banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 11:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Maj 2011, 16:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ne dao Bog da zaglaviš kod naših doktora! Imam baku od preko 80 godina, dijagnoza rak želudca, odustalo se od operacije zbog godina je rizik. Pala je na postelju i sve što ide uz to...e sad kad joj je pozlilo i temperatura skočila na 40 tri puta smo zvali hitnu da dođe pošto ne može u autu da sjedi!!! Odveli je na Paprikovac dežurni ljekar ko feldmaršal pogleda nalaze i ko vas je8e ništa ja tu ne mogu i kao ode spavati (naravno htio sam da ga prekomandujem u urgentni sprat niže ko pacijenta), za svaku budaleštinu haj porodičnom ponesi ovo, ponesi ono pa dođi vamo....Ležala 15 dana SVAKI dan smo morali nositi pidžamu i veš i presvlačiti jer sestre boli za pacijentima....dali infuzija i govana u njima i haj kući mi ne primamo takve slučajeve!!!! Umiruće ne primaju??? Patronažne posjete moraš štelom ganjati....Za koji qrac plaćam porez i zdravstveno???

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
nepokoreni je napisao:
Za koji qrac plaćam porez i zdravstveno???

Jesi platio direktno kesom sestrama i doktoru porez i zdravstveno?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5842
Moj pokojni stric je imao strašnu glavobolju i onesvijestio se. Ode porodičnom, ovaj mu da neke "nije ti ništa" tablete. Poslije toga čovjeku još gore, moj drugi stric ga odveze ljekaru, i, pošto je viđao takve situacije, kaže doktorici da se boji da je moždani u pitanju, jer su se iskrivila usta i kako to već izgleda u takvim slučajevima. Ona se postavila u stilu "nećete vi mene učiti" i ovako, onako, zavuci ovaj, zavuci onaj, čovjeka prekasno poslaše za Beograd i umre od aneurizme u mozgu.

Komšincu nisu htjeli da porode bez keša, ostavili je bukvalno, pa vi vidite, tako mi bar ispričala baka njenog muža... katastrofa je slaba riječ.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ovo je mozda vise za covjek i drustvo...
No, kakva drzava, takvo i zdravstvo, obrazovanja, sport...
Ili da bolje kazem karina, karina, karina...

I ja sam skoro "prosao" kroz slican slucaj. Tacno treba odrediti serifa i dati mu neogranicene ovlasti, pobije go*na i gotova stvar.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 16:53 
Nista novo niti zacudjujuce...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 16:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Hristov je napisao:
nepokoreni je napisao:
Za koji qrac plaćam porez i zdravstveno???

Jesi platio direktno kesom sestrama i doktoru porez i zdravstveno?

Znaš dobro šta mislim! Moj porez - njihove plate!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 17:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Neko mi prigovori na jednoj temi za rezanje rafalom....ovo nije za rafala nego za nabijanje na kolac jedno pet-šest gosin doktora ispred KBC da ih vrane jedu ko Turci pa da vidiš kako bi bili uslužni i ljubazni :angry3:
Na doktorovo "šta vi sad hoćete od mene znate vi koliko ljudi tako dolazi?" odgovorih mu da je trebao da bude veterinar ako ne može sa ljudima pa nek škropi krmad po selu i porađa ovce to je gospodskije a i ne bune se...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4337
Lokacija: Bojica Han
a vala i ta tvoja baba nepokoreni dobila temperaturu pa odmah kod doktora iduci put ti njoj reci baba nerviraju me doktori aj se ti malo raskomoti i otvori prozor i odma ce se temperatura nivelisati ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
бака ми је исто тако била болесна, и једне прилике возимо је на контролу послије операције...
и сад, сједи она онако у ходнику, ми стојимо и чекамо доктора да је прозове..
кад ето ти га, иде тај што је перисао.. сад очекујемо позват ће нас у ординацију.. кад он узе онако на сред ходника дизат мајицу да погледа рану?!
ја стао и не могу да вјерујем шта се догађа.

а о стручности да не говорим..
сестра ми је имала спортску повреду кољена.. три пута већ на операцији била и сад се спрема за четврту.
не зна човјек више како би се поставио према њима..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 17:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
a vala i ta tvoja baba nepokoreni dobila temperaturu pa odmah kod doktora iduci put ti njoj reci baba nerviraju me doktori aj se ti malo raskomoti i otvori prozor i odma ce se temperatura nivelisati

Pa jest temperatura 40-41 stepen nije strašna...pogotovo kod stare osobe sa rakom u metastazi jel da?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
nepokoreni je napisao:
Hristov je napisao:
nepokoreni je napisao:
Za koji qrac plaćam porez i zdravstveno???

Jesi platio direktno kesom sestrama i doktoru porez i zdravstveno?

Znaš dobro šta mislim! Moj porez - njihove plate!

Sarkazam, sarkazam druze, mislim na mito... :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 17:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Mene je nedavno prijatno iznenadilo naše zdravstvo kada je od pregleda kod specijaliste do snimanja NMR-om prošlo manje od dve sedmice. I platio 81KM.

Naravno, samo da napomenem, svašta piše u očitanom nalazu, ali je najbitnije da sam izbjegao otvaranje koljena zbog pogrešne dijagnoze...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 17:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Znate šta je najgore od svega? Kada ste dio zdravstva i ne možete ama baš ništa da uradite da bilo šta poboljšate.

Ako nešto dovedete u pitanje, i to na fin i kulturan način, onda ste nekulturni i ne znate svoje mjesto.

Ne želim da pravdam nikoga, ima bahatih ljekara (i farmaceuta naravno, svi smo mi ista bagra) ali problem je u tome što i oni koji nisu takvi vremenom postaju takvi. Zašto? Jer moraju da bi preživili. Gledam sve ljude iz moje branše, na fakultetu nas samo zaglupljuju teorijom, od prakse ni P nema, kad počneš da radiš, snalaziš se kako znaš i umiješ. Podrazumijeva se da sve znaš i u 90% slučajeva si prepušten sam sebi. I tako u krug.

Moj brat studira elektro. Nekad me je ljutilo kada nešto kaže protiv nas "zdravstvenih", ali kako vrijeme prolazi... Što bi on rekao: "Pu, kakva ste vi humana struka?!? Milion evra za jednu operaciju? Pa šta im stavljate, dijamantne implante?"

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 18:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Nazalost u pitanju je svojevrsno rasulo koja polako ali sigurno metastazira kroz kombinaciju neodgovornosti ,neznanja ,javasluka i bahatosti.I zato ljudi koji su se iskreno predali medicini,koji dusu daju za pacijenta, vise su u bolnici na raznim dnevnim i nocnim msjenama po 16 sati ,polako postaju manjina u odnosu na ove druge. Zamislite tek one koju su medicinu zavrsili preko veze ,pa cak i specijalizaciju( znam i takve..brrrr),koga ce ti sutra da lijece !? Bolje da kupim medicinsku enciklopediju i da se sam lijecim nego da njima padnem u ruke.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Благо речено, немам ни ја ни једну ријеч хвале за наше здравствене раднике. Тешко ономе ко падне у њихове шаке.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Prvi put sam prijavila slucaj novinama i televizijskim kucama, drugi put samo zbog nedostatka vremena ( taj dan sam morala na put) nisam uradila to isto ali sam rekla, desi li se i treci put nesto slicno ( javasluk doktora ili sestara) uzecu kantu benzina i policu ih. I ni malo se ne salim :-? Sa stokom ne mozes lijepo, kulturno nego se moras spustiti na njihovu razinu: " Sta je? Sta hoces" pa ko prezivi - pricace.

Mene samo sjecanje na dozivljene ekscese uznervozi. Da zivim u BL i da sam prinudjena da trpim njihovu bahatost i javasluk, stvarno ne znam sta bi bilo :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 18:26 
Samo jako i u glavu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5336
Lokacija: Wien, Österreich
Imam i ja slicnu pricu. Moji odveli tetku na Paprikovac, zena u polusvjesnom stanju, nekako je ubacili na neurologiju, oni joj prikljucili infuziju i otisli. Moji morali ganjati sestre da iskljuce infuziju. Nakon toga su je jednostavno otpustili ( u istom stanju u kojem je i primljena). Mama platila hitnu da je odveze kuci. Epilog je taj da je tetka sutradan umrla. I sta je bio, nista, izio vuk magare. :angry4:
To ti je nase zdravstvo.
Jos jedna prica. Ujak je imao jaku upalu pluca i lezao je u Prnjavoru u bolnici. Posto se stanje pogorsalo, oni ga hitnom prebace za Banjaluku. U BL rekose da nema mjesta i samo ga vrate nazad. Prekosutra ga ponovo posalju za BL i on umre na putu, u kolima hitne pomoci. I sta onda uraditi tom doktoru koji covjeka od 60 godina koji se lako mogao izvuci jednostavno posalje nazad u smrt? :angry4:
Ako je malo ima jos jedna. Zena od rodjaka dosla da se porodi na Paprikovac ( gdje inace?) i oni su je drzali satima u radjaoni, nisu htjeli da je porode ( cekali pare). Kad je moja rodica nazvala da vidi sta se desava ( inace radi gore kao med. sestra) oni su nju pitali da li ova uzima neke droge jer je pocela da halucinira? Kako i ne bi kad su je tek nakon 19 sati porodili. :angry4:
Prica ima jos, ovo su samo one najekstremnije.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 20:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Phoenix je napisao:
Znate šta je najgore od svega? Kada ste dio zdravstva i ne možete ama baš ništa da uradite da bilo šta poboljšate.

Ako nešto dovedete u pitanje, i to na fin i kulturan način, onda ste nekulturni i ne znate svoje mjesto.

Ne želim da pravdam nikoga, ima bahatih ljekara (i farmaceuta naravno, svi smo mi ista bagra) ali problem je u tome što i oni koji nisu takvi vremenom postaju takvi. Zašto? Jer moraju da bi preživili. Gledam sve ljude iz moje branše, na fakultetu nas samo zaglupljuju teorijom, od prakse ni P nema, kad počneš da radiš, snalaziš se kako znaš i umiješ. Podrazumijeva se da sve znaš i u 90% slučajeva si prepušten sam sebi. I tako u krug.

Moj brat studira elektro. Nekad me je ljutilo kada nešto kaže protiv nas "zdravstvenih", ali kako vrijeme prolazi... Što bi on rekao: "Pu, kakva ste vi humana struka?!? Milion evra za jednu operaciju? Pa šta im stavljate, dijamantne implante?"



Jes al nemos ti narodu objasniti.. Njima je krivo cjelo zdravstvo ... Oni na Paprikovu su bezobrazni sto jest jest, ali meni je zao onih jadnih doktora iz Hitne ... Oni svoja ledja prebise radeci za minimalac ....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Sve dok se budu i dalje podmicivali radice to sto rade. Meni nije jasno zasto narod cuti i zasto ne prijavljuje doktore koji uzimaju mito, zasto ne obavijeste novinare.. Pa ako se nista i ne napravi ( kao sto se u slucaju moga oca desilo) a ono makar neka bace blato na odredjenu osobu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs