banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 01:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Maj 2011, 20:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
A kome da se prijavi? Kad budemo imali državu i zakon imaćeš kome prijaviti, a pošto toga nema piši propalo! Narod je kriv što je navikao naše doktore na meku, bez kuferte i kese ne idi im na oči. Volio bi da mi dadnu ovu državu na nedelju dana da malo je počistim gvozdenom metlom, a krenuo bi od KBC-a! Radili bi grobari u tri smjene!!!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Novinari su zeljni friskog materijala a ATV ti u centru grada. Do Nezavisnih se vec trebas odvesti do iza Vitaminke. Ko hoce da se sazna, on ce naci nacina.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 20:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Sta je samo tih slucajeva...zdravstvo nam je veoma bolesno,treba hitno `ljecenje`
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... BEicu.html

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
To je tuzno veoma tuzno, ali nije kriva hitna ... Kriva je drzava sto ima 5 vozila na 500 000 ljudi .... I 2 doktora u smjeni .... Dobro sam upucen u dogadjaje koji su vezani za hitnu sluzbu.. Svaki dan zovu ljudi zbog gluposti, ima temeraturu zove hitnu pomoc :S itd. da ne nabrajam. Zamislite kad dodje 50 njih u hitnu i zali se da kaslje :S 1 doktor na terenu, drugi pregleda ovih 50 ....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 22:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
jadan je onaj ko im dodje u ruke...
i ja sam medicinar po struci,ali sam na vrijeme "pobjegla"
kad bih pocela pisati samo licna iskustva imala bih danima sta pisati :-?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
ajkula je napisao:
Sve dok se budu i dalje podmicivali radice to sto rade. Meni nije jasno zasto narod cuti i zasto ne prijavljuje doktore koji uzimaju mito, zasto ne obavijeste novinare.. Pa ako se nista i ne napravi ( kao sto se u slucaju moga oca desilo) a ono makar neka bace blato na odredjenu osobu.

Zasto narod ne prijavljuje uzimanje mita:
-i sami su aktivna strana u tom cinu, davalac mita smatra da je i sam profitirao
-davanje mita, a i uzimanje, su dio "folklora", maltene "pristojno ponasanje"
-davanje i uzimanje mita i razni drugi oblici korupcije su prisutni i u drugim oblastima, zdravstvo je dio sistema
-da li ste znali da se mitom smatra samo novac koga je zaposlenik (doktor, profesor, sluzbenik...) IZRICITO ZAHTIJEVAO od stranke (pacijent...)? Ako ste dali novac takoreci svojevoljno, zato sto ste licno procijenili da cete tako zaposlenika podstaci da bolje odradi svoj posao, zato sto, je li, zelite da ga nagradite, pocastite, 'vako-'nako, nema zakonskog osnova da se to podvede pod mito.
A svi znamo da se ocekivanje mita od strane zaposlenika odvija na mnogo suptilnije, perfidnije nacine. Malo ko ce se usuditi da jasno i glasno trazi novac.

Eh!

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 07:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Dok neko ne ubije nekoga gore niko se neće dozvati pameti.Prvenstveno mislim na ova čekanja para iako pacijent trpi....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 10:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ja zaista ne znam nekoga ko nema sličnih priča vezanih za naše doktore.

Sjećam se slučaja kume u toku rata. Nisu pravili probleme sa plaćanjem dodatnog poreza. Čak su izgleda i preplatili, pa su sestre trčale koja će više obilaziti. Toliko su se rastrčale da je svaka posebno brinula i davala infuziju. Žena koja je bila baš mršava, dok nije sva natekla nisu skontali šta se dešava ... Već pomislili da otkazuju bubrezi zbog dijabetesa.

Prijatelj kojem je pukao čir u bolnici je zapomagao čitavo vrijeme utakmice Jugoslavija - Holandija...

Treba neko skupiti hrabrosti i prijaviti. Označene novčanice i policija + kamera.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 10:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2008, 21:34
Postovi: 346
Lokacija: TRN
pobiti govna,zatrpati bagerom,dobro utabati
jebo im pas mater,sjeme im se zatrlo...

_________________
vatam ribu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 10:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Mom ocu, zdravom ko dren, rekli da mu treba ugraditi pace-maker jer mu srce ne valja, ne bi li kasirali njegovo osiguranje iz inostranstva. Otisao u inostranstvo na preglede i rekli mu nidje veze pace-maker.
Ne zna se sta je gore, oboljeti i dospjeti u bolnicu tim "zelenasima" u ruke, ili dospjeti advokatima u ruke.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 20:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Gamer je napisao:
Kriva je drzava sto ima 5 vozila na 500 000 ljudi .... I 2 doktora u smjeni .... Dobro sam upucen u dogadjaje koji su vezani za hitnu sluzbu...

NIje 5 nego 3 i rade 4 ljekara, 3 za teren i 1 za ambulantu :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 20:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
:D ja sam to bubno :D Poenta je da je premalo ljekara na ovaj broj stanovnika ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 20:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Pa vidim da bubaš :D Eeeeeeee da svi rade k'o što radi HP gde bi nam bio kraj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2011, 20:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2007, 17:50
Postovi: 588
Lokacija: Niskozemlje
Tako je i moj deda slomio kuk, bila je opcija ili u korito pa da dobije upalu pluca ili kupiti kuk od doktora (tako nesto) , naravno ovo drugo je izabrano, kao i za bruh nekakve mrezice, ko ima...doktor ima, tata donjeo pare ovaj nazvao lika, lik se pojavio u roku 5 minuta. Hvala i za onih 6 sati provodenih na Paprikovcu, zbog pregleda od 15 min. :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2011, 13:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Svaki bolesnik koji krene da se pregleda treba da sa sobom povede hamala ili potrčka.
Stara i bolesna osoba ne može da kaska od kućnog ljekara sa uputnicom do glavnog šaltera gdje se izdaje druga uputnica specijalisti, pa da otkaska do specijaliste pa od specijaliste da otkaska opet do šaltera i uzme nazad knjižicu.
Takođe poželjno je povesti jednu osobu koja će da drekne na sestre i doktore kad počnu da pametuju i prave budalom tu staru i bolesnu osobu.
Nedavno sam bila u ulozi potrčka i na neurologiji se izderala na sestru da je sve orilo jer je ta ista stara i bolesna osoba (dok sam ja kaskala po uputnicu) 4 x išla iz zgrade u zgradu (iz odjeljenja na odjeljenje 4. sprat) samo zato što su rekli "hajd tamo" "hajd onamo" a da pri tom nisu ni pogledali uputnicu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2011, 07:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
kod nasih ljekara od kako sam se porodila jos nisam bila, ali namjeravam ici sa pajserom jer, provjereno radi.
.
.
jedina ali ogromna pohvala za zotovic, djeciji odjel.to je ustanova u kojoj se ljudi ponasaju onako kako razuman covjek zamislja zdravstvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2011, 14:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ajkula je napisao:
Sve dok se budu i dalje podmicivali radice to sto rade. Meni nije jasno zasto narod cuti i zasto ne prijavljuje doktore koji uzimaju mito, zasto ne obavijeste novinare.. Pa ako se nista i ne napravi ( kao sto se u slucaju moga oca desilo) a ono makar neka bace blato na odredjenu osobu.


zato sto su zaplaseni. misle da ako jednog prijave, nece moci nigdje da se lijece kad zatreba - u jednu ruku ih i razumijem, ali ne opravdavam

sto se tice zdravstva nemam ni ja pozitivnih iskustava i prica za podijeliti, cak stavise dva slucaja zavrsavaju sa smrcu maloljetne djece :(

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Јуче сам имао прилику да се увјерим у квалитет здравствене заштите у Бања Луци...


Исрено говорећи, мислим да су већу шансу за оздрављењем по питању хитности реакције и људскости у опхођењу са пацијентом имали пећински људи.
У болницу Паприковац довезла је хитна дјечака од три године са тешким ударцем у главу. Дјечак је губио свијест и повраћао и у том стању је дошао на дјечију хирургију.

Елем, мајка је принуђена да дијете у тако тешком стању носи на рукама кроз ходнике болнице,
а када је коначно пронашла амбуланту дежурни љекар није био у њој.
Појавио се након десет минута видно бијесан јер је морао да прекине са кафенисањем и онда почео да урла на мајку и на повријеђено дијете
(будући да мали није могао ни да комуницира нити да стоји на ногама и претходно је неколико пута повраћао).
Тако надрндан је викао на трогодишњег пацијента зашто неће да стоји мирно извикао се на мајку да "то није ништа" (иако је касније констатован потрес мозга),
и упутио дијете на даље прегледе са ријечима да он не би и то "али сам принуђен зато што смо идиоти".
Није се освртао на питања мајке да ли смије да му у таквом стању да воде и шта даље да чини,
будући да је читаво вријеме сестри причао како је мијењао пресвлаке на свом ауту.

Након тога мајка опет на рукама носи дијете које већ почиње потпуно да губи свијест тражећи амбуланту гдје ће дјечаку узети крв.
Људи у реду су се одмах разлишли видјевши драматичну ситуацију и пропустили мајку са дјететом,
али су двије сестре неких петнаест минута преслагале некакве папире.
Након 15 минута на захтјев мајке да је потребно најхитније дјечаку узети крв да би ишао на снимање главе одговориле су:
"па можете се ваљда мало стрпити и сачекати", а реаговале су тек на коментар присутних "да ли да се стпимо док не умре?"
Иако је имао ужасне симптоме, ЦТ скен је дјечаку направљен тек након пет сати, тако да је у случају крварења из мозга
заиста могао комотно да умре у милион ситуација. Једноставно ПОЈАМ ХИТНА ПОМОЋ у Бања Луци губи сваки смисао.

Дјечак је најзад (три сата касније) стигао на пријемно одјељење дјечије хирургије гдје је пакао тек почео.
Причати о сестрама које су нељубазније од чувара у конц логорима је већ претпостављам бесмислено.
Многа дјечица на хирургији су у ужасном стању јер болница Паприковац мајкама које леже са дјецом наплаћује 45 КМ по дану!
Дакле по цјеновнику болнице Паприковац мјесечни смјештај за мајку обољелог дјетета износи 1350 марака!!!
На читавом дјечијем одјељењу нема нити једне играчке, а камоли телевизора или било чега што би им њихове мукице ублажило,
а уз сав тај јад и ужас, дјечица увече нису могла заспати до неких пола два ујутро јер је особље изашло на балкон на којем су пили,
пушили и церекали се толико гласно да је дјеци било немогуће да заспу.


Напомињем да сам шокиран само овим примјером разговарао са двадесетак људи који раде у здравству и да је коментар већине био:
"Боље ти је не распитуј се ко све тамо ради, а тек како су неки тамо запослени дошли до дипломе.
Посебна је тема понашање на дежурсвтву и о томе ти не смијем ни почињати причу".
Овај пакао и ужас у 21 вијеку не смијемо дозволити.


Молим све који су имали негативна искуства са оваквим здравственим радницима и појавама да своја искуства поставе на овој теми.
Сви који буду имали искуства са таквима ако су у прилици нека њихово понашање сниме мобиним телефонима (видео или аудио).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 13:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Potresla me ova priča koju nam je tako slikovito dočarao Jim Walsh. Ne može čovjek da se ne uznemiri... Ne mogu ni da naglabam i morališem šta bi i kako trebalo učiniti, ali ovo što si napisao je strašno.



Ja samo mogu reći da sam zadovoljna odjelom kardiologije, preljubazni su, inventivni, pažljivi, radišni i sveeee pohvale za srcolječitelje.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Zao mi je sto 5/100% zdravstvenih radnika tek tako baci u vodu sve ono sto onih 95% radi savrseno dobro.. Al' sta je tu je..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs