banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 02:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2944 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 148  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Ja ga koristim kao rumenilo.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
I ja sam pokušavala ali nije mi to-to jer nije u onim ružičastim nego baš u bronzanim nijansama. :-?

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
pa da, zato ga i koristim samo ljeti.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Hm... odakle da počnem :D Odmah da kažem razna video uputstva mi ne pomažu mnogo. Kad probam napraviti smokey eyes više izgledam kao da sam izvukla deblji kraj u tuči, pa sam odustala od toga :) . Naučila sam se dosta dobro našminkati sa 3 nijanse, sa 4 već ne znam. Uglavnom koristim sjenke u olovci i Rimmel obične. Ove Essence nisu loše, ali nisu mi dovoljno 'intenzivne' kad ih stavim. Puder mi je nekad teško naći, jer mi treba najsvjetlija nijansa, a da ne vuče na bež. Uzimala sam Manhattan i odličan je. Poslije sam uzela Mabyline (zbog reklame, je li) i lošiji je, previše je tečan. Inače puder probavam na zapešću, a ruževe na vrhovima jagodica. Taj dio je valjda najpribližniji onome kakav je na usnama.
Što se tiče maskare... Max Factor mi je neprevaziđen. Zaboravila sam kako se zovu, koristila sam i onu u debeloj tubi i u tankoj. Za obrve Essence olovka sa češljićem, nema potrebe uzimati skuplju odlična je :)
Šminku skidam kremom ili bebi uljem.
Naravno, ne šminkam se svaki put ovoliko, najčešće samo maskara i sjaj :)

Kako ste vi naučile stavljati tuš? Je li neko probao onaj 'tuš u gelu' što se stavlja četkicom, možda je lakše nego ovaj standardni. Meni to super stoji kad me neko drugi našminka ali sama ne mogu nikako.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 17:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Koristim tuš sa četkicom i meni odgovara. Ne vidim drugi način nego da pokušavaš. Možda bi ti bilo lakše da prvo naneseš dva sloja maskare, pa da onda po rubu trepavica pratiš tušem. Ne moraš odmah povući liniju, iz jednog puta, počni od sredine kapka pa prema van. I nemoj to pokušavati kad trebaš van, samo ćeš se unervoziti, pa ništa od toga. Uzmi sebi vremena. Ako pogriješiš najlakše ćeš popraviti štapićem za uši. Malo ga navlaži ili stavi neki tonik za skidanje.

Meni su oči nažalost jako osjetljive, pa šminku mogu koristiti samo na nekoliko sati svakih nekoliko dana. Ako je ostavim duže kapci mi oteknu i treba im nekoliko dana da se smire :(
Za maskaru mi je posve svejedno koja je, nisam primjetila neke veće razlike. I nju koristim svako nekoliko dana.

Puder koji koristim je tečni Catrice Infinite Matt, on mi je najnovije otkriće i ne planiram ga mijenjati ni eksperimentisati sa drugima dok god mi bude odgovarao. Uopšte se ne primijeti da imam puder, lijepo se razmazuje, nije težak, a nijansa mi savršeno odgovara. Jipiiiii :)

Do sad sam kupila ko zna koliko različitih pudera i onda ih lijepo poklonila dalje.
Nemam problematično lice, ali volim da mi je ten ujednačen, pošto sam jako svijetle puti vidi mi se svaka tačkica na licu.
Nekad koristim i puder u kamenu, za matiranje. Mada, meni za to dobro posluži i obični talk. Stavim ga mrvicu na veliku četku i samo pufnem dva-tri puta.
Sve planiram nabaviti neko rumenilo, ali mi se ne da, to odlučujem već godinama. Neko boje breskve ili sl.

Usne- samo balzam ili neko neutralno sjajilo. Karmin nisam uspjela pronaći, a da mi lijepo stoji. Uglavnom sebi izgledam kao neka seljančica. Trebao bi mi neki svjetliji, "mesaste" boje. Ili možda griješim, nemam pojma. Olovka + sjajilo mi je ok, ali mi se to ne da raditi, a i ja to brzo pojedem, ko bi stalno popravljao.

Kosu farbam kanom, miks smeđa i malo crne, svakih 4-5 mjeseci. Parfem koristim jako rijetko, Mexx.
Sad su moderne sve neke cvjetaste i slađušne note, na koje se ja ježima, pa nikako odabrati neki novi koji mi se sviđa.

Primijetila sam da mi nailaze periodi kad volim da se sređujem, i oni kad mi je to gnjavaža. Zadnjih nekoliko dana sam otpočela sezonu sređivanja, biće da je do februara i macanje :D

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 19:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Revan, i meni je bilo problem naučiti stavljati tuš. Ali poslije 1000 pokušaja ruka se navikla i sad ide bez ikakvih problema. Kao što je rekla PlavaMaca nemoj odmah pokušavati povući pravu liniju. Priđi što bliže trepavicama, ako treba spajaj tačkicu po tačkicu.
Trenutno koristim tuš iz avona, izgleda kao flomaster pa mi ga je najlakše nanijeti.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Revan je napisao:

Kako ste vi naučile stavljati tuš? Je li neko probao onaj 'tuš u gelu' što se stavlja četkicom, možda je lakše nego ovaj standardni. Meni to super stoji kad me neko drugi našminka ali sama ne mogu nikako.


Lijepo. Vježbom.

Prvo kupi eyeliner koji ima kraći kist. Kao ovaj m'kvicin ili nešto ovako:
Slika

Za početak nemoj da koristiš ovakve tuševe jer su duge četkice i teže se stavljaju:
Slika


Kad ne ideš nigde i imaš vremena, fino uzmi malo vremena da vježbaš. Lagano. Meni je u početku pomagalo da naslonim ruku na lice dok nanosim tuš. S vremenom se upraksaš, kao i za sve u životu: trebaće ti manje vremena a moći ćeš i da koristiš drugačije četkice. Lako se skida jer i za sve korskcije možeš da koristiš štapić za uši koji nakvasiš u vodi. :wink: I naravno, mnogo lakše je kada ga nanosiš od unutrašnjeg ka spoljnom uglu oka. :wink:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 20:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Hvala cure :love5: Eto ideje šta da radim u ovim snježnim danima kad se slabo ide vani :P

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Једно можда и безначајно питање,али ме живо занима.

Зашто већина дјевојака има катастрофалан изглед обрва?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 20:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Zato što ih ne zna pravilno počupati, najčešće isčupa previše ili ne onako kako odgovara njenom licu :wink:

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 20:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Revan je napisao:
Zato što ih ne zna pravilno počupati, najčešće isčupa previše ili ne onako kako odgovara njenom licu :wink:


Хвала ти на одговору, то је оно што ме код дјевојке углавном одбије,кад видим некако неуједначене,широке или превише уске,баш зна да допринесе ружноћи релативној.

Упоредио бих то са предугим ноктима,не знам колико ви цуре водите рачуна о неким стварима (могуће да сам ја као мушко тенкре релативни,али дајем своје мишљење) али мислим да 98% момака не воли дуге нокте,вјештачке такође.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 16:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Za nokte je najvažnije da su uredni. Ne volim ni ja predugačke, nepraktični su i za održavanje i za rad :)
PlavaMaca je napisao:
Meni su oči nažalost jako osjetljive, pa šminku mogu koristiti samo na nekoliko sati svakih nekoliko dana. Ako je ostavim duže kapci mi oteknu i treba im nekoliko dana da se smire :(
Za maskaru mi je posve svejedno koja je, nisam primjetila neke veće razlike. I nju koristim svako nekoliko dana.

Jesi li probala Alverde proizvode iz DM? To je neka posebna marka, bez vještačkih mirisa, boja itd. Imaju i proizvode za higijenu i šminku.

Ja kod maskare primjetim veliku razliku. Većina se poslije nekog vremena počne grudvati ili postane ljepljiva. Max Factor najbolje razdvoji i 'oblikuje' trepavice i ista je i prvi i zadnji dan do kad traje :)

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 17:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Da se i ja obratim na ovoj ženskoj temi :D

Danju se ne šminkam, a ako se našminkam onda je to iz nekog posebnog razloga ili zato što mi je tako došlo! Ulgavnom, jako rijetko, a ljeti nikad.
Kad se šminkam koristim puder, i to ovaj:
Spoiler:
Slika

konačno sam našla nešto što mi savršeno odgovara... više je krema nego puder

crnu ili tamno plavu olovku za oči...

sijenku skoro nikad ne koristim... ako i koristim, onda neku tamnu

maskara... još nisam našla neku koja mi savršeno odgovara

i crveni ruž, bez njega kao da se nisam ni našminkala :)

za skidanje šminke: vlažne maramice


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 18:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Revan je napisao:
Za nokte je najvažnije da su uredni. Ne volim ni ja predugačke, nepraktični su i za održavanje i za rad :)
PlavaMaca je napisao:
Meni su oči nažalost jako osjetljive, pa šminku mogu koristiti samo na nekoliko sati svakih nekoliko dana. Ako je ostavim duže kapci mi oteknu i treba im nekoliko dana da se smire :(
Za maskaru mi je posve svejedno koja je, nisam primjetila neke veće razlike. I nju koristim svako nekoliko dana.

Jesi li probala Alverde proizvode iz DM? To je neka posebna marka, bez vještačkih mirisa, boja itd. Imaju i proizvode za higijenu i šminku.

Ja kod maskare primjetim veliku razliku. Većina se poslije nekog vremena počne grudvati ili postane ljepljiva. Max Factor najbolje razdvoji i 'oblikuje' trepavice i ista je i prvi i zadnji dan do kad traje :)



Jesam, sadrži nešto što me nadražuje :( Već znam po mirisu kad u proizvodima ima to nešto, ali ne znam šta. Nije baš da mi je toliko stalo, pa da pratim i upoređujem koji su sastojci.
Bila sam kupila Max factorov puder, i imao je to nešto, a ja nisam mogla nanjušiti, jer sam bila prehlađena i nos začepljen. Bio je na akciji i nijansa mi je odgovarala, ja sva sretna :) Prvi put kad sam ga stavila vidim nešto ne štima, oči peckaju, al kontam od prehlade. Poslije par sati sam skontala o čemu se radi. Nakon toga sam pokušala još jednom kad sam ozdravila, čisto da provjerim. Djeluje na mene kao da režem crveni luk. Počnu me peći oči, suziti, i sve me nekako svrbi :D
Ne mora nužno značiti da je to nešto od sintetičkih sastojaka. Ja inače nisam sklona alergijama i ok sam zdravlja, al eto O.o

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
ej da, htjedoh reći za te DM... i meni smetaju, ni miris mi se ne dopada, a i čudni su mi na koži... dok moja bivša cimerka sve njihovo koristi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Kupila sam ovo
Slika

Malo je reći da sam prezadovoljna! Oduševljena sam! Sve prekriva!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 20:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
kako objasniti kako se sminkam hmm slicno ko Eva Longoria recimo, pa koga bas zanima neka ubaci u google :D

maskara - lancome hypnotic, nije lose ni max factor, i od loreala ima par koje su ok

nedavno uzela na snizenje ( mislim 80% cak) tecni puder bourjouis ,kostalo 6 KM reko ajd da vidim bas, bile 2 flasice jos samo
i mogu reci da sam bas zadovoljna, nijansa je svetlija sto je ok jer kad pocrnim malo ne koristim tecni puder

posto imam smedje oci (ponekad izgleda kao da ima malcice zelene boje) od sjenki volim zelenkaste nijanse,boju masline, bronza, braon nijanse, krem onako sjajno za ispod obrva malo, purple (nesto kao tamnoljubicasto)
MAC ima odlicne sjenke ali paprene, ja imam neki set 4 sjenke u kutiji od diora super suuu..uzela novo preko ebay za 20 evrica :)
za usne isto nesto prirodno, boja karamele,ili apricot ,roze itd..za posebne prilike i malo jaci karmin (ali onda oci ne tako upadljive)

tus ne koristim,nekako mi i ne stoji hmm, djeluje mi neprirodno..a mnogo zena ne zna ni staviti pravilno, ili neravno, debelo itd..koristim samo kajal olovku crnu braon ili u nijansi sjenke

sto se tice obrva drinin vuk je u pravu, idealne su formirane obrve koje djeluju prirodno a opet dotjerano i uredno. Inace kod sebe najvise mrzim ako nisam sredila obrve i nikada mi se ne desava skoro. Najgore mi kad vidim da neko cupa obrve odozgo, ili skroz tanko pa iscrta olovkom vidljivo, (jos nijansu ne ubode),ili ako je izraslo bas vidljivo itd,, jao jao :D

u vezi alverde ne koristim sminku tj nisam probala, ali ima par proizvoda koji su ok, npr njihov dezodorans koristim, tecni sapun za ruke, neki gel za umivanje koji nije los.
Za skidanje sminke sa ociju koristim Balea jeftino a meni skroz ok, a umivam se trenutno sa Vichy 3 in 1, dobar je

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 20:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
nisam preveliki stručnjak što se tiče šminkanja,i obično mi treba 3-4min za to :) osim ako nije riječ o nekoj prilici pa onda posvetim malo više pažnje,čisto da ne plašim narod okolo :) - preko dana gotovo uvijek koristim tamniju olovku za oči i maskaru(najviše mi odgovara l'oreal-lash architect)..sjenku ponekad ali je to u nekoj blažoj nijansi da se minimalno vidi, puder stavljam rijetko,jednostavno ne odgovara mojoj koži,rumenilo takođe.. sjaj s vremena na vrijeme-kako sam raspoložena

e sad jedno pitanje,možda je neko to i pominjao tako da se izvinjavam ako se ponavljam..
interesuje me vaša preporuka što se tiče olovke za oči.. ova koju sad koristim je pri kraju,a više je nema gdje za kupiti :( odlična mi je pošto se jako malo razmazuje za razliku od mnogih drugih koje sam stavljala ,a koje se ili razmažu ili jednostavno nestanu kao da je nisam ni stavila


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Essence olovke probaj. Ja kupujem njih i odlične su mi. Jako intenzivne boje, postojane a uz to i jeftine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
ja ovu koristim i zadovoljna sam
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2944 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 148  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs