banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 12:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Oftalmolog
PostPoslato: 20 Apr 2010, 17:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Okt 2009, 11:12
Postovi: 6
Pozdrav!

Jel moze neko preporuciti oftalmologa nekog u BL?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: oftamolog
PostPoslato: 20 Apr 2010, 18:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Jel' samo za naocale ili za nesto ozbiljnije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: oftamolog
PostPoslato: 20 Apr 2010, 19:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Okt 2009, 11:12
Postovi: 6
Treba mi za odredjivanje dioptrije .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 20 Apr 2010, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ako je samo dioptrija u pitanju,dobar opticar igra vecu ulogu od ljekara,govorim iz iskustva jer nosim naocale 20ak god..
moja preporuka ,mala optika u batinom prolazu,najbolje da ides ujutro sat-dva poslije budjenja...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 09:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
azdajica-ny je napisao:
mala optika u batinom prolazu,najbolje da ides ujutro sat-dva poslije budjenja...


VG-5?
oni su se preselili u jevrejsku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 09:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20443
Lokacija: SAO Krmine
LuxOptic kod Medicinskog Fakulteta.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 11:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
boa je napisao:
azdajica-ny je napisao:
mala optika u batinom prolazu,najbolje da ides ujutro sat-dva poslije budjenja...


VG-5?
oni su se preselili u jevrejsku

i bio je vg5 u jevrejskoj na spratu,ali grozdanicev zet ima malu optiku u tom haustoru,nekad je radio u vg5 ,ne znam kako se ta optika zove,ali meni on ubjedljivo najbolje odredi dioptriju...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Jao, ja sam bas htio spomenuti da se ne ide kod njega. On je meni takav supljak od covjeka da je to navjerovatno. Obrazovaniji ljudi govore jednostavnim jezikom da ih svako razumije, a on se ubi da upotrijebi sto strucnije izraze da ga moram bukvalno zaustaviti da prevede. I jos sto obozava pljuvati po drugim kolegama. Na tri mjesta su mi rekli da mi treba -0.5, samo on odredio -1.25. Ostali se smiju kad im to kazem, svi kazu da je to pretjerano. Ne znam, nekako mi je on kao neki sarlatan, kao da izvodi neku predstavu koja ti se ili bas svidi ili te isfura. Moja stara se samo u njega uzda, a ja ga ne mogu "oc'ma vidjet". Jos kad mi stavi nesto pa kaze: "Sad vidite ovako, a sad cete vidjeti ovako". Umjesto da me pita kako je sad, a kako sad... Eto, ja ga tako vidim.
Sad radi preko puta svoje bivse ordinacije, kod Mice, ne znam kako se optika zove. Poslije Carapka (bivseg Cicibana) kad se ide haustorom prema onom sporednom ulazu u Triglav pa s desne strane, prije komisiona Max.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 12:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
A kako oni "mjere" dioptriju? Da li se moraju stavljati one kapi koje šire zjenice prije nego što gledaju na onom uređaju, ili može bez širenja zjenica? Koliko košta da samo izmjere dioptriju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Valjda se sirenjem zjenica moze bolje odraditi pregled, ne znam. Meni su jednom sirili a ostalih nekoliko puta nisu. Imaju "kompjuter" - aparat sa okularima kroz koje gledas neku sliku i taj uredjaj odredjuje dioptriju. Njegove rezultate koriste kao orijentir, pa ti kazu da uredjaj pretjeruje. Onda ti stave okvir na kojem mogu lako mijenjati stakla razlicitih dioptrija pa probavate sta ti najvise odgovara (citas ona slova na zidu), vide treba li ti cilindar...
U Ghetaldusu je pregled bio 15-20KM. Kod ovog sto sam gore spominjao je besplatan pregled. U Triglavu u prizemlju je 5KM, a ako ces kod njih kupiti naocale onda je besplatan. Ne sjecam se posto je kod Bijelica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 13:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
blaf77 je napisao:
Imaju "kompjuter" - aparat sa okularima kroz koje gledas neku sliku i taj uredjaj odredjuje dioptriju.

To znam, tako su i meni mjerili u kliničkom centru samo što su mi prije toga stavljali kapi za oči par puta a nakon svakog kapanja se čeka oko pola sata ili tako nešto. Sve u svemu čeka se da dobiješ rezultate.

Koliko je precizan taj uređaj koji mjeri dioptriju ili se on koristi samo orjentaciono a glavna stvar su one naočale na kojima mijenjaju stakla sa raznim dioptrijama?

Meni su poslije zaista gledali i sa tim naočalima ali ona su pokazala isto što i taj uređaj. Volio bih vidjeti kolika mi je sada dioptrija pošto sam to radio prošlog ljeta.

Može li taj uređaj da preciznije izmejeri ili ide ono standardno u koracima po 0.25? Može li prikazati 0.90 ili 0.80?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Ne znam sad bas toliko detalja. Meni su rekli da uredjaj pokaze malo vecu dioptriju nego sto stvarno treba nositi. Ja sam se dugo dvoumio da li da nosim naocale jer je mala dioptrija (-0.5) i nisu mi stalno trebale, ali kad sam poceo nositi sad vise ne mogu bez njih, navikao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 15:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Meni je ljetos izmjereno -1.00 pa ih skoro nikad ne nosim. Isto navikao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 18:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
blaf77 je napisao:
Jao, ja sam bas htio spomenuti da se ne ide kod njega. On je meni takav supljak od covjeka da je to navjerovatno. Obrazovaniji ljudi govore jednostavnim jezikom da ih svako razumije, a on se ubi da upotrijebi sto strucnije izraze da ga moram bukvalno zaustaviti da prevede. I jos sto obozava pljuvati po drugim kolegama. Na tri mjesta su mi rekli da mi treba -0.5, samo on odredio -1.25. Ostali se smiju kad im to kazem, svi kazu da je to pretjerano. Ne znam, nekako mi je on kao neki sarlatan, kao da izvodi neku predstavu koja ti se ili bas svidi ili te isfura. Moja stara se samo u njega uzda, a ja ga ne mogu "oc'ma vidjet". Jos kad mi stavi nesto pa kaze: "Sad vidite ovako, a sad cete vidjeti ovako". Umjesto da me pita kako je sad, a kako sad... Eto, ja ga tako vidim.


Ja sam od nekoliko ljudi cula za tog Grozdanicevog zeta da je covek totalno nestrucan. Valjda on nije ni oftalmolog, vec neki tehnicar, sta li.
Meni je isto odredio preveliku dioptriju.
Posle sam cula od dosta ljudi da im je pogresno odredio dioptriju, a vecina njih su i kupili naocare kod njega.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
HugoLina je napisao:
blaf77 je napisao:
Jao, ja sam bas htio spomenuti da se ne ide kod njega. On je meni takav supljak od covjeka da je to navjerovatno. Obrazovaniji ljudi govore jednostavnim jezikom da ih svako razumije, a on se ubi da upotrijebi sto strucnije izraze da ga moram bukvalno zaustaviti da prevede. I jos sto obozava pljuvati po drugim kolegama. Na tri mjesta su mi rekli da mi treba -0.5, samo on odredio -1.25. Ostali se smiju kad im to kazem, svi kazu da je to pretjerano. Ne znam, nekako mi je on kao neki sarlatan, kao da izvodi neku predstavu koja ti se ili bas svidi ili te isfura. Moja stara se samo u njega uzda, a ja ga ne mogu "oc'ma vidjet". Jos kad mi stavi nesto pa kaze: "Sad vidite ovako, a sad cete vidjeti ovako". Umjesto da me pita kako je sad, a kako sad... Eto, ja ga tako vidim.


Ja sam od nekoliko ljudi cula za tog Grozdanicevog zeta da je covek totalno nestrucan. Valjda on nije ni oftalmolog, vec neki tehnicar, sta li.
Meni je isto odredio preveliku dioptriju.
Posle sam cula od dosta ljudi da im je pogresno odredio dioptriju, a vecina njih su i kupili naocare kod njega.


ja kod njega nisam nikad kupovala naocale,ali sam prezadovoljna kad mi on izmjeri dioptriju,lik jeste opticar a ne ljekar,zato sam i naglasila ako je samo dioptrija u pitanju
ja sam isla i u kalugu i budimpestu,new york...i znala sam kupiti naocale,kad mi ljekari odrede dioptriju i donesem ih kuci i ne mogu ih nositi,"propadam" ne mogu voziti itd itd...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Apr 2010, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Meni jedna doktorica kaze za njega: "Kolege smo, moramo saradjivati. On zna odlicno napraviti naocale, ali za dioptriju i ostale stvari..."
Meni se on jednostavno ne svidja i dzaba mu taman i da zna bolje od svih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 14 Maj 2010, 19:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Maj 2010, 18:55
Postovi: 19
Pa najbolje je odmah otici kod oftalmologa, a ne opticara. Ja sam zivjela u Kanadi dugo godina i tamo postoje optometristi koji su zavrsili fakultet za odredjivanje naocala i prepoznavanje ocnih bolesti koje oni ne lijece, ali salju oftalmologu. Ovdje kod nas ljudi su zavrsili zanat i nemaju pojma o ocnim bolestima. Moj djed je otisao na pregled u optiku, oni mu odredili naocale, a na kraju se ispostavilo da covjek ima ostecenje ocnog dna zbog secerne bolesti i da mu naocale uopste ne mogu pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 14 Maj 2010, 20:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Maj 2010, 19:21
Postovi: 15
Slazem se, meni opticari nikada nisu davali odgovarajucu dioptriju.
Najbolje je otici odmah kod oftalmologa da on da naocale.
Ja sam se rijesila svoje dioptrije laserski kod Kozomare, tako da nemam vise tih problema sa naocalama i socivima.
Toplo preporucujem svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Jul 2010, 11:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Prije nego sto te neko pregleda za naocare pitaj ga je li opticar ili oftalmolog.Oftalmolog ima svoj pecat sa imenom a opticar nema.Imam nekoliko mojih drugara kojima su opticari upropastili vid pa sad ne mogu vise da poprave nikako,ni laserom ni naocarima.Ja idem samo kod oftalmologa i stalno vidim 100% sa svojim cvikama.Opticar je zanatlija a jos bolji trgovac samo tako te odere i kad ti ne trebaju cvike on te ubjedi da trebaju,samo da ti proda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oftalmolog
PostPoslato: 23 Jul 2010, 11:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Oftamolog je doktor za očne bolesti.Usput određuje i dioptriju.Optičar je sav svoj radni vijek posvetio određivanju dioptrije i izradi naočala.Btw,ovaj optičar o kome se ovde govori ne uvaljuje cvike,meni je dva puta odbio da napravi naočale i rekao mi par vježbica da relaksiram očni mišić i vratim svoju dioptriju u normalu....Isto tako i mojoj radnoj koleginici.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs