banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 11:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1407 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Mar 2010, 01:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Nov 2009, 05:58
Postovi: 41
Do sada 4-5 puta. Nisam odavno.. Inace su iskustva pozitivna, zasto ne dati ako moze nekom pomoci. Negativno, onesvjescivanje jutro poslije od iscrpljenosti, ali bila sam upozorena na to tako da, sama pala sama se ubila. Nije me to sprijecilo da ponovo dam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 14:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Feb 2003, 19:00
Postovi: 87
Lokacija: BL
Da li neko zna kada ce biti akcija dobrovoljnog davanja krvi i da li se moraju cekati takve ili se moze otici svaka 3-4 mjeseca ? Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 14:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
mozes svaka 3 bez problema solo samo odes pokucas i kazes ROKAJJJ

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 14:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Najhumaniji poziv.
Nisam nikad dala krv jer svaki put obandačim kad mi vade krv za analizu :(

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 14:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
ja sam davao 5.1. pa cu cim April procvjeta, ici opet.... aa dobrovoljni davaoci krvi imaju 50% manje sanse da ih strefi srcani udar... sminka 8)

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ne znam hoće li ti baš u aprilu dozvoliti, meni nisu dali, ako između dva davanja nije prošlo barem 5-6 mjeseci. Prije par godina sam davao u martu, trebalo za pokojnu babu, pa je u maju ili junu bila akcija na fakultetu, otišao da dam, ali mi nisu dozvolili.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 16:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Nov 2009, 05:58
Postovi: 41
Popokatepetl je napisao:
Ne znam hoće li ti baš u aprilu dozvoliti, meni nisu dali, ako između dva davanja nije prošlo barem 5-6 mjeseci. Prije par godina sam davao u martu, trebalo za pokojnu babu, pa je u maju ili junu bila akcija na fakultetu, otišao da dam, ali mi nisu dozvolili.


Mislim da je za muskarce za oko 3-4, a za zene za 5-6 mjeseci.

Inace, mozda je dobro za srce, ali kad jednom krenes sa redovotim davanjem nije dobro naglo prestajati jer navodno postoji opasnost od mozdanog udara. Tako kazu barem i valjda vazi samo za dugogodisnje darovatelje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
za muskarce svaka 3 mjeseca, za zene svaka 4 mjeseca

ne razumijem zasto ljudi daju krv kad cuju prednosti davanja krvi. zar poenta nije dati krv? simple as that

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 21:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ja krv dajem zbog nekog licnost zadovoljstva, a ne nekih sitnih benificija.... muskarci svaka 3, a zene svaka 4 mjeseca mogu dati krv.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 15:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2008, 18:22
Postovi: 96
Najnovija istraživanja, koja su izveli elementarni znanstvenici, na polju histologije potvrdila su da najgora oštećenja histološkog tkiva, odnosno koštane srži nastaju baš zbog češćeg dobrovoljnog davanja krvi.
Ovi znanstvenici tvrde kako je najveći broj leukemičara nekada davao krv i kako je najveći broj osteoporoznih starace često davao krv.
Činjenica je da se u budućnosti krv uopšte neće davati. Za razliku od današnjih tehnologija krv će se proizvoditi sintetički,a biće visokokvalitetnog sadržaja i biće dostupna običnom čovjeku potpuno besplatno u okviru primarne zdravstvene zaštite.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 15:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
catmandoo je napisao:
Najnovija istraživanja, koja su izveli elementarni znanstvenici, na polju histologije potvrdila su da najgora oštećenja histološkog tkiva, odnosno koštane srži nastaju baš zbog češćeg dobrovoljnog davanja krvi.
Ovi znanstvenici tvrde kako je najveći broj leukemičara nekada davao krv i kako je najveći broj osteoporoznih starace često davao krv.
Činjenica je da se u budućnosti krv uopšte neće davati. Za razliku od današnjih tehnologija krv će se proizvoditi sintetički,a biće visokokvalitetnog sadržaja i biće dostupna običnom čovjeku potpuno besplatno u okviru primarne zdravstvene zaštite.

Bas sam cekao kada ces se pojaviti sa novom teorijom zavere... Odakle ti samo padaju na pamet ovakve ideje :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 15:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
catmandoo je napisao:
Najnovija istraživanja, koja su izveli elementarni znanstvenici, na polju histologije potvrdila su da najgora oštećenja histološkog tkiva, odnosno koštane srži nastaju baš zbog češćeg dobrovoljnog davanja krvi.
Ovi znanstvenici tvrde kako je najveći broj leukemičara nekada davao krv i kako je najveći broj osteoporoznih starace često davao krv.
Činjenica je da se u budućnosti krv uopšte neće davati. Za razliku od današnjih tehnologija krv će se proizvoditi sintetički,a biće visokokvalitetnog sadržaja i biće dostupna običnom čovjeku potpuno besplatno u okviru primarne zdravstvene zaštite.

cuj besplatno? pa Tesla je htio covjecanstvu podariti struju BESPLATNO ... ali se to nije svidjalo svjetskim mocnicima pa znamo kako je to zavrsilo... kad bi krv ( sinteticka ) bila besplatna, ja bih svoju opet davao... zbog dusevne satisfakcije.. kakva leukemija, zdrav sam k'o dren :)

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 15:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
catmandoo je napisao:

Činjenica je da se u budućnosti krv uopšte neće davati. Za razliku od današnjih tehnologija krv će se proizvoditi sintetički,a biće visokokvalitetnog sadržaja i biće dostupna običnom čovjeku potpuno besplatno u okviru primarne zdravstvene zaštite.


Kad već imaš tako pouzdane činjenice iz budućnosti, kako će biti sa benzinom, hoće li i njega raditi sintetički, hoć li biti jeftiniji?
Krv je bila dostupna običnom čovjeku potpuno besplatno u okviru primarne zdravstvene zaštite nekad davno, ukoliko ne dođe do reinkarnacije socijalizma, male su šense da se ponovi, jer napredna tehnologija (za proizvodnju krvi) traži enormna ulaganja. Kasnije postoji mogućnost za enorman profit. Pa koliko je vjerovatno da bude džaba?
(Izvinjavam se malo za off topic)
Inače, davalac sam, i namjeravam ostati.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
zasto imam osjecaj da su ti eminentni naucnici jehovini svjedoci :confused2:

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 16:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
chils je napisao:
zasto imam osjecaj da su ti eminentni naucnici jehovini svjedoci :confused2:

Nisu eminetntni,već elementarni....... :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 17:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Zanemarite tog lika gore... Kliknite mu na profil i pregled postova pa ce vam sve biti jasno... Covek ima teorije zavere u svim drustvenim granama i kao sto Zoka rece elementarni naucnici su to dokazali :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 17:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:
Zanemarite tog lika gore... Kliknite mu na profil i pregled postova pa ce vam sve biti jasno... Covek ima teorije zavere u svim drustvenim granama i kao sto Zoka rece elementarni naucnici su to dokazali :lol:

Samo se ti sprdaj........ :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 18:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Najbolje od svega je to sto on kao padobranac tu i tamo upadne na forum, napise post vezan za elementarne znanstvenike bez ijedne jedine reference i vise nikad se ne javi na tu temu :? Najobicnije lupetanje gluposti bez ikakve osnove :?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 18:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Al' ne možeš reći da nije duhovit...Mislim,toliko sranja napisati,a da to ipak zvuči ozbiljno.......

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2010, 18:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
To stoji :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1407 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs