banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 09:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Sajma je stvarno dobar stručnjak, i divna zena. Ona je iz Banjaluke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
masa86 je napisao:
Tako je meni dr u Sarajevu savjetovala. A i sestre na Paprikovcu su mi tako rekle samo mene dr sa Paprikovca nije poslala na tu analizu. Ja sam ju radila tek poslije terapije na zahtijev dr iz Sarajeva.
Od ponedjeljka startam, moram uzeti uputnicu za infektologa pa kod njega u pd zahtjevati da mi trazi wb, onda opet porodicnom da napise uputnicu pa sutradan na paprikovac, koja je ovo glupost s ovim vracanjem porodicnom po uputnicu, 2017. a setaju te kao majmuna
40 i nepar maraka je participacija za wb na igm i igg na paprikovcu, ko bude radio ove testove to najbolje odraditi sve odjednom da ne hodas bez veze, ako treba pocastiti i obaviti sve. Sad kad uradim wb moram opet cekati 10ak dana nalaze, razvuce se to nepotrebno. Eventualno ako treba neko vrijeme izmedju elise i wb da prodje onda je opravdan al nisam to nigdje upratio

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Stari uradi taj WB na Paprikovcu, pa da si miran, nemoj nigdje drugo hodati.

Ti najvjerovatnije imas Herpes virus odranije nekad, to ti je ovaj CMV, to ti ima pola ljudi kod nas sad kad bi ih testirao, pa ti je najvjerovatnije zato pokazalo ovaj pozitivan nalaz na Boreliju. Nije cak ni pozitivan, to su granicne vrijednosti.
Svejedno, dok ne uradis WB ne mozes biti 100 posto siguran. Uradi to i miran si.
I nemoj nigdje dalje hodati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
filozof sa vrbasa je napisao:
Mene su prošle godine ubola dva krpelja i ja sam ih poslije nekoliko sati stručno uklonio. Pročitao sam da bi me zbog toga ova bolest nekada u budućnosti mogla stići?


Ne može. Mora proći 24 do 48 sati.
I uglavnom se poslije ujeda, ako je krpelj bio zarazen, brzo pojave znaci, ne mogu se prvi znaci pojaviti poslije 10 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja hodati moram, ako nije to jest nesto drugo, budim se umoran vec godinama, bole zglobovi, hvataju grcevi... Juce sam jedva izgurao dan na poslu, vucem se ko prebijena macka, pogotovo ovako kad zahladi, ajd ljeti i nekako al kad dodje zima gadno

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Jbga stari, onda moras.

Ja sam mislio zbog ove krpeljske bolesti da uradis test pa da ne ides nigdje dalje.

A za zglobove i misice imas u PD i reumatologa i neurologa, uzmi uput od porodicnog, uradi u domu zdravlja ove osnovne nalaze, ako vec nisi, pa otidji na pregled, da vidis u cemu je problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 10:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Kod neurologa sam bio, kod reumatologa nisam, al vidjecu ovo kad zavrsim, uglavnom neodustajem, valjda cu naci nesto, il sam za zicu, zica nije ni losa, u aprilu punim 15 godina staza, malo zice pa penzija :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 10:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
veljo1981 je napisao:
Kod neurologa sam bio, kod reumatologa nisam, al vidjecu ovo kad zavrsim, uglavnom neodustajem, valjda cu naci nesto, il sam za zicu, zica nije ni losa, u aprilu punim 15 godina staza, malo zice pa penzija :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Bome, ako si 81', dobro si se dosad naradio :D
15 godina, nije ni malo. Svaka čast.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jbg, prvih godina nisu prijavljivali,imao bih ja to ranije, naradio se nego sta, 240-250 h svaki mjesec na nogama u svakakvim uslovima,ja sam za penzije odavno :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 11:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Sad, ne bih da stajem na muku ovim upisom, pošto nemam nikakav praktičan savjet - osim da se dobro raspitaš i potražiš što boljeg ljekara jer stvar ne zvuči neozbiljno ( a puno je bitno da li će doktor stvarno posvetiti potrebnu pažnju ili samo otaljati), već samo eto da ti poželim sreću u rješavanju toga, ajd dok ti se da da pišeš ovdje nisi još "za baciti" :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 11:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nece se posvetiti, takvih nema, sto sam zavrsis to ti je, takva zemlja, ne mozes ih tuziti, ne mozes ih ubiti, a cim to ne mozes oni su slobodni da rade kako hoce a rade iz mog iskustva lose

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 11:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Zavisi, ima tu i tamo poneki doktor kom je stalo pa i neku lijepu riječ uputi, sad ne idem nešo po doktorima pa možda su takvi i izumrli u zadnjih 10 godina, ne znam :D
U svakom slučaju srećno, i ipak se pričuvaj "google liječenja", živi bio, da ne napraviš sebi nešto. Ako nisi siguran, raspitaj se, pa Beograd, bar koliko sam mogao čuti i dalje su svemir za nas, iako i oni ponekud imaju svoje probleme.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 11:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Tesko je izvuci da te posalju u bgd, kad sam trebao na vma pulmologiju morao sam dati 1000 km mita da mi potpisu lijecenje na vma, radi se kod nas i onda to nemas pravo raditi, sad sto kod nas nema strucnjaka il ih boli kar to je druga prica
Zeznuo sam se sto nisam otisao u Zagreb privatno al sad kad sam poceo ovako idem dalje pa ako ne dadne rezultate onda cu negdje dalje

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 11:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Ništa, ne daj se, izguraj to nekako.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 12:38 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
veljo1981 je napisao:
budim se umoran vec godinama, bole zglobovi, hvataju grcevi...


Jesi li kontrolisao hormone štitne?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 12:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jesam neka 3 sad kad sam krenuo s ovim, plus komplet krvnu sliku, komplet oci, jos hrpu nekih drugih krvnih pretraga u pd i bl, sve ok sem ovog igm-a
Ma mora biti borelioza, nemam vremena da ganjam ako nije ona :)
Imam te skacuce bolove, ujutro me bole zglobovi ajd sto bole na nogama, stojim cijeli dan pa bi rekao zato al sto bole laktovi kad ne radim s njima nista, nekad ne mogu normalno da hodam dok se malo ne zagrijem, trnu mi stopala i noge, trnu mi ruke, recimo dok pisem ovo na mobu od tog polozaja krecu da trnu, imao sam one krugove na obe podlaktice 2009-e... Ako bude borelioza otvaram ordinaciju :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Nisu baš svi u fazonu da što prije odjebu pacijente ako ne plaćaju, ima ih da se baš trude i žele da pomognu.

Što se tiče pregleda u Beogradu možeš uraditi i bez uputnice i podmićivanja, jer poslije podne rade privatno. Stari je prošle godine išao na VMA, čini mi se da je pregled kod specijaliste bio nešto oko 40-50 maraka. Koliko se cimaš ovamo za putovanje, participaciju i podmićivanje možeš tamo sve redovno platiti, samo prije zakazati telefonom.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 11 Dec 2017, 19:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Western blot rekao IgM granican, od sutra sam 2x dnevno na Azaranu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 30 Jun 2018, 13:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Jun 2018, 13:29
Postovi: 2
Cao ja sam novi pacijent od borelioze na zalost.Isla sam kod dr.Dautovic ali sam se prebacila kod dr.Milanovic iz Beograda.Tek 20__ak dana trosim doksiciklin 2x1 od 100 mg. pa nastavljam sa pancefom od 400mg jedanput dnevno.Pijem i kapsule esencijalnih ulja od maticnjaka i majcine dusice i naravno suplemente dobila sam iz Amerike sve organske.Ekam nalaz na jos 14 akterija jedino sto znam sada je da imam i helikobakteriju.Molim Vas ko je trenutno isto na terapiji i ko je u odmakloj fazi lijeenja da mi kaze sva pogorsanja i simptome koji su se desavali.Ja imam bolove u ledjima bubrezima jetri.Odnosno boli mecijeli stomak.Redukovala sam svu ishranuNe jedem nista slatko voce gluten gazirano uhljikohidrate.Hvala na bilo kojem savjetu i javljanju.Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 30 Jun 2018, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Trazi prijem u fb grupu lajmska borelioza (lajmska bolest), ovde ti nema ko sta reci na tu temu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs