banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 12:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Jan 2024, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Hajte molim vas, već skoro deceniju se borimo sa kriptolokerima. Zna se, ili mail sa skriptom ili "duva" kroz taj hw firewall po pitanju portova za remote pristup. Što kaže Enter, test ranjivosti sistema - 0 bambija, kome to treba....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 00:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Nesto sto mi je zapalo za oko,jos prije ovog napada.Naime,odavno vec pratim telegram kanal Dejana Berica i primjerio sam da on sad tu uglavnom sheruje vijesti.Izmedju ostalog,veoma rijetko se pojavi vijest od nekog lika koji se potpisuje "Kajzer Sose".Svaka ta njegova vijest mi privuce paznju jer o veoma zanimljivim stvarima (mogu pretpostaviti da je u pitanju neki obavjestajac).Zadnja njegova vijest je od 28.12.2023 i pise sljedece:

Упозорење за све. ,,ИТ, виталне комуникационе инфраструктуралне Државне системе од виталног значаја ,,Велика вероватноћа сајбер напада без преседана на територији Републике Србије,, са циљем убацивања ,,малвера,, преко линкова ,мејлова сајтова непроверене садржине ради обарања система од стране непријатељске службе,,!!! Крајњи опрез!!!

,,Кајзер Сосе,,

Mozda je sve slucajnost ovo FZO,a mozda i nije...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 00:53 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3641
Glupost, kao i većina stvari na tom kanalu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 01:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Retardiran kanal, večeras je najavio opštu mobilizaciju nacionalne garde u Iranu i objavu rata Izraelu. Naravno ništa od toga nije bilo... Takve kanale koji lažu treba zabraniti, samo zaglupljuju ovaj naivni narod.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Naše
PostPoslato: 04 Jan 2024, 01:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
munja.alex je napisao:
Dobro dođe penzionerima, ne moraju se jebavat sa karticama (Alzheimer) i mogu se ispričati siti u čekaonicama.

I neki ljekari su zadovoljni.
Citiraj:
"Papirologija se više sviđa ljekarima i narodu" Pedijatar u Kozarskoj Dubici završio pregled djece brže nego kada je u funkciji IZIS

https://srpskainfo.com/papirologija-se- ... ciji-izis/

Inače, obavještenje u Dubici okačeno davno prije hakovanja IZIS-a

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 04:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
ssaassaa je napisao:
Retardiran kanal, večeras je najavio opštu mobilizaciju nacionalne garde u Iranu i objavu rata Izraelu. Naravno ništa od toga nije bilo... Takve kanale koji lažu treba zabraniti, samo zaglupljuju ovaj naivni narod.


Prvo nije istina sto si napisao jer objava stoji ovako i ne spominje se Izrael,niti rat:

Врховни вођа Хаменеи наредио је Иранској служби безбедности и целокупном војном апарату да се припреме за одмазду. Све јединице пуна готовост! Револуционарна гарда да буде спремна за 2 сата! Ово неће проћи некажњено терористе ћемо открити и казнити!!!

Drugo, kakve ti druge informacije imas pa da tvrdis da ovo nije istina?Sama logika stvari nalazs da se poslije ovakvog napada dize gotovost.

Na isti nacin se moze ici u sve postove nazad.Zaluta tu poneki glupi post,izjava sa kojom se i promasi jer ocigledni sa kanalv vodi vise administratora koji prikupljaju vijesti sa razlicitih izvora, ,ali vecina stvari koja sw na kanalu napise pokaze se istinitom i ne znam sta bi ti tu zabranjivao.

Cak i ovo sto sam napisao za objavu/upozorenje 28.12. meni je to veoma blizu istini...osim ako uzmemo kao aksiom da se strane sluzbe ne bave hakerskim napadima (iz ovog ,onog razloga).

Da ne pricam oko ovog rata u Ukrajini.Vise puta sam nailazio na vijest o nekom sranju koje su napravili Ukrajinci (npr. granatirali neki civilni objekat) i gdje se digne opsta frka zbog toga....nakon par dana,otvorim index.hr (medij koji iskljuciov prenosi zapadnu propagandu) i procitam istu tu vijest samo sa obrnutim ulogama.Ok, ne mogu dokazati da je istina ni ovo ni ono,jer ae ne nalazim na licu mjesta, ali po mojoj logici, veca sansa da je istina ono sto je izaslo prvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Naše
PostPoslato: 04 Jan 2024, 06:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
wizzy_bl je napisao:
,,Кајзер Сосе,,

...


Ne postoji Kajzer Sose!!!!!!!!

Meni je smješan njegov nik. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 07:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Eto odličnog prijedloga za odgovorne da se izvuku za ovaj ogromni propust i štetu nanesenu građanima. Kao što se vidi, brzo bi se uhvatilo kod naivnih. Dakle, strane službe su krive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 07:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Može, ako je Amerika nevina svali na Ameriku. Podržavam. CIA!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 07:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
filozof sa vrbasa je napisao:
wizzy_bl je napisao:
,,Кајзер Сосе,,

...


Ne postoji Kajzer Sose!!!!!!!!

Meni je smješan njegov nik.
Potpis je vise nego odlican jer vecina nas zna ko je Kajzer Sose


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 07:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Danchi je napisao:
Eto odličnog prijedloga za odgovorne da se izvuku za ovaj ogromni propust i štetu nanesenu građanima. Kao što se vidi, brzo bi se uhvatilo kod naivnih. Dakle, strane službe su krive!
A po tebi je to totalno nemoguc scenario?

Ja sam neki dan pisao da sam misljenja da je veca sansa da nisu dobro podesili novu godinu u softveru jer ne citaju uputstva,nego da je neki hakerski napad.Kasnije sam malo pitao kolege i cuo da stvarno jeste bio napad i tek tad sam se sjetio ovoga sto sam 28.12. povrsno procitao.U tom momentu mi je scenario postao puno realniji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 08:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Ajde ljudi ne baljezgajte, strane službe? Znnači zadnjih 10 godina kriptolokerisanja je djelo CIA, Mossad, BND, FSB, MI6 itd? A ne nekih random likova koji zaključaju servere npr. Tropica, Delte pa do Zokija zbog slabog ulaganja u sigurnost i nedovoljno stručnog kadra?

Stvarno se lupaju gluposti. A evo malo materijala za razmišljanje. Za kriptovanje i dekriptiranje treba golema snaga računanja, zar ne? Da li se to koristi kod "kopanja" kriptovaluta? Ili u brzom dekriptiranju kojekakvih lozinki?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
A za sve hejtere koji pljuju po IZISu (kolilo god on u stvarnosti i bio daleko do necega idealnog), preporucujem da odu sad kod doktora i vide koliko se ceka kad sve ide rucno.

Ok..sad ce neko reci pa kako su ranije radili?Moja pretpostavka da se nije bas toliko detaljno vrsila evidencija svakog dokumenta kao sada...i kad ide bas sporo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 13:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne bi me začudilo da se na kraju ispostavi da iza ovoga stoji Kajzer Sose samo hoće da zavara trag pa sve svaljuje na CIA :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
^ alo, hejteru

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Bogme su dobro usrali motku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2024, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Znao sam de ce sve dobro ovo zavrsit!!

Ovu firmu sto je odgovorna za ovaj nemio dogadjaj koji se nije mogao izbijeci i nikako predvidjeti stvarno poslije svega ljudi moji bi trebalo nagradit sa nesto para.
Koliko su se samo ljudi trudili da ovo fiksaju i jos rade na tome, pa prekovremeni pa sav taj stres !!
A ovi sto se zale pacijenti, penzioneri i sl. ja bi tu odmah podigo nadoknade i prebacio pare ovoj frimi za stetu i narusavanje ugleda ....da se ljudi pokriju!!
Eshh...!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2024, 14:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Hakeri upali u Poresku upravu RS – Prodaju podatke na crnom tržištu

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2024, 15:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 707
Raspada se sve, najbolje sad promjeniti ime i prezime :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2024, 16:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
<Enter_name> je napisao:
Ma naslov je nidje veze...ne znam po cemu je novinar zakljucio da su podaci kompromitovani.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs