banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Maj 2024, 21:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Sep 2011, 00:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
-sretnica- je napisao:
U Palasu ne lijece bolesnu djecu,to je bitna razlika.
Roditelj dobije mogucnost da bude i nocu uz svoje dijete koje se lijeci.

Добије могућност!!!!!!!!! ДОБИЈЕ МОГУЋНОСТ!!!!!!!!!
Наше здравство је отишло у ...! Присуство родитеља уз дијете није никава привилегија, већ има терапеутски ефекат! А ви наплаћујете родитељску љубав јер је сматрате привилегијом!!!!
Одох се бацити у Халил! Ако преживим имам оружје да се само-убијем, да вам жив у руке не паднем!!! :sad4:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Sep 2011, 20:15
Postovi: 11
Evil_Dead je napisao:
-sretnica- je napisao:
U Palasu ne lijece bolesnu djecu,to je bitna razlika.
Roditelj dobije mogucnost da bude i nocu uz svoje dijete koje se lijeci.

Добије могућност!!!!!!!!! ДОБИЈЕ МОГУЋНОСТ!!!!!!!!!
Наше здравство је отишло у ...! Присуство родитеља уз дијете није никава привилегија, већ има терапеутски ефекат! А ви наплаћујете родитељску љубав јер је сматрате привилегијом!!!!
Одох се бацити у Халил! Ако преживим имам оружје да се само-убијем, да вам жив у руке не паднем!!! :sad4:

Nemoj da pokusas da se samo-ubijes,jer ako ne uspes onda garantovano stizes meni. :o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Не бој се! Имам ја 10 година медицинског образовања у гузици и двоје љекара у породици, знам и сам себи помоћи! Не бих теби у руке, да ми не наплатиш братско-сестринску љубав њихову! :lol:
Него, не рече ми ти шта то родитељ добије за 50 КМ осим љекарске бриге за дијете коју су медицински радници обавезни пружити пацијенту и какав то трошак боравак родитеља прави?

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:18 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
-sretnica- je napisao:
Jim Walsh je napisao:
@ sretnica
Имаш два поста на овом форуму и оба су на овој теми, дакле вјероватно си једна од оних које испијају кафе док пацијенти умиру.
Ништа од написаног није претјеривање, чак напротив - многе ружне детаље сам прескочио да не давим људе.

Као што неко рече: ако је теби потрес мозга дјетета од три године "претјеривање" онда је потпуно јасно зашто вам свако мало горе неко умре.


1 - Cesto ulazim na ovaj forum,priznajem da nisam mnogo aktivna 2- ali ovaj put sam zaboravila lozinku,zato sam morala ponovo da otvorim nalog,pa imam samo dva posta.
Ja ne pijem kafu,ne podnosim kofein.....tako da niko nije umro dok sam ja pila kafu.
A ljudi umiru,u bolnici,a i van nje,to je nesto neizbezno.


1 - cesto ulazis, to je bitno..
2- kako neko ko cesto ulazi moze zaboraviti lozinku pa odluci za novi nalog.. a za novi nalog opet nova email adresa..zar nije logicno da kad zaboravis lozinku prijavis i dobijes email kako da resetujes lozinku...ili si i email zaboravila za svoj prethodni nalog sa kojim si "cesto ulazila"


aj sad jedno ozbiljno pitanje...koliko naplacujete stolicu, ukoliko roditelj zeli sjediti na stolici citavu noc, dok bdije nad svojim djetetom...

-sretnica- je napisao:
Evil_Dead je napisao:
-sretnica- je napisao:
P.S. Roditelji placaju krevet ako zele provesti noc sa djetetom,takva su pravila.

Пази сретнице, ноћење у хотелу Палас је 75 КМ за једнокреветну собу, а дјеца до 5 година не плаћају! У цијену је урачунат и доручак, плус не можемо поредити Палас са КБЦ-ом!!! http://www.hotelpalasbl.com/sr/cjenovnik.html
И ти мислиш да је то у реду?! Да су то правила?! Правила чијег манијакалног мозга? Поредити хотелску услугу с болничком!? Иди молим те!! :cry:

Svaka institucija ima svoja pravila,tako i KC BL,tako i Palas,ali ta dva objekta ne mogu da se uporede.Njihove usluge ne mogu biti predmet poredjenja.


usluge hotela i bolnice ne mogu da se porede..al usluga bolnice mora da prevazilazi usluge hotela jer su "bijeli mundiri" dali zakletvu...ako si se odazvao na posao radi pomoci, onda pomozi a nemoj se bogatiti...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
spavac je napisao:
usluge hotela i bolnice ne mogu da se porede..al usluga bolnice mora da prevazilazi usluge hotela jer su "bijeli mundiri" dali zakletvu...ako si se odazvao na posao radi pomoci, onda pomozi a nemoj se bogatiti...

Тако је спавач!
Био сам "бијели мундир", и на страну моји разлози да напустим (ликови који су са мном уписали прије 12 год и даље нису завршили, ја на вријеме утекао! :lol: ) али видио сам и кроз средњу и кроз факс да ту нема ни "з" од Заклетве...
Кад мени једном сестра на одјелу док сам био на пракси рече (кад сам полетио на запомагање пацијента): "Ма, пусти га болан, нек јауче, престаће!" било је готово с мојом медицином! :cry:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:28 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
-sretnica- je napisao:
Evil_Dead je napisao:
Шта родитељ добије за 50 КМ? Осим непроспаване ноћи крај својег болесног дјетета? :confused2:

U Palasu ne lijece bolesnu djecu,to je bitna razlika.
Roditelj dobije mogucnost da bude i nocu uz svoje dijete koje se lijeci.


ako roditelj plati jos 10 KM onda dobije mogucnost da recimo svom malisanu cita Druzinu Pere Kvrzice..za uplatu sljedecih 10 KM dozvoljeno mu je da pomiluje svoje dijete il drzi dijete za ruku..novac stvarno kupuje "mogucnost" da roditelj bdije nad malisanom..

pa ko tebi dade bijeli mantil da mi je znati...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:31 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Evil_Dead je napisao:
spavac je napisao:
usluge hotela i bolnice ne mogu da se porede..al usluga bolnice mora da prevazilazi usluge hotela jer su "bijeli mundiri" dali zakletvu...ako si se odazvao na posao radi pomoci, onda pomozi a nemoj se bogatiti...

Тако је спавач!
Био сам "бијели мундир", и на страну моји разлози да напустим (ликови који су са мном уписали прије 12 год и даље нису завршили, ја на вријеме утекао! :lol: ) али видио сам и кроз средњу и кроз факс да ту нема ни "з" од Заклетве...
Кад мени једном сестра на одјелу док сам био на пракси рече (кад сам полетио на запомагање пацијента): "Ма, пусти га болан, нек јауче, престаће!" било је готово с мојом медицином! :cry:


taki sam ti i ja...samo sam ja zbog takvih debila napustio duhovnu medicinu..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
spavac je napisao:
pa ko tebi dade bijeli mantil da mi je znati...

Хехехехе... Хоћеш да ти набројим имена? Ишао сам и ја у средњу медицинску... :lol:
spavac je napisao:
taki sam ti i ja...samo sam ja zbog takvih debila napustio duhovnu medicinu..

Ах, да... сконтах на некој теми да си требао бити свештеник или нешто слично. Значи... разумијемо се? Зато ја одох у филозофију... етика, јбг. :cry:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:49 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
radio kao pripravnik...bio sam im puno sumnjiv sto vjernike odvezem do bolnice, pomognem oko drva il ih razvezem poslije crkve...kao to nije moj posao vec samo treba da pricam za propovjedaonicom...babama i dekicama kulturno objasnis gdje se nalazi bus stanica, znas ono skolski uctivo im objasnis...za drva im isto najljubaznije kazes da otvore Bibliju i procitaju Psalam i sve ce biti uredu...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Feb 2011, 16:20
Postovi: 12
ma nase zdravstvo je dje i drzava

_________________
http://www.sastav.org/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:54 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
to nije problem, tako je i na zapadu...

meni smeta kad osoba ne zna sta prica, a zdravstveni je radnik...prica kako ipak ima pojedinaca koji se drze zakletve, kako je ona medju pojedincima a onda za 50 KM pljune na sve to...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
spavac je napisao:
radio kao pripravnik...bio sam im puno sumnjiv sto vjernike odvezem do bolnice, pomognem oko drva il ih razvezem poslije crkve...kao to nije moj posao vec samo treba da pricam za propovjedaonicom...babama i dekicama kulturno objasnis gdje se nalazi bus stanica, znas ono skolski uctivo im objasnis...za drva im isto najljubaznije kazes da otvore Bibliju i procitaju Psalam i sve ce biti uredu...

Eeeeee... мој спавач... Да си мени водицу носао плус радио ово што говориш, гарант јa данас не бих био атеист! Па тебе би свак пожелио за пароха (или како се то зове у твојој вјери)?! Ако и даље вјерујеш у Књигу, а не у "апостоле", вози бакице, цијепај им дрва, и све што мислиш да један поштен вјерник треба и не бери бриге! Бићеш бољи свештеник од оних који су ти рекли да не ваљаш!
Само немој постати један од ових бијелих мундира! Please! :cry:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 02:05 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
odlucio sam da budem samo vjernik..svestenicki poziv je dobar ukoliko su ti sefovi dobri sa mozgom..al fotelja i para pokvari covjeka..

kao medicinski radnik ti si svjestan da je ljudima potrebna pomoc i takodje si svjestan da se moze izvuci lova...to je biznis..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 02:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
ЕКСКЛУЗИВНО! На КБЦ Бањалука откривен лијек за све болести! Уз минималну доплату од Х марака (зависно дал имате ил немате везу!)
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u5hv796Gmr0[/youtube]

:lol: :lol: :lol:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 02:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
spavac je napisao:
meni smeta kad osoba ne zna sta prica, a zdravstveni je radnik...prica kako ipak ima pojedinaca koji se drze zakletve, kako je ona medju pojedincima a onda za 50 KM pljune na sve to...

Потписујем!

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 02:41 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
-sretnica- je napisao:
Jim Walsh je napisao:
@ sretnica

Ништа од написаног није претјеривање, чак напротив - многе ружне детаље сам прескочио да не давим људе.

Као што неко рече: ако је теби потрес мозга дјетета од три године "претјеривање" онда је потпуно јасно зашто вам свако мало горе неко умре.


A ljudi umiru,u bolnici,a i van nje,to je nesto neizbezno.


a ovdje je zasluzila samarchinu, bez obzira sto je zensko..mislio sam prvo da stavim jedno 10 smajlija za ovako logicki odgovor, al skonta da ipak pricamo o ozbiljnim stvarima..

leti majka sa klincem po bolnici i naleti na sretnicu..majka vristi u panici "pomoc, dijete mi umire" a sretnica odgovara "pa gospodjo kaj se ne bum smirili, smrt je neizbezna"...

ajkulo izvini za trolovanje..al ako mi i sutra das "mogucnost" platim ti 10KM..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 02:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
О, смрти неизбјежна, погоди ме муњом својом да инстант умрем, да ме сретнице не лијече и над мојим полуживим тијелом не говоре студентима: "Alas, poor Evil_Dead! I knew him, Horatio!" И наравно да је смрт неизбјежна... :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 07:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
-sretnica- je napisao:
Sto se tice dijagnoze-to zavisi od doktora i od pacijenta,50:50.A madraci su zamijenjeni zar ne? Ne kazem da su uslovi savrseni,ali nemojmo blatiti sve zaposlene i samu instituciju zbog nekoliko neodgovornih zaposlenih,mislim da to nije fer!
P.S. Roditelji placaju krevet ako zele provesti noc sa djetetom,takva su pravila.


Na ovom odjelu su madraci zamjenjeni a sta je sa ostalim odjelima? Sta je sa hirurgijom koja se raspada ili sa urologijom gdje sestra baci plahtu na pod, ako se kojim slucajem prospe mokraca i ta ista plahta stoji na podu, smrdljiva, bez nade da ce neko da ju digne sa istih.

Kako objasnjavas cinjenicu da se nase medicnisko osoblje konstantno zali na obiman posao a i doktori i sestre u sobama imaju televizore? Ko ih je platio? Zasto su tu ako sestre nemaju kada sjesti od posla? Zasto pored bolesnickih glava ne postoji zvono za alarm, koji bi sestra u toku gledanja "Kasandre, Seherzade, Sulejmana i Co." uspjela da cuje i da dotrci do istog? Trcanje?! Jesam li ja to spomenula trcanje? Oprosti, do mene je.. Kako ce, pobogu, trcati kada su joj na nogama stikle a suknja uska kao da je krenula na stajgu a ne u smjenu od 8/12 sati.

Postoje li na svim odjelima osnovne untersilije za odrzavanje higijene pacijenata? Recimo... makaze i grickalica..

Ili, sta kazes na cinjenicu da pacijent dobije dekubitus, koji nije zaveden u temperaturnoj listi, a nije jer NIKO nije ni primjetio da ga doticni ima?
Ili da spomenemo da medicinska sestra u porodicnoj medicini, covjeku sa invaliditetom ne da prednost, jos se breca na njega.. Ili da pricamo o doktorici, te iste porodicne medicine, kojoj ispred sebe ima formular koji ne zna da popuni i onda mene pita - a sta trebam ja ovdje da radim?! :roll:

Sto se mene tice, ja mogu ovako do prekosutra a samo navodim primjere iz uze porodice a gdje su svakodnevnice iz perioda dok sam radila.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 07:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Života mi, ako dođe do tog da mi bude trebala pomoć istih jer mi se ne dao Bog radi o glavi....poslednji čuvam za sebe:
Spoiler:
Slika

Šta sam sve doživio i vidio od naših doktora, i naše bajne medicine ne dam im se živ u ruke!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 07:52 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39432
Lokacija: Месечева икра
spavac je napisao:
...za drva im isto najljubaznije kazes da otvore Bibliju i procitaju Psalam i sve ce biti uredu...

Je li taj Psalam radi za cijepanje ili slaganje drva? Meni treba jedan za slaganje,drva iscijepana dolaze.....
O zdravstvu i radnicima u istom kod nas mislim sve najgore. Čast izuzecima....Ono,ako su dobri radnici i u većini,pustili su da ih voda nosi.....Znam da je tako lakše,jezik glavu skida al' dokle ovako...? :-?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs