banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jul 2014, 10:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
elektra777 je napisao:
Moj sin ima problema sa bronhitisom - dok je imao krajnike to su bile gnojne angine koje su prerastale u bronhitis - sada su upale pluca i bronhitis. Upravo smo na terapiji - prije mjesec dana je vec imao upalu pluca, otisli smo na more po preporuci dr, i evo, nepunih mjesec dana poslije - here we go again....
Sto se tice alternative - ne znam sta nismo probali - preparati na bazi meda, propolisa, maticne mlijeci, kozije mlijeko, razne biljke....meni je zaista dostupno jako puno informacija i nabavljam sve moguce preporucene preparate, ali kod njega jednostavno ne fercera. Boravak na planinama, moru...Kako je to samo frustirajuce kad vidis da pokusavas sve, ali ne ide....

Јелте ли пробали јаја од препелице? Ја сам се помоћу њих ријешио бронхитиса као клинац.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 11:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Neslane svinjske masti namazati na izbusenu novinu (bitan je novinski papir da je onaj nemasni, i bitno je ono olovo sa slova iz novina, ne smije biti u boji - novina se izbusi na nekoliko mjesta (necim tankim, olovkom npr) da koza moze da dise, da se ne potpari) stavljati na prsa preko noci (6-7 noci). Mast otopi onu sluzu koju kasnije dijete ili proguta i izbaci izmetom ili ispovraca). Ovo smo probali i za bronhitis i za upale pluca, nama je uvijek pomagalo. Oblaciti stare majice preko novine jer su nakon toga neupotrebljive.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 13:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ko ima bronhitis vjerujem da je prvo ustanovio da nije alergijski.

Za omeksavanje sadrzaja iz pluca potrebna je inhalacija, skuvati kadulju i udisati paru.
Inace kadulja je dobra (piti caj) ko ima respiratorne probleme. Takodje ima smirujuce i dezinfikujuce osobine. Moja majka je davno izlijecila hronicni bronhitis cajem od kadulje, a koristila je pumpicu i Ventolin prilikom napada bronhitisa.

Boravak gdje je velika vlaga takodje olasava omeksavanje sadrzaja iz pluca, bilo da je to pored rijeke ili vode. Znam osobu koja je svu zimu kruzila mostovima udisuci vlagu s rijeke. :D

Neke recepte sa medom i repom sam cini mi se vec pisala.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 13:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
cicak je napisao:
Neslane svinjske masti namazati na izbusenu novinu (bitan je novinski papir da je onaj nemasni, i bitno je ono olovo sa slova iz novina, ne smije biti u boji - novina se izbusi na nekoliko mjesta (necim tankim, olovkom npr) da koza moze da dise, da se ne potpari) stavljati na prsa preko noci (6-7 noci). Mast otopi onu sluzu koju kasnije dijete ili proguta i izbaci izmetom ili ispovraca). Ovo smo probali i za bronhitis i za upale pluca, nama je uvijek pomagalo. Oblaciti stare majice preko novine jer su nakon toga neupotrebljive.


Ovo redovno radimo...pomogne tokom bolesti, ali je problem sto se njemu bronhitis vec hronican....

@Talija - nije alergijski....Mi trenutno koristimo kombinaciju Ventolin +Atrovent za inhalaciju +Mycodin za iskasljavanje + kapi za nos + fiziolosku otopinu za nos + sve prirodne preparate....Dobro je sto ga je danas skinula sa antibiotika...pa makar jedna muka manje, ali sad smo na probioticima zbog uzimanja antibiotika....a moja mukica ima samo 8,5 godina...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 13:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne brini, kako dijete raste sve ce biti lakse.
Kozje mlijeko je izuzetno dobro u borbi protiv bronhitisa.
Ako si u prilici cesce mijenjaj klimu, npr selo grad, promjena cesto presjece bronhitis u sred napada.
Maslo i med (pomijesani) jacaju imunitet i mnogi to uzimaju za regeneraciju pluca, a ta masnoca pomaze za izbacivanje sluzi.
Uz sve medikamente nije zgoreg probati sve biljne domace preparate.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Kozije mlijeko u pravu ste, onda jaja od prepelice svako jutro. Upisati dijete na neki sport, 8 ipo godina, pravo vrijeme za poceti da malo ojaca imunitet..

I kako godine idu, pubertet to polako nestaje. Ne znam nikoga da ga nije proslo, jel se to isto manifestuje i ako nekome bronhitis ostane i kasnije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 14:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Na poslu dvoje kolega imalo djecu sa astmom, razmjenjivali profi inhalator koji su narucili iz inostranstva da ne moraju u bolnicu u sred noci kad ih stegne. Sad su srednjoskolci i sve ok. Proslo ih to.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 14:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Nadam se i ja da ce ga proci do nekog doba, za sad nam je ovako. Inhalator sam kupila, toliko nam je bio potreban da je to bilo neophodno. Sto se tice sporta, jedno vrijeme je isao na plivanje, ali je dobio upalu pluca pocetkom novembra, a onda i upalu sinusa i prekinuli smo..prosto moramo sacekati da ojaca pa onda da krenemo aktivnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Kako djecak stoji sa kilazom u odnosu na vrsnjake ako nije tajna?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 16:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Nije tajna- vec sam to negdje i pisala "necejed" sa 28 kg dok vecina u razredu ima 35-45kg....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 17:16 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Na koji način se dijete hrani? Ja sam sad pod uticajem nekih knjiga o prehrani :) u kojima navode da se dosta stvari koje prate odrastanje (bronhitis, alergije, slabiji fizički razvoj i sl) mogu riješiti promjenom režima ishrane.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 17:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ajde korak po korak, prvo moras napraviti dijete


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 17:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Kako hraniti "necejeda"... muka, sve je natezanje. Zivi ljeti na lubenici, sendvicima, supa i corbice pod teskom ucjenom, na plac i samo par kasika- sve ostalo povraca- meso skoro nikako. Krvna slika idealna. Drugo dijete jede savrseno- voce, povrce, meso, corbe- zeljezo katastrofa, problemi sa bronhitisom cesti... pa ti budi pametan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 17:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Imam tog jednog ''nećejeda''. Obroke razvlači po dva sata. Isto ima 8,5 godina i 27 kg.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 20:39 
Neku kaloricniju hranu?

Kikiriki, bademi, orasi?

Probajte ubaciti i vitamin B, utice dobro na apetit, naravno prvo doktora pitati za to...


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Pretpostavio sam.. Nisam imao problem sa kilazom ali to je cesta kombinacija, manjak kilograma plus bronhitis. A sad vidim da ima i drugih kombinacija kao kod tebe.

Imam u okolini primjer takvih ljudi, sve je to individualno. Nekome se apetit otvorio u pubertetu, pa se zaoblicio, neko i dalje ostao mrsav, tako da..

Ali plivanje bi mu bas dobro doslo. Ako nista kalorije se trose, aktivan je, imunitet jaca, doce kuci izmoren, valjda ce onda biti gladan. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 23:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
@elektra777, jeste li koristili Pulmicort?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2014, 07:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Ne nisam. Da li ti imas iskustva sa Pulmicortom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2014, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Mi smo mog malog inhalirali 20 dana i 2 dana nakon prestanka - novi bronhitis, tako da ja ne znam reći da li je on možda samo odložio početak bronhitisa ili uopšte nije uticao.
Uglavnom, koriste ga astmatičari i navodno je jako dobar, koriste ga preventivno za jačanje pluća. Nema ga često ni nabaviti u gradu.
Moj mali ima godinu i 8 mjeseci i za njega mi govore da je on jednostavno još mali i da se ne zna iskašljati i da taj šlajm se nakuplja i uzrokuje bronhitis.

Jesi išla u slanu sobu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2014, 11:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Slana soba se pokazala kao bzvz. Pulmicort su moje drugarice vecinom koristile za laringitis, ali nisam cula iskustva za rjesavanje bronhitisa. Savjet dr je da izdrzimo do puberteta, tako nesto se poklapa i sa pricom od moje sveki o muzevim bronhitisima i patnjama sa neuhranjenoscu i plucima. Poslije puberteta (tj. neke 15.godine) je sve to proslo i vise nije imao problema.
Kod tako malih beba potrebno je samo drzati nosic cistim, mi smo nocima ispod duseka stavljali jos jastuk da mu napravimo uzdignuto uzglavlje da bi mogao normalno da dise i da ga slajm ne gusi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs