banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 06:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Maj 2017, 00:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Postoji li neko ko ima ovo kožno oboljenje? Dakle radi se o tome da osoba ima svijetao ten, ogromne probleme sa kožom (najviše lica) u vidu crvenila, ljuskanja (guljenja) kože. Sve se to dodatno komplikuje pojavom urtikarije (alergijske reakcije) poznatijom pod nazivom "osip koprivnjače (2 x se dogodila do sada, u razmaku 6-7 godina) - nikada nije utvrđen njen uzrok. Dalje, dolazi do problema sa disajnim putevima, česte su upale sinusa, krajnika, grla... pojave bakterijskih infekcija u nosu, pucanje kapilara na nosu itd. Osoba je radila alergo test na polen/prašinu i ostale čestice i test je bio negativan.
Takođe, radila je i test intolerancije na hranu koji je pokazao da joj ne odgovara: šećer (kako bijeli, tako i smeđi), pšenično brašno (bijelo), riba, vegeta, mlijeko (kravlje, kozije, niti jedna vrsta mlijeka joj ne odgovara), lješnjak, svinjsko meso itd. Osoba je konstantno po doktorima, umorna je od svega toga

Postoji li neko nedaj Bože, da ima sličnih problema ili da zna nekoga ko je imao ili ih ima a da ih uspješno kontroliše? U obzir dolaze bilo kakva iskustva glede liječenja, preporuke doktora itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 07:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Ono što sam primjetio jeste da su bukvalno faze u pitanju. Počevši od godišnjeg doba do ishrane. I naravno, ono što svi govore za sve bolesti - stres. Sve je povezano sa pojavom peruti pa je potrebno to sanirati, pronaći odgovarajući šampon, šišati se što kraće i sl. Pošto ide ljeto moja preporuka je da se raspitaš za izvor ljekovite vode - banja Lješljani (kod Novog Grada) koja je dobra baš za kožne bolesti. Znam za slušajeve ljudi sa psorijazom (koja je dosta ozbiljniji problem) i uspješno je drže pod kontrolom. Mogu se ponijeti flaše, kanisteri pa da se i kod kuće koristi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 08:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
Ja se godinama zezam sa tim čudom :( ne sjecam se kada mi je lice zadnji put bilo normalno. Brdo dermatologa obisla i u sustini niko nista pametno mi nije rekao. Najgore sto sam primjetila da se krenuo širiti.
Od šampona mi je dugo pomagao vichy, u toku pranja kose pjenom natapkam i lice i ostavim 2-3min do ispiranja. U zadnje vrijeme ni on ne pomaže :cry:
Od kremica uglavnom se propisuju kreme sa kortikosteroidim ali one ne smiju dugo da se koriste. Meni su propisivali travocort ( koji je cinio cudo u roku od par sati) ali njega dugo nema za uzeti. Sada koristim afloderm. Dermatolog kod koga sam bila zadnji put mi je to preporucio jer navodno ima manju koncentraciju kortikosteroida. Koristim ga skoro svaki dan, znam da ne bih smjela ali kad pravim pauzu lice mi postane čist horor! Ako neko zna za jos neku kremicu ili šampon da djeluje neka piše!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 08:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5775
Lokacija: Banja Luka
Meni je travocort dosta pomogao.Imam slican probelm .Travacort sam mozda prije mjesec-dva uzeo u apoteci u Konzumu na tranzitu.Takodje ima i neki sampon koji bas pomogne,znam da je francuski i da kosta oko 30KM sada kako se zove tačno ne sjećam se.Potrošio kutiju u bacio.To sve zavisi od više faktora kao što su stres, ishrana, neispavanost, imunitet... To treba srediti i onda će se i ostalo samo po sebi . Preporučio bi ulje od divljeg origana za imunitet i ako ne daj bože ima neku bakteriju ili gljivicu da je ubije. Jel se ta osoba testirala kandidu, štitnu , bubrege?Mora se otkriti uzrok urtikarije da bi se riješilo to.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 09:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
ssaassaa je napisao:
Takodje ima i neki sampon koji bas pomogne,znam da je francuski i da kosta oko 30KM sada kako se zove tačno ne sjećam se.

Ovaj?

https://www.mojaljekarna.hr/6770-thickb ... 200-ml.jpg
Meni npr on nije pomogao.. travocort je super ali problem je sta koristiti u pauzi dok se on ne uzima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 09:52 
Ja sam imao perut, najobicniji head&shoulders odradio svoje. Kada desetak ili vise dana ga ne koristim onda se opet pojavi.

Imao sam i problema sa kozom (nesto kao mali ekcemi), ali to je bilo jer sam se bukvalno ziv kuvao ispod tusa.


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 13:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5775
Lokacija: Banja Luka
mi@86 je napisao:
ssaassaa je napisao:
Takodje ima i neki sampon koji bas pomogne,znam da je francuski i da kosta oko 30KM sada kako se zove tačno ne sjećam se.

Ovaj?

https://www.mojaljekarna.hr/6770-thickb ... 200-ml.jpg
Meni npr on nije pomogao.. travocort je super ali problem je sta koristiti u pauzi dok se on ne uzima

Jeste taj šampon.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 22:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Veliko hvala svima na odgovorima. Inače, radi se o problemima koje ja lično imam ali sam pri objašnjavanju koristio riječ "osoba". mi@86 i ja koristim šampon na principu 2-3 min odstoji pjena na licu i kosi i onda ispiranje. U pitanju je šampon Rekonazol. Dermatolog mi je propisao ovaj i Squanorm šampon, na način da ih periodično mjenjam zbog toga jer koža postaje imuna nakon dugog korištenja istog. Dok koristim jedan od ova dva šampona, povremeno ubacim i HimalayaHerbal (šampon protiv suve peruti) i mogu reći da sam prilično zadovoljan. Od krema isto koristim Afloderm (ne često iz poznatih razloga) te Effaclar H (sa kojom nisam zadovoljan) jer iako je koristim, koža lica i dalje se peruta. Dok, Afloderm tako dobro djeluje ali eto ne smijem ga često koristiti.
@ssaassaa Uzrok urtikarije nikada nije utvrđen. Zadnji put kada se desila, trajala je 5-6 dana a prvi put kada se pojavila, u jednom danu se pojavila i povukla (pojavila se kada sam imao 12-13 godina).
Takođe, u pitanju je bakterijska infekcija strephylocock. U poslednjih godinu dana intenzivne su upale sinusa, grla... Period od kraja avgusta do kraja oktobra prošle godine, bio je obilježen ne objašnjivim napadima kašlja do te mjere da sam par puta na hitnoj završio. Od tada su i krenuli konstantni problemi sa disajnim putevima. Te od tada svako malo koristim i neke antibiotike.

Više ne znam šta da radim, doktori govore da je u suštini, uzrok svega toga alergija (za koju možda nikada u životu neću otkriti na šta je).

Da li ste koristili možda nekakve prirodne lijekove???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2017, 00:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Једно од могућих рјешења за то је да се уради циљани бактериограм - урадити брисове свих дијелова коже на којима се јавља проблем и селективно користити антибиотске креме на тим дијеловима коже. То је, наравно, под условом да се утврди да одређена бактерија проузрокује проблем (у неким случајевима и гљивице).

Ту је штос што су најчешће у питању бактерије (или гљивице) које нормално постоје на кожи, али које се баш на тим проблематичним дијеловима јављају у далеко већем броју или се друге бактерије које се такође нормално налазе на кожи јављају у мањем броју а кад их има довољно сузбијају развој ових лоших.

Сумњам да ћете то моћи ријешити неким универзалним кремама, већ би било добро урадити поменути бактериограм (и бројање бактерија/гљивица на проблематичним и нормалним дијеловима коже упоредо) те циљано ићи на антибиотске креме на циљане дијелове коже. Претпостављам да није могуће у државним амбулантама, већ би се морало ићи приватно.

Само једно могуће рјешење, нипошто универзално.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2017, 07:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
dejang93 je napisao:
šampon Rekonazol. Dermatolog mi je propisao ovaj i Squanorm šampon, na način da ih periodično mjenjam zbog toga jer koža postaje imuna nakon dugog korištenja istog.


Ovo je vjerovatno razlog zbog koga meni vichy vise ne pomaže. Moracu probati i taj Rekonazol. Mene zanima sta koristiti u pauzi između afloderma a da pomaze..

Evil_Dead pominjes bakteriogram..nijadan dermatolog mi to nije predlozio, ni privatni ni drzavni. Izgleda da sami moramo istraživati i traziti rjesenje pa onda kad im odemo na pregled traziti tačno to i to da se uradi
:angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2018, 17:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Evo mene opet, dosta sam čitao, razgovarao sa ljudima... Evo par činjenica, osobe koje imaju seboroični dermatitis ne bi nikako trebalo da konzumiraju mlijeko. Kažu da se stanje na koži čak pogorša u početku kada se izbaci mlijeko pa ga ljudi vrate. Treba biti strpljiv. Generalno u zadnje vrijeme čtujem da mlijeko nije baš zdravo za odrasle osobe... Dalje, ko je u mogućnosti, bilo bi dobro da obrije glavu (takodje kažu da jako pomaže). Ja se lično nisam usudio ali od kako redovno se šišam na 1, stanje se popravlja.
Ko pazi na ishranu, dajte malo prijedloga/iskustava??? Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2018, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5775
Lokacija: Banja Luka
Jesi ti rješio Staphylococcus ili Streptococcus?Koje grupe je bio ? On ti može sve to izazvati. Naravno poslije antibiotske terapije treba sačekati bar mjeseci pa onda ponovo uraditi briseve. Nekad ljudi urade briseve nakon par dana i oni budu ok, ali se bakterije nisu tada jos namnožile, najsigurnije je sačekati malo.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Poslednji put menjao ssaassaa dana 28 Jan 2018, 17:42, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2018, 17:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Preporučuje se od 6-12 mjeseci do novih nalaza i da se urade novi brisevi. Ja ih nažalost nikada nisam ponovo uradio, a nisam ni imao nekih problema vezanih uz strephylocock. Probleme sa kožom imad ali je to seboroični dermatitis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2018, 17:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5775
Lokacija: Banja Luka
Sjećaš se koje ti je grupe bio Streptococcus? Da nije C? Uradi ti ponovo briseve.Nemoguće da si pio antibiotsku terapiju ,a nisi uradio kontrolne briseve. On može svemu tome biti uzrok.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2018, 17:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Ponovne briseve sam uradio odmah nakon završetka prve antibiotske terapije i bakterija nije odreagovala na antibiotik. Potom su mi dali drugi antibiotik i takodje odmah poslije terapije sam odradio briseve i sve je bilo ok.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2018, 12:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2007, 17:50
Postovi: 588
Lokacija: Niskozemlje
Kod mene u porodici otac, sestra i ja imamo seboreicni dermatitis.. Gledam na google-u slike s.d. i kod nas nije ovoliko strasno. Uglavnom, kod mene se jave sitne ljuspice izmedju obrva, ponekad sa strane nosa, nekad cak i u uhu, a skoro uvijek na celu gdje pocinje kosa i ovaj dio glave oko usiju.

E sad, ja sisam na keca ovaj dio glave oko usiju, takozvani sidecut i nije mi redovno sisanje pomoglo da se to iscisti. Primijetila sam jos da u toku sna nekad se znam pocesati i ujutro kad ustanem sokiram se kad vidim sta sam uradila (skoro pa krv krene :().

Za vlasiste koristim Belosalic losion, a za kozu Triderm kremu (pomaze mi ovaj kombo). Kosu sam prala stvarno svacim...Mycoseb, Ducray, Vichy, Eucerin, od Lusha neki koji kao smiruje tjeme i na kraju Head&Shoulders koji mi skroz odgovara :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2018, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
dejang93 je napisao:
Evo mene opet, dosta sam čitao, razgovarao sa ljudima... Evo par činjenica, osobe koje imaju seboroični dermatitis ne bi nikako trebalo da konzumiraju mlijeko. Kažu da se stanje na koži čak pogorša u početku kada se izbaci mlijeko pa ga ljudi vrate. Treba biti strpljiv. Generalno u zadnje vrijeme čtujem da mlijeko nije baš zdravo za odrasle osobe... Dalje, ko je u mogućnosti, bilo bi dobro da obrije glavu (takodje kažu da jako pomaže). Ja se lično nisam usudio ali od kako redovno se šišam na 1, stanje se popravlja.
Ko pazi na ishranu, dajte malo prijedloga/iskustava??? Hvala


Ako mozes izbaci sve mlijecne proizvode iz ishrane. Ako nista, napravi test sam za sebe i pogl kako ce ti tijelo reagivati nakon 3-6 mj apstinencije. Ja kada smanjim/ izbacim mlijecne proizvode alergija mi je uveliko blaza, skoro neprimjetna a koza se preporodi. I gledaj da se bazno hranis.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2018, 14:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
I ja sam izbacio mlijeko iz ishrane, nakon cega sam se osjecao mnogo bolje. Jedna doktorica mi je rekla, da samo djeca do godinu i po dana imaju u tijelu neki enzim, koji rastvara mlijeko, ali sa godinama taj enzim slabi i nestaje, uslijed cega dolazi do negativnog uticaja mlijeka na organizam.
Mlijecne preradjevine nisu toliko stetne, jer se mlijeko vec obradi.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2018, 17:02 
pu jbt, ja mlijeko ne pamtim kada sam zadnji put popio...jedino kefir i jogurt ponekada, jednom u 2 sedmice

spadam u osobe koje imaju problema sa kozom...poslije brijanja ne smijem ni pomisliti alkohol na lice


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Jan 2018, 19:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Moj deda umro u 78oj, a svaki dan maltene pio mlijeko. Ja isto nemam problema sa mlijekom niti znam nekoga kome ono stvara probleme. Od toliko smeća koje unesete u sebe zapelo za mlijeko.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs