banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 18:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:10 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ako se kome da citati o fantasticnim doktorima na zapadu..

http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/7611044/Man-died-after-medics-missed-disease-six-times-inquest-hears.html

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1055029/Toddler-dies-brain-tumour-hours-doctor-diagnosed-sore-throat.html

a ima ovakvih slucajeva i previse u Eng...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Мрквице, као што то рече (симптоматично баш) Гад - треба бити гад! Кад кажеш доктору да знаш гдје живи, које му је ауто и да ћеш му по Видиковцу кости проносити - мијења се став. (Срећом па нема камера и снимања звука по ходницима КБЦ-а)

Најважније је да сви ми, без обзира колико наши ближњи патили и требали помоћ, схватимо да је дужност и обавеза тих љекара и мед. сестара да им помогну! Јер као што рече Џим Волш - колико смо ми пара дали за то кроз законске доприносе? За те паре би се могли лијечити у Маунт Синају јбте!

_________________
Правда за пОвлаку!


Poslednji put menjao Evil_Dead dana 02 Sep 2011, 21:16, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
spavac je napisao:
smijem li ja reci kako je fantasticno zdravstvo na zapadu, posto sam ja malo zapadniji od Njemacke..


Čuo sam da doktori na ostrvu zarađuju zaista mnogo, čak i više od Norveških/Švedskih doktora gdje je standard viši. E sad, ispravi me ako griješim.. :wink:

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
The_new_Statesman je napisao:
Zotovic je, mislim, vrh. Primjer i za mnoge bolnice ovde u AT.

Пренијећу свом најбољем пријатељу који доле ради. Стално прича да им говоре да "морају мислити на реноме институције..."

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:17 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
zaradjuju djubrad tudjom mukom...John Q je jedan od najboljih filmova koji opisuje koji je posao ljekara opste prakse, u Engl to je GP (General practitioner)..u sustini njihov posao je da zastite drzavnu kasu i ako trazis uputnicu on ti samo prepise tablete..dodjes kasnije i kazes da tablete ne djeluju, dobijes onda drugo pakovanje...i onda ti preostaje opcija da ides kod privatnika..il GP da ponudis blow job...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Sep 2011, 20:15
Postovi: 11
Priznajem da ima bahatih doktora i med.sestara,ali nisu u vecini.Ipak je najvise onih koji su ljudi,u pravom smislu te reci.Navescu primere: 65 godina,pacijent na nefro,tesko bolestan,bez ikakve veze i bez novca-odusevljen je sestrama i doktorom koji ga je lecio,tj.jos leci. Porodicna prijateljica,51 god pala na ulici,mozdani,maksimalno zbrinuta na neurologiji pre nego je porodica ista saznala. moja kumica od 2 godine,iscasila rukicu dok ju je cuvala baka koja se uspanicila rasplakala i bila potpuno nesposobna da joj pomogne jedva ju je uspela dovesti do vrata paprikovca (zive blizu) bez ikakve uputnice,hitne ili bilo cega,cak i bez knjizice,dete je odmah primljeno...itd. Kao sto ima losih primera ima i dobrih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Evil_Dead je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Zotovic je, mislim, vrh. Primjer i za mnoge bolnice ovde u AT.

Пренијећу свом најбољем пријатељу који доле ради. Стално прича да им говоре да "морају мислити на реноме институције..."


Vidis da taj pristup daje rezultate. Sto opet znaci da i rasulo i perfekcija krecu od nacelnika, odnosno rukovodsta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Sretnice, iz aviona se vidi da radis u zdravstvu i lijepo je to sto stitis svoje kolege ali ima nas jos koji smo u tom poslu, ili smo bili ili smo imali ruzne slucajeve sa bahatoscu personala.. Ajde da realno sagledamo stvari i da ih nazovemo pravim imenom.

Samo ja, koja ne zivim u BL, sam u zadnjih 4 godine nakupila 3 ruzna iskustva sa doktorima KC Banja Luka. Gdje su oni koji nemaju pristup internetu, ne dolaze na forum, oni koji cute??

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
T_N_S Савршено си у праву, јер тај мој пријатељ је првих два-три мјесеца пљувао по новом начелнику како је овакав-онакав, али кад је и сам видио да нит ће начелник попустити, а и да та политика доноси резултате - промијенио је мишљење! Сад га брани као да му је брат! Зато је Зотовић примјер осталим здравственим установама...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I vjeruj da je njemu ljepse odgovoriti na pitanje gdje radi. Jedno je kad vidis respekt kod sagovornika, a drugo je kad vidis da te smatra za lesinara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 08:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
@ sretnica
Имаш два поста на овом форуму и оба су на овој теми, дакле вјероватно си једна од оних које испијају кафе док пацијенти умиру.
Ништа од написаног није претјеривање, чак напротив - многе ружне детаље сам прескочио да не давим људе.

Као што неко рече: ако је теби потрес мозга дјетета од три године "претјеривање" онда је потпуно јасно зашто вам свако мало горе неко умре.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 18:53 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sad vidim da slucaj iz 2007 se rijesio konacno...rijesio se na najgluplji nacin, novac...a da niko nije kaznjen tj da fino doktor dobije crveni karton...lijepi zapad..

http://www.bbc.co.uk/news/health-14756089

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ovakvi su bili madraci na hematoloskom odjelu dok odredjeni ljudi nisu skupili pare za nove.


Slika


Slika


Treba li ikakav komentar na ovo?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 13:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Сачекаћемо сретницу да нам објасни. Таман успут може и да нам одговори на питање зашто на дјечијој хирургији (са пацијентима узраста за вртић) мајка не може да буде уз своје дијете уколико не плати 50 марака за ноћ? Такође био сам на хематолошком јесенас кад ми је бака умирала (будући да им је требало пола година да уопште успоставе дијагнозу) и језивије мјесто не могу ни да замислим.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 00:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Sep 2011, 20:15
Postovi: 11
Jim Walsh je napisao:
Сачекаћемо сретницу да нам објасни. Таман успут може и да нам одговори на питање зашто на дјечијој хирургији (са пацијентима узраста за вртић) мајка не може да буде уз своје дијете уколико не плати 50 марака за ноћ? Такође био сам на хематолошком јесенас кад ми је бака умирала (будући да им је требало пола година да уопште успоставе дијагнозу) и језивије мјесто не могу ни да замислим.

Mislim da si jako ogorcen na zdravstvo iz tebi znanih privatnih razloga.Zao mi je zbog toga sto te navelo na takvo misljenje. Svako mjesto gdje ti umire neko drag je jezivo.
Sto se tice dijagnoze-to zavisi od doktora i od pacijenta,50:50.A madraci su zamijenjeni zar ne? Ne kazem da su uslovi savrseni,ali nemojmo blatiti sve zaposlene i samu instituciju zbog nekoliko neodgovornih zaposlenih,mislim da to nije fer!
P.S. Roditelji placaju krevet ako zele provesti noc sa djetetom,takva su pravila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 00:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
-sretnica- je napisao:
P.S. Roditelji placaju krevet ako zele provesti noc sa djetetom,takva su pravila.

Пази сретнице, ноћење у хотелу Палас је 75 КМ за једнокреветну собу, а дјеца до 5 година не плаћају! У цијену је урачунат и доручак, плус не можемо поредити Палас са КБЦ-ом!!! http://www.hotelpalasbl.com/sr/cjenovnik.html
И ти мислиш да је то у реду?! Да су то правила?! Правила чијег манијакалног мозга? Поредити хотелску услугу с болничком!? Иди молим те!! :cry:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 00:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Sep 2011, 20:15
Postovi: 11
Jim Walsh je napisao:
@ sretnica
Имаш два поста на овом форуму и оба су на овој теми, дакле вјероватно си једна од оних које испијају кафе док пацијенти умиру.
Ништа од написаног није претјеривање, чак напротив - многе ружне детаље сам прескочио да не давим људе.

Као што неко рече: ако је теби потрес мозга дјетета од три године "претјеривање" онда је потпуно јасно зашто вам свако мало горе неко умре.


Cesto ulazim na ovaj forum,priznajem da nisam mnogo aktivna ali ovaj put sam zaboravila lozinku,zato sam morala ponovo da otvorim nalog,pa imam samo dva posta.
Ja ne pijem kafu,ne podnosim kofein.....tako da niko nije umro dok sam ja pila kafu.
A ljudi umiru,u bolnici,a i van nje,to je nesto neizbezno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 00:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Sep 2011, 20:15
Postovi: 11
Evil_Dead je napisao:
-sretnica- je napisao:
P.S. Roditelji placaju krevet ako zele provesti noc sa djetetom,takva su pravila.

Пази сретнице, ноћење у хотелу Палас је 75 КМ за једнокреветну собу, а дјеца до 5 година не плаћају! У цијену је урачунат и доручак, плус не можемо поредити Палас са КБЦ-ом!!! http://www.hotelpalasbl.com/sr/cjenovnik.html
И ти мислиш да је то у реду?! Да су то правила?! Правила чијег манијакалног мозга? Поредити хотелску услугу с болничком!? Иди молим те!! :cry:

Svaka institucija ima svoja pravila,tako i KC BL,tako i Palas,ali ta dva objekta ne mogu da se uporede.Njihove usluge ne mogu biti predmet poredjenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 00:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
-sretnica- je napisao:
Sto se tice dijagnoze-to zavisi od doktora i od pacijenta,50:50.

Први пут чујем! Значи, љекар дијагностификује болест до 50% али буде плаћен 100%, а пацијент дијагностификује исту ту болест до 50% и не буде плаћен, већ плаћа 100%? Занимљиво... :scratch:
Citiraj:
Svaka institucija ima svoja pravila,tako i KC BL,tako i Palas,ali ta dva objekta ne mogu da se uporede.Njihove usluge ne mogu biti predmet poredjenja.

Управо моја поента! Спавање у (релативно) луксузној једнокреветној соби у којој твоје дијете не плаћа ни смјештај ни доручак и спава на чистој уштирканој постељини и смјештај у болници са још милион других који хрчу, прде, запомажу, галаме... на упишаним душецима, постељини која памти Абдул-Хамида султана... се свакако не могу поредити!
Шта родитељ добије за 50 КМ? Осим непроспаване ноћи крај својег болесног дјетета? :confused2:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 00:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Sep 2011, 20:15
Postovi: 11
Evil_Dead je napisao:
-sretnica- je napisao:
Sto se tice dijagnoze-to zavisi od doktora i od pacijenta,50:50.

Први пут чујем! Значи, љекар дијагностификује болест до 50% али буде плаћен 100%, а пацијент дијагностификује исту ту болест до 50% и не буде плаћен, већ плаћа 100%? Занимљиво... :scratch:
Previse pojednostavljujes stvari,samo sam htjela reci da je saradnja pacijenta jako bitna,a nazalost ta saradnja cesto izostaje. Znam da zvuci nevjerovatno ali tako je.Pacijentove predrasude ponekad mnogo ometaju rad ljekara,ali to je vec duza prica.
Citiraj:
Svaka institucija ima svoja pravila,tako i KC BL,tako i Palas,ali ta dva objekta ne mogu da se uporede.Njihove usluge ne mogu biti predmet poredjenja.

Управо моја поента! Спавање у (релативно) луксузној једнокреветној соби у којој твоје дијете не плаћа ни смјештај ни доручак и спава на чистој уштирканој постељини и смјештај у болници са још милион других који хрчу, прде, запомажу, галаме... на упишаним душецима, постељини која памти Абдул-Хамида султана... се свакако не могу поредити!
Шта родитељ добије за 50 КМ? Осим непроспаване ноћи крај својег болесног дјетета? :confused2:

U Palasu ne lijece bolesnu djecu,to je bitna razlika.
Roditelj dobije mogucnost da bude i nocu uz svoje dijete koje se lijeci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs