banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jul 2014, 13:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Caj od bijelog sljeza je dobar protiv slajma. I u nos kapnuti par kapi i dati da pije.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2014, 16:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2014, 21:35
Postovi: 1846
Lokacija: Бања Лука
Ја имам 21. годину, имам великих проблема са алергијском астмом од пете године, сваку ноћ стезање, два пута дневно користим вентолин, физички сам активан, не смијем нигдје ићи без вентолина, срамота ме, већ ми је досадило. Одлучио сам да пробам користити јаја од препелице, па ме занима да ли је неко покушао с тим јајима, да ли помаже уопште? Пише да се треба попити око 1000 јаја.

_________________
У животу је важно бити БОРАЦ!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2014, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Da li te steže tako tokom čitave godine? Da li je izraženije ljeti poslije kiše? Jesi li bio kod pulmologa i da li ti je on propisao ventolin?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2014, 17:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2014, 21:35
Postovi: 1846
Lokacija: Бања Лука
despot777 je napisao:
Da li te steže tako tokom čitave godine? Da li je izraženije ljeti poslije kiše? Jesi li bio kod pulmologa i da li ti je on propisao ventolin?

Читаву годину ме стеже, скоро сваки дан и кад су промјене времена. Да. ишао сам и код пулмолога и код других доктора, само дају Вентолин и Флексотиде спреј, ал мислим да је вријеме да се оставим тога, нећу ваљда читав живот морати вући те пумпице са собом.

_________________
У животу је важно бити БОРАЦ!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2014, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Imas godina dovoljno da se skidas sa toga. I treba pokusati. A pumpica da bude zadnja opcija.

Kako stojis sa kilazom, visinom u odnosu na vrsnjake? Imunitet?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2014, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2014, 21:35
Postovi: 1846
Lokacija: Бања Лука
Па сад ћу почети с тим јајима од препелице, за почетак. Имам 182 цм висине, 69 кг, требам се удебљати бар 10-ак килограма још, тако ми кажу, ал не успијевам, а имунитет, не знам ни сам, једем доста воћа и поврћа ал не знам да ли је то довољно за добар имунитет.

_________________
У животу је важно бити БОРАЦ!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2014, 17:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Jaja prepelice su ti dobra, 40 komada ti je 13-14 maraka, ne skodi probati.

Jesi bio u skorije vrijeme na moru ili na planini. Osjetis li olaksanje u disanju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2014, 17:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2014, 21:35
Postovi: 1846
Lokacija: Бања Лука
Данас сам узео та јаја, 6 км 30 комада, није пуно. Нисам ишао на море двије године, а и кад сам ишао нисам осјетио неке промјене, а на планину нисам ишао, кад будем имао могућности отићи ћу на неколико дана.

_________________
У животу је важно бити БОРАЦ!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2014, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
SuperDjomla je napisao:
Ја имам 21. годину, имам великих проблема са алергијском астмом од пете године, сваку ноћ стезање, два пута дневно користим вентолин, физички сам активан, не смијем нигдје ићи без вентолина, срамота ме, већ ми је досадило. Одлучио сам да пробам користити јаја од препелице, па ме занима да ли је неко покушао с тим јајима, да ли помаже уопште? Пише да се треба попити око 1000 јаја.


Jesi radio alergo-test ili na neki drugi način otkrio na šta reaguješ?
Meni su smetali prašina i perje, bilo je bolje čim smo to skontali i izbjegavali kontakt.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2014, 13:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2014, 21:35
Postovi: 1846
Lokacija: Бања Лука
Najgora je napisao:
SuperDjomla je napisao:
Ја имам 21. годину, имам великих проблема са алергијском астмом од пете године, сваку ноћ стезање, два пута дневно користим вентолин, физички сам активан, не смијем нигдје ићи без вентолина, срамота ме, већ ми је досадило. Одлучио сам да пробам користити јаја од препелице, па ме занима да ли је неко покушао с тим јајима, да ли помаже уопште? Пише да се треба попити око 1000 јаја.


Jesi radio alergo-test ili na neki drugi način otkrio na šta reaguješ?
Meni su smetali prašina i perje, bilo je bolje čim smo to skontali i izbjegavali kontakt.

Јесам, радио сам, алергичан сам на амброзију, мачији репак (да не буде забуне, трава је у питању), прашину, перје, не сјећам се чега још. Данас сам почео са јајима од препелице, користићу их 40 дана, па ћу видјети има ли имало промјене, ако не буде пробаћу с нечим другим.

_________________
У животу је важно бити БОРАЦ!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2014, 14:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Pa onda ti preostaje da izbjegavaš trave, izbaciš perjane jastuke i jakne i redovno čistiš prašinu.
Vidi malo i o ishrani http://astma.rs/ishrana/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2015, 15:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Apr 2015, 15:01
Postovi: 2
Može li neko da mi kaže kakav uticaj imaju ovakvi preparati na jačanje imuniteta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2015, 17:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
elektra777 je napisao:
Slana soba se pokazala kao bzvz. Pulmicort su moje drugarice vecinom koristile za laringitis, ali nisam cula iskustva za rjesavanje bronhitisa. Savjet dr je da izdrzimo do puberteta, tako nesto se poklapa i sa pricom od moje sveki o muzevim bronhitisima i patnjama sa neuhranjenoscu i plucima. Poslije puberteta (tj. neke 15.godine) je sve to proslo i vise nije imao problema.
Kod tako malih beba potrebno je samo drzati nosic cistim, mi smo nocima ispod duseka stavljali jos jastuk da mu napravimo uzdignuto uzglavlje da bi mogao normalno da dise i da ga slajm ne gusi.


Nastavak - nakon silnih patnji tipa 4 upale pluca u periodu od juna do decembra, radili smo silne testove i privatno i na pulmologiji koji su potvrdili sada postojanje alergija (zanimljiva cinjenica da istih nije bilo 2013???). Elem alergican je na grinje (a nije na prasinu!??), na polen trava, narocito na maciji repak, polen drveca, ambroziju...sto cuda. Od januara je na seritide pumpici - svako jutro i svako vece. U medjuvremenu je imao jos jednu sesiju bronhitisa koji nije rezultovao upalom pluca, pa je to kao plus....idemo dalje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2016, 17:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Dec 2015, 13:10
Postovi: 20
Moja poznanica alergicna na grinje i kucnu prasinu,koristi tablete singular,i sve dok ih pije ok je,kad napravi preporucenu pauzu odmah osjeti pogorsanje zdr.stanja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2016, 19:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Nek bolje čisti i više bude napolju :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2016, 19:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Dec 2015, 13:10
Postovi: 20
Haha..nije do ciscenja..rekli joj da izbaci cilime,zavjese,prekrivace....valjda su oni staniste za grinje...a sto se tice prirode tu se slazem...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2016, 23:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Najgora je napisao:
Nek bolje čisti i više bude napolju :)


Ma jok, mi uzgajamo prasinu. :roll:
Veoma prizeman komentar. Vidi se da ti je tematika nepoznata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2016, 08:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Vidi se da nisi mogla skrolati par postova više, pa pročitati da pišem iz ličnog iskustva. Novi komentar je u suštini sažetak istog.

Moje djetinjstvo je prošlo u kihanju, kašljanju, stezanju, gušenju, iskašljavanju i stalnom brisanju nosa (i to pamučnim "balavicama", jer od lotos maramica koža nosa bude potpuno iziritirana, isušena i crvena). Pregibi ruku i nogu obavezno iščešani do krvi.
Sport ni pod razno. Trčanje = kašalj i automatsko stezanje.

Svi Ventolini, inhalacije, svinjska mast, masti sa mentolom, kozje mlijeko, ni prepeličja jaja nisu pomogli dok se nije poradilo na preventivi.
Tad nije bilo fensi alergo-testova, nego je mama morala sama da skuži šta mi smeta: perje, prašina, vlaga, slama na selu i sl.

Onda se krenulo sa izbacivanjem perjanih jastuka, svakodnevnim usisavanjem, džogiranjem podova, brisanjem prašine, izbacivanjem čupavih tepiha, jambolija, zavjesa.

Obavezan boravak napolju bar 2 sata dnevno. Po kiši pod balkonom.
Bez spavanja po drugim kućama - kod babe, tetke - različita mikroklima - grinje, prašina, posteljina, vlaga.

Ljeti prvo na Zlatibor u borovu šumu, pa dalje na more - šetnja ujutru u 5 dok je čist vazduh, pa me zagnjure u vodu da se ispere nos i iskašlje šlajm.

Stanje se pod tim režimom dosta popravilo, a potpuno negdje krajem osnovne škole.
Onda se mogla nositi i Montovka :)

Od tad nemam više problema, ali ima kćerkica od sestre, tako da mislim da genetika tu igra bitnu ulogu.

I danas me nekad pitaju što plivam da ni kosu ne pokvasim i ne jedem mentol bombone :)

Eto, baš sam se potrudila :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2016, 09:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Najgora je napisao:
Sport ni pod razno. Trčanje = kašalj i automatsko stezanje.

Sto sport ni pod razno? Sto ne plivati? :)
Ja sam imao mnogo problema sa alergijom na trave i prasinu. Bronhitis se povremeno javljao svake godine od marta do avgusta ali nisam odustajao od sporta.
Sto se trcanja tice, sada sam osudjen da trcim na traci. U parku malo stegne i uvijek puls je visok zbog toga.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2016, 09:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Pisala sam za trčanje, fizičko u školi i sl.

Plivanje svakako može, samo je pitanje koliko je ko u prilici da ode na more.
Bazen mi tada nije bio baš opcija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs