banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 08:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Maj 2017, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4027
Sass Drake je napisao:
ajkula je napisao:
Nista posebno drugacije se ne ponasaju ljudi bilo gdje u svijetu u istim ili slicnim okolnostima.
Bio sam u posjeti prijatelju u Amerci malo dalje do njega nedovrsena kuca, sjedimo pijemo kafu i gledamo kako ulaze i skidaju -kradu instalaciju (vade uticnice) krade se i u drugim zemljama, vrlo.



Da li ste pozvali policiju ili ste mirno gledali?



Ma sta mirno gledali!!!
Covjece, kakva policija. Mi to sami mavasi, uci mata ...poslagali ih!



Ma jok salim se. Zvali ih naravano, kazu mi ne cuvamov gradilista, imate tablu zovite firmu koja pravi mozda su radnici. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2017, 10:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Iako se kunemo da nam je stalo do djece, i da želimo da povećamo natalitet, svakog dana u primjerima iz života doživljavamo suprotno!

Poslednji stiže iz UKCRS Banjaluka sa dječijeg odjela, gdje majka ako želi da ostane sa djetetom u bolnici mora platiti po danu 45 maraka!

Nema šta, pun hotelski pansion.

Istina, prema Pravilniku iz Fonda (član 46), piše ko je oslobođen plaćanja. To su majke doilje (ako je dojenje jedini način ishrane), zatim majke djece do jedne godine,djece sa posebnim potrebama i djece oboljele od malignih bolesti. U iznimnim slučajevima majke ne plaćaju do šeste godine, ako doktor procjeni da je djetetu potrebna pratnja. Po tom istom Pravilniku znači da djete sa 13 mjeseci je samostalno i ne treba mu pratnja….

Na adresu portala ''PravdaBL'' javila se jedna ogorčena majka, čije djete nažalost mora ležati u UKCRS u Banjaluci, ali ona kao i većina stanovnika u Srpskoj nema 45 maraka dnevno da plaća hotelske usluge bolnice…

''Ako doktor na prijemu procjeni da dijete nije samostalno da bude samo,prihvaćaju upitnicu i majka ne plaća. Međutim, kada sam stupila u kontakt sa doktorom dobila sam odgovor: “Mi tu ništa ne možemo,radimo kako nam je rečeno,načelnik je donio odluku. Ja sam sa djetetom u bolnici svaki mjesec, već godinu dana,i ovo je prvi put da plaćam. Dijete će sada napuniti tri godine. Moje dijete ima epizode hipoglikemija,naravno da ne zna sam da izmjeri šećer i da prepozna simptome pada šećera,moram da budem uz njega.U Fondu su me pitali, pa kako doktori i sestre ne mogu da paze na njega? Objasnila sam im da na odjelu budu dvije sestre,a nekada i samo jedna,bude pun odjel djece i naravno da se ne može posvetiti samo jednom djetetu. Dvije sestre održavaju odjele endokrinologije i nefrologije (mislim i kardiologije),sve je na istome. I da napomenem,imala sam uputnicu od porodičnog ljekara,na prijemu je nisu prihvatili,sestra je rekla sljedeće :”On je stariji od godinu dana,ako hoće da bude mora da plati”! Da ne pričam o uslovima u Kliničkom Centru. Je li treba da dođemo do toga da nam djeca umiru, jer ima neko ko ne može da plati tih 45 maraka?U fondu su mi rekli da predam zahtjev za refundaciju, jer sam imala uputnicu,a naplaćena mi je puna cijena. Imaju krevetci, ali mome djetetu je mali, pa je morao u krevet sa mnom. Naravno i ako je gužva,dobije se jedan krevet za mamu i dijete.U praksi, dijete leži, a mama sjedi na stolici kao i ja''.

Nažalost, to nije i jedini slučaj diskriminacije, prije svega djece, kojima je potrebna majčina njega, jer ne treba biti previše pametan da znamo da Bolnica nije odmaralište, i da barem za najmlađe moralo bi biti sve na dohvat ruke. U Banjaluci i Republici Srpskoj odavno nije tako.

Ogorčene majke planiraju da pokrenu peticiju u javnim ustanovama kako bi iznijele svoj problem i javnost će o tome uskoro biti upoznata.

(pravdabl.com)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 09:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.rtvbn.com/emisija/6/crno-na-bijelo

Od 34. minute, znači nije samo do mene i drugi su primjetili, ne možeš dobiti upitnicu specijalisti da si sultan Murat, a od doktorke, dobiješ savjet kreći se više, probaj ovaj čaj, probaj onu travu, ovo mi sve može preporučiti i travar.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 18:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
filozof sa vrbasa je napisao:
http://www.rtvbn.com/emisija/6/crno-na-bijelo

Od 34. minute, znači nije samo do mene i drugi su primjetili, ne možeš dobiti upitnicu specijalisti da si sultan Murat, a od doktorke, dobiješ savjet kreći se više, probaj ovaj čaj, probaj onu travu, ovo mi sve može preporučiti i travar.


Nije to još ništa kako će biti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 10:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Sep 2018, 13:55
Postovi: 77
Da li je iko imao uputnicu za liječenje u BG u njihovom Kliničkom centru jer ovu naši na kardiologiji ne znaju ništa...i da li mu je bio obezbeđen prevoz sanitetskim vozilom??? Tek sada vidim da smo u potpunom rasulu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja sam jednom prebacen iz BL za VMA, isao sanitetskim jedino sto sam placao je putarina kroz HR jer nisam htio ici koridorom

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 11:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Sep 2018, 13:55
Postovi: 77
Navodno načelnica kardiologije ne da da se prevoze bolesnici...navodno ako je pacijent mobilan može i o svom trošku...a u stvari je životno ugrožen, pije 100 ljekova a otpustili ga iz bolnice na kućno liječenje dok se ne sačeka termin za bg... užas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 11:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jbg ja sam imao plucnu emboliju pa sam se racunao u rizicne, mozda sam zbog toga imao prevoz. Mada morao sam dati 500km da dobijem uputnicu za VMA tako da nista nije za dz :)
Nikakav sam covjek, rekao sam tad ako prezivim da cu mu za tih 500km skakati po grudnom kosu dok on ne pocne kasljati krv i sreo sam ga poslije toga i nisam to napravio. Zato nam i jest tako kako nam je

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 13:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Ti si baš najebo. Nema ih puno koji su se izvukli od plućne embolije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jesam, vec sam sebi bio rekao poyyy
Zaglavio u bolnici 30.decembra, praznici, nema doktora, hrpu pretraga trebas a nista ne radi. Ako se bunis gledaju te u cudu, kao praznici su sta hoces, evo ti tuta i u nju kaslji krv i ko te jebe
Srecom odem na vma, u danu obavio sve pretrage, bez cekanja, bez galame i bez mita, cudno mi bilo. Ove dane sto sam lezao na vma milina, sve mlade lijepe sestre i prijatne, jest ih znaju izabrati tamo a kod nas sve neki nedojebani gadovi rade

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 14:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
VMA tako radi - sve nalaze odmah. Za sestre ne znam al vjerovaću ti.
Zašto na VMA, a ne u Sr. Kamenicu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 14:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Veljo, ja nekad ne vjerujem da si ti '81. godiste. Priča ti je kao nekog čiče, matorog.
Da ne pričam da u nekoliko navrata potvrđuješ samo da si dio sistema, koji kudiš. Štaviše, podržavaš ga baš tako.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 15:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
hadzidado je napisao:
VMA tako radi - sve nalaze odmah. Za sestre ne znam al vjerovaću ti.
Zašto na VMA, a ne u Sr. Kamenicu?
Tako u tom trenutku odluceno, koliko znam iz Kamenice se rijetko vracaju pa nisam bas bio za ici tamo

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 15:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
kutak je napisao:
Veljo, ja nekad ne vjerujem da si ti '81. godiste. Priča ti je kao nekog čiče, matorog.
Da ne pričam da u nekoliko navrata potvrđuješ samo da si dio sistema, koji kudiš. Štaviše, podržavaš ga baš tako.
Mator nego sta, kako mislis dio sistema?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 15:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
81 god i jeste matoro, preživio rat, ako si bio malo u srbiji i bombardovanje...ne daj bože da imaš posla sa našim zdravstvom jer si ga ugasio! neko je pitao za prevoz sanitetom....nema šanse ako nisi platio, idi sam ako možeš i čuvaj račune za refundaciju! nemaju sporazum sa HR ali možeš makar gorivo vratiti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
hadzidado je napisao:
VMA tako radi - sve nalaze odmah. Za sestre ne znam al vjerovaću ti.
Zašto na VMA, a ne u Sr. Kamenicu?
Anegdota vezana za sestre, mozda sam vec pisao, ne sjecam se
Stigao sam popodne na vma, prva smjena vec bila otisla i posto nije bilo slobodnih kreveta u normalnim sobama stave mene u onu samostalnu za bog te pita kakve slucajeve, ima hrpa aparature i onaj krevet na struju, do sutra dok se ne oslobodi krevet.
Ta samostalna gleda na kasete od sestara a posto one nisu znale da sam ja primljen ladno se presvukose meni ispred ociju ujutro u 6 :) Odmah sam slbio izlijecen, stvarno od tog dana nisam vise krvario :)

Vizita, pola 7, kod njih prvo idu sestre, sve mora biti tip top. Dodjose one, kaze glavna ti ces danas raditi angiografiju al malo kasnije, imas jos ct, rengden, bronhiskopiju pa da tajmiramo da ide jedno iza drugog. I pita te sestre, njih 10ak s njom, koja ce.momku iz Bosne da obrije prepone zbog angiografije. Smiju se one, cerim se i ja jbg. Otisle, reko da ne brukamo narod s ove strane Drine malo cu ga zaigrati, onako na 70-80% da bude pa kad budu brijale da imaju sta vidjeti. Pola 8, ne dolazi niko, pola 9, niko, koja god ide prema sobi reko to je ta, dignem za jos 10% ona prodje opet nista. Pola 10 vec ono malo sam utrnuo kad ide ona baba sto brije brade po bolnici, nosi britvu i kaze ajde mali skidaj gace da brijem prepone :))))))))))

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4027
Veljo svaka cast na odbrani obraza.
Takvog junaka treba isticat!!
Brale ta hrabrost kad ti sa britvom prilazi bakutaner na 80%, mogu zamislit , stara ruke se tresu i to, dize mi se kosa na glavi jbg.
Kod mene u selu kazu drz se mladog brice i starog doktra!

Veljo na grb te treba stavit 100%!! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nije bilo rizicno, vec sam se ja sredio dole vece prije :) Baba je samo obrijala nogu do jaja :) Al dzaba sva muka i moje duranje da se pokazem, kad je baba usla pade kao metkom pogodjen, nisam se proslavio, garant je rekla sestrama nema tamo nista
Al opet i s nista sam bio kuca, maca... A kod ovih nasih si bog te pita kakva zivotinja samo jos nisu naglas pocele da izgovaraju

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Naše
PostPoslato: 11 Dec 2018, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
veljo1981 je napisao:
kad je baba usla pade kao metkom pogodjen, nisam se proslavio,

Baba drugačije priča :D

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Naše
PostPoslato: 11 Dec 2018, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4027
Whotanoob je napisao:
veljo1981 je napisao:
kad je baba usla pade kao metkom pogodjen, nisam se proslavio,

Baba drugačije priča :D


41g ...cccc!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs