banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 07:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Maj 2017, 09:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1075
Pa ljudi šta se ovo dešava?

Gledam oko sebe, mogu iz prve pobrojati medju drugarima barem 5 mladih parova, koji se jako muče godinama da dobiju potomstvo, od vještačkih insemenacija, vještačkih oplodnji, konstantano pretrage, terapije hormonalne...

Pa i od mnogo onih koji su dobili potomstvo i za koje si mislio da je sve išlo glatko, tek kasnije čuješ - "samo šuti, tri godine nikako da zatrudnim"... Dakle, ko zna koliko je tek onih koji ne zatrudne u prvih godinu dana prirodnog pokušavanja (što je valjda gornja granica poslije koje se već počinje sumnjati na neplodnost i kreću pretrage), ali šute i "kriju sramotu".


Svjestan sam da je i sa medicinske strane oko 20 do 25% idiopatska neplodnost, to jeste, sve je (barem po pretragama) u redu kod oboje, ali "neće" i ne zna se uzrok nemogućnosti začeća.

Čuo sam iz prve ruke i mnogo ružnih iskustava sa Sibinčićkom i odnosom prema pacijenticama, zastarjeloj i invazivnoj metodolgciji - daju hormonske terapije od 30 pa i više dana, što se odavno izbacuje iz prakse i koriste se terapije od svega par dana, za isti učinak. Te o malverzacijama i zloupotrebi monopolskog položaja, o izuzetno niskoj stopi uspješnosti oplodnje (po principu, što više pokušaja, njoj više keša). Jadnim ljudima još samo to treba, da im neko na muci zarađuje :mad: :mad: :mad:

Isto tako, vanmaterično začeće, i naši vrli ljekari koji to ni ultrazvukom nisu kadri detektovati, je postala nešto svakodnevno, mislim da je većina imala nekog od prijateljica koje su to prošle :cry: :cry: :cry:

Kakva vi iskustva imate iz bliže okoline, da li sam ja samo u takvom krugu ljudi, gdje imaju nesreću da se bore sa tim problemom, ili je kod nas zaista to izuzetno česta pojava?


Poslednji put menjao zidarR dana 03 Maj 2017, 09:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 09:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20443
Lokacija: SAO Krmine
Nisi jedini.
I u mojoj okolini je sve vise mladih parova (25-30 god.) koji imaju problema sa prirodnim začećem.
Tuga.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 09:48 
takodje, znam i da je jedan brak riknuo zbog toga...


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 10:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Stil života dolazi na naplatu. Loša hrana, stres, manjak fizičke aktivnosti, višak alkohola i drugih opijata. Uske hlače, goli stomaci u dopičnjaci na debelom minusu. Kasniji ulazak u brak+čekanje da "stvoriš uslove".

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 10:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
dobra tema......poslije cu detaljno o tome...sad nemam vremena....samo cu reci....ja sam dobio dijete nakon 18 i po godina krvave borbe.....

nije to zoka...da je to ni po muke.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 10:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Ne govorim o vremenu nakon početka lječenja neplodnosti i odnosu ljekara nego o onome što je, po meni, uzork same neplodnosti kod nas tj njenog povećanja.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4337
Lokacija: Bojica Han
Joj zoka ljubim te nemoj bombati odokativno ne prilici ti.
Ja je znam ni jednog starog gradskog narkomana a da nije imao bar jedno dijete a nosali su i oni uske farmerke tukli konjak kad je kriza i rokali se cim su stigli.

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 11:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1075
Životni stil bez sumnje može da pogorša šanse za začećem i održavanjem trudnoće, ali stavljati to kao primarni faktor je zaista malo previše...


Imam poznanika koji su totalno neaktivni, pušači, oboje po 15-20 kg viška, zatrudnili čim su zamislili.
Isto tako parova gdje su baš pretili, neaktivni, po 20-30 kg+, bez problema i začeće i trudnoća i porod.

S druge strane znam par "sportskih" parova, koji ne mogu dobiti potomstvo nema šanse, a nikad cigare vidjeli, u odličnoj formi i kondiciji...

Godine su prenapuhan faktor, ukoliko je žena zdrava, sa 30+ će zatrudniti bez problema, samo će joj trebati koji mjesec duže.

Slika


Poslednji put menjao zidarR dana 03 Maj 2017, 11:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 11:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Imam troje djece i mogu samo zahvalna biti.
Za prvo trebalo 5 mjeseci pokušavanja, za drugo 4mjeseca i imala dvije školske trudnoće, završene carskim rezom, a onda se u trećoj trudnoći dešava vanmaterična, koja me i dan-danas buni. I sad, ja sam imala pozitivno iskustvo sa vanmateričnom, detektovana odmah, iako se plod smanjio, da ga je praktično bilo nemoguće vidjeti u jajovodu. Imati dvije odlične trudnoće i onda tako se nešto desi. Naravno, da na odjelu nisam ni smjela pisnuti, ni reći da mi je teško, jer čim kreneš da se jadaš, usta ti začepe žene koje nemaju nijedno dijete, koje imaju nebrojen broj spontanih, koje ne mogu zatrudniti, koje imaju po 2-3 vanmaterične, koje leže da sačuvaju trudnoću. Znači, strašno.
Poslije 6 mjeseci smo dobili dozvolu da probamo sa sljedećom trudnoćom i zakačila se isti mjesec i sad u junu će moja princeza napuniti godinu.
I imam u svom okruženju nekoliko parova koji pokušavaju, ali ne ide. Ili, imaju jedno, a drugo neće, pa neće.
Pomisli čovjek svašta: čime su nas bombardovali, uzrokuju li cigare to, alkohol... Ne znam.
Ali, da toga ima puno, ima. Da se ljudi zavlače, zavlače se. Ovo što zoka kaže, čekaju, pa kad skontaju da imaju problem, bude već malo pokasno.
Tužno.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 11:12 
Citiraj:
U posljednjih pola stoljeća prosječan broj spermija kod muškaraca smanjio se gotovo 50 posto, uz daljnju tendenciju smanjivanja

Statistike govore da oko 20 posto parova ne može postići trudnoću u prvih godinu dana nezaštićenih spolnih odnosa. Smanjena fertilnost pogađa i muškarce i žene, s tim da muška neplodnost u ukupnom broju bračne neplodnosti danas doseže i 50 posto.


http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/2264/


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 11:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5022
Lokacija: Gradiška
Za razliku od Krola, kod mene i supruge je borba trajala "samo" 5 godina, prvo nije bilo uošte trudnoće, pa onda nekoliko spontanih, biohemijskih, muke sa doktorima, prošli sve od Maribora do BG, da ne spominjem alternativu...na kraju nam je najviše pomogao jedan doktor ovde u BL, jedini imao ljudski i iskren pristup, doduše bilo ih je još koji su fino pričali ali... Što se tiče Sibinčićke i MedikoS ništa dobro nemam reći...
Klinac za par dana puni 3 godine a uskoro i novi podmaladak...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 11:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da karikiram Tolstoja, "sva (prirodna) začeća liče jedna na drugo, svaka neplodnost specifična je na svoj način", tj. uzroka neplodnosti je mnogo.
Činjenica jeste da je neplodnosti sve više u odnosu na recimo neke ranije periode.
Pojedinačne slučajeve možemo nabrajati do sutra, oni ne dokazuju ništa.
Loše savremene navike života sigurno ne utiču povoljno, ali nisu i presudne.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 12:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Evo ja cu malo opsirnije za sve one kojima,ne daj boze,bude trebalo pomoci a nemaju koga da pitaju ili svoju muku kriju.Opsirno cu i zato sto sam ovo vec poceo da shvatam kao svoju zivotnu misiju na ovom svijetu.Uputio sam 32 para a 23 bebe su rodjene.22 djevojcice i 1 djecak.Dakle,ko hoce djevojcicu citaj pazljivo :D :D
Ja i supruga smo se uzeli u najboljim godinama 24,25.Rat je uveliko bio u toku,ja stalno negdje na frontu,jebes rijetko ali kvalitetno,drugacije i ne moze sa 25 godina.I nista.Staje rat,sexualni zivot postaje redovan ali nema rezultata.Pocinju zapitkivanja porodice i prijatelja sta cekamo,sto necemo i sl.Nervoza pocinje da polako i sigurno ulazi u nas zivot.Klinika kod nas nema,specijalozovanih doktora nema,novca za inostranstvo nema,drzava ne prepoznaje problem i nema nikakve pomoci.
Odradjujemo ono sto je jedino moguce tada kod nas.Spermiogram iznad svih prosjeka.Fantastican rekao bih ja da se pohvalim.Zena se pregleda.Klasicni ginekoloski pregledi.Sve ok.Terapija.Strpljenje i opustitet se i jebite se dok vam oci ne pobijele.
Postajemo svjesni problema i okrecemo se narodnoj medicini i travarima.Ma kakvi.Nista.
A onda Sanja otvara ordinaciju.Prvi smo pacijenti.Pojma nemamo o tome.Ulazimo u postupak koji kosta kao i danas,ko svetog Petra kajgana.Nista.Imamo najgoru mogucu dijagnozu.Idiopati.Nemamo djece a medicina nema odgovor zasto.Sa stanovista medicine smo potpuno zdravi.Istresamo svu dotadasnju ustedjevinu,sto postupci sto inseminacije.Nula bodova.Polako shvatamo da je to grana medicine koja je ocigledno prije svega biznis.Lova do krova.Prvu bebu iz te ordinacije radja ona sto u Laguni radi za rostiljom.Danima,mjesecima je exploatisu a niko ne kaze koliko to sve kosta i kako su male sanse za uspjeh.
Donosimo odluku.Idemo dalje.Maribor.Kad vec toliko placamo platicemo najbolje.prof dr Veljko Vlaisavljevic.Godinama smo bili pacijenti Maribora.Nista mi se gore nije sidjalo.Samo na zenino insistiranje sam ostao gore toliko dugo.Slovenci ko slovenci,iako ni jedan dr nije slovenac,od svega toga su napravili strasan biznis.Ceka se po godinu dana.Do 15 h su slovenci.Dodju sa zenom pod ruku,udju jedno po jedno,odradjuju posao i idu kuci.Gospoda.Ostali narodi bivse SFRJ poslije 15h.Sve zene odjednom.Drkas po svlacionicama.Bio sam ljut kao ris.Galamio .Psovao.Placam a doveo sam zenu ko kravu pod vola .Jel slovenke imaju dostojanstvo,privatnost i intimu a nase ne?Jebe se njima sta ja pricam,hoces neces ko te jebe.Nakon niza godina,desetina hiljada eura datih na bezuspjesne pokusaje prof Vlaisavljevic u jednom razgovoru kaze....opustite se.To je bila ta kap,inicijalna kapisla,fitilj da planem.Jel ti to mene zajebavas profesore majke ti?Sta da se opustim?Pa ne jebem je od juce nego 16 godina?Cuj opusti se.Vecu tremu imas ti da je pregledas nego ja da je jebem jebalo te opustanje.Ustaj zeno ajmo dalje ,trazimo mjesto gdje nece reci opusti se.
Pored svega,moram reci,visoko ali bas visoko cijenim dr Vlaisavljevica.Nema boljeg u Evropi za neplodnost.Njegov problem je pretrpanost poslom koja je presla u rutinu.Udri menopurima...a slabo raste folikul...udri jos vise menopurima,stop inekcija,vadi sta ima i to je to.Nestao je individualni pristup u Mariboru.Imaju protokole koje saraju .Ako ne radi jedan evo drugi treci cetvrti.
Ali oni su ti koji su primijetili porast problema neplodnosti.On je taj koji radi istrazivanje i jednu studiju o uzroku.Rekao mi je,granice neplodnosti prema pacijentima koji im dolaze i gdje je nagli skok poklapa se sa ratom zahvacenim podrucjima.Pogotovo podrucja gdje je bilo i nato bombardovanja.U pravilu su to idiopatske neplodnosti.Nema nikakvih dokaza o direktnoj povezanosti ali je vrlo indikativno sto se to poklapa.
Bio je skoro tu kod nas u BL.U vrlo dogledno vrijem cemo dobiti jednu od najsavremenijih klinika u Evropi.On je savjetnik.Nekim ljudima koji se oko toga uveliko pitaju sam rekao i tvrdim da je tako.Dzaba vam sve najsavremenije masine i doktori.Ubodite pravog embriologa i zavrsili ste posao.Platite Hlinku iz Praga koliko god da trazi i na konju ste.

Bio sam,i sad sam clan jednog foruma.Jedno 4000 zena i ja jedino musko.Bio jos jedan poslije iz Osijeka.Tim zenicam sam zahvalan do groba.One su mi u razgovoru rekle Prag.Kontam kakav jebeni Prag,sta cesi o tome znaju.Pricam zeni i ona kaze ajmo tamo.ZInula njoj guza da seta Karlovim mostom a beba ako bude bude.Vidim ja bice izlet,dva tri.Kontaktiram Prag.

nastavice se....nemam vise volje kucati :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 12:51 
Prepade me Zoka, kakva je procedura da se odradi spermiogram i koliko kosta?

Odem po uputnicu, zatim gore u laboratoriju, tu "pomuzem" uzorak i predam i cekam/dodjem kroz par dana, tako nekako?


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
tako je....nalazbude za sat dva....i sve je dzabe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 13:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1075
Takodje sam cuo sa vise strana samo pohvale za Prag. U sustini, ne bi trebalo ništa loše da se desi ako se ovjde pokuša 2 puta o trošku fonda, pa onda pravac Praha.

Milane, ako si dizao tegove i zaista uzimao proteine, onda požuri i provjeri kakvo je stanje, čuo sam za mnogo osoba koje su zbog priprema za takmičenja to unosile i poslije nisu mogle imati djece.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 13:07 
Citiraj:
Milane, ako si dizao tegove i zaista uzimao proteine, onda požuri i provjeri kakvo je stanje, čuo sam za mnogo osoba koje su zbog priprema za takmičenja to unosile i poslije nisu mogle imati djece.


svi mi unosimo proteine, ali ti vjerovatno mislis na "vjestacke" tj. proteine u prahu, oni nemaju nikakvu veze kada je sterilitet u pitanju, otprilike kao secer u prahu, samo sto je protein zdraviji... ;)

Takmicari koriste anabolicke steroide...unosenje makronutrijenta u prahu nema bas velike veze sa zloupotrebnom lijekova...mada ni oni ne dovode skoro uvijek do steriliteta, eno Víctor Martínez 2 sina i 3 cerke ima...


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 13:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
crni Milane nisi se valjda sprzio muckalicama

idi porodicnom i reci drkam godinama a nemam djece pisi sifru neplodnosti i daj uputnicu...tad je sve dzabana


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
2 para u najbližem okruženju su u borbi. Sad već imaju 35 i 40 godina.

Skoro jedna lijepa vijest, koleginica ode na trudničko, uspjelo joj u Pragu. Inače je 72. godište :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2017, 13:34 
_Krol_ je napisao:

drkam godinama a nemam djece


Slika

Nisam dirao muckalice...


jesi i ti ovo morao ispostovati?
Citiraj:
Jedna od ključnih stvari prije davanja uzorka jest apstinencija od ejakulacije koja mora iznositi minimalno 2, a maksimalno 7 dana (u optimalnom slučaju taj period iznosi 4 dana). Naime, nakon apstinencije kraće od 2 dana u uzorku se može pronaći manji broj spermija, dok se nakon 7 dana smanjuje njihova pokretljivost.


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs