banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 20:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Okt 2016, 10:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Umro je u roku od 48h od nesrece. Naglasavam da je nakon nesrece bio relativno ok te se sutradan situacija pogorsava. Dolazi hitna po njega i vozi ga na hirurgiju. Covjek objasnjava da mu je lose i sve ostalo i svejedno mu kazu ma idi kuci i popij andol protiv bolova. Par sati kasnije on umire. Uzrok smrti abdominalno krvarenje. Apsolutna greska lekara koji nisu uradili preglede i analize kako dolikje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2016, 10:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Pises istu stvar koju si napisao u prethodnom postu a to sam sve razumjela i objasnila greske koje si naveo.
Samo si razjasnio da ga je SHMP DZ prebacila na HiR jer kad kazete odvezli ga u hitnu niste na pravom mjestu.
SHMP DZ je pri Domu Zdravlja i to je sluzba koju viđate po gradu sa sanitetima i nema nikakve veze sa UKCBL a iznad prijemne HiR pise isto Hitna ali hirurska. To smo razjasnili.
Druga stvar, ja znam da je familiji jedino gubitak clana na pameti ali zao mi je sto se niko ne odluci da ih povuce na sud i stavi u sve novine i sve televizije.
Mislim da sam vec jesnom i spomenula da su i naseg kolege brata iz punog zdravlja doveli do reanimacije zato mi je mnogo zao naroda koji nema nikakve veze sa medicinom kad oni kolegama prave ovakve propuste.
Samo sam srecna jer nemam potrebu leci u UKC kao ozbiljan pacijent, mislim da bi u tom slucaju radije presudila sama sebi nego izlozila i familiju i sebe takvim procedurama.
Na UKC ima divnih ljekara i srednjeg kadra, cak i vise od ovih padobranaca ali od ovih se ni ne cuje za njih...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2016, 11:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
ratkop je napisao:
. Uzrok smrti abdominalno krvarenje. .

Vjerovatno ruptura slezine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2016, 00:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Podsjećamo, od ove godine moguć je i izbor zdravstvene ustanove kada je riječ o konsultativno-specijalističkoj zdravstvenoj zaštiti. Naime, porodični ljekari su ranije pacijente upućivali onom specijalisti koji je njihov konsultant za određenu specijalističku oblast. "Sada pacijent s uputnicom odlazi u onu zdravstvenu ustanovu u koju želi, pod uslovom da ta ustanova ima ugovor s Fondom za određene specijalističke usluge, bez obzira na to da li je riječ o javnoj ili privatnoj ustanovi i gdje se ona nalazi", pojasnili su u FZO RS. U Republici Srpskoj u 2015. godini porodičnog doktora promijenila su 21.284 pacijenta, dok je oko 4.800 pacijenata prvi put u prošloj godini izabralo svog porodičnog ljekara.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... oga/393487

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2016, 21:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
GRADIŠKA - Komisija za vanredni stručni nadzor, koju je imenovao Dragan Bogdanić, ministar zdravlja i socijalne zaštite RS, povodom ispitivanja okolnosti pod kojima je došlo do smrti porodilje Jovane Šinik (33) u bolnici Gradiška, počela je juče ujutro s radom. I dok Komisija ispituje šta se desilo tokom porođaja, ljekari u UKC RS se bore da spasu novorođenče, koje je i dalje u kritičnom stanju. "Komisiju čine predstavnici Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite RS, specijalista sudske medicine i specijalisti ginekologije, a dužni su da obave vanredni stručni nadzor u vezi sa smrću Jovane Šinik, porodilje koja je 27. oktobra preminula poslije poroda na Ginekološko-akušerskom odjeljenju Opšte bolnice Gradiška, te utvrde da li su u pružanju zdravstvene zaštite ispoštovane sve propisane procedure", precizirano je juče iz Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite RS, kojem će kroz narednih sedam dana biti dostavljen izvještaj ove komisije. Dragan Janjić, načelnik Ginekološko-akušerskog odjeljenja Opšte bolnice Gradiška, rekao je da je ovaj predmet proslijeđen javnom tužilaštvu, zbog čega ga ne može detaljnije komentarisati. "Pacijentica je primljena na Ginekološko odjeljenje u utorak, 25. oktobra, u 10 časova, u 42. nedjelji i dva dana, gdje su obavljeni ultrazvučni, ginekološki i CTG pregledi", naveo je on. Porođaj je obavljen u prošli četvrtak u 14.35, dok će o svim ostalim postupcima i mjerama koji su preduzeti na Ginekološkom odjeljenju, jedinici intenzivnog liječenja i operacionoj sali, biti sačinjen izvještaj. Novorođenče je prebačeno u UKC u Banjaluku. "Novorođenče se i dalje nalazi u kritičnom stanju, na respiratorima je, te su sve dalje prognoze i ocjene u ovom trenutku neizvjesne", ponovili su nam juče iz UKC RS.


_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2016, 04:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
http://www.atvbl.com/hit-nalaz-doktora- ... gled-foto/

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2016, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
Danas sam bio prvi put u Psihijatriji u posjeti, preko Vrbasa.

Čovjeka pravo uhvati tuga kad vidi uslove tamo, i na šta ono liči.
I kakvo mišljenje imati o tom takozvanom ministru zdravstva, o predsjedniku vlade, o predsjedniku republike?
Bitno je da je zgrada vlade sva u staklu, i da su unutra pepeljare od 1000 maraka...

Lijepo kaže ona pjesma:"... političarima pojedinim želim dugu starost, tešku bolest..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2016, 18:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Dobro ljudi tamo ikako rade obzirom na uslove
Ono je bukvalno dno dna

I jadan onaj narod koji se tamo lijeci
Cudo je da ne izadju gori nego sto su dosli
:?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2016, 22:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
iiii kako moje profe sa faxa cvikaju, vjecno su u strahu da ce neki pacijent koji pobjegne doci po njih dok su na predavanju :lol:

a ja opet pridjem ogradi kad me neko zove, neko trazi marku, neko cigare, neko mi da pare da mu nesto kupim

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2016, 22:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ranije je ta ograda bila malo labavija .. i manja .. i sa vise rupa
Nama je na biohemiju non stop dolazio neki lola .. cak je u jednom momentu poceo donositi svesku i olovku .. da zapise novu lekciju
:lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2016, 22:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
U Carice Milice se svašta znalo dešavati. Uđe žena u stan, sjedne u fotelju, upali TV i gleda. I tako :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2016, 08:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Jako je žalosno na psihijatriji, ja sam tamo često. I ono malo renoviranih baraka , renovirala organizacija iz Norveške, eto nama pare trebaju za bitnije stvari.Ne znam šta je sa zgradom na paprikovcu, trebali su se tamo premještati.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2016, 19:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Published on Jan 23, 2013
https://m.youtube.com/watch?v=kKh8UbT1tFU

treba se podsjetiti s vremena na vrijeme

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2016, 21:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Kolika je participacija za slikanje pluća na Paprikovcu (ako se to uopšte tamo radi)? Čisto da znam koliko novca da ponesem sa sobom ako me pošalju na slikanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2016, 23:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://www.zdravstvo-srpske.org/cjenov ... rnici.html

Potraži ođe.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2016, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Uhapšen hirurg zbog primanja mita
http://www.banjaluka.com/aktuelno/2016/ ... anja-mita/

Valja iskolovati dijete u Beogradu, jel tako Mare.... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2017, 09:22 
E 'vako, iako je generalno zdravstvo u k i objekti su poluraspadnuti i sve ostalo ipak bih zelio da pohvalim osoblje koje je bilo i vise nego ljubazno i korektno protekla skoro pa dva dana koja provedoh na hirurgiji.


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Feb 2017, 09:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Oporavljaš li se? Kad ćeš u teretanu? :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2017, 09:45 
Ne znam, za 7 dana skidaju savove pa cu onda pitati kada smijem biti fizicki aktivan. Do tada cu se strpiti malo. Nadam se da cu moci bar trcati uskoro. Teret ne vjerujem da cu moci dizati uskoro.


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Feb 2017, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Crva vadio?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs