banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 07:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Apr 2017, 09:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
V@nja je napisao:
Ima li zivota mimo Lausa?

Volim te najvise na svijetu i zauvjek, forevr end evr :love5:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ja se bojim za njemacku privredu. Jer ako nasi gastosi povuku sve paretine koje su zaradili...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 09:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1082
Philby je napisao:
Mene jedino nervira ono zakazivanje kad kažu dan, a neće da podijele bar u grupama za svaki sat da ide određeni broj pacijenata.

Onda ujutro u sedam dođe 35 ljudi koji su ranije dobili datum, još bar 15 onako vanredno i čekaju kad će proći vizita ili operacije. Pregledi počnu tek oko 10 i naravno da nema šanse da čestito pogledaju ni nalaze ni pacijenta.


Za ovo im se treba napominjati majke najstrašnije, svima koji imaju veze sa zakazivanje.


Pa da li je realno da neko može biti takva lijena, samoživa i bezobzirna stoka?

Ako znaš da ćeš kroz smjenu od 8 do 14 "proturiti" 30 ljudi, ako ti je toliko mrsko i međed si, pa barem podijeli: vas 15 ste od 8, a vas 15 je od 11 i bože pomozi.

Ovako 30 ljudi dodje u osam, pa oni koji izvuku najdeblji kraj provedu 5-6 sati u hodniku.

A isto rade trudnicama sa stomakom do zuba, isto rade starčadi koja jedva može da ide, jebe se njima za empatiju, mozak, logiku i obzir, njima je lakše nabacati na kamaru imena uz taj datum, nego napraviti razdjelnik po svakom satu i dodijeliti termine. Pa jel oni misle da ti ljudi nemaju baš ništa pametnije u životu nego da čekaju da ih prime na pregled?

Pogotovo taj standardni scenario - vizita do 9 ili pola 10, tek onda dolazak i malo pregled par pacijenata, pauza, još par pacijenata, ups, zovu hitno u salu, pa-pa preostlaih 20 papaka, dodjite sutra kod drugog specijaliste, ili za 7 dana kada ponovo ordiniram... U takvom scenariju je uzaludno praviti raspored, ali nije uvijek tako


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 09:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Nikola,
Šta veliš, rukavice im idu na 1/4 broja!? Ljebe...
Nego ovo za vensku liniju, braunilu jelte, pa imamo i mi gurabeta i to tamo gdje ne bih očekivao(anestezija na Paprikovcu, kolega na transfuziji u Doboju- svi sa prilično iskustva).
Tuko bih nogom u glavu, majke mi mile.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
KoleZa ja sam to i kazala, otvaramo vene bez problema sa zelenom i narandžastom braunilom. Men se od plave kosa digne na glavi, nista od nje, zacepi se sad pa sad. Ili kad mi neko ostavi plavu karcinomu za sutrasnju terapiju toboze da ga ne bodemo opet, a em se ljudi istresiraju cuvajuci je em se ona zalomi, zacepi, pa svakako bodes ponovo a onako naucis odmah sa minimum zelenom i nema zime.
A ovdje jel nije prosao bebi sistemić odmah zove anesteziologa.
Ne daj Bože da oproba naci venu na nozi to samo neki anesteziolozi rade.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Rodica mi je na paprikovcu, operisala neki benigni tumor.
Prije operacije odlucila pocastiti doktora, i kako je siromasna, samohrana majka koja radi u za 400 maraka spremila 50KM.
Kaze da je doktor izgubio boju kad je vidio da je SAMO 50KM. Bijesno promrsio da to nije dovoljno i kako je nije sramota.
Ona mu dala zadnjih 100 maraka koje je imala da ga odobrovolji . . .

Pa majku mu jebem dal bre ima neko gore ko ne zasluzuje govnjivu motku ? Ovo je ko zna koji put da ucjenjuju pacijente,cak i neke koji su prakticno bilo na samrti od karcinoma. Jos jednoj zeni, koja je vrlo brzo posle toga umrla od raka su uzeli 2000KM za operaciju, znam jer sam ja licno pozajmio tih 2000 njenom muzu . . .

I kad kazu politicari lopovi, pa sta su ova govna onda ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 15:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Prvo ja kao laik moram postaviti pitanje cemu sluzi porodicna medicina, oni ljekari tamo dodju ko cate...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 15:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nicole je napisao:
KoleZa ja sam to i kazala, otvaramo vene bez problema sa zelenom i narandžastom braunilom. Men se od plave kosa digne na glavi, nista od nje, zacepi se sad pa sad. Ili kad mi neko ostavi plavu karcinomu za sutrasnju terapiju toboze da ga ne bodemo opet, a em se ljudi istresiraju cuvajuci je em se ona zalomi, zacepi, pa svakako bodes ponovo a onako naucis odmah sa minimum zelenom i nema zime.
A ovdje jel nije prosao bebi sistemić odmah zove anesteziologa.
Ne daj Bože da oproba naci venu na nozi to samo neki anesteziolozi rade.



Na kom odjelu radis i u kojoj klinici? To o cemu pricas je meni strano, od toga da se ne improvizuje do zivkanja drugih osoba..

P.S. Zar kod vas mobilni nisu zabranjeni na odjelu? Datenschutz?! :oops:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Na kardioloskoj intenzivnoj, specijalisticka bolnica. Nisu zabranjeni mobilni telefoni. Stoje na pultu gdje su kontrolni monitori.
Ja sam malo juznije, a posao se jako razlikuje od pokrajine do pokrajine. Ja imam iskustvo samo iz ove klinike za druge ne znam. Kad promjenim javim :-)
Gdje ti radiš? :-)

A vezano za ovo davanje para. Zivo me zanima zasto niko od silnih pacijenata nije snimio momenat kada ljekar trazi novac.
Da budem iskrena ja sam jednom prilikom bila u situaciji, ukljuvila diktafon jer smo bili sami a on je bio toliko ljubazan da je mene bilo sramota sto sam posumnjala. A ja opet to pravdam svojom uniformom. A cula sam svasta za njega...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Rodica mi je na paprikovcu, operisala neki benigni tumor.
Prije operacije odlucila pocastiti doktora, i kako je siromasna, samohrana majka koja radi u za 400 maraka spremila 50KM.


Koji odjel? Koji doktor?
Zanima me zivo ime covjeka koji je samohranoj majci koja radi za 400 maraka rekao da mu je malo para i da hoce jos.

Citiraj:
Pa majku mu jebem dal bre ima neko gore ko ne zasluzuje govnjivu motku ?


Naravno.
Gore samo cekaju ljude na samrti da bi im uz to jos iscjedilo i zadnju marku.
Eto, sve i jedan ljekar ljudski olos koji samo ceka mito i bez istog nista ne radi.
Ne seri, matere ti.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 16:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Rocker je napisao:
Rodica mi je na paprikovcu, operisala neki benigni tumor.
Prije operacije odlucila pocastiti doktora, i kako je siromasna, samohrana majka koja radi u za 400 maraka spremila 50KM.
Kaze da je doktor izgubio boju kad je vidio da je SAMO 50KM. Bijesno promrsio da to nije dovoljno i kako je nije sramota.
Ona mu dala zadnjih 100 maraka koje je imala da ga odobrovolji . . .


Mnogo se unervozim kada procitam ovako nesto.


Rodjak mi radi na paprikovcu. Kaze da ce 99% doktora uzeti mito, ako im das na svoju ruku kao poklon... To je obicaj krenuo od naroda i nikad se nece iskorijeniti.
Kaze da je jedan veci problem sto postoji poprilican broj doktora koji ce ucjenjivati, plasiti losim progrozama, samo da bi se izvukle pare. Nanjuse situaciju i krenu da preuvelicavaju prognozu, da ucjenjuju, dok god im se ne daju pare. Nisu vecina ali ih ima.

Zivo me zanima kako se do sada nije nasao neko da plati, da operacija uspjesno prodje i da mu onda nakon toga svega ode u ordinaciju i naknadno polomi noge.


Student medicine sa kolegama, iz price skontam da su prva godina, spominju dobre ocjene, neke sale se zbijaju, kaze jedan od njih pred pola baste u kaficu ma samo da dipomira, kako ce se zaposliti na paprikovcu, kako ce imati kucu vecu od draska stanivukovica a plata ce mu biti samo za dzeparca zeni za cipele. Pa majku vam jebem da vam jebem. :angry4: Znaci ono ima jedno 19-20 godina, preslo je 1% do doktorskog zvanja i vec tako razmislja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 16:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Reci rodjaku da svira kurcu

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 16:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Nicole je napisao:
Krol, radno vrijeme je od 07h-20h.. Evo moja mama je prije par dana imala termin u 18:30h npr. (u medicini ne postoji 7 popodne, dan ima 24h i vrlo je bitno koliko je casova i koji je dan)
UZV u ambulantama sluzi za preglede i kontrole a to nisu urgentna stanja. Za urgentna stanja svaka klinika ima svoj UZV i ljekara osposobljenog za UZV-pregled.
UZV nije domen Hitne Pomoci niti je nalaz specijaliste urgentne medicine validan sa nalazom UZV. To radi hirurg.
Npr.Ako pacijent ima klinicku sliku akutnog abdomena nece sigurno ici u ambulantu na pregled nego mu se radi hitna/brza analiza krvi (pokazatelji akutnog desavanja) i salje hirurgu na UZV sa gotovim nalazom da se ne gubi vrijeme, hirurg ima uvid u isti te dalje iskljucuje tj.potvrdjuje hirursko desavanje.

...ali ovo je isto kao kad Milan objasnjava kako se mjeri temp.vazduha :-D

Nije ni blizu toga pošto vi više služite puku od ovih Milanovih...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 16:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
V@nja je napisao:
Reci rodjaku da svira kurcu


Ako nije tako kako je reci nam?

Ja od naroda vecinom cujem samo negativne stvari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 16:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
A ja se sjetim svoje matere, koja je 30 i koju godinu bila anesteziolog u KBC (većim dijelom na hirurgiji i šok sobi) i da je uvijek pizdila kad joj neko gura kovertu u ruku. Njoj je to bilo nedolično da je iko "časti" a pogotovo da ona uzme. Ne znam, ima nas svakakvih...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Kakogod da je nije tako da ljudi vrebaju bolesne samohrane majke da im izvuku i zadnju paru.
Da l' ima javasluka pojedinaca (vise nego sto bi trebalo biti) .. ima.
Da l' su svi govna koji ne rade svoj posao .. ni izdaleka.

Moja su iskustva iz prve ruke .. ne od ljudi koji su na veceri kod babine tetke culi kako je komsija rekao da postoji "NEKI" doktor koji nece da operise bez para.
Dakle .. neko te zajebe .. trazi ti pare, napravi stagod sto nije u skladu sa propisom .. dobar dan, prijavis/tuzis .. ovo rekla/kazala ja okacim macku o rep.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 16:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Takodje. Sve su kod nas carsijske price a niko se nije uhvatio tuzbe i istjerao na cistac. Svi se zale kako im neko trazi pare. Pa ljudi moji ko meni moze uzeti pare ako ih ja ne dam, pri tom sam dosla na radno mjesto za koje primas platu, halo kakav novac sa strane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 16:31 
Isto i kod mene, ne znam nikoga direktno da je rekao da je morao dati doktoru kovertu...lezao sam i na paprikovcu i dolje i uvijek sve korektno bilo, osoblje za 10...jedino jedna debela me voljela vidjeti u bolovima dok daje inekciju, sadisticka kuja... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
WrDa je napisao:

Student medicine sa kolegama, kako ce imati kucu vecu od draska stanivukovica


Ово треба превентивно приклати.


Иначе сам мишљења да не треба генерализовати, има добрих, има лоших, али оно што замјерам СВИМА је што не реагују када знају шта се дешава поред њих. Лично сам неке слушао какко причају о колегама, ипак се све то интерно зна (ево Никол рече да је била спремна за једног таквог). Тако да и сами дјелимично учествују у стварању негативне слике.

И да, другар ми је лежао пар мјесеци на једном одјељењу, првих дана су му даване веће шансе да неће преживјети, није му нико ништа тражио, али није НИКО ни одбио. Отац дијелио шаком и капом.

Ја, с друге стране, нисам никада никоме ништа давао, али, искрено, НИКО није ништа ни тражио. Наравно, добио би само шаку у главу, али ето.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 16:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Mene su kolege pripremile kao trazice ovo ono, para, guzice... Ja se pripremila, reko sunce moje ili ti na robiju ili moj brat na aperaciju...
I pucanj u prazno, dokaza bez. Cak sta vise mogu sve najljepse reci...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs