banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 09:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Maj 2017, 11:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1075
ferdinand je napisao:
Sad tek vidim ovu temu.

Zena i ja "uplovljavamo u bracne vode" 2010. i odmah "radimo" na potomstvu. Prolazi mjesec...2...3...6 i nista se ne desava.
Odemo u Medico S na preglede oboje. Rezultati normalni. Meni neki dr. (ne sjecam se imena) propisuje neke skupe dodatke/vitamine sta li vec...cijena prava sitnica.

Prolazi jos 6 mjeseci i nista. Sad vec krecu ozbiljnije pretrage ali i dalje svi nalazi uredni. Prolazi 1 godina pa zatim druga i treca.
Pritisak okoline raste i to je najgore. Muskarac se nekako lakse nosi sa time ali je zenama to ubistvo. Svi okolo dobijaju djecu i dok se radujes polako i strahujes sta ce biti sa nama.

2013. god u ljeto zena radi test i op...trudnoca. Nije radjena inseminacija niti vantjelesna, jednostavno se desilo.

Tu dolazi onaj teski dio koji nema veze sa temom ali ima sa Medico S-om. 6 mjeseci je vodjena trudnoca kod njih. Pregledi brzinski i uvijek sve najbolje i najljepse. Sve ide kako treba itd. Plod uredan kao i citava trudnoca. U sedmom mjesecu zena prelazi na paprikovac kod ginekologa koji ce ju poroditi. Sve preglede sam isao sa njom i taj prvi na paprikovcu ne stizem.
Kad je dosla kuci bila je polu luda. Plod nije uredan. Doktor je odmah u prvoj sekundi ultrazvuka vidio ogroman problem sa plodom. Doktor kaze problem nastao vec nakon prvog ili drugog mjeseca trudnoce i poplupismen doktor je trebao da vidi to. Zove Medico-S prica sa njima i od njih ne dobija nikakav odgovor osim...jebiga. Patnja kroz koju smo prosli sledecih mjesec dana je nevjerovatna. Uglavnom doslo je do pobacaja. Ono sto ostane u sjecanju je da niko iz Medico S-a nije ni nazvao suprugu. Bar da pita kako je i treba li kakva pomoc. Ostali nijemi.


Prije svega čestitke na uspješnom i srećnom kraju borbe.

Smije li se znati, ako nije isuviše privatno pitanje, da li je doktorica dobila tužbu sa vaše strane?

Znam da ljudima u tim momentima nije do toga, nije im ni do čega, koliki samo mora biti šok i bol u sedmom mjesecu, uh, ne smijem pomisliti, ali time samo ostavljaju otvorena vrata za nesavjesnog ljekara, da sutra napravi istu stvar desetinama drugih parova, da uništi ko zna koliko života bukvalno, i u prenesenom smislu, i da neke žene ostavi trajno neplodnim, jer pobačaji u tako odmaklim trudnoćama su sve osim rutinski i bezazleni.

Ako ste išta pokretali, da li je kolega ili konzilij sa paprikovca bio spreman da potpiše da je u pitanju očigledan ljekarski nemar, nestručnost i previd veoma jasne situacije, ili se ipak drže one - vrana vrani oči ne vadi?

Neću da kudim ljekare, ljudi su, ljudski je griješiti, ali prečesto čujem za tako banalne propuste, koji su završili tragično (mislim da je dovoljno iskustava iz prve ruke, čak i ljekara sa ovog foruma, na temi o zdravstvu) ili nekome trajno uništili mogućnost dobijanja potomstva, a narod samo prešuti, ili prepričava u užem krugu, a to nije rješenje, to je guranje pod tepih i omogućavanje da se iste tragedije dese ponovo, a svi mi koji znamo, a šutimo, nosimo dio krivice, jer nismo ništa učinili povodom rješenja problema, nego smo postali dio problema...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2017, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Narod ionako nema novca i plasi se da ne navlaci sebi belaj na glavu, zato cuti i trpi.
Evo moja sestra ide vec 2mj.na toboze neke preglede i iznalazi joj se terapija da joj se spusti nivo prolaktina. Eto ona je do sada prva pa ne znaju kako to ide.
Svaki ulazak je platila 100-140KM a bila je 9x do sada
Sta covjek da kaze?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2017, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5336
Lokacija: Wien, Österreich
Nicole je napisao:
Narod ionako nema novca i plasi se da ne navlaci sebi belaj na glavu, zato cuti i trpi.
Evo moja sestra ide vec 2mj.na toboze neke preglede i iznalazi joj se terapija da joj se spusti nivo prolaktina. Eto ona je do sada prva pa ne znaju kako to ide.
Svaki ulazak je platila 100-140KM a bila je 9x do sada
Sta covjek da kaze?

Bromokriptin...

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Spoiler:
_Krol_ je napisao:
Da zaokruzim pricu iako prelazi temu ali despot me podsjeti da su odredjeni ljudi i to ljudi sa velikim LJ zasluzili da ih pomenem:
Nakon sto je nalaz krvi pokazao trudnocu sad je trebalo obaviti onaj prvi uzv,cini mi se u 4.nedelji trudnoce.To je za mene bio prelazak iz polja koje sam znao u tancine,procitao sve zivo sto postoji,prakticno i gledao i ucestvovao u svemu u potpuno nepoznato polje,trudnocu i vodjenje trudnoce.Nisam imao pojma kud dalje a ni slucajno nisam htio prepustiti slucaju.Raspitivao sam se.Od nekih prijatelja i doktora sam dobio savjet.Hvataj dr Jovanica.Ko je taj jebiga?Nemam nikog da me preporuci,da mu kaze koju.Otisao sam sam.I nasao ga.Kad sam ga ugledao prva asocijacija je bila Deda Mraz.Onizi stariji covjek sa naocalama sijede i brade i kose.Rekao sam mu:Postovani profesore,ja sam taj i taj,nema stelu,nemam preporuku,nemam nista,situacija je takva i takva pomazi ako boga znas.Nasmijao se.I rekao dovedi ti svoju gospoju na uzv tad i tad gore u podrum Paprikovca.U danima do tog prvog uzv bjesomucno sam iscitavao sve sto sam nasao vezano za trudnocu i taj prvi uzv.I sve me vise hvatao strah.Toliki strah da sam otisao sa zenom na pregled a bio van sebe.To je pregled na kojem bi trebalo da se cuju otkucaji srca,da ovo ,da ono.Dosli smo gore i naravno,gurao sam se da udjem i ja ali me lagano izbacio napolje.Vjecnost.Nema,pa nema,naslonim uvo na vrata nista ne cujem.O jebem te robijo ziv docekati ne mogu.Prolazi neka med sestra i ulazi tamo i ja cujem Jovanica kad kaze....nema nista.Kako nema nista,sta nema nista.Okrece se Paprikovac oko mene.Ne mogu vise izdrzati i ulazim.Pobogu profesore,odapni ,prekinuce me pred vratima.A on,mrtav ladan.Sta hoces?Sta sta hocu,govori jebo te.Nemam ti sta reci,sve je ok,oces da cujes srce.A sta ti je ono nema nista.A to,to me kolega zove pa pita sta ima?Izvini profesore,prijatelju,oce,tad mi je jedina misao bila jebo ti ja mater i tebi i kolegi.
I pustio mi je na zvucnik.Najljepsu muziku koju covjek moze cuti.Znam ja da su to dvije vibrirajuce vene ali to je za mene muzika andjela.Brzo kucanje srca kao u uplasenog zeca.Ne boj se andjele niceg.Tvoje je samo da se rodis.Neda tata nikome.I dan danas mi je uzrecica kad mazim Teodoru neda tata nikome,i bice do kraja zivota.

odoh sa dosadnim Hercom na kafu,nastavice se...


Vrijedilo je zbog ovog danas otvoriti forum. :)

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 07:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Ja sam ovaj dio preskocila :-D a brate Krol :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 06:26 
par 17 godina bio bez djece, a onda dobili sestorke

link je na njemackom

http://www.stern.de/gesundheit/paar-bli ... 69876.html


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 14:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2010, 10:16
Postovi: 29
Čula sam da na Paprikovcu ima Odjeljenje konzervativne ginekologije sa endokrinologijom i ART-om. Da li je neko možda imao iskustva s pokušavanjem trudnoće kod njih ili se i dalje ide isključivo u Medicos ili vani, kakva je uspješnost?
Znate li kakva je procedura, da li se termin dugo čeka?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 15:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Vantjelesnom oplodnjom ovde se bave isključivo privatne ambulante. Navodno pored MedicoS ima još jedna. Na Paprikovcu ima konzervativa aoi ne rade VTO.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
u bih mislim da ima jos ona turska bahceci klinika...svima je deklarativno oko 30 posto uspjesnost mada licno mislim da je to manje....na paprikovcu to jos nema ali kazu bice jedna od najsavremenijih klinika u dogledno vrijeme


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 17:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2010, 10:16
Postovi: 29
Hvala na odgovorima. Ja se zapravo borim s insulinskom rezistencijom i hipotireozom, zato me je i ponukalo da se možda prvo javim na Paprikovac, jer se ovaj njihov odjel valjda upravo time bavi, pa tek kad hormone i žlijezde dovedu u red šalju dalje, ako to ne da rezultat.
Sve ostale provjere i mene i supruga, koje se tiču samih reproduktivnih organa i njihovog zdravlja i funkcionisanja, su u redu.
A godine nam baš ne idu u prilog, prešla se 40, pa ne bih ni da gubim dragocjeno vrijeme. Da ne bude da nismo ni pokušali dobiti "kupovnu" bebu, kad već prirodno neće, pa neće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 17:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ako si presla 40 onda savjet kao i drugima sto sam dao.....pravac Prag i klinika PFC....nasi ce ti tesko pomoci....kopiraj nalaze i posalji na mail Danici ili Mirni....javice ti se doktorica sa savjetima sta da radis...nece te zvati u Prag dok te ne dovedu u red.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 19:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1075
serendipity je napisao:
Hvala na odgovorima. Ja se zapravo borim s insulinskom rezistencijom i hipotireozom, zato me je i ponukalo da se možda prvo javim na Paprikovac, jer se ovaj njihov odjel valjda upravo time bavi, pa tek kad hormone i žlijezde dovedu u red šalju dalje, ako to ne da rezultat.
Sve ostale provjere i mene i supruga, koje se tiču samih reproduktivnih organa i njihovog zdravlja i funkcionisanja, su u redu.
A godine nam baš ne idu u prilog, prešla se 40, pa ne bih ni da gubim dragocjeno vrijeme. Da ne bude da nismo ni pokušali dobiti "kupovnu" bebu, kad već prirodno neće, pa neće.


Neka ti je sa srećom, pogotovo sa našim zdravstvom. Lično poznajem djevojku koja godinama nije mogla uspješno zaceti, pa su se nakon 4 ili 5 godina svega i svačega dosjetili da bi mogla biti insulinski rezistentna (a sve vrijeme je bila) i nakon par mjeseci dijete i vjezbe, uspješna trudnoća...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 19:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
dr. Vlaisavljević, možda i najveći stručnjak za VTO na ovim prostorima kaže da IR nema veze sa začećem. Takođe ni trombofilija.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 19:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1075
https://academic.oup.com/jcem/article-l ... .84.4.5596

Nisam pri računaru, ali mogu naci barem tuce med studija koje upravo tvrde suprotno. Cak i da je u pravu, je li IR doprinosi zdravlju zene, smanjuje rizik od komplikacijs u trudnoći i dobijanja trudjickog dijabetesa, ili rsdi upravo suprotno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 19:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Ja sam samo napisao ono što sam čuo od njega. Nisam toliki upućen u materiju da tvrdim da je ili nije u pravu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Za ir je u pravu za trombofiliju mislim da nije...barem na osnovu iskustava boraca za potomstvo a znam brat bratu 200 parova.Ja licno mislim da je to ipak individualno,nekome smeta nekome ne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Vjerovatno nema direktne veze sa samim začećem, ali ima sa opštim stanjem potencijalne trudnice. Govorim za IR. I ovo što krol napisa, vjerovatno je individualno.

Ali, ja za trombofiliju nisam ni znala do prije dvije i po godine. Tada sam imala vanmateričnu trudnoću i ležala sam gore 10 dana i toliko je slučajeva sa trombofilijom bilo, da ja nisam mogla vjerovati. Spontani+trombofilija, maltene uvijek ima neka žena da leži.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 21:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2010, 10:16
Postovi: 29
Moja IR nije baš specifična zato što je ne prate policistični jajnici (ciklusi uredni, ovulacija uvijek prisutna, razviju se folikuli...), tako da i ne znam kako ona negativno utiče na začeće...a kod moje dosadašnje doktorice se sve svelo na slijeganje ramenima. Čak ni TSH koji je povišen, nikad nije prešao nekih 8 (ako je gornja granica 4 i nešto) i dr nuklearne medicine mi govori da joj dođu trudnice koje su zatrudnile s TSH 50...
Zato su mi pali na um ovi gore na Paprikovcu, jer im u opisu odjela stoji "Obavlja dijagnostiku i liječenje endokrinoloških stanja i oboljenja u ginekologiji (konzervativno-medikamentoznoj indukciji), ovulacije, UZV praćenje ciklusa, hiruški- laparaskopske i histeroskopske operacije".

Ali eto, nekom se ne da baš tako lako. Nije više ni stvar grča i pritiska, prije par godina sam baš bila u panici i bio mi je kraj svijeta kad pomislim da neću imati dijete...sad smo već nekako cool i s mogućnošću da smo samo nas dvoje, ali definitivno nismo digli ruke od bebe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
naravno da ne treba da dizete ruke...moja supruga je bila jos starija pa rodila....ako su finansije problem drzava finansira 2 pokusaja i grad 1....toplo savjetujem ne ispucavajte to na medicos.....idite dalje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2017, 06:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
na fb imate odlicnu grupu: Борба за потомство-вантелесна оплодња

Tu imate savjete i iskustva zena, analize koje trebate uraditi, preporuke za dr i klinike i sl

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs