banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 03:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2944 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 148  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Zenska tema o svemu
PostPoslato: 01 Feb 2012, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Nešto poslednjih par dana gledam neke klipove na youtube-u o šminkanju pa me to podsjetilo da mi mogle da imamo jednu temu u kojoj ćemo da ostavljamo prijedloge, da se savjetujemo koji su proizvodi dobri, koji ne itd.

Pa drage žene, kako se šminkate? Kako izgleda vaš omiljeni make up? Da li koristite više tamne ili vesele, vedre boje?

Ja sam prije par godine vječito stavljala crnu olovku a onda, ne znam ni ja kako, skontah da mi plava boja odlično paše uz smeđe oči. Plava i zelena. I tad počeh koristiti i malo veselije tonove. :)
Imam pune usne ali nikad nisam voljela ruževe, tipa crveni i tako to. Sve do unazad godinu dana. :D

A vi?

Evo i jednog klipa koji upravo pogledah.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QMxH_TcMjrw[/youtube]

PS Ukoliko postoji već tema slična ovoj ili ista neka moderator spoji ili šta već.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 22:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
puder je obavezan cim otvorim oci jer imam katastrofalan ten, pa ne mogu bez njega van, zapravo od muke se ne mogu ni po kuci bez pudera kretati. i rumenila.

inace mi je mrsko sminkati se i to rijesavam intezivno crvenim karminom :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Misliš, ne da ti se šminkati? :)
U srednjoj školi sam imala drugaricu koja je bukvalno patila od toga. Mislila je da je ružna bez šminke. Pa je znala ustajati u 5 ujutro samo da se stigne našminkati. :lol:
A meni svejedno. Zavisi mi od raspoloženja. Mogu otići u grad bez trunke šminke, a nekad mi dođe, eto da se sredim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Nemam pojma kako se šminkam. :lol:

Zavisi od raspoloženja, prilike, odjeće.

Puder koristim rijetko jer imam dobar ten. Uglavnom za neke prilike. :lol: Zimi stavljam malo tonirane kreme, ljeti ništa od podloga. Najčešće samo crnu olovku na gornji kapak i malo maskare i rumenila. Ako mi se da, poigram se sjenkama. Generalno, ne volim djevojke koje po danu nose noćnu šminku. Noću intenzivnije našminkam oči.

I uvijek pojedem ruž, sjenu, ili bilo šta drugo. Mama me uvijek ganja da stavim nešto na usne, ali dok ja nađem odgovarajući sjaj u jednoj od torbi... :lol:


M'kvice jesi li probala bijele i sive nijanse da staviš?

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 22:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
:lol:
Ljeti ni ja ne stavljam puder jer brzo pocrnim u licu pa mi ni ne treba. :)
Bijele nisam, sive jesam. Sivima sam zadovoljna, ali nešto mi se sviđa sad taj neki natural look, obožavam sjajeve i ruževe u boji kože, tako da se stope usne sa kožom lica.

Ovo mi se mnogo sviđa, samo meni ta smeđa nikako ne stoji, da li zbog boje očiju, ili naočala, nemam pojma. :-?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MwdnQC-ZrXA[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
ovo je savrseno. ja takodje koristim M.A.C. sjene, ali nemam ni blizu tako dobre cetkice.

sminka se treba prilagoditi godisnjem dobu, dobu dana i prilici. mislim da se sve manje mogu sresti modne gresnice sto se tice sminke...ili ja manje izlazim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
ма надам се да ћу у животу наћи дјевојку која је природно прелијепа,имао сам пар њих лијепих,али су патиле од пудера и нису биле свјесне своје љепоте. Шта год им кажеш,увриједе се,једној сам чак био купио за празник ону марамицу и послао поруку дабогда јој никад не требала,увриједила се и пукла тиква,иако ми вечерас шаље поруку да би могли поново кренути.

Дакле жене све сте ви лијепе нечијим очима гледане,нема потребе за вјештачком љепотом.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
slijedeci joj put posalji flasu sljive, nece ti garant poslati poruku da ponovo krenete, ali to tada nece biti ni bitno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
боа

Моје цуре нису алкохоличарке, дакле она не пије, што ће јој шљива?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
ja smatram da je sminkanje bespotreban gubitak vremena! 8) :D :D
aj kad ti je to poso il zabava, al da "moras" bezveze! :roll: :roll: :roll: :roll:
msm bolje da se svi naviknu na tebe u "prirodnom izdanju" jer svedno kazu ako se nekom ne svidjas izgledat ces mu lose sta god da uradis i obrnuto!!! 8) :D :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
boa, grešnica ima, vjeruj meni na riječ da ima.
Rekoh da ljeti ne stavljam puder. Pa se sad sjetih jednog primjera jako neukisne šminke. Ili je to zato što ja ne volim jaku šminku ili zbog nečeg drugog, pojma nemam. Uglavnom bilo je ljeto, topimo se svi na vrućini teškoj, neka svadba bila. Ide cura, sva iscrtana. Jedva sam joj uspjela reći da joj curi obrva. :confused1:
Dakle, ima grešnica. :)

Mrzim one roze i narandžaste pudere. Ili cure koje stave na sebe puder za dve nijanse tamniji. Eto, kad smo već kod toga, koji puder koristite?

Ja trenutno neki iz Oriflame-a. I nije mi loš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
мрквицо ниси више тужна?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9831
Lokacija: Далеко од раја
avatarx je napisao:
ja smatram da je sminkanje bespotreban gubitak vremena! 8) :D :D
aj kad ti je to poso il zabava, al da "moras" bezveze! :roll: :roll: :roll: :roll:
msm bolje da se svi naviknu na tebe u "prirodnom izdanju" jer svedno kazu ako se nekom ne svidjas izgledat ces mu lose sta god da uradis i obrnuto!!! 8) :D :lol: :lol: :lol:

:thumbup:

Živa istina, ali je činjenica ovo što kaže drinin vuk da se mnoge djevojke naljute ako im kažeš da su ljepše bez toliko šminke.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Jeste, u pravu ste.
A to da se cure naljute kad im to kažeš, to zbilja ne bih znala. Nikad mi niko to nije rekao. :lol: Mora da sam ljepša sa šminkom. :lol:
Više sam nenašminkana a kada se šminkam nikada to nije prenapadno i previše. Valjda zbog toga.
Mada neke cure jednostavno nemaju granicu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:43 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2012, 10:53
Postovi: 3
maskara,rumenilo i labelo..to mi je omiljena sminka,a puder iskljucivo zimi,i to ne svaki dan

_________________
Daj coveku vlast,pa ces videti kakav je covek!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
ваљда је то у женској природи,једноставно та количина несигурности и оно наше стандардно балканско "шта ће рећи овај ,шта ће рећи онај",губимо слободу и наносимо зло сопсвеној кожи,о томе се ради.

И раније су живјеле жене,а не коале,дакле и раније је свака могла у неограниченим количинама то стављат,али није и прије су цуре имале ту неку љепоту чистоће лица, код нас се ти пудери злоупотребљавају,стављају и кад се носи канта смећа до контејнера. Што је жалосно, у свијету је другачије, много су цуре опуштеније и много мање пажње посвећују тим козметичким стварима у раној младости дакле 15-.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Drinin, slažem se sa tobom od riječi do riječi.

vale_rossi je napisao:
maskara,rumenilo i labelo..to mi je omiljena sminka,a puder iskljucivo zimi,i to ne svaki dan

Ja ne mogu nikako rumenilo bez pudera staviti, ali nikako. :-?
A labelo uvijek nosim jer mi pucaju usne. Naravno, bezbojno labelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
Od sminke koristim samo maskaru, kreon, i labelo. Eventualno neki sjaj za usne, kad mi nestane labela. Puder nemam, niti ga koristim....
Iskreno, nemam zivaca za sminkanje, nit imam vremena, a i nisam nesto vjesta u tom, tako da sam zadovoljna i kad samo maskaru stavim. :oops:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:53 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2012, 10:53
Postovi: 3
Pa ne znam,ja ga stavim bez problema,s tim sto sacekam da mi krema dobro upije...mozda zavisi i od samog rumenila..

drinin vuk je napisao:
ваљда је то у женској природи,једноставно та количина несигурности и оно наше стандардно балканско "шта ће рећи овај ,шта ће рећи онај",губимо слободу и наносимо зло сопсвеној кожи,о томе се ради.

И раније су живјеле жене,а не коале,дакле и раније је свака могла у неограниченим количинама то стављат,али није и прије су цуре имале ту неку љепоту чистоће лица, код нас се ти пудери злоупотребљавају,стављају и кад се носи канта смећа до контејнера. Што је жалосно, у свијету је другачије, много су цуре опуштеније и много мање пажње посвећују тим козметичким стварима у раној младости дакле 15-.


Slazem se u potpunosti....po meni je logicnije ulagati u preparativu,i posecivati kozmeticara,negovati kozu,a onda sminka i ne treba,ili bar ne u toj nekoj meri....ja najvise volim da gledam rai uno,due,canal5,sve nasminkane,a sminka se ne vidi......takoo dooobro izgleda,ustvari te zene su vise negovane,nego sto su nafrakane,sto po meni i jeste poenta.....a to stavljanje pudera samo do prodavnice,to mi je bas bzv

_________________
Daj coveku vlast,pa ces videti kakav je covek!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 23:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9831
Lokacija: Далеко од раја
Nema ništa loše u tome da djevojka ili žena vodi računa o izgledu i da se malo dotjera, svi volimo takve. Problem je kada je nemogu poljubiti od silne šminke i kada na licu ima toliko pudera da je nesmijem zagrliti jer će početi da se briše o odjeću (što je manje bitno) i jer će dotična da živčani (što će ispizditi i mene koji imam živce ko brodske konopce).

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2944 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 148  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs