banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Mar 2018, 07:54 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Joj joj... Druze ti da si skinuo za 14 dana stvarnih 5 do 7 kg sala ti bi onda smio samo vodu unositi da bo napravio tih 50-60 hiljada kalorijskog manjka... Da to ide tako kako pričaš, ne bi bilo pretilih ma planeti...

Keto na 7 dana valja samo da bi uslo u odjecu koja ti je tijesna, kad malo splasnes izbacivanjem vode vezane za uh.keto uopšteno je prerestriktvna i pretjerana za opstu populaciju. Nisu osnove funkcionisanja tijela bauk, lakse je sjesti par sati i prouciti iz medicinskih populistickih literatura nego praviti budslestine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 07:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Philby je napisao:
Imaš one sklopocije što samo staviš sastojke, odabereš program, podesiš kad da bude gotovo i dobiješ domaći hljeb. Znam par ljudi koji to redovno koriste i bude baš ukusan.
Imam ja pekač hljeba. Neloša stvar samo hljeb nema onu klasičnu boju odozgo nego izgleda kao nepečen zbog toga što gore nema grijača. Ako zanemarimo tu estetsku komponentu bude dobar hljepčić.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 08:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Takođe, već duže vrijeme i kod mene se koristi taj pekač hljeba, ja sam bio malo skeptičan prije kupovine ali žena navalila... sad eksperimentiše, mješa razna brašna, najčešće koristi domaće pšenično mljeveno na vodenici i doda malo običnog bjelog i heljdinog, pa onda raznih sjemenki... sve u svemu jako praktična stvar...i da, jedna šnita dovoljna za obrok, a hljeb može stajati par dana bez problema...Nisam primjetio ovo što _zoka kaže da nema klasičnu boju odozgo, možda zavisi i od aparata, ili programa koji se koristi... konkretno kod ovog kod mene ima tri stepena "zapečenosti"....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 08:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Ima li ta spravica naziv? Dajte marku aparatića koji koristite.
Nešto i ja u zadnje vrijeme razmišljam o njemu,
Mada ne znam koliko mi je potreban, bukvalno pola pojedem za 2-3 dana.
Zobene miješam sa bananom, šumskim voćem, chijom, lanom (nekad jogurt, nekado obično mlijeko)... sve smiksam i to mi je doručak.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 08:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kod mene je na poklopcu prozirčić i ne može se zapeći odozgo jbg. Možda je i do modela. Mogu se i kojekakve marmeladice praviti u pekaču, praktično je za manje porodice.
@cicak
Kod mene je neki Moulinex pekač, nemam pojma koji model.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 08:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
_зока je napisao:
Kod mene je na poklopcu prozirčić i ne može se zapeći odozgo jbg. Možda je i do modela. Mogu se i kojekakve marmeladice praviti u pekaču, praktično je za manje porodice.
@cicak
Kod mene je neki Moulinex pekač, nemam pojma koji model.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

Hvala.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
I kod mene je Moulinex ovaj:
http://www.minimarket.rs/proizvodi/bela ... -ow-310131
Slika

Kad smo kupovali, vidim da je Moulinex najzastupljeniji...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 09:14 
zidarR je napisao:
Joj joj... Druze ti da si skinuo za 14 dana stvarnih 5 do 7 kg sala ti bi onda smio samo vodu unositi da bo napravio tih 50-60 hiljada kalorijskog manjka... Da to ide tako kako pričaš, ne bi bilo pretilih ma planeti...

Keto na 7 dana valja samo da bi uslo u odjecu koja ti je tijesna, kad malo splasnes izbacivanjem vode vezane za uh.keto uopšteno je prerestriktvna i pretjerana za opstu populaciju. Nisu osnove funkcionisanja tijela bauk, lakse je sjesti par sati i prouciti iz medicinskih populistickih literatura nego praviti budslestine

x2


Kada smo kod hljeba ja kupujem onaj njemacki razeni, nemam zivaca sam ga praviti. A pekac mi se ne isplati kako hljeb uglavnom jedem samo ujutru uz jaja, taj njemacki razeni mi traje bar 7 dana.


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 09:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Kad to Švabo napravi... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 10:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Ja na pijaci kupujem brašno (kukuruz, pšenica, raž, heljda). Napravim, jedem 3 dana, 4-ti ga bacim.
Ima li neko rješenje za dugotrajnije čuvanje (BTW imam onu tupperware smart, ali svejedno opet ne može duže od 4 dana)
Zamrzivač?
Svašta naklanfam, a onda napravim slatke kiflice sa bijelim brašnom i tu mi je kraj. :cry:

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 10:38 
Pravi hljeb od cijelog zrna moze trajati ihahaj...to tebi nesto nije dobro, probaj ga u frizideru cuvati :)


I da se ponovim, jedite PROTEINE!!! Oni su bog i batina na dijeti i treba ih uz svaki obrok jesti, samo odredite pravilnu kolicinu. Travuljina (zeleno povrce, bez skroba generalno) je tu zarad minerala, vitamina, probave i osjecaja popunjenosti.

Kutak, pojedi 100 grama pileceg fileta, 300 grama mesa i pola pakovanja onog brokolija, bices sita, a to nije edit ni cetvrtina ili petina potrebnog unosa na dijeti, zavisi koliko si teska.


Poslednji put menjao Milan dana 13 Mar 2018, 10:59, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 10:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
despot777 je napisao:
I kod mene je Moulinex ovaj:
http://www.minimarket.rs/proizvodi/bela ... -ow-310131
Slika

Kad smo kupovali, vidim da je Moulinex najzastupljeniji...


Ovaj i ja imam. Super hljeb bude. Odlican i za tjesto za picu a i pekmeze tu pravim :D. Istina sto kaze Zoka, gornja korica bude bledunjava ali ne utice na ukus :).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 10:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Da se nekako držati podalje od tijesta, tjestastih slatkiša, krompira i riže, rezultat ne izostaje :-)

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 11:01 
Najgora je napisao:
Da se nekako držati podalje od tijesta, tjestastih slatkiša, krompira i riže, rezultat ne izostaje :-)

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


ja ovo skoro sve jedem. :P

imam integralnu tjesteninu, a riza i krompir su mi "must have" na dijeti. Nema potrebe za izbjegavanjem ugljenih hidrata, bar ne prosjecnoj osobi. Stvar je u kolicini, kuvan krompir je odlican (ako ne i najbolji) izvor ugljenih hidrata na dijeti.


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 11:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Ovo ja više za sebe :-)
Svako nađe šta mu odgovara i ne odgovara, samo treba biti dosljedan.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 14:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
dadotb je napisao:
Imate odlicne hljebove u DM radnjama,njemacki,bezkvasni,bas zasiti 1 snita

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Ja sam ih nepar probao
Meni je ono nejestivo

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 14:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
zidarR je napisao:
Joj joj... Druze ti da si skinuo za 14 dana stvarnih 5 do 7 kg sala ti bi onda smio samo vodu unositi da bo napravio tih 50-60 hiljada kalorijskog manjka... Da to ide tako kako pričaš, ne bi bilo pretilih ma planeti...

Keto na 7 dana valja samo da bi uslo u odjecu koja ti je tijesna, kad malo splasnes izbacivanjem vode vezane za uh.keto uopšteno je prerestriktvna i pretjerana za opstu populaciju. Nisu osnove funkcionisanja tijela bauk, lakse je sjesti par sati i prouciti iz medicinskih populistickih literatura nego praviti budslestine
Nevjerne Tome ne vrijedi ubjedjivati..ukucaj medicinska dijeta,to je dijeta sa 800 kcal na dan pa ti vidi..gubi se jos koje kilo nakon dijete..ljekari su je smislili a ne baba vracare

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 14:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Koliko para?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 14:17 
dadotb je napisao:
zidarR je napisao:
Joj joj... Druze ti da si skinuo za 14 dana stvarnih 5 do 7 kg sala ti bi onda smio samo vodu unositi da bo napravio tih 50-60 hiljada kalorijskog manjka... Da to ide tako kako pričaš, ne bi bilo pretilih ma planeti...

Keto na 7 dana valja samo da bi uslo u odjecu koja ti je tijesna, kad malo splasnes izbacivanjem vode vezane za uh.keto uopšteno je prerestriktvna i pretjerana za opstu populaciju. Nisu osnove funkcionisanja tijela bauk, lakse je sjesti par sati i prouciti iz medicinskih populistickih literatura nego praviti budslestine
Nevjerne Tome ne vrijedi ubjedjivati..ukucaj medicinska dijeta,to je dijeta sa 800 kcal na dan pa ti vidi..gubi se jos koje kilo nakon dijete..ljekari su je smislili a ne baba vracare

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


ta "dijeta" je vjerovatno radjena za one debele americke haubice...sto moraju pod hitno gubiti kile jer ce riknuti od srca ili secera, a ne za obicne ljude koji imaju do desetak kila viska...

Najveca glupost je muciti sebe toliko restriktivnom dijetom, a nema nikakve potrebe za time...bolje je da neka zdrava ishrana postane standardni dugorocni dio ili nacin zivota...


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 14:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
Milan je napisao:
dadotb je napisao:
zidarR je napisao:
Joj joj... Druze ti da si skinuo za 14 dana stvarnih 5 do 7 kg sala ti bi onda smio samo vodu unositi da bo napravio tih 50-60 hiljada kalorijskog manjka... Da to ide tako kako pričaš, ne bi bilo pretilih ma planeti...

Keto na 7 dana valja samo da bi uslo u odjecu koja ti je tijesna, kad malo splasnes izbacivanjem vode vezane za uh.keto uopšteno je prerestriktvna i pretjerana za opstu populaciju. Nisu osnove funkcionisanja tijela bauk, lakse je sjesti par sati i prouciti iz medicinskih populistickih literatura nego praviti budslestine
Nevjerne Tome ne vrijedi ubjedjivati..ukucaj medicinska dijeta,to je dijeta sa 800 kcal na dan pa ti vidi..gubi se jos koje kilo nakon dijete..ljekari su je smislili a ne baba vracare

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


ta "dijeta" je vjerovatno radjena za one debele americke haubice...sto moraju pod hitno gubiti kile jer ce riknuti od srca ili secera, a ne za obicne ljude koji imaju do desetak kila viska...

Najveca glupost je muciti sebe toliko restriktivnom dijetom, a nema nikakve potrebe za time...bolje je da neka zdrava ishrana postane standardni dugorocni dio ili nacin zivota...
Tacno je to sto ti kazes..ali vidi ,meni treba "nesto da me pokrene" pa kad nakon 15 dana vidim down na vagi od 5 kg meni to vrhh..da mi volju da nastavim..dijeta se zove jos i Margaret Tucher dijeta,svakako nije USA

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs