banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 05:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Bruh
PostPoslato: 02 Apr 2002, 22:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Feb 2002, 01:00
Postovi: 50
Lokacija: RS
Kako se dobija, posljedice ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2002, 07:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Bruh,kila,hernija=promjena kada unutrasnji organi dospijevaju na povrsinu tijela ili u susjedne tjelesne duplje i prostore,bukvalano receno. Ti organi potiskuju pred sobom membrane,marmice recimo..trbusnu maramicu i tako stvaraju kilnu kesu.
Prvo imas prave i lazne kile,zatim imas mnogo razlicitih vrsta kila ili hernija..sve zavisi.

Evo nabrojacu par,ukratko(mada ima puno vise vrsta hernija):

Hernia cerebri-mozdana kila vezana za anomalije CNS-a.

Hernia diaphragmatica-precazna kila..tj..kila dijafragme,situacija kada trbusni organi prodiru u grudnu duplju kroz precazne otvore.

Hernia diskus-vezana za kicm. stub i medjuprsljene kolutove.

Hernia femoralis-hernia u gornjem dijelu noge tj. buta.

Hernia inguinalis-preponska kila,dosta cesta kod muskkaraca,kada kroz ingvinalni kanal u podrucju prepone dolazi do prodiranja tkiva u spoljnju stranu buta. Uspjesno se lijece operativim zahvatom uglavnom.

Pupcana kila-na mjesti pupka usljed anatomskih slabih tacaka mogu da se jave izbocenja,unutrasnja i spoljnja.

Oziljacna hernia-kile koje nastaju poslije operacija u podrucju oziljaka ...gdje je zadebljan rez ,mogu biti vanjske i spoljnje.

Uzrok nastanka: pa razlicit, moze biti uzrok povreda, napor, natezanje, slabost muskulature i onda se kroz otvore na muskultauri i slabe tacke provlaci sadrzaj iz unutrasnjih regiona, moze biti uzrok i operacija...itd.
Uglavnom se rjesavaju malim operativnim zahvatom..i to treba rijesiti..jer najbolje pravilo je: Sto god ti ne treba ...vadi!
:smile:

Nadam se da sam bar malo pojasnila..:smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Maj 2007, 14:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2007, 18:54
Postovi: 484
Lokacija: Xizang
Davno to ja imala jos kao beba...iscaseni kukovi,nosila aparatic za isparavljanje kukova i navodno (po prici roditelja) to me boljelo i neprestano sam plakala.Naravno da se ne sjecam tih mojih mukotrpnih dana a i mukotrpnih dana mojih roditelja jer sam bila isuvise mala (majecka bebica)...Sve u svemu operisana sam pred sam polazak u osnovu skolu jer su doktori govorili da male bebe nije bas pametno stavljati na hirurski sto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 28 Feb 2024, 22:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1162
Gdje ja iskopah temu...
Nakon 17 godina da oživim temu...
Je l' neko skoro imao bruh skoro?
Kaže mi urolog da mi je otvoren ingvinalni kanal i da imam početak kile. Abdomenalni hirurg je to potvrdio ali je i dodao da se kila zaglavila u ingvinalnom (preponskom) kanalu i da sačekamo malo sa zahvatom.
Inače, išao sam kod dr Kostića, njegovog hirurga na pregled na uputnicu. Međutim, sad čujem da oni rade i operacije na uputnicu iz FZO ali da ta uputnica ne pokriva u potpunosti zahvat tj. da pacijent treba određen didn platiti.
Ima li ko kakve informacije što se tiče ovoga?

Takodje, preporuka urologa? Bio sam na UKC-u kod Komljenovića ali ću otići i kod Žigića privatno zbog provjere nečega što mi je hirurg rekao.
Kakav je Žigić?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 29 Feb 2024, 04:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Dobro se raspitaj oko tog plaćanja kod Kostića. Neki dan sam čuo priču o ženi koja za uklanjanje polipa u debelom crijevu treba platiti 10% cijene operacija tj 1900KM.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 29 Feb 2024, 07:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Ista situacija kao kod mene. Isti doktor dao istu dijagnozu.
Preporuku za Žigića sam dobio od endokrinologa. Nisam išao, pa nemam iskustvo...

Podijeli kad budeš imao neke informacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 29 Feb 2024, 08:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 442
Drugar je operisao bruh kod Laganina. Sve uredno prošlo i završeno. Ne znam koji ljekar je radio zahvat. Možete se i tamo raspitati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 29 Feb 2024, 08:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1162
Hvala svima na odgovorima.
@NoSmoking Pošto sam informaciju dobio od nekih ljudi da FZO ne pokriva u potpunosti operacije kod dr Kostića, evo jutros provjerih u FZO sa zaštitnikom prava... Kaže mi da sve zavisi o kom se zahvatu radi i da je sve definisano ugovorom između FZO i dr Kostića. Pogledala je ugovor za ovu godinu, i rekla da u njemu stoji stavka "svi zahvati iz abdomenalne hirurgije", pa je pod tim navedena "preponska hernija i sva njena stanja".
Tako da, trebalo bi da osiguranik ne plaća ništa osim participacije.

Čovječe, tek sad vidim zašto se ovo zove kila... Bolovi i sve nešto ide kilavo... Te hoće, te neće...

Inače, slučajnost ili ne ali u poslednjih mjesec-dva znam par ljudi kojima se pojavljuju bolovi u testisima, preponama, upale, otvoreni preponski kanali itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 29 Feb 2024, 10:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1162
LeonN je napisao:
Drugar je operisao bruh kod Laganina. Sve uredno prošlo i završeno. Ne znam koji ljekar je radio zahvat. Možete se i tamo raspitati.


Da li ti je drugar radio običnu ili laparaskopsku operaciju?

Ovo baš moram detaljno provjeriti. Možda FZO pokriva cijeli zahvat ali kod klasične operacije?

Takodje, izgleda da FZO ne pokriva kupovinu mrežice, nego je osiguranik sam kupuje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 29 Feb 2024, 11:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 442
Radio je obični, klasični zahvat. I da, on je platio mrežicu i imao još neki sitni trošak. Uputnica je pokrila ostalo. Radio je to prije 2, 3 godine čini mi se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 29 Feb 2024, 11:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1162
Ma da... U tome i jeste poenta.
Dakle, mrežicu kupuje sam osiguranik. Jedan forumaš kaže da je dobio preporuku za mrežicu od 500KM (iako ih ima i za 300KM) i radi laparaskopsku operaciju kod Kostića, što po mojim saznanjima svi preporučuju jer nema ogromnih rezova, zarastanja rane, konaca itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 29 Feb 2024, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5842
LeonN je napisao:
Drugar je operisao bruh kod Laganina. Sve uredno prošlo i završeno. Ne znam koji ljekar je radio zahvat. Možete se i tamo raspitati.


Комшо 80+ година, са исто неких 80+ придружених стања (ракови, срце...) скоро оперисао препонску килу код "Лаганог" како га он зове. Вјерујем да људи који се усуде оперисати човјека у таквом стању, и те како знају шта раде. Изашао је следећи дан, па вјерујем да је лапароскопски.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 01 Mar 2024, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
Koliko kosta ta operacija kod Laganina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 02 Mar 2024, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5842
Преко Фонда је ишао, па мислим да није плаћао. Зато је и чекао преко 2 мјесеца, да дође на ред кад се отвори "слот" за Фонд, не знам само како је истрпио болове за све то вријеме, од чега је тај човјек...
Начуо сам да те операције иду у пара хиљада марака, сад да ли код Лаганина, или Естетик... али кажем, начуо.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh
PostPoslato: 02 Mar 2024, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5336
Lokacija: Wien, Österreich
I moj caca je isto isao na operaciju kod Laganoga :D( neko drugi ga je naravno operisao) , kaže da nije ni osjetio da se ista radi i odmah otisao kući.
I da,mrežica se plaća, samo mislim da je koštala nekih stotinjak maraka,ne više.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs