banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 09:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 721 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Sep 2010, 13:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
pulpa je napisao:
Kakvi isti materijali, ni u ludilu.Pa ovi na poliklinici nemaju pare da nabave ni osnovni potrosni materijal, a da ne pricam o necem kvalitetnom.

recimo da rade sa GC, ivoclar vivadent i sl. to vjerovatno 80 posto privatnika ne koristi.
ako u nesto nisi siguran nemoj komentarisati, ok?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 19:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Apr 2009, 22:29
Postovi: 9
O poliklinici, uslovima i kvalitetu rada suvisno je raspravljati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2010, 08:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2006, 14:56
Postovi: 22
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
boa je napisao:
pulpa je napisao:
Kakvi isti materijali, ni u ludilu.Pa ovi na poliklinici nemaju pare da nabave ni osnovni potrosni materijal, a da ne pricam o necem kvalitetnom.

recimo da rade sa GC, ivoclar vivadent i sl. to vjerovatno 80 posto privatnika ne koristi.
ako u nesto nisi siguran nemoj komentarisati, ok?


hmm boa ne znam o kojoj ti poliklinici i o kojim materijalima govoris ali evo par primjera o ovoj nasoj banjaluckoj.

Primjer 1 : covjek otisao tamo sa takvom pricom da mozda nisu bolji ali svakako nisu gori od privatnika, i prvo se ispostavilo da im ne radi rendgen pa je morao da ide u grad da slika zub kod privatnika, i plati naravno. A pri tom to je ona mala slika zuba ciji rendgen aparat i nije toliko skup kako sam shvatio i koju moze da priusti i najmanja ordinacija. A onda su mu zaljepili plombu za 15 minuta koja mu je poslije smetala kad zvace i koja je ubrzlo i napukla. Doduse i dalje stoji u zubu.

Primjer 2 : komsija vodio malog sina kod privatnika, on im rekao da mora da ispravlja zubice ali da on to ne radi. Ljudi otisli u polikliniku i poslije GODINU I PO jos uvijek ih odgadjaju na svaka 3 mjeseca. Prvi put su rekli da je jos rano (iako ima 9 godina) a zadnji put je nadobudna sestra u poliklinici rekla "MA STA CE MU TO, DIJETE JE BAS LIJEPO" ???? A djetetu donji zubi idu preko gornjih. Sta reci nego pravi primjer bezobrazluka koj mozes dozivjeti samo u nasim drzavnim ustanovama.
I naravno sad nasli privatnika koji je napravio protezu.

Moje iskustvo kod Dr Kovacevica je da se sve plati kao i kod svakog privatnika ali zato za plombu covjek kad treba radi i po sat vremena i ta plomba mi onda izgleda kao pravi zub. Zadnji put skidanje kamenca mi je radio 50 minuta ali nisam poslije mogao da primjetim ni tackicu na zubima. A o kamencu i poliklinici mogu da zamislim sta bi mi rekli tamo kad te za ozbiljnije stvari gledaju ko budalu.

U citavoj toj prici meni je zao samo zbog onih 250 KM koje mi svaki mjesec uzimaju od plate i navodno uplacuju u drzavno zdravstvo (a ustvari bog zna koje oni rupe krpe), i kad to pogledam privatnik nije ni skup toliko. A posteno bi bilo da i privatnici mogu da koriste te pare iz fonda pa onda da vidimo ko bi otisao u polikliniku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2010, 18:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Apr 2009, 22:29
Postovi: 9
Heroj, sve si upravu.Kakva ortopedija vilica na poliklinici...pa tamo o fiksnim aparaticima mogu samo da pricaju, a niko nije postavio ni jedan.Svi kofole zavrsili specijalizaciju u BL, a fiksne aparatice sa kojima se danas ispravlja 95% ortodontskih anomalija niko ne radi, zato sto to nisu imali na specijalizaciji.Jadnoj djecici preporucuju one mobilne aparatice koje nose po pet godina, pa opet ta ista djeca zavrse sa fiksnim aparaticem kod privatnika.Sramotaaaa... Niko na kongres nije otisao dalje od Banja Luke,Teslica,Laktasa, a o kursevima i usavrsavanju u inostranstvu da ne pricam.Skupa im kotizacija od 100 KM, a kako bi dali za jedan iole ozbiljniji kurs 1000 eura. I mi tu pricamo o istim uslovima kod privatnika i na poliklinici.Cast izuzecima, nisu ni svi privatnici bajni.Opet ponavljam, koliko ulozite u sebe, duplo vam se vraca.Nemojte biti smijesni, molim vas....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2010, 01:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
POzdrav.
Moram raditi ortodonciju donjih zuba jer mi je nepravilan zagriz, a potom vjerovatno i nove krunice na gornjim jedinicama jer su devastirane.
Zanima me da li se to sve moze kvalitetno odraditi u BL.
Nekad davno sam radio mobilni aparat kod doktora Perovica, i on je OK, ali osim njega i ovih na poliklinici, ne znam vise ni jednog ortodonta u BL a volio bih cuti jos neko misljenje.
Znate li i da li iko radi bezmetalnu keramiku u BL, to jest cirkonsko-keramicke krunice.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2010, 23:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
Ja imam bezmetalne krune zirkon - gornje jedinice. Extra. Radila kod dr Mećava. Mislim da se tu mogu ispravljati zubi. Vjerovatno ima i drugih da rade


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2010, 14:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
E super:)
A koliko kosta takva jedna krunica?
Znam da su u Srbiji cijene oko 250 EUR po zubu cini mi se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2010, 22:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
Cijena je slična 450 - 500 KM, ali vrijedi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 01:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2010, 22:05
Postovi: 16
Lokacija: Banja Luka
ELITE DENT-stomatoloska ordinacija

Zna li neko ista o njima, tj da li je neko kod njih isao, kakvi su, kakve su im cijene...

Planiram otici do stomatologa, ali sam skeptican sto se tice ovih nasi.

Moze li mi neko preporuciti dobrog stomatologa?

Unaprijed hvala.

_________________
Cilj opravdava sredstvo!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 18:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Banja Luka ima vrhunske stomatologe ko se raspituje znaće, "radio Mileva" uvjek ima informacije, facebook ima informacije, web stranice imaju informacije i naravno fotografije prije poslije. Pokupiš adrese i kreneš u obilazak, pa valjda pronađeš i ti sreću za sebe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2010, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Ali dok pronađeš sreću ostaneš bez zuba :lol:
Slažem se da ima dobrih, ali kad su u pitanju zubi trebaju nam odlični stomatolozi. Zbog nečega što oni previde kasnije imaš probleme. Takođe ima i onih koji ti kažu da trebaš popraviti po 7-8 zuba čisto da bi popunili raspored za sledećih par dana i uzeli koju stotku više.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2010, 20:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
zipo je napisao:
Ali dok pronađeš sreću ostaneš bez zuba :lol:
Slažem se da ima dobrih, ali kad su u pitanju zubi trebaju nam odlični stomatolozi. Zbog nečega što oni previde kasnije imaš probleme. Takođe ima i onih koji ti kažu da trebaš popraviti po 7-8 zuba čisto da bi popunili raspored za sledećih par dana i uzeli koju stotku više.

nazalost 7-8 zuba jepriblizno tacan broj pokvarenih zuba kod ljudi s nasih prostora


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2010, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Upravu si, ali kad ti na pregledu kaže da imaš karijes na jednom zubu i da je to gotovo, a sledeći put da imaš još 4-5 onda vidiš a nešto nije ok. Ili recimo zaborave da si radio čišćenje zubnog kamenca i posle par dana dana krene ponovo da čisti. Kad su mi to rekli odmah sam ih prekinuo jer sam čišćenje kamenca obavio prošli put. Zacrvenili su se i više nikad nisam otišao kod istih. To nije neki postupak koji nanosi štetu, ali za svaki put bi da uzmu 30 maraka.
Drugi stomatolog mi je rekao da karijes ima samo na tom jednom i da je budalaština raditi bilo šta drugo jer nema nikakvih tragova.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2010, 20:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Ko ti je kriv što hodaš po "rupama". Odeš provjeriš vidiš, ne radiš ništa dok ne napraviš dobru procjenu kvaliteta. A znam da Banja Luka ima ne dobre nego vrhunske stručnjake.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2010, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Ne hodam po rupama, to je bilo u jednoj ordinaciji u centru. Ordinacija nije rupa, ali su radnici bezobrazni. Srećom da sam kod njih uradio samo to čišćenje kamenca i ništa više.
Sad idem kod Pećanca, odnosno kod dr. Dragana Vrućinića jer Pećanac duže vrijeme ne radi i prezadovoljan sam.
Što se tiče oralne hirurgije bio sam kod Vranića i takođe nemam primjedbi.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2010, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Primjer 2 : komsija vodio malog sina kod privatnika, on im rekao da mora da ispravlja zubice ali da on to ne radi. Ljudi otisli u polikliniku i poslije GODINU I PO jos uvijek ih odgadjaju na svaka 3 mjeseca. Prvi put su rekli da je jos rano (iako ima 9 godina) a zadnji put je nadobudna sestra u poliklinici rekla "MA STA CE MU TO, DIJETE JE BAS LIJEPO" ???? A djetetu donji zubi idu preko gornjih. Sta reci nego pravi primjer bezobrazluka koj mozes dozivjeti samo u nasim drzavnim ustanovama.


Moze se takvo iskustvo dozivjeti i na zapadu.

U mjestu gdje sam zivjela do prije par mjeseci vodila sam sina redovno kod zubara koji je bio 100% za da ga vodim ortopedu vilica i da mu se stavi proteza. Po njegovoj prici vec smo bili knap sa vremenom ( malom jos malo pa 9 godina). U medjuvremenu se preselim gdje jesam i prvo sto sam uradila, nadjem ortopeda preko imenika i odem sa sinom, misleci da uveliko kasnim sa protezom.. Da bi se covjek samo nasmijao i rekao da je citava frka ( od strane bivseg zubara) bezrazlozna i da nema potrebe da patimo dijete sa protezom dok mu ne ispadaju svi mlijecni zubi. A u BL sam ga vodila kod zubara ( vise misljenja ne skodi nikada) i covjek mi rece da mu moramo vaditi zdrave zube :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2010, 22:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Okt 2010, 22:44
Postovi: 50
Pozdrav....
Zanima me da li tretman izbjeljivanja zuba mogu da radm u svakoj ordinaciji, ako ne da li znate ko to radi u BL?
I jos nesto, cula sam da izbjeljivanje zuba steti zubnoj gledji :roll: znate li ista o tome ?? :confused3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 00:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Nov 2010, 20:36
Postovi: 102
Lokacija: Lapish Donji, Tanzania
nata4477 je napisao:
Pozdrav....
Zanima me da li tretman izbjeljivanja zuba mogu da radm u svakoj ordinaciji, ako ne da li znate ko to radi u BL?
I jos nesto, cula sam da izbjeljivanje zuba steti zubnoj gledji :roll: znate li ista o tome ?? :confused3:


Izbjeljivanje šteti svima pa i malom Marku, ali mama ima Pronto pa Marku bude dobro i sve mrlje nestanu :lol:

Izbjeljivanje zuba je nešto najidiotskije što sebi možeš uraditi poslije anal bleachinga (kucaj na google pa ćeš vidjeti šta je to), jer izbjeljivanjem zuba dobijaš kratkotrajni sjaj i bjelinu a na duge staze gubiš keš jer to mora da se radi svakih 20 dana do 2 mjeseca max.

Sam tretman je kratkotrajan (cca 10-20 min) ali zahtjeva vraćanje zubaru čim primjetiš novo žutilo (promjenu boje) na zubima.

Začarani krug, izgubiš lovu za kratko vrijeme.

Bolje sebi izbij sve zube i stavi keramičke, jeftinije će te izaći i bolje će ti stajati :lol:

Šalu na stranu, nemoj izbjeljivati zube osim ako se ne baviš nekim karakterističnim poslom koji zahtjeva takvo nešto, i pod uslovom da si dovoljno nafrotirana kintom da se vraćaš zubaru svakih 20 dana.

_________________
Ja sam proš'o sito i rešeto, spoznao se s grkijem životom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 01:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Okt 2010, 22:44
Postovi: 50
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:evil3: :
Elem,hvala na savjetu ,primicu ga KA znanju :)
Nacuh da je stetno i da zahtjeva stalno i ponovno vracanje ka gospodinu stomatologu ,al reko opet da priupitam (nije na odmet).... :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 09:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
ajkula je napisao:
Citiraj:
Primjer 2 : komsija vodio malog sina kod privatnika, on im rekao da mora da ispravlja zubice ali da on to ne radi. Ljudi otisli u polikliniku i poslije GODINU I PO jos uvijek ih odgadjaju na svaka 3 mjeseca. Prvi put su rekli da je jos rano (iako ima 9 godina) a zadnji put je nadobudna sestra u poliklinici rekla "MA STA CE MU TO, DIJETE JE BAS LIJEPO" ???? A djetetu donji zubi idu preko gornjih. Sta reci nego pravi primjer bezobrazluka koj mozes dozivjeti samo u nasim drzavnim ustanovama.


Moze se takvo iskustvo dozivjeti i na zapadu.

U mjestu gdje sam zivjela do prije par mjeseci vodila sam sina redovno kod zubara koji je bio 100% za da ga vodim ortopedu vilica i da mu se stavi proteza. Po njegovoj prici vec smo bili knap sa vremenom ( malom jos malo pa 9 godina). U medjuvremenu se preselim gdje jesam i prvo sto sam uradila, nadjem ortopeda preko imenika i odem sa sinom, misleci da uveliko kasnim sa protezom.. Da bi se covjek samo nasmijao i rekao da je citava frka ( od strane bivseg zubara) bezrazlozna i da nema potrebe da patimo dijete sa protezom dok mu ne ispadaju svi mlijecni zubi. A u BL sam ga vodila kod zubara ( vise misljenja ne skodi nikada) i covjek mi rece da mu moramo vaditi zdrave zube :roll:

Nemas razloga da kolutas ocima, cesto se vade zdravi zubi da bi se dobio prostor jer proteza pomera zube i nema mesta. Nisam bas siguran, ali mislim da je normalno da sacekas da dobije stalnu denticju, kakva je korist da mu stavis skupu protezu, ako ce po nicanjem stalne denticije opet (ne mora da znaci ali moze) doci do nepravilnog rasta nekog zuba... Tako da je po pitajnju stavljanja fiksne proteze, bolje slusati savet ortodonta nego obicnog stomatologa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 721 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs