banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 162 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Mar 2017, 10:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Kad imaš dijete sa posebnim potrrbama lakše je reći da je od vakcine nego priznati da uzrok može biti u stilu života roditrlja u mladosti, ponašanjem majke u trudnoći ili, ne daj bože, nekvalitetnim genetskim materijalom.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 10:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Upravo identično mišljenje po tom pitanju imam. Žao mi je klinaca koji su često pokusni kunići takvih roditelja.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 10:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Takodje, pogotovo sto imam prijateljicu, defektolog, koja je radila sa autisticnom djecom i ona je otprilike takvog misljenja, tj. roditelji se hvataju za slamku.
Cinjenica je da se period pojave prvih simptoma autizma i MMR vakcine poklapaju, ali to ne znaci da se mogu dovesti u direktnu vezu, jer sta je sa svom onom djecom koja su prosla bez problema.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Ali se najčešće dešava da se poremećaj u genetskom kodu jednostavno poremeti.

Najviše halabuke o štetnosti vakcina se diglo oko autizma. Što je po meni van svake pameti, jer se još uvek ne zna uzrok pojave autizma. A povezuju sa vakcinom koja se prima sa godinu dana, a autizam najčešće počinje da se primećuje od prve godine života.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 11:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Nevjerovatni podaci o broju nevakcinisane djece, kao da se radi o Nigeriji a ne zemlji Evrope.

Ne moze se ovo svaliti samo na neobrazovan i needukovan narod. Pa i na zapadu ti imas neobrazovanih, pa nemas ovakvih situacija.

Mi jednostavno kod velikog broja ljudi imamo uredjeno to kontriranje prema doktorima i revolt prema medicini. Pa koliko je samo starijih ljudi pomrlo prije vremena, nece da slusaju doktore, sta on zna, necu u bolnicu, ne vodite me tamo i ta prica.
Kakvi god da su doktori kod nas, radije cu vjerovati njemu koji se skolovao 10-15 godina za to nego nekome sto pise tekstove po internetu. Otkud ljudima uopste hrabrost, da na osnovu tekstova sa fejsbuka, raznoraznih teoreticara zavjere ti to eksperimentises na svojoj djeci.


Ma.... ovo je nista u odnosu na to sta sam cuo od jedne obrazovane zene, iz BL, o ginekolozima i odlasku kod njih. Bas onako da se zamislis, pa ako ona razmislja ovako, kako li tek razmislja neko ko nije imao prilike da vidi svijeta... Jos na kraju dodaje, ma i sramota je bogami da ti pipaju grudi.

Osvjestenost o ginekolozima, odlasku kod njih, sta to oni rade i razlozi zasto se ne treba ici... e tu tek mudrost priucenih medicinara sa fejsbuka dolazi do izrazaja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Pazite, nije lako roditeljima koji imaju dete/decu sa problemom. A takvi roditelji su meta i plodonosno tlo za manipulaciju. Najčešće, jer je problem uzrokovan greškom doktora.

Npr. Cerebralna paraliza je veoma česta kod nas. Najčešće, jer nije prepoznata u trudnoći ili kao posledica teškog porođaja. Svaki put kad sam bila na onoj poliklinici, došlo mi je da plačem u kakvom stanju su ta deca i njihovi roditelji. Istovremeno zahvalna što je moje dete dobro prošlo. Malo je falilo da i on bude jedan od.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 12:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
O roditeljima danas tesko je i govoriti.Zakonom se treba regulisati sve.Od vakcinacije do svih sitnica vezano za djecu.Znam roditelje cija djeca imaju pola pokvarenih zuba jer nikada nisu bila kod zubara! Kada im kazem koliko drugih bolesti covjeku mogu izazvati pokvareni zubi,gledaju kao ovce,ali opet nastave po svom. Znam covjeka kojeg su roditelji napravili invalidom jer nisu mogli trpiti njegov plac dok je nosio aparat za kukove! Znam djecu koja u prljavoj garderobi stalno hodaju jer je vjerovatno majci tesko oprati ves! Znam roditelje koji ne rade nista godinama,djeca bolesna, zive u katastrofalnim uslovima dok oni planiraju cetvrto dijete uz onu bice nekako?? Mogao bih pisati do sutra ali skontali ste poentu.. Roditeljima ne treba ostaviti mogucnost odabira kod tih bitnih stvari! Kakvo internet informisanje kakvi bakraci.Roditelji znaju biti jako neodgovorni,a to treba rigorozno sankcionisati! Vakcina je jako bitna.Sad zbog neodgovorhih budala treba da se vrate bolesti koje su bile pred istrebljenjem, a vratile su se iz zemalja zaostalih u svemu migracijom.Vakcina ne stiti cijeli zivot vec odredjeni period (do 10godina od primanja ja mislim,ako grijesim neka me neko ispravi).Zato se kaze da oni koji nisu vakcinisani,mogu da zaraze vakcinisane.Sad tek shvatam Tesline rijeci, da budale treba sterilisati ma koliko to surovo zvucalo. Jer covjek koji svojoj djeci cini zlo nije za drugo,cinio to svjesno ili nesvjesno. Mi nismo divlje zivotinje, vec civilizovano drustvo i shodno tome kao pojedinci se trebamo ponasati. Moj otac je vakcinisan, ja sam i moje djete je. Mali rizik postoji, ali se mora prihvatiti.Sto zbog svog zdravlja,tako i zbog zdravlja drugih ljudi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 13:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
Upravo kao što je evil-dead elaborirao, ljudi se najstrašnije pecaju na čitav niz logičkih grešaka, prilikom donošenja zaključka ili mišljenja.

Zoka je lijepo naveo - ponašanja roditelja prije začeća, mogu drastično i dramatično izmijeniti sudbinu života potomstva.

Jedan od najočitijih - pušenje, koje trajno šteti genetskom materijalu: LINK
Citiraj:
More than 70 of the 7,000 chemicals found in tobacco smoke are known to cause cancer. Some damage DNA directly, but others ramp up mutations in more subtle ways, often by disrupting the way cells function. The more mutations a cell acquires, the more likely it is to turn cancerous.
Smoking is the most preventable cause of cancer in the world and accounts for more than 1 in 4 UK cancer deaths.


Još jedan od odgovora podložnosti ljudi glupostima, je glupost sama, jer IQ na ovim prostorima, u prosjeku, se vrti oko 90 jedinica. To nas ponovo vraća na upadanje u logičke greške, i nalaženja niza opravdanja, "viša sila" objašnjena, zavjera i ostalog, jer ljudi nemaju intelektualni kapacitet da povežu tačke, ili ako imaju - su previše samoljubljivi i samoživi da prihvate neke očigledne stvari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 15:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11339
Lokacija: PL / BL
Prije tri godine, kada mi se rodio sin, sjedim na porodjajnom pred salom a prilazi mi medicinska sestra sa nekim papirima da potpisem. Pitam sta je u pitanju a ona mi kaze da je to potvrda da dozvoljavam da vakcinisu dijetu. Ja onako zblanuto o cemu ona i da li se radi o nekim dodatnim vakcinama? Ne, nego o standardnim, obaveznim i besplatnim. Ja opet onako izgubljeno u nju a ona mi kaze da mnogi roditelji ne dozvoljavaju ikakvu vakcinaciju. Idioti...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ulaziti u bilo kakvu raspravu sa idiotima koji tvrde da ne treba djecu vakcinisati iz ovog ili onog razloga je uzaludno trošenje vazduha.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2017, 13:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Mi u Republici Srpskoj stvarno imamo problem sa brojem nevakcinisane ili neredovno vakcinisane djece.
Nazalost, mislim da ce biti sve gore i gore.

Ne znam zasto u medijima nema vise razgovora o ovom problemu. Mislim da bi pomoglo.

Sa druge strane razumijem i roditelje i njihov strah i njihove sumnje u efikasnost vakcina.
Trebalo bi i da se struka vise ukljuci u ovaj problem, najgore je prepustiti laicima i nadriljekarima da se bave ovim pitanjem i
da zagovaraju izbjegavanje vakcinacije, a prvi su koji svoju djecu vakcinisu.

Nije dokazana povezanost autizma i vakcinacije, a uradjeno je dosta studija na velikom uzorku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2017, 06:45 
Naletih na fb na ovo, ne znam je li istina.

Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2017, 07:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Bože sačuvaj...

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2017, 07:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Citiraj:
"Smatram da su vakcine otrov, a ne nešto što će pomoći djeci da ih sačuva od bolesti. Kad bi ljudi više bili edukovani o nuspojavama vakcina, više bi se zamislili. Vakcine sadrže živu, aluminijum i formaldehide koji nikako ne bi smjeli biti u krvotoku, a mi bebe izlažemo tome. Dugo godina i sama pratim istraživanja o vakcinama i potpuno sam sigurna da sam donijela ispravnu odluku o nevakcinisanju svoje djece. Zašto na svakoj bočici vakcine piše da se proizvođač odriče odgovornosti? Ako vakcine sprečavaju bolesti, zašto uopšte braniti nevakcinisanoj djeci da idu u vrtić ako su vakcinisana djeca imuna", rekla nam je Lidija Lj. iz Banjaluke, majka dvoje djece. Ona je istakla da nije imala probleme prilikom upisa u školu.

Citiraj:
U Banjaluci je svako drugo dijete nevakcinisano, što ostavlja ogroman prostor da nastane epidemija", rekla je Aćimovićeva za NES radio.

Naglašava da ovo nisu bezazlene bolesti i da je u Rumuniji od epidemije umrlo 17 djece.

http://www.nezavisne.com/novosti/banjal ... ano/420103

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2017, 08:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Neka krene od sebe, ništa joj ne fali, osim pameti. Očito je i previše vremena provela obrazujući se preko interneta. Još da je išta i razumela....

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2017, 11:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Novije vakcine ne sadrze ni zivu ni formalaldehide.
Sadrze malu kolicinu aluminijumskih soli, to je tacno. Nije dokazano da uzrokuje bilo kakve posljedice.

Inace se aluminijum svakodnevno unosi u organizam u malim dozama, vodom, mlijekom, hranom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2017, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Odlicna tema ali definitivno ili promenite naslov ili pisite isprano. Nije povezanost vakcine i autizma vec povezanost mmr/mrp (jedno te isto samo drugaciji naziv) vakcine i autizma. Niko ne pravi problem oko ostalih vakcina vec je samo mmr/mrp sporan i za njega se tvrdi i mu je nuspojava autizam.
Ja licno sam svog klinca od prvog dana u inostranstvu vakcinisao petovalentnom vakcinom sto mi je draze posto su ovde decu dva puta boli i davali im kapi te koristili takozvane trovalentne. Mislim da su sad i kod nas petovalente stigle. Mmr jos nije primio i ako vec ima 2 godine. Zvanicno u kalendaru kazu da mora to primiti sa 18 mjeseci ali u prici sa pedijatrom smo zakljucili d aon to moze primiti bilo kada u zivotu tako da cemo jos sacekati. Generalno, sva djeca oko nas su primila sve vakcine (takodje neka su primila mmr i posle 3 godine) i za sada nismo culi za neke nuspojave uzrokovane mmr-om.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2017, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Kao što sam već rekla, ako se ne zna kako nastaje autizam, kako može da se poveže sa vakcinom, i to kao nus pojava?!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2017, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Niko ne pravi problem oko ostalih vakcina vec je samo mmr/mrp sporan i za njega se tvrdi i mu je nuspojava autizam.


Za MMR tvrde da izaziva autizam, ali su ovi koji su protiv vakcinisanja protiv svih vakcina .. ukljucujuci i MMR.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2017, 18:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ovo je kamen temeljac antivaksera u regionu

Spoiler:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Neću više :D ovo je kap u moru ludila.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 162 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs