banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 02:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 721 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Nov 2010, 16:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
De se malo smirite i 'proguglajte' gum+lift.

Ako neko nije cuo za neki zahvat, ne znaci da je neizvodljivo. Slika
A raznih stvari sam znala cuti, od nasih studentica, a bogami i od onih stomatologa koji godinama rade i posecuju seminare i kao ulazu u svoje znanje i opremu.

Spoiler:
SlikaSlika


Koga preporucujete za temeljno skidanje kamenca?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2010, 17:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
Joj, koja kamuflaža. Prije širok osmjeh, a poslije diskretan. Taman koliko treba, a nama kad "uvališ" ovako krupne zube dobijemo blaži nervni napad. Ja na volim krupne zube, ma koliko lijepi bili, naročito ako se ovoliko vide. Je su li ovo i usne naduvane?

Ne treba ti nikakva preporuka za skidanje kamenca. Na zapadu to čak i ne rade stomatolozi, toliko je to jednostavna intervencija, samo malo pritisneš onog ko ti to radi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2010, 17:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Stvarno, pogledaj na prvoj slici sto su usne zategnute, samo sto se nisu pokidale... Ovako prikazano ne lici da je ista osoba na slici PRE i POSLE...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2010, 17:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
pa ovdje se nisu ni potrudili isto zubalo staviti.
draga hugolina ne moras imati veze sa stomatologijom da skontas da su ovo razlicite osobe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2010, 00:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Što se tiče fotografija, teško je procjeniti vrstu ili vrste odrađenih zahvata ! Postoj par vjerovatnih rjšenja.

1. Moguće je da je odrađeno "produženje kliničke krune zuba" - Nijedan ozbiljan stomatolog neće ići dalje od džepa dok je u "amerikama" sve moguće za "pare" tj. da se isječe gingiva (desni) da bi se postavila faseta (keramička ljuspica koja se lijepi na zub) !
2. Moguće je da su "postavljene fasete"
3. Možda "kombinacija ove dvije tehnike"
4. "Spuštanje gornje usne"
5. "Kombinacija svih ovih tehnika"

I naravno namješten osmjeh da bi rezultat djelovao savršeno!

Hugolina ja sam komentarisao pulpino rješenje i tvrdio da je nerješivo na način kako on to objašnjava da je izvodljivo!!!

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2010, 16:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Nov 2010, 16:18
Postovi: 6
Hmm... vidim da je tema vec odavno zamrla, ali me interesuje ima li ko kakvih novih iskustava sa protetikom??? Ako ima, bilo bi lijepo da podijeli na forumu, jer planiram uskoro raditi, a ne bih da nastradam... :rabbit:

_________________
Take it easy...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 13:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Feb 2009, 14:15
Postovi: 12
Posjetite na Facebook-u profil, stomatoloska ordinacija Zerajic, ima poznate raje!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 14:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
sada ce svi htjeti ljuspice kao sto je stavila ona iz top modela.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2010, 01:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
DR Mecava facebook slike prije poslije govore sve, a ko je bio i zna


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 00:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2007, 17:53
Postovi: 65
DANA je napisao:
DR Mecava facebook slike prije poslije govore sve, a ko je bio i zna


Gospodjo DANO ili bolje receno gospodjo MECAVA hajde budite ljubazni i prestanite vise da spamujete temu sa samoreklamiranjem! :roll:

Kako vam nije jasno da ste skroz providni jos od prvog vaseg komentara na temi gdje ste kao navodno radili te neke "keramicke krunice kod Mecave" i kao "prezadovoljni ste", a ubrzo zatim napisete par komentara gdje se vidi da ste zapravo stomatolog......pa dovoljno je sabrati dva i dva......
I znate sta - s obzirom na ovakav jeftin nacin pokusaja manipulisanja ne bih otisao kod vas iz principa, i zbog toga sto i ovo dosta govori o vama i vasem pristupu poslu.

A ako vam nije jasna svrha ove teme, evo nacrtacu vam - ovo je tema gdje bi trebalo da ljudi iznose svoja iskustva sa stomatolozima, dakle pacijenti da komentarisu, a ne da doktori "navode vodu na svoj mlin". Eto toliko i Hvala.

A isto vazi i za ivanb (tj dr Zerajica) kao i ostale postovane zubare koji se registruju i odmah prvi post : "bla bla meni je ovaj najbolji" (naravno sebe reklamira). 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 00:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Kako odabrati stomatologa?!

1. Nikada ne ići kod stomatologa u ilegalne ambulante!
Legalne ambulante uglavnom imaju transparentno istaknute
svoje nazive i logotipe! Mada nije sramota pitati da li je ambulanta legalna!
2. Raspitati se o stomatolozima u vašem bližem i daljem okruženju!
Moj prijedlog ne birati suviše stare niti suviše mlade stomatologe, obe ove
grupacije imaju mnogo mana!
3. Šta ne smije biti primarno u izboru stomatologa?
* cijena stomatoloških usluga,
* blizina ordinacije,

Nažalost, pacijenti su često u položaju da traže najmanju cijenu za određenu stomatološku uslugu.
Cijene koje su znatno niže od prosječnih cijena na tržištu za istu stomatološku uslugu zasigurno
imaju razlog koji opravdava njihovu nisku cijenu. Najčešće je ispodprosječno niska cijena povezana
s lošijom kvalitetom stomatološkog rada ili usluge. Problem je u tome što pacijenti uglavnom nisu
dovoljno stručni u procjeni vrijednosti onoga što im stomatolog nudi u zamjenu za njihov novac.
Niža cijena, odnosno upotreba jeftinijih materijala i tehnika nerijetko dovodi do dodatnih troškova
u budućnosti koji u konačnici mogu prerasti početnu cijenu. S druge strane, ni visoke cijene ne garantuju
uvijek vrhunsku kvalitetu. Stoga je najbolje ne birati stomatologa isključivo prema cijenama
koje on traži za svoje usluge. Iako je vrlo bitno da je stomatološka ordinacija relativno blizu našoj
životnoj i radnoj sredini, jer je tako lakše organizovati vlastiti posjet, ali i posjet ostalih članova porodice,
to ne smije biti presudno za naš odabir. Važnije je da se kod svog stomatologa ugodno osjećamo te da
vjerujemo u kvalitetu njegove brige o našem zdravlju.

4. Koje su dobre smjernice prilikom izbora stomatologa?

Postoji nekoliko razloga koji naš izbor mogu učiniti boljim i pouzdanijim. Neki od njih utemeljeni su na procjenama
kvalitete rada nekog stomatologa, koje donose kolege i stručne osobe, te na evaluaciji objektivnih činjenica
vezanih uz kompetentnost određenog stomatologa.
Naime, svaki stomatolog u Republici Srpskoj, da bi dobio dozvolu za rad koju izdaje Komora stomatologa RS,
mora imati završen studij stomatologije i položen državni ispit. Kad završi studij školovanje stomatologa ne prestaje,
nego se nastavlja kao cjeloživotno usavršavanje i stalna edukacija. Tako su svi stomatolozi primorani tokom
cijeloga radnog vijeka redovito pratiti zbivanja u struci, usavršavati postojeće vještine te usvajati i primjenjivati
nove spoznaje o načelima i mogućnostima dijagnostike, prevencije i liječenja u stomatologiji.

Zahvaljujući savremenim tehnologijama, danas svako može samostalno i razmjerno brzo doći do podataka
o nekom stomatologu. Internet je jedan od najkorisnijih medija koji mogu tome poslužiti. Upisivanjem imena
stomatologa o kojem želimo nešto saznati u internetske pretraživače u vrlo kratkom vremenu možemo
doznati mnoge korisne informacije koje bi nam mogle pomoći u odluci kojeg stomatologa izabrati.
Danas mnogi stomatolozi na Internetu imaju svoje web stranice na kojima navode podatke o sebi,
svojim stručnim kvalifikacijama, područjima stomatologije kojim se bave, članstvima u stručnim organizacijama,
objavljenim stručnim tekstovima, cijenama pojedinih usluga itd. Osim toga neke web stranice sadržavaju
i korisne stomatološke savjete, upute, laiku prilagođena objašnjenja pojedinih zahvata i procedura te nerijetko
forume na kojima pacijenti mogu raspravljati o stručnoj problematici i sa samim stomatologom i s ostalim pacijentima
o njihovim stomatološkim iskustvima. Tekstove i sadržaje s Interneta i internetskih foruma,
pogotovo one čiji su autori nepoznati, ipak treba uzimati s rezervom, jer Internet, osim korisnih,
često nudi i subjektivne i neprovjerene informacije kojima treba kritički pristupiti.

Čitanjem stručnih stomatoloških tekstova namijenjenih pacijentima (na Internetu i u novinama i časopisima),
a čiji su autori stomatolozi, pacijenti mogu steći svoj stav o samom stomatologu. Pretpostavka je da će
stomatolog koji je spreman izdvojiti dio svog vremena i pisati o nečemu što bi moglo koristiti pacijentima
vrlo vjerojatno imati i dovoljno vremena za te iste pacijente i njihove potrebe kada ga posjete u stomatološkoj ordinaciji.
Spremnost stomatologa da piše takve tekstove otkriva njegovu želju za edukacijom pacijenata i stav da su osviještenost
i edukovanost pacijenata o oralnom zdravlju bitan faktor u zadovoljstvu pacijenata radom svog stomatologa.

Zaključak

Izbor pravog stomatologa, koji će pouzdano i kvalitetno voditi brigu o našim ustima i zubima, a mi ćemo ga
rado i redovito posjećivati, veoma je važan, ne samo za zdravlje usne šupljine nego i za cjelokupno
psihofizičko zdravlje pojedinca. Nažalost, posljedice pogrešnog odabira vrlo se često pokažu tek kada bude prekasno.
Iako postoje kriteriji i načini koji nam mogu pomoći pri izboru, ponekad nam stomatolog, za kojeg smo
dobili najbolje preporuke iz relevantnih stručnih izvora, od prijatelja, rodbine ili kolega s posla,
jednostavno ne odgovara kao osoba. Kako svako od nas, bez obzira na to bio pacijent ili stomatolog,
ima neke karakterne crte koje će se drugima više ili manje svidjeti, možemo slobodno reći da pacijenti
i stomatolozi biraju jedni druge. Lično zadovoljstvo pacijenta stomatologom veoma je bitno,
jer između pacijenta i stomatologa mora postojati osjećaj povjerenja. Vjera pacijenta u ispravnost
onoga što stomatolog radi je ugrađena u osjećaj (ne)zadovoljstva koji pacijent ima po završetku stomatološkog liječenja.

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 21:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
Bila to reklama ili ne, Dr. Mećava odlično radi svoj posao..
Ja sam zadovoljna, ništa nije zakomplikovala, čak šta više, voema profesionalno i brzo je odradila svaki posao...
Ja sam prije imala strah od zbura, ne ogroman, uvek se mogu suočiti sa tom preprekom, ali ona je učinila da on nestane.. potpuno.. :)
Prijatna, ugodna žena, zna svoj zanat, naplati ga koliko naplati, a verujem da svaki zahvat košta i više.. Da se razumijemo, ne vjerujem da bi mnogo ljudi moglo priuštiti sebi zubara koji ima sve potrebne uslove, da dotični ne podcijenjuju svoj rad.... :P
Uglavnom, ja sam zadovoljna...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2010, 20:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jul 2006, 14:37
Postovi: 31
Zna li iko gdje radi dr Mirko Vranic? Nekad sam isla kod njega na Polikliniku (prije 100 godina) pa bih opet otisla kod njega... Unaprijed hvala...

_________________
-----------------------
We don’t see things as they are,
we see things as we are.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2010, 21:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Sanjolina je napisao:
Zna li iko gdje radi dr Mirko Vranic? Nekad sam isla kod njega na Polikliniku (prije 100 godina) pa bih opet otisla kod njega... Unaprijed hvala...

U Jajačkoj ulici, preko puta Energomonta.Telefon 065 565 234

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2011, 14:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
imam pitanje vezano za polikliniku..tj. ko od doktora radi tamo,kakva su iskustva i zna li neko da li socijalno pokriva ugradnju mosta,odnosno šta pored popravke pokriva..zahvaljujem unaprijed :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2011, 13:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Moze li neko da mi kaze da li postoje u gradu stomatoloske ordinacije koje imaju potpisan ugovor o saradnji sa fondom i koje su to tako da se kod njih moze otici na knjizicu popraviti zub i ostalo???

hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2011, 10:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Sep 2008, 23:05
Postovi: 9
Sry sto ozivljavam mrtvu temu, ali potrebna mi je pomoc u vezi s fiksnim aparaticem. Da li je iko imao iskustva sa istim, i ko je, po vasem iskustvu, najbolja osoba u BL da to obavi? Posto se radi o dugorocnoj proceduri, zelio bih da se odradi kvalitetno, tako da je cijena na drugom mjestu. Hvala puno na svakom odgovoru! :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2011, 13:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
SlikaSlika
Niđe veze... prva slika - nije isto zubalo, jedinice na prvoj slici široke a kasnije normalne.
Druga slika, lijevo zubi okraćeni a na desnoj slici duplo duži. Ni nalik.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2011, 12:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Evo jedne male BL ordinacije koja na sajtu ima jasno istaknute usluge koje rade i cijene, a zakazivanje pregleda je moguće i elektronski:
http://www.vitadent-bl.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2012, 12:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Mar 2011, 15:01
Postovi: 2
Ako trebate stomatologu, u sirokom luku, zaobidjite ordinaciju dr Davidovic na Hisetama. Meni su popravljali zube tako sto su sastavljali prostor izmedju zubi :angry4:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 721 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs