banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 07:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 157 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Feb 2016, 20:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Nadmadraci, ima li iko i pomaze li to ista?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 23:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Imam ja dormeo 3-4cm, ne znam tacno, uglavnom tanja varijanta od dvije iz ponude. Ima i jeftinijih uzeti (Jysk itd). Ako ti je krevet ispravan, ravan, nije propao madrac pod dupetom, samo tvrd, onda pomaze. Ako lezaj/madrac ne valja, nece ti pomoci. Uostalom uzmes dormeo, probas, ako ti se ne svidi imas cini mi se mjesec dana da ga vratis, ali provjeri prvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 08:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Madrac nije propao, nema kratera, ali me bole ledja pa sam u nedoumici moze li nadrmadrac ista pomoci. Nameracila sam se na neki iz jysk-a debljine 8 cm.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 08:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Ne znam sta bih ti rekao, ja se gnijezdim kao princeza na zrnu graska, nikako se nastimati. Nekad mi godi podloga, a nekad mi je to premekano pa sklonim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 08:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Oticicu, pa ih pregledati sve. Koliko sam razumjela nadmadrac sluzi ukoliko je madrac pretvrd? U tom slucaju mislim da mi nece pomoci.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Pa da, ja ga tako tretiram.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 13:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Blaf lopataj 15h dnevno fati se dobrog posla pa ces vidjeti kako se zaspiva uz stok od vrata.. kakvi crni madraci :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Bas bi ja studirao u ovim godinama da mogu lopatati. Neeema, otislo sve, samo se jos malo u glavu mogu pouzdati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2016, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4345
Evo stanja trenutno što se tiče vlage u sobi, ova zadnja je iz kupatila.
Bila 3 majstora, jedan rekao može se srediti emulzijom protiv gljivica, jedan strirodurom, a jedan mineralnom vunom i rigipsom. Pošto je vazda bilo kolko para, tolko muzike, račuanam da je ova zadnja opcija i najbolje.

Slika
bilder kostenlos

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2016, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Gdje je madrac?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2016, 17:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4345
osto dusek u drugom telefonu. Vlaga na njemu je samo posjedica ovog stanja

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2016, 08:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4345
update: bio i 4. majstor i rekao da je najbolje da se ništa ne dira, tj. da samo vanjska fasada može riješiti problem jer su zidovi goli beton.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2016, 15:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2014, 08:32
Postovi: 70
Na ovom sajtu http://www.mojsan.ba/ postoje odlični savjeti za kupovinu madraca.

_________________
Gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2016, 15:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12115
dtkbl je napisao:
Evo stanja trenutno što se tiče vlage u sobi, ova zadnja je iz kupatila.
Bila 3 majstora, jedan rekao može se srediti emulzijom protiv gljivica, jedan strirodurom, a jedan mineralnom vunom i rigipsom. Pošto je vazda bilo kolko para, tolko muzike, račuanam da je ova zadnja opcija i najbolje.

Slika
bilder kostenlos


Ta emulzija ti služi samo da ubiješ vec postojeće gljivice i da onda preko toga možeš okrečiti. Samo po sebi, to ti nije kompletno rješenje...
Znači namazati emulziju da ubiješ gljivice i osigurati da ne dolazi do velikih razlika u temperaturama i kondenzacije nekom vrstom izolacije. To može biti vanjska - klasična fasada ili unutrašnja - stirodur ili vuna i rigips...

Jbg, ovo nekako i najlogičnije zvuči...

Emulzija sama po sebi je jefina (čini mi se nekoliko KM), tako da ti se to čak i ako ništa ne planiraš raditi isplati uraditi....

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2016, 15:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12115
PartOfIT je napisao:
Na ovom sajtu http://www.mojsan.ba/ postoje odlični savjeti za kupovinu madraca.


Prezirem web stranice sa tonom...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2016, 21:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2014, 08:32
Postovi: 70
dtkbl je napisao:
tj. da samo vanjska fasada može riješiti problem jer su zidovi goli beton.

Bio sam svojevremeno u jednom stanu pun vlage, isto kao na ovim slikama, ... Kupim uređaj za izvlačenje vlage, uključim ga kako krenem na posao, a pri povratku zateknem oko 2 litre vode. Nakon par dana jedan takav ćošak samo obrišem suhom krpom, ... sve je otišlo i bilo ok. U svakom slučaju preporuka ako je stan prazan pola dana i možeš da ostaviš da zuji to čudo. Vlaga je bila prisutna samo najhladnija 2 mjeseca koliko nisam mogao prozračivati jer je bilo prehladno napolju.

_________________
Gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2016, 21:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2014, 08:32
Postovi: 70
Sargas je napisao:
To može biti vanjska - klasična fasada ili unutrašnja - stirodur ili vuna i rigips...


Komšija je radio unutrašnju fasadu, ne znam detalje sem da je nakon par godina konstatovao da nije riješio problem.

_________________
Gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2016, 21:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2014, 08:32
Postovi: 70
Sargas je napisao:
Prezirem web stranice sa tonom...


Samo za tebe:
Spoiler:
Kako odabrati madrac?

Savjeti za odabir madraca za Vas
Spavanje nas osvježava i regenerira više nego išta. Kvalitetan san nas odmara i čini nas vedrim te je nužna stvar za naše normalno svakodnevno funkcioniranje. Iako provedemo 33% vlastitog života spavajući, na odgovarajuću podlogu spavanja, madrac, obratimo pažnju tek onda kada počnemo imati problema sa nedostatkom sna.
Za milione ljudi širom Svijeta, posljedice nedostatka sna, stres, teža koncentracija, pravljenje grešaka, pa i neki teži oblici problema su svakodnevna pojava. Ali, to ne mora biti tako. Odaberite odgovarajući madrac shodno vlastitim navikama spavanja.

Navike spavanja
Prije kupovine madraca trebate prepoznati i preispitati neke svoje potrebe ili navike spavanja. Budite sigurni da je kupovina madraca ulaganje u vlastiti kvalitet života te da je kupovina madraca nešto što se ne dešava svaki dan. Neznatno povećanje izdatka za madrac, ako je odgovarajući, može se višestruko odraziti na Vaše zdravlje. Razmislite; u kojem položaju najčešće spavate, koje su podloge više kompatibilne Vašem tijelu-mekše ili tvrđe, ako kupujete bračni madrac koja dimenzija bi bila najbolja opcija, patite li od alergija? Industrija sistema za spavanje je daleko otišla u tehnološkom smislu i budite sigurni da među našim madracima se krije Vama odgovarajući, a prepoznati se može ako i Vi prepoznajete svoje navike spavanja.

Kako i koliko ljudi spavaju?
Postoje tri navike, ili oblika spavanja kod ljudi. Možemo spavati: na strani, na leđima te na stomaku. Prema istraživanjima na strani spava ili zaspe 57% spavača, na leđima spava ili zaspe 17% spavača, na stomaku 11% dok ostali kombinuju položaje u toku noći. Svaki od tih vrsta spavanja ima svoje prednosti i nedostatke ali dominantna dva načina spavanja i to na leđima te na boku se smatraju najzdravijim. Spavanje nam pomaže unaprijediti imuni sistem, i također može balansirati naš apetit pomažući da reguliramo nivo hormona ghrelina i liptina koji imaju ulogu u određivanju osjećaja sitosti. Kada ne spavamo dovoljno osjećamo da trebamo više jesti što dovodi do gojaznosti. Da bi se svako ljudsko biće naspavalo potrabna je različita količina vremena. Za bebe je potrebno cca 16 sati spavanja svaki dan, za djecu od 3-12 godina 10 sati, od 13-18 godina 10 sati, od 19-55 8 sati a preko 65 godina 6 sati spavanja. Jedna trećina života koju prespavamo, daleko je od toga da ne igra ulogu u ostale dvije, naprotiv direktno utiče na energiju i uspješnost druge dvije trećine našeg života. Spavanje je aktivna faza za tijelo kada daje neophodno održavanje tijelu da bi osiguralo fizičko i mentalno blagostanje.


Spavanje na boku
Spavanje na boku koje je najzastupljeniji oblik spavanja sa 57% ima svoje prednosti koje se ogledaju u olakšanoj cirkulaciji krvi u tijelu, što je posebno bitno za trudnice kojima se ovaj način spavanja i preporučuje (i to na lijevoj strani). Kod spavanja na boku uveliko se smanjuje mogućnost hrkanja za vrijeme sna. Spavanje na boku zbog pritiska glave odn. lica na jastuk može dovesti do pojave bora. Dok spavamo na boku pritisak na rameni dio i dio kuka se povećava jer upravo na tom dijelu tijelo vlastitom težinom vrši pritisak na podlogu što može dovesti do bolova u tim djelovima tijela ako madrac nije odgovarajući. Zbog toga osobe koje obično spavaju na ovaj način udobnost pronalaze u mekšim ili umjereno mekanim madracima. Mekši madrac u poređenju sa tvrđim ne predstavlja proizvod koji će kraće trajati zbog svoje mekoće jer je napravljen od materijala koji imaju namjenu pružanja upravo te vrste udobnosti koja se postiže vrlo često i vanjskim slojem odn. samom navlakom madraca. Ključna stvar je u rasterećenju pritiska na ramena i kuk kako biste se probudili odmorni i naspavani. Idealan jastuk za spavače ovog tipa je visočiji jastuk koji će popuniti prazninu iznad ramena tako da glava i vrat budu u neutralnom položaju. Madraci sa zonama također mogu biti opcija za ovu vrstu spavanja. Razmislite o : Madrac Memory 4+16, Madrac Ortopedico, Madrac Dalia, Madrac Prestige, Madrac Galileo, Madrac Onix, Madrac Cooler.


Spavanje na leđima
Spavanje na leđima je po nekima i najzdraviji oblik spavanja kojeg preferira 17% spavača. Spavanje na leđima olakšava vašoj glavi, vratu i kičmi da zadrži prirodan položaj kičmenog stuba. Za vrijeme spavanja na leđima onemogućeno je vraćanje želučane kiseline zbog položaja glave u nivou iznad stomaka, dok neutralan položaj tijela spriječava pojave bolova u leđima i vratu. Također ne vrši se pritisak na lice spavača te nema pojave bora koje mogu nastati pritiskom lica na jastuk. Međutim, kod ovoga načina spavanja može doći do pojave hrkanja kao negativnog efekta. I ovi spavači koji preferiraju leđno spavanje, trebaju posvetiti pažnju za odabir odgovarajućeg madraca tako što bi pažnju trebali usmjeriti ka onim madracima koji se mogu smatrati srednje tvrdim do tvrdim madracima. Takvi madraci pružaju potporu tijelu kakvu ono treba a obratite pažnju na: Madrac Luna Extra, Madrac Erato, Madrac Pluto, Madrac Dalia Plus, Madrac Zen Dream Plus.


Spavanje na stomaku
Spavanje na stomaku je opcija koja je predmet navike 11% spavača. Najnezdravija pozicija za spavanje u odnosu na dvije gore navedene koja dovodi do otežanog stavljanja kičme u pravilan položaj, ističe pritisak na zglobove i koljena što dovodi do iritacije nerava te utrnuća, a i zbog položaja glave vrlo često i do bolova u vratu. Međutim, u ovom položaju teško može doći do hrkanja i eventualnog uznemiravanja partnera tim nezgodnim zvukom. Kod ove vrste spavanja jastuk je poželjno da bude tanak ili da ga čak i nema. Madrac koji se čini logičnim izborom je madrac srednje-normalne mekoće koji može Vaše tijelo na najbolji mogući način poduprijeti ali i pružiti mu osjećaj udobnosti. Razmislite o: Madrac Basic, Madrac Luna, Madrac Memory Roll 3+12, Madrac Zen Dream.

Obratite pažnju na:
TIP MADRACA: Postoje različiti tipovi madraca, kao što su madraci sa žičanim jezgrom, madraci od meke poliuretanske pjene, madraci od memory pjene. Najbolji madrac je onaj koji vam nudi najbolju potporu tijelu i koji je najudobniji za Vas.
PODLOGA MADRACA: Podloga madraca apsorbuje njegovu težinu i pritisak, te utiče na ispravnu funkciju madraca, i produžuje vijek trajanja madraca. Fleksibilna letvičasta podloga daje madracu mogućnost da u potpunosti ostvari funkciju za koju je namijenjen, da prirodno podupire tijelo tokom spavanja te poboljšava ukupni dojan udobnosti za 30%.
TVRDOĆA MADRACA: Ne mora uvijek značiti da tvrđi madrac znači i bolji madrac. Pretvrd madrac ne podupire tijelo ravnomjerno i pridržava samo najteže dijelove tijela. Premekan madrac se uliježe i ne dopušta kičmi održavanje njene prirodne linije. Nijedna od ovih situacija ne omogućava Vašem tijelu da se odmori tokom sna, jer mišići cijelu noć rade nastojeći namjestili tijelo u udobnu poziciju.
UDOBNOST MADRACA: Kada kupujete madrac dajte sebi vremena da ga isprobate ako imate tu priliku. Lezite na madrac i namjestite se u poziciju u kojoj inače spavate. Okrenite se sa jedne strane na drugu. Ako spavate sa partnerom, testirajte madrac zajedno kako biste bili sigurni da oboje imate dovoljno prostora za neometno spavanje. Uvjerite se da li madrac podržava prirodno savijanje Vaše kičme.
TRAJNOST MADRACA: Trajnost madraca zavisi od kvalitete materijala od kojeg je izrađen kao i načinom eksploatacije istog. Obratite pažnju na građu jezgre madraca (unutrašnjeg dijela), kao i na vrstu materijala kojom je obložen.
Cijena madraca zavisi od materijala od kojeg je napravljen, od kvaliteta konstrukcije i od veličine madraca. Stoga kupnju madraca posmatrajte kao ulaganje. Ne tražite samo najnižu cijenu, nego pogledajte najbolju vrijednost koju Vam nudi.

_________________
Gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2016, 07:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4345
PartOfIT je napisao:
Sargas je napisao:
To može biti vanjska - klasična fasada ili unutrašnja - stirodur ili vuna i rigips...


Komšija je radio unutrašnju fasadu, ne znam detalje sem da je nakon par godina konstatovao da nije riješio problem.


najgore je ostaviti onako, zimi se crni. Sutra dolazi moler stavlja stiropor pa kako bude...

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2016, 15:24 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Apr 2014, 22:46
Postovi: 8
Ja sam kupio madrac u jysku ,dreamzone f70 ,platio 200 km,madrac je od pjene(spuzve) ima i sloj memorijske pjene.Nisam zadovoljan madracom jer tijelo nekako utone u njega,previse je mekan i ljeti je nemoguce zaspati na njemu ,uzasno se grije madrac,kao da je neko nalozio vatru ispod.Mislim da je to zbog memorijske pjene koja zadrzava toplotu tijela.Izbjegavajte ovaj madrac,opruge su zakon.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 157 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs