banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 05:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Sep 2010, 16:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Sep 2010, 16:50
Postovi: 3
Da li neko zna gdje se u Bl moze uraditi depilacija secernom pastom! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2010, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
@fellgood, negdje oko Sirana ima kozmeticki salon. Ne znam tacno gdje se nalazi ali mi je drugarica tamo odlazila i znam da je spominjala tu metodu. Imas li mogucnost da saznas gdje se tacno nalazi ili da se raspitam kod drugarice?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2010, 20:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2008, 17:47
Postovi: 653
Lokacija: Banja Luka
I mene zanima ta egipatska, ali koliko sam ja saznala, prije jedno godinu dana, ima neki valjda u Boriku, dalje se nisam raspitivala, jer mi je ta cura rekla da je isto tako i strašno nezadovoljna njihovim uslugama i depilacijom.

_________________
Maybe I just wanna touch U feel your warm inside again.
Maybe I just wanna hurt U the sweetest pleasure is me
I don't know why but I love to see U cry
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2010, 20:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Sep 2010, 16:50
Postovi: 3
@ajkula bila bih ti zahvalna ako mozes da pitas tu drugaricu koji je to salon :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2010, 20:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Okt 2010, 20:45
Postovi: 1
I ja bih vam bila mnogo zahvalna ako može da saznate u kom salonu rade depilaciju šećernom pastom i gdje se nalazi taj salon. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2010, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Skroz sam zaboravila na ovu temu :oops:

Zvala sam drugaricu i salon koji sam spominjala ne nudi ovu vrstu depilacije.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 07:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
znaci, jos uvijek niko u banjaluci ne radi egipatsku?

najgore mi je bilo kad sam proslog ljeta otisla u jedan izvikani salon ljepote (ne znam da li da ga uopste tako nazovem) i pitala da li rade egipatsku, na sto ce mlada needukovana dama meni: "pa znate, radimo uglavnom brazilsku, nije jos niko trazio egipatsku" :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Mislim a jos uvek nema. Pre dve godine, meni moja kozmeticarka rece da ima mozda kod neke tete koja ima salon u zgradi gde je HG spot i do dana danasnjeg mi nije to proverila. LOL

Ta "kod Sirana" radi iskljucivo topli vosak i salon nije ni S od salona, mislim da zena radi na "divljaka", salon je improzvizovan. Bila jednom sa drugaricom, kao pratnja, nikako ne preporucujem.

Meni ta egipatska nije nista posebno, dlake urastaju i rastu brze nego posle depilacije 'hladnim' voskom, a proces traje celu vecnost.

Pozitivno je sto ne iritira kozu, nema onih crvenih tackica.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
koja zgrada gdje HG sport :-? nikako ne mogu da se sjetim gdje je to :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2010, 11:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Nov 2010, 11:29
Postovi: 2
Egipatsku depilaciju možete napraviti sami. Nema potrebe ići u salon, koristim je već godinu dana i stvarno sam zadovoljna. Depiliram bukvalno sve (noge, pazuh, prepone), više i ne koristim bic.
Recept:
1 čaša šećera
1/4 vode
1/4 limuna

Kuhate dok ne dobiju zlatnu boju, oko 10 minuta, ne duže. Ostavite da se ohladi, jedno pola sata i počnete da radite sa smjesom (pravite kuglicu).
Bitno je da smjesu stavljate u suprotnom smjeru od rasta dlaka, a skidate i smjeru rasta dlaka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 11:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Sep 2010, 16:50
Postovi: 3
Saznala sam da se egipatska depilacija moze uraditi u Posh beauty clubu,koji je skoro otvoren,a koliko kosta-ne znam!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 12:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
gdje se nalazi taj posh beauty club? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 12:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
nadjoh
http://www.051info.com/kozmeticki-salon ... a-i-tijela
http://www.facebook.com/group.php?gid=116214135067057


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 14:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Nov 2010, 14:20
Postovi: 7
Ja radim sama:

1 casa secera
1/2 case vode
1 mala kesica limuntosa

Kuhati dok ne dobijete zlatnozutu boju, malo ohladiti (oprez, lako se oprziti), ostalo kao i kod svake druge depilacije voskom. Mazati u smijeru rasta dlacica, vuci u suprotnom. Koristim pamucne trakice, koje kasnije isperem i otkuham.
Ukoliko ostane smjese, moze se cuvati u staklenki, koju kad zatreba ponovo, stavite u vrelu vodu, i na taj nacin ugrijete. Meni je uvijek bolja ta smjesa, koja odstoji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 14:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
To nije egipatska depilacija, to je klasicna depilacija, samo se umesto voska koristi secerni sirup. ;)

Ja sam probala sama, par puta, ne ide bas. Uzasno sporo ide to sa kuglicom i razvlacenjem, smorim se ziva. Imala sam negde i neki recept. cini mi se da ide 3:1 omer secera i vode.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2010, 23:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Nov 2010, 11:29
Postovi: 2
Ova depilacija se zove depilacija sa šećernom pastom ili egipatska depilacija. Zajednička karakteristika između običnog voska i navedenog je što obje "čupaju" dlaku iz korijena. Šećerna pasta se ne lijepi za kožu kao vosak, već samo za dlaku i upravo iz tog razloga postupak je manje bolan. Obični vosak može izazvati alergijsku reakciju, dok šećerna pasta ne, jer su svi sastojci na prirodnoj bazi.
Nakon depilacije običnim voskom nije preporučljivo se odmah izlagati suncu, dok to nije slučaj sa šećernom pastom.
Ima još razlika.....al drugi put.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2010, 23:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
Ja to radim u verziji uradi sam, treba znati samo dobro skuhati šećer. Može se skuhati na više načina, da bude kao smola ili da bude kao vosak. Dobro skuhan znači i dobru depilaciju. Može se skuhati potpuno ohladiti i poslije zagrijavati da bi se mogao namazati u tankom sloju. Sve u svemu sjajan, ali treba živaca da se skuha na pravi način. Voda i šećer i limuntus...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 12:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
DANA je napisao:
Ja to radim u verziji uradi sam, treba znati samo dobro skuhati šećer. Može se skuhati na više načina, da bude kao smola ili da bude kao vosak. Dobro skuhan znači i dobru depilaciju. Može se skuhati potpuno ohladiti i poslije zagrijavati da bi se mogao namazati u tankom sloju. Sve u svemu sjajan, ali treba živaca da se skuha na pravi način. Voda i šećer i limuntus...


I, kakvi su ustisci, da li manje boli nego voskom? rastu li sporije? ili nema razlike? jel koristis i za njeznije zone?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2011, 11:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2008, 17:47
Postovi: 653
Lokacija: Banja Luka
Depilirala bih potkoljenice, ali ne znam koji salon da odaberem?
Imate li neke preporuke? Koje su cijene?
Može i vosak i šećerna, doduše radije šećerna, ali važne su mi preporuke nekoga ko ima duže iskustva sa tim

_________________
Maybe I just wanna touch U feel your warm inside again.
Maybe I just wanna hurt U the sweetest pleasure is me
I don't know why but I love to see U cry
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2011, 21:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Sep 2011, 06:41
Postovi: 41
:wink: :wink: napravi sama kod kuce od dva kilograma secera ,raspodjeli na koliko god komada hoces u selofan i u frizder,pa kad zatreba spremno je ,ja to tako pravim aaaa poslje depilacije mravlje ulje i za nekoliko depilacija odprilike 6 vise i necete morati da se depilirate.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs