аутору: https://www.chem.bg.ac.rs/osoblje/35.html

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Hoces reci da na naucne ishode imaju samo odredjeni prava?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Хоћу рећи да не придоносиш ширењу неоснованих и сумњивих информација које нипошто нису засноване на научним истраживањима и да се при том позиваш на науку.

Твоје је право да вјерујеш шта год желиш и да поступаш у складу са својим вјеровањима, али онога тренутка кад пожелиш своја вјеровања подијелити са другима, а нарочито кад пожелиш тврдити како су твоја убјеђења исправна, имаш обавезу да понудиш доказе за њих и да саопштаваш само потврђене чињенице, а своја вјеровања држиш за себе.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 18:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
ajkula je napisao:
[Postoje naucne studije gdje je dokazana korelacija mlijeka sa odredjenim bolestima ( simptomima) .


Može link do neke od tih studija?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
U doba otvorenih medija, interneta, online predavanja je sasvim lako doci do izvora. Mene je knjiga ( studije) “The China Study” prosvjetlila po tom pitanju https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_China_Study
Eto za pocetak, ko zeli neka cita.

Drugo, kao pedijatrijska sestra na djecijoj onkologiji imam zive dokaze djece ciji roditelji su vodili racuna o ishrani djece za razliku onih koji su za vrijeme najtezih terapijskih dana ( visoka doza MTX hemoterapije) davala djeci kolu I McDonald’s hranu.

Bebama koje imaju bronhitis, astmu, kozna oboljenja se izbacuje mlijecna ishrana i potom prati tok bolesti.. Diabetes Typ 2 se moze korigovati prehranom.. itd..

Nista od ovoga nisam Ja izmislila niti je od juce.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 18:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa ja u kući imam dijete koje je bronhitis izliječilo kozijim mlijekom.
Jesi ti pročitala članak sa ovog linka koji si postavila? Pa u njemu, u dijelu u kom se govori o prijemu knjige u akademskoj zajednici, navode da su autori malo iskrivili činjenice da odgovaraju njihovim tvrdnjama. Plus ovo sranje o holesterolu. Ne postoji studija koja dokazuje povezanost holesterola izhrane i bolesti krvožilnog sistema.
Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Dobro, u pravu si :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2021, 20:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Ima li nas? Nažalost!
Imam jedno pitanje za muškarce koji imaju ovaj problem. Imate li problema sa "bolnim/osjetljivim" dlakama na grudnom košu? Kako rješavate to (ako imate)?
Budući da sam malo više dlakav u tom predjelu, u zadnje vrijeme imam osjećaj da me svaka dlaka "boli"... Ne znam kako to opisati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2021, 00:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Obrij se.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2021, 00:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
To ću svakako probati uraditi ali htio sam čuti od vas koji isto imate seboroični dermatitis, da li imate ove probleme koje sam naveo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2023, 21:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Ljudi, kakvo je stanje kod vas ovih dana glede seboreje?
Meni se stanje baš pogoršalo i ako se dobro sjećam i prošle godine mi se isto dešavalo negdje u ovom periodu godine...
Pre neki dan mi se koža na dijelu između obrva tako ogulila (oljuštila) kao kad se guli nakon što izgorite na suncu. Nikad mi tako nije bilo...
Perut na tjemenu se baš pojačala a i generalno svrab i crvenilo kože lica i vrata su pojačani...

Jeste li koristili onaj Vichy Dercos šampon protiv peruti?
Ima li neko preporuku za najobičniju kremu za masnu kožu?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2023, 00:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Kad krene hladnije vrijeme svima se pojača.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2023, 10:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Uh... Malo je ovo frustrirajuće kada ovako bukne...
Samim tim dodatno sebi pogoršam situaciju ALI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2023, 13:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
bogata_sirotinja je napisao:
Ima li nas? Nažalost!
Imam jedno pitanje za muškarce koji imaju ovaj problem. Imate li problema sa "bolnim/osjetljivim" dlakama na grudnom košu? Kako rješavate to (ako imate)?
Budući da sam malo više dlakav u tom predjelu, u zadnje vrijeme imam osjećaj da me svaka dlaka "boli"... Ne znam kako to opisati...


To je sastavni dio problema, u principu na sred grudnog koša, stvara se crvenilo i taj neki čudni osjećaj.
Vidim da te malo ostatak foruma zeza oko depiliranja. Neće to riješiti depiliranje. Jednostavno dio problema.
Kažem vjerovatno je individualno jedino koji predio grudnog koša zahvata.

Inače, vidim da si pitao i oko preparata. Najbolje da se obratiš dermatologu za kojeg si čuo da je ozbiljan ljekar.
Dercos se koristi na preporuku sa jasno naznačaenim intervalom.

Što se lica tiče, koristim skoro godinu dana Cerave kremu, mažem jednom dnevno (ponekad dva puta), uglavnom nakon umivanja i može se reći da je 90% problema na licu riješeno. Nema ljuštenja, bola ne čelu, bijelog između obrva... ili crvenila oko nosai u predjelu ušiju. Nažalost, problem se ne može trajno riješiti i u potpunosti. A glavni razlog je stres.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs