banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 11:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Maj 2017, 11:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5022
Lokacija: Gradiška
Talija je napisao:
Despote, želim ti da sve srećno i dobro prođe i sa drugim dečkićem, a ništa manje nije dirljiva priča.

Hvala :D

Što se tiče usvajanja, nismo razmišljali o tome nikada ozbiljno i ako smo to spominjali... takođe u ulazi imamo komšije koji su usvojili dvije curice, blizankinje, bile bebe, dobili kao da jednu usvoje a kad su saznali da ima i sestru nisu htjeli da ih razdvajaju... skoro sam gledao i prilog na TV, bračni par iz Kozarske Dubice, usvojili četvero... koliko sam skontao i nije toliko komplikovano, oni nisu imali namjeru da usvajaju četvero, ali pošto su predali zahtjev za usvajanje u više mjesta po RS, pa kad su usvojili prvo, drugo, nisu povlačili ostale zahtjeve, a ono opet ih zovu...
Ne znam, možda bi se ja i žena odlučili na to da je borba potrajala duže... dolaziš onda u situaciju ili ćeš ostariti bez potomstva ili ćeš prihvatiti i "tuđu krv" što kaže Krol...
pade mi na pamet film Lion, i razlog zašto se Sue Brierley (Nicole Kidman) odlučila na usvajanje... sto ljudi sto ćudi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2017, 12:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
@Krol
To i mene plasi da je ne uputim negdje drugo a mozda joj i ovdje uspiju pomoci. Nije covjek pametan sta da radi, ona je u 44oj godini ndma puno vremena a svi se bojimo da ne gubi vrijeme ovdje.. Ja sam imala i malo vise kontakta sa MedicoS, poslom pa zato znam mozda i nesto vise sto me nervira a sa druge strane hajde boze znaj kako ce u ovom slucaju biti, stvarno je nazahvalno.
S druge strane kuma nam je 16 puta isla u Maribor i svih 16 nista da se desi.... i odustali su. Nemaju djecu... sad je vec kasno. Nema svaka prica srecan kraj nazalost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2017, 13:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11313
Lokacija: PL / BL
U temi je vec napisano mnogo pametnih i korisnih stvari, ali sa nekima ne mogu da se slozim. Naime, spominjalo se na pocetku da je neplodnost posljedica bombardovanja, ratnog stresa itd. Pa ne bas. Imam nekoliko poznanika u Poljskoj koji vec duze vrijeme pokusavaju i ne uspijevaju:
- slucaj prvi - oboje ispod 30 godina, tri godine pokusaja, dva pobacaja, nedavno im se rodilo dijete na svu srecu
- slucaj drugi - oboje 30+, tri godine pokusaja, jedan pobacaj, poceli su da lijece na klinici neplodnosti
- slucaj treci - oboje 35+, lijece se u klinici neplodnosti vec duze vrijeme, svi nalazi odlicni, za sada ni jedna trudnoca
Svi zdravi, fizicki aktivni, ne pretjeruju sa alkoholom ni sa drugim porocima... A kolege sa posla koji su mladji od mene po desetak godina (24-27) govore da i njihovi poznanici sve cesce imaju probleme sa trudnocom :confused2:

I jos nesto, aktuelna poljska vlast (konzervativna katolicka desnica) je prestala da finansira VTO, zato sto je to po njihovom shvatanju "ubistvo ploda". Nataknem ih.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2017, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ubistvo ploda je valjda abortus a bto smatraju da se covjek ne moze igrati boga

ti znas par slucajeva...ja ih ovog momenta znam oko 100


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2017, 13:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11313
Lokacija: PL / BL
Ma znam za daleko vise, ovo su mi nek relativno bliski ljudi...
A u vezi ubistva - po njihovim shvatanjima zamrzavanje oplodjenih jajnih celija je vec smrtni grijeh, jer je to vec zivot. Ma idioti.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2017, 14:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Apropo abortusa, obzirom da je u istocnim zemljama veoma dostupan i jeftin koristi se ves desetljecima unazad kao "kontracepcijska" metoda. Ostecenje zida materice vodi ka problematici o kojoj se prica! Pri tome ishrana I stil zivota igraju veoma veliku ulogu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2017, 14:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Niko ne spori da je zo univerzalni problem. Brojnost, tj. procenat ljudi je ovdje problematican.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2017, 14:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11313
Lokacija: PL / BL
ajkula je napisao:
Apropo abortusa, obzirom da je u istocnim zemljama veoma dostupan i jeftin


U Poljskoj je zadnjih 25 godina dostupan jedino u slucaju trudnoce nastale kao posljedica silovanja i/ili incesta, u slucaju smrtne opasnosti po majku kao i pri neizljecivom ostecenju ploda (genetske bolesti i sl.). Tako da je daleko od dostupnosti.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2017, 14:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4027
Vezano za usvajanje dijeteta.

Nije moj obicaj da dajem savjete o necemu o cemu nisam dobro upucen ili da pametujem o necemu o cemu nisam zivotnim iskustvom potkovan.
Isto tako nije pozeljno ulazit u neciji privatni zivot i davati savjete olako. Pogotovo nije lako mjenjati izgradjene stavove i gledanja na zivot odrasle licnosti.

Iako smo svi kalupljeni jednim genetskim i rodovskim kodom, svaki covjek je prica za sebe. Svaki covjek je na neki naci kreator svoje sudbine i svoga zivota, svako najbolje poznaje sebe.

Medjutim kad se prica o usvajanju djece moj stav je uvijek bio za i pozitivan. Koliko beskrajno pomognes tome djetetu pomognes i sebi!

Prijatelji u braku desetak i kusur godina pokusavali i pokusavali bez uspijeha. Novac nije bio u pitanju isli svakuda po svijetu. Od veselog, drustvenog para promjenili se i povukli u sebe. Ostala dobrota, lijepota, vrline ....al radost samo ponekad i nakratko.
Divni ljudi na izgled sve ok, medjutim ko ih zna vidi tugu u ocima. Usvojili djecaka 3 godine starog koji je okrenuo njihov zivot kompletno dovoljno je da vidis im lica kad ga gledaju a malisa sad prvacic ko pijavica uz nju.

Nemojte me pogresno shvatit mozda nije primjerno poredjenje, macka ili pas promjeni covjeka a kamoli nece dijete.
Kazem opet to je moje misljenje, koje nikome ne namecem. Postujem svako drugacije misljenje o ovome, posebno ljudi koji prolaze kroz ovakve zivotne situacije.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2017, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5336
Lokacija: Wien, Österreich
Svaka cast krol,prvo tvojoj zeni,a ako bas mora onda i tebi,ako nista ono bar na ovakvom opisu situacije, prvo sam plakao od smijeha, a onda je lafo koja suza od smijeha ostala.
Svaki dan se susrecem sa trudnicama i vidim uglavom sretne trenutke,one manje sretne srecom dosta manje(probrana klijentela,tj normalna bolnica) . Uglavnom ugrubo rečeno mogu samo da se složim sa većinom ovdje da je stres glavni uzrok za neplodnost. Nisam ulazio dublje u tu temu,jer se ne bavimo specijalno time,ali sam vidio dovoljno da to potvrdim. Ima dana kad mislim (ne samo ja,nego svi mi)da samo manje obrazovani i socijalni slučajevi dobijaju djecu. Svaki malo to komentarišemo i situacija se ne mijenja. Oni uglavnom ne razmišljaju i jednostavno se desi. Srećom, zivim u sredjenom društvu, gdje ni životinje ne smije biti nezbrinute,a kamoli djeca,pa nije nikakav problem roditi,dijete će biti zbrinuto. Koliko sam samo puta doživio da majka par sati nakon poroda ostavi dijete sestrama,a ona ode malo na cist zrak,sa upaljacem,naravno. Izbjeglice su druga kategorija,kod njih sve uglavom ide bez problema i radi se serijski.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2017, 07:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5336
Lokacija: Wien, Österreich
...i da dijete ne bude cilj, onda se obično desi :D

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Sad tek vidim ovu temu.

Zena i ja "uplovljavamo u bracne vode" 2010. i odmah "radimo" na potomstvu. Prolazi mjesec...2...3...6 i nista se ne desava.
Odemo u Medico S na preglede oboje. Rezultati normalni. Meni neki dr. (ne sjecam se imena) propisuje neke skupe dodatke/vitamine sta li vec...cijena prava sitnica.

Prolazi jos 6 mjeseci i nista. Sad vec krecu ozbiljnije pretrage ali i dalje svi nalazi uredni. Prolazi 1 godina pa zatim druga i treca.
Pritisak okoline raste i to je najgore. Muskarac se nekako lakse nosi sa time ali je zenama to ubistvo. Svi okolo dobijaju djecu i dok se radujes polako i strahujes sta ce biti sa nama.

2013. god u ljeto zena radi test i op...trudnoca. Nije radjena inseminacija niti vantjelesna, jednostavno se desilo.

Tu dolazi onaj teski dio koji nema veze sa temom ali ima sa Medico S-om. 6 mjeseci je vodjena trudnoca kod njih. Pregledi brzinski i uvijek sve najbolje i najljepse. Sve ide kako treba itd. Plod uredan kao i citava trudnoca. U sedmom mjesecu zena prelazi na paprikovac kod ginekologa koji ce ju poroditi. Sve preglede sam isao sa njom i taj prvi na paprikovcu ne stizem.
Kad je dosla kuci bila je polu luda. Plod nije uredan. Doktor je odmah u prvoj sekundi ultrazvuka vidio ogroman problem sa plodom. Doktor kaze problem nastao vec nakon prvog ili drugog mjeseca trudnoce i poplupismen doktor je trebao da vidi to. Zove Medico-S prica sa njima i od njih ne dobija nikakav odgovor osim...jebiga. Patnja kroz koju smo prosli sledecih mjesec dana je nevjerovatna. Uglavnom doslo je do pobacaja. Ono sto ostane u sjecanju je da niko iz Medico S-a nije ni nazvao suprugu. Bar da pita kako je i treba li kakva pomoc. Ostali nijemi.

Nakon toga ponovo pokusavamo i ne ide. Radimo i u Zagrebu jednu inseminaciju koja ne uspijeva. Preporuka je vantjelesna.
Opet medico S posto ovdje niko drugi ne radi. Tada vec dobijamo jako dobru doktoricu koja pazi zenu i vodi brigu da sve bude ok. Idu pripreme polako i mi odlazimo na more 5 dana, da se odmorimo pred zahvat. Vracamo se i zena odlazi na poslednji pregled pred inesminaciju. Ja sjedim u kanc i neko zvoni na vrata. Ulazi zena i vadi nesto iz torbe i kaze mi trebace ti...PAF djecije cipelice...
Ja je gledam a ona kaze e muzu ja trudna :))))))))

Dakle jednostavno kad smo se opustili pred vantjelesnu i otisli na more desilo se.
Rodila se djevojcica koja mi je uzela srce i koja ce mi sigurno piti krv na slamku :))))

Poenta je ne odustajati ma kako tesko bilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 18:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Jes ti s Krolom nešt u rodu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 18:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
brat moj po skodi i telefonu.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Vidi se da krv jaka.
Ček, kakvoj sad Skodi?
Koji telefon(da bacam ako imam isti brend)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 21:01 
samsung note ako se ne varam


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Koliko teških priča ali srećom sa finim završetkom.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Samo po skodi :)
Ako se sjecam krol ti imas samsung s7 a ja ne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ma nemam vise ni skodu al sta ima veze..haha


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 11:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Al imate dve cure :-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs